Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Ja stosuję przelicznik stosunku ceny do rozegranych partii. Jeśli cena za jedną rozgrywkę wynosi 10zł, to uważam grę za bardzo dobry zakup. Dlatego jeśli ktoś ma na koncie 50 rozgrywek w Gloomhavena to szacun za dobry nabytek.
U mnie rekordzistą jest WP LCG, gdzie ta wartość oscyluje w okolicach 1zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Losiek »

Cóż ja nie mam takich gier, w które bym grał dziesiątki razy - wyjątkami były kiedyś szachy i brydż. Po jakimś czasie zaczynają mi się nudzić. Ale ja tak mam, seriali też raczej nie oglądam bo mnie dość szybko nużą.
A przelicznika nie stosuję bo takie Pory roku mają u mnie kiepski przelicznik :D I to nie jedyna gra z przelicznikiem rzędu kilkudziesięciu złotych za grę.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

brazylianwisnia pisze: 30 sie 2018, 19:06 Na 3trollach jest poniżej 500zl. Trzeba tylko poczekać do weekendowej zniżki i poprosić kogoś ze stałą zniżka. Okazja na to jest bardzo często.
Wczoraj właśnie do mnie dotarł bez uszczerbek na zdrowiu: nie śledziłem tego wcześniej ale to już trzeci reprint, kilka drobiazgów poprawili. Cały nakład został zaklepany przed wysyłką przez dystrybutorów na całym świecie (40000 egz. :shock: , cena nie jest dostatecznie wysoka? :/ ). Kolejny ma być ukończony w październiku + transport, więc powinni zdążyć przed Świętami. PS: niemcy też coś spiskują o własnej wersji językowej, ale podobnie jak u nas na razie to tylko plotki.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Losiek pisze: 30 sie 2018, 19:43 Cóż ja nie mam takich gier, w które bym grał dziesiątki razy - wyjątkami były kiedyś szachy i brydż. Po jakimś czasie zaczynają mi się nudzić. Ale ja tak mam, seriali też raczej nie oglądam bo mnie dość szybko nużą.
A przelicznika nie stosuję bo takie Pory roku mają u mnie kiepski przelicznik :D I to nie jedyna gra z przelicznikiem rzędu kilkudziesięciu złotych za grę.
To ja właśnie tego nie rozumiem.. Przecież w wiele gier człowiek zaczyna dobrze grać jak pogra te kilkanaście razy więc to dopiero początek. Ogółem mi żal kasy na grę która wiedziałbym że zagram tylko 10-15 razy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

awawa pisze: 30 sie 2018, 20:50
brazylianwisnia pisze: 30 sie 2018, 19:06 Na 3trollach jest poniżej 500zl. Trzeba tylko poczekać do weekendowej zniżki i poprosić kogoś ze stałą zniżka. Okazja na to jest bardzo często.
Wczoraj właśnie do mnie dotarł bez uszczerbek na zdrowiu: nie śledziłem tego wcześniej ale to już trzeci reprint, kilka drobiazgów poprawili. Cały nakład został zaklepany przed wysyłką przez dystrybutorów na całym świecie (40000 egz. :shock: , cena nie jest dostatecznie wysoka? :/ ). Kolejny ma być ukończony w październiku + transport, więc powinni zdążyć przed Świętami. PS: niemcy też coś spiskują o własnej wersji językowej, ale podobnie jak u nas na razie to tylko plotki.
Obecnie nie ma już problemu z dostępnością Gloomhaven. W sklepach można kupić bez cisnienia. Myślałem że niemiecka wersja jest już oficjalnie zapowiedziana. Zdawało mi się że widziałem cos na ten temat..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Też myślę, że po tej gigantycznej partii rynek się nasyci. Jeśli wersja DE miała wyjść to chyba w październiku, raczej nie ma szans aby się pod nich podłączyć z drukiem jeśli miałoby to wyglądać tak jak przy innych produkcjach.
Granie na Bemowie
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: janusznosacz »

Ja jestem huraoptymista wydania tej gry po Polsku.
Tylko wolałbym jednak mieć możliwość zakupu jej w kilku aktach.
Oczywiście nie zaglądam innym do portfeli, ale kupno tej gry+naklejki+koszulki+organizery...to jest masakra.ok1000 PLN dać za grę planszową, bez względu ile kilo waży, to spory wydatek.
Czekam na jakąś oficjalna informacje o polskim wydaniu i cenie, albo CENIE
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Yavi »

janusznosacz pisze: 30 sie 2018, 21:51 Oczywiście nie zaglądam innym do portfeli, ale kupno tej gry+naklejki+koszulki+organizery...to jest masakra.ok1000 PLN dać za grę planszową, bez względu ile kilo waży, to spory wydatek.
Nasza wersja z naklejkami (zbędnymi z perspektywy czasu), koszulkami i jakimiś tam pudełeczkami nawet nie zbliżyła się do 1000 zł. Chyba że pisząc organizery masz na myśli insterty za grube pieniądze, to wówczas faktyczne (#teamworeczki here ;) ).
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: janusznosacz »

