The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:
AkitaInu pisze:Niedługo się okaże :)
Dziś ma być jakiś add-on :D Teraz już wielkie odliczanie do końca :D Mam nadzieję, że ten add-on nie będzie rewelacyjny, mój portfel może tego nie przetrwać.
Ech, nawet mi nie mów :P Myslałem że Zombicide: BP wyciągnął ode mnie dużo kasy :P

Podejrzewam że ten addon może być czymś specjalnym, takim ŁAŁ. Ale w sumie Apocalypse box już był więc może to być właśnie np. Bawarian women of faith :P

Dobrze że można w pledge managerze dobierać dodatki i nie płacić za nie teraz :)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze: Ech, nawet mi nie mów :P Myslałem że Zombicide: BP wyciągnął ode mnie dużo kasy :P

Podejrzewam że ten addon może być czymś specjalnym, takim ŁAŁ. Ale w sumie Apocalypse box już był więc może to być właśnie np. Bawarian women of faith :P

Dobrze że można w pledge managerze dobierać dodatki i nie płacić za nie teraz :)
Taaa... Zombicide nadszarpnal fundusze... a Arcadia Queat zaczyna się w przyszłym miesiącu. To będzie drogi koniec roku.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:
AkitaInu pisze: Ech, nawet mi nie mów :P Myslałem że Zombicide: BP wyciągnął ode mnie dużo kasy :P

Podejrzewam że ten addon może być czymś specjalnym, takim ŁAŁ. Ale w sumie Apocalypse box już był więc może to być właśnie np. Bawarian women of faith :P

Dobrze że można w pledge managerze dobierać dodatki i nie płacić za nie teraz :)
Taaa... Zombicide nadszarpnal fundusze... a Arcadia Queat zaczyna się w przyszłym miesiącu. To będzie drogi koniec roku.
Na szczęście Arcadia mnie nie interesuje :P Ale będzie Scythe za to ;)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze: Na szczęście Arcadia mnie nie interesuje :P Ale będzie Scythe za to ;)
No tak... Scythe.... i jeszcze czekam na Folklore: The Affliction...
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

linkap98 pisze:
Taaa... Zombicide nadszarpnal fundusze... a Arcadia Queat zaczyna się w przyszłym miesiącu. To będzie drogi koniec roku.
Skąd info o Arcadii? CoolMini Cast wskazywał raczej na Masmorę, która z Arkadią jest tylko kompatybilna.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

Iesthir pisze: Skąd info o Arcadii? CoolMini Cast wskazywał raczej na Masmorę, która z Arkadią jest tylko kompatybilna.
Zapowiadana byla na Q4 2015, dodatkowo w komentarzach do The Others gdzies było.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: crsunik »

Arcadia Quest : Inferno. Niezależna gra, kompatybilna z poprzednią częścią
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Biorąc pod uwagę dodanie Sons of Ragnarok stwierdzam, że twórcy gry specjalnie robią perfidny zamach na mój portfel ;(
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: crsunik »

Ale nie jest to Exclusive ;) Kupować na KS nie trzeba na szczęście :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

[KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

To przywalili... Mam zagwozdkę, gdyby było KS exclusive kilkałbym manage pledge prędzej niż elektrony lecą, ale tak? Z jednej strony 25$ za kilka figurek na krzyż, z drugiej czysta zajebistość i super postać kobieca...

Czy ktoś jeszcze w ogóle gra w to co kupuje na KS? 7 sins + apocalypse * 6 teamów... W Zombicide czy Talizmanie rozumiem, bo to proste łupanki osadzające się na różnorodności, ale mam nadzieję, że to bardziej mięsista gra...

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 21:43 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: crsunik »

z trzeciej i tak i tak będzie to dostępne w retailu ;) Różnica taka, że akurat jakiś rabat w sklepie się znajdzie by zniwelować :)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

No tak... wiedziałam, że tak będzie :P pudło jest rewelacyjne! Z jednej strony myślę, żeby zrezygnować z art-booka, a z drugiej gdzie potem art booka dostanę? Niby można potem kupić normalnie, ale pytanie kiedy pojawi się w sprzedaży i do tego ceny w Polsce i tak będą wyższe niż powinny. Nawet z rabatem. Nie muszę jeść, prawda?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:No tak... wiedziałam, że tak będzie [emoji14] pudło jest rewelacyjne! Z jednej strony myślę, żeby zrezygnować z art-booka, a z drugiej gdzie potem art booka dostanę? Niby można potem kupić normalnie, ale pytanie kiedy pojawi się w sprzedaży i do tego ceny w Polsce i tak będą wyższe niż powinny. Nawet z rabatem. Nie muszę jeść, prawda?
Ja juz nie jem i biorę to w pledge manager, przynajmniej sie koszt rozlozy

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

linkap98 pisze:Nawet z rabatem. Nie muszę jeść, prawda?
Hmmmm zawsze możesz przetrwać uskuteczniając "podkradanie parkowemu ptactwu chleba" itd... Coś jak w Igraniu z Gruzem :P
schizofretka pisze:Czy ktoś jeszcze w ogóle gra w to co kupuje na KS? 7 sins + apocalypse * 6 teamów... W Zombicide czy Talizmanie rozumiem, bo to proste łupanki osadzające się na różnorodności, ale mam nadzieję, że to bardziej mięsista gra...
Po wstępnym przeanalizowaniu instrukcji to akurat dodatkowe postacie w tym tytule będą o wiele bardziej grywalne. W Zombicide wybierasz jedną postać ( z całego zestawu jakim zasypują graczy przy każdym KS ), jak zginie jest smutno i koniec ( No i weź to potem ograj wszystko.... ). W The Others na dzień dobry tworzy się drużynę opartą na 7 postaciach ( z których gracze w zależności od tego w ilu siądą do gry wybierają 3 lub 4 ) reszta jest w zapasie i w momencie śmierci danej postaci wybiera się kolejną z rezerwy... Tak do momentu wyczerpania całego teamu ( gdy to następuje wygrywa gracz wcielający się w jeden z grzechów ).
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

lynwith pisze: Po wstępnym przeanalizowaniu instrukcji to akurat dodatkowe postacie w tym tytule będą o wiele bardziej grywalne. W Zombicide wybierasz jedną postać ( z całego zestawu jakim zasypują graczy przy każdym KS ), jak zginie jest smutno i koniec ( No i weź to potem ograj wszystko.... ). W The Others na dzień dobry tworzy się drużynę opartą na 7 postaciach ( z których gracze w zależności od tego w ilu siądą do gry wybierają 3 lub 4 ) reszta jest w zapasie i w momencie śmierci danej postaci wybiera się kolejną z rezerwy... Tak do momentu wyczerpania całego teamu ( gdy to następuje wygrywa gracz wcielający się w jeden z grzechów ).
Instrukcja mnie przekonała do pozostania wspierającym :)

Chociaż mam wrażenie, że Lokalny władca ciemności ma trochę za mało ruchów w stosunku do bohaterów graczy (Każdy bohater ma 2 aktywacje, a władca po 1 na każdego bohatera. Na pewno 2 na bohatera to za dużo, ale wydaje mi się wstępnie, że 1 na bohatera to z kolei trochę za mało...).

Co do kampanii, to mam tylko nadzieję, że jutro nie wyskoczą z kilkoma add-onami ostatniej szansy. Czasem im się to niestety zdarza, a już teraz gra jest niezłą inwestycją...

Gamma i Delta to praktycznie must have, Men of Faith jako KS Exclusive jest oczywistą oczywistością, Sons of Ragnarok są zbyt wypasieni, żeby ich nie wziąć (No i to nawiązanie do Blood Ragea... :D). Tylko Apokalipsa jakoś mnie do końca nie przekonuje (figurki śmierci/wojny/zarazy są obłędne, ale z drugiej strony głód z pieluchą i apokalipsa zębów zupełnie nie trafiają w moje gusta) ale z drugiej strony znowu Exclusive bohaterowie... Żetony mnie niby nie kręcą ale te są wyjątkowo fajne. Podobnie artbook i litografie. Na szczęście na pewno odpuszczę sobie macki i serducha! ;-)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Iesthir pisze: Gamma i Delta to praktycznie must have, Men of Faith jako KS Exclusive jest oczywistą oczywistością, Sons of Ragnarok są zbyt wypasieni, żeby ich nie wziąć (No i to nawiązanie do Blood Ragea... :D). Tylko Apokalipsa jakoś mnie do końca nie przekonuje (figurki śmierci/wojny/zarazy są obłędne, ale z drugiej strony głód z pieluchą i apokalipsa zębów zupełnie nie trafiają w moje gusta) ale z drugiej strony znowu Exclusive bohaterowie... Żetony mnie niby nie kręcą ale te są wyjątkowo fajne. Podobnie artbook i litografie. Na szczęście na pewno odpuszczę sobie macki i serducha! ;-)
Ha. Mam prawie odwrotnie jak Ty : )
Gammę i Deltę prawdopodobnie odpuszczę bo jednak nic nowego do gry nie wnoszą. Może i fajnie rozbudowują grę w myśl zasady "więcej tego co już jest" ale dla mnie to chyba trochę za mało. Zwłaszcza, że będą dostępne w sklepach.
Apokalipsa z kolei super- mimo, że tytułowa figurka nie za bardzo mi się podoba, to cała reszta jest obłędna. Plus nowa mechanika i dwie postaci KS Exclusive
Sons of Ragnarok jakoś do mnie nie przemawiają (klimaty motocyklowe to nie moja bajka a nawiązanie do nordyckich bogów uważam za dość słabe żerowanie na popularności BR). Choć figurki fajne. No i w odróżnieniu od innych drużyn, ta jest kompletna (7 osób) więc może się przełamię. Ale na pewno nie teraz..
Men of Faith- obowiązkowo. Ze względu na egzotykę i bycie KSE.
Znaczniki serc odpuszczam, nad mackami się zastanawiam.
Litografy i artbook to kompletnie nie moja bajka.
Na razie zadeklarowałem 150 USD (EB, Apo, MoF) i tego się trzymam.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

No właśnie chodziło mi o to, że chciałbym wszystkie dodatki, ale to już czysta chciwość, bo trzebaby nie wiem ile grać, by to wszystko ograć. Gra musiałaby być wybitna, by mnie zmusić do tylu partii, a ma konkurencję...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Iesthir pisze:Chociaż mam wrażenie, że Lokalny władca ciemności ma trochę za mało ruchów w stosunku do bohaterów graczy (Każdy bohater ma 2 aktywacje, a władca po 1 na każdego bohatera. Na pewno 2 na bohatera to za dużo, ale wydaje mi się wstępnie, że 1 na bohatera to z kolei trochę za mało...).

W dalszym ciągu gracz kontrolujący grzech ma w zanadrzu :
- karty grzechu
- dokładanie na początku każdej rundy ( w zależności od ogólnego scenariusza ) znaczników ognia, korupcji itd.
- no i bodajże tor apokalipsy dokłada dodatkowe aktywacje o ile dobrze pamiętam ;)
- Aaaaaa i nie zapomninajmy o specyficznych umiejętnościach akolitów, których wybierzemy do danej rozgrywki
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

schizofretka pisze: Czy ktoś jeszcze w ogóle gra w to co kupuje na KS? 7 sins + apocalypse * 6 teamów... W Zombicide czy Talizmanie rozumiem, bo to proste łupanki osadzające się na różnorodności, ale mam nadzieję, że to bardziej mięsista gra...
Ja już się tej gry nie doczekam, uwielbiam gry w tym klimacie i ta wygląda na kandydatkę na jedną z moich top 5 :P Z zasady wspieram gry na KS, które albo gdzieś testowałam (Spirit Island, Zombicide, Arcadia Quest), widziałam na własne oczy elementy i udało mi się o grze pogadać (nadchodzący Folklore the Affliction) lub podejrzewam "czystą zajebistość" jak The Others. Póki co nie zawiodłam się na CMoN.
lynwith pisze:
Iesthir pisze:Chociaż mam wrażenie, że Lokalny władca ciemności ma trochę za mało ruchów w stosunku do bohaterów graczy (Każdy bohater ma 2 aktywacje, a władca po 1 na każdego bohatera. Na pewno 2 na bohatera to za dużo, ale wydaje mi się wstępnie, że 1 na bohatera to z kolei trochę za mało...).
W dalszym ciągu gracz kontrolujący grzech ma w zanadrzu :
- karty grzechu
- dokładanie na początku każdej rundy ( w zależności od ogólnego scenariusza ) znaczników ognia, korupcji itd.
- no i bodajże tor apokalipsy dokłada dodatkowe aktywacje o ile dobrze pamiętam ;)
Dokładnie, do tego każdy Sin ma swoje umiejętności, które mogą bardzo skrzywdzić bohaterów - np. Lust musimy mieć pewność, żeby nie być na tym samym kaflu co inni, a to może boleć bardzo. Oglądałam rozgrywkę na KS i nie wydaje mi się, żeby gracz Grzechu miał zbyt mało ruchów. Ma ich mniej, ale są potężne i do tego dochodzi wszystko co wspomniane w powyższym poście by lynwith.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

W kwestii ogrania martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie mała ilość kart apokalisy... Bo jak dobrze mniemam łączna ich ilość to 21 + 3 dodatkowe z The Mayor.. Aczkolwiek biorąc pod uwagę 3 rodzaje scenariuszy to wychodzi około 8 kart na jeden rodzaj... Trochę taki niedosyt się wydaje, choć zależy jak mocno są zróżnicowane i ile ich może wejść podczas jednej rozgrywki xD
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

lynwith pisze:W kwestii ogrania martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie mała ilość kart apokalisy... Bo jak dobrze mniemam łączna ich ilość to 21 + 3 dodatkowe z The Mayor.. Aczkolwiek biorąc pod uwagę 3 rodzaje scenariuszy to wychodzi około 8 kart na jeden rodzaj... Trochę taki niedosyt się wydaje, choć zależy jak mocno są zróżnicowane i ile ich może wejść podczas jednej rozgrywki xD
Jak oglądałam filmik z rozgrywki na KS to Eric użył tylko 2 kart. Więc myślę, że nie będzie problemu - zwłaszcza, że zmieniają się pod dane scenariusze, ale tak naprawdę bez rozgrywki to ciężko powiedzieć.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: ernin »

Załapał się ktoś na EB i chciałby przygarnąć 1 osobę?
Mogę przelew zrobić w $ na konto walutowe.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 11:31 przez ernin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

ernin pisze:Załapał się ktoś na EB i chciałby przygarnąć 1 osobę?
Odezwij się tu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=38126

Ja nie dam rady - płacę z zagranicznej karty.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Orientujecie się czy zdolności są różne dla poszczególnych herosów, czy przypisane do kategorii?
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

pan_satyros pisze:Orientujecie się czy zdolności są różne dla poszczególnych herosów, czy przypisane do kategorii?
Każdy bohater ma inne zdolności :)
ODPOWIEDZ