Yavi pisze: 30 sie 2018, 22:02
janusznosacz pisze: 30 sie 2018, 21:51 Oczywiście nie zaglądam innym do portfeli, ale kupno tej gry+naklejki+koszulki+organizery...to jest masakra.ok1000 PLN dać za grę planszową, bez względu ile kilo waży, to spory wydatek.
Nasza wersja z naklejkami (zbędnymi z perspektywy czasu), koszulkami i jakimiś tam pudełeczkami nawet nie zbliżyła się do 1000 zł. Chyba że pisząc organizery masz na myśli insterty za grube pieniądze, to wówczas faktyczne (#teamworeczki here ;) ).
Tak, miałem na myśli te inserty, które kosztują prawie tyle co gra.
Ja rozumiem, że w pewnym momencie to był taki święty graal gier planszowych,(nadal nikomu nie chce zaglądać do portfela), ale to jest szok cenowy.
Mi akurat insert jest nie potrzebny, mam wolny stół, gdzie gra może stać nawet rozłożona i 5lat, więc jak ją kupie,zagram i skończę w "jednym rozłożeniu" :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

janusznosacz pisze: 30 sie 2018, 21:51 Ja jestem huraoptymista wydania tej gry po Polsku.
Tylko wolałbym jednak mieć możliwość zakupu jej w kilku aktach.
Oczywiście nie zaglądam innym do portfeli, ale kupno tej gry+naklejki+koszulki+organizery...to jest masakra.ok1000 PLN dać za grę planszową, bez względu ile kilo waży, to spory wydatek.
Czekam na jakąś oficjalna informacje o polskim wydaniu i cenie, albo CENIE
Strzelam że cena będzie 399zl. W przyszłym roku angielska będzie można wyrwać pewnie za niewiele większe pieniądze(obecnie można za 480zl nowa).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: litk »

Jakiś polski wydawca zgłosił się do wydania tej gry w PL wersji, sam pisałem do Galakty ale zero odzewu?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Yavi »

litk pisze: 31 sie 2018, 20:17 Jakiś polski wydawca zgłosił się do wydania tej gry w PL wersji, sam pisałem do Galakty ale zero odzewu?
Tak, ma być polskie wydanie, ale na razie wydawca nie chce się ujawniać ;).
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Na razie 'podobno' ma być wersja PL, niemcy też zapowiedzieli już pol roku temu i jak dotąd cisza z realizacją.
Co do ceny ewentualnej wersji PL to na razie nie wygląda to optymistycznie: RRP wersji niemieckiej jest identyczne jak dla wersji angielskiej 160e, więc obecnie nie ma co się spodziewać spektakularnych obniżek. Chyba, że rynek się nasyci i wymusi ją obniżka wersji EN (o ile dolar nie wzrośnie).. ale wtedy będzie już druga część i znowu pytanie: kto i co ważniejsze, kiedy wyda ją po naszemu.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Jaka druga część? Tu się szykują olbrzymie dodatki rynek właściwie już się nasyca. Wiadomo że wersja niemiecka będzie podobnie kosztować do angielskiej bo ichniejsze firmy muszą mieć większe prowizje niż polskie by funkcjonowac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

brazylianwisnia pisze: 31 sie 2018, 22:23 Jaka druga część? Tu się szykują olbrzymie dodatki rynek właściwie już się nasyca. Wiadomo że wersja niemiecka będzie podobnie kosztować do angielskiej bo ichniejsze firmy muszą mieć większe prowizje niż polskie by funkcjonowac.
Duży dodatek.
Nasze i niemieckie tłumaczenie samo się nie zrobi. A nasz wydawca nie będzie musiał na tym zarobić? Jeśli nawet porównuje to do ceny bazowej sprzed kilku lat i histerii na KS: $80 to sorry, a gdzie VAT w standardowej dystrybucji (a niemcy mają jedynie 19%)? Koszty też poszły w górę.
Niemieckie RRP na poziomie wersji angielskie raczej pokazuje politykę która bedzie obowiązywała a nie lokalne niuanse. Oczywiście już teraz grę można kupić znacznie poniżej RRP ale to inna kwestia. PS: znowu można podać przykład bixboxa Mage Knighta PL, gdzie wszyscy mają nadzieje ze zmieści sie w pułapie 350-400. To porównajmy teraz ich zawartość (oraz hype obu tytułów ;) )
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie wiem ile zarabia szeregowy pracownik w Polskim wydawnictwie ale raczej sporo mniej niż 2500euro. Do tego koszta wynajmu biura, powierzchni magazynowej itd też są niższe. Sklepy w Polsce też wezmą mniejsza działkę bo mają mniejsze koszta niż sklepy niemieckie. Jestem przekonany że cena niemieckiej wersji będzie bliska angielskiej ale polska będzie 50-80zl tańsza.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: raj »

W kalkulacji nie uwzględniasz tego, że niemiecki nakład może być sporo większy od polskiego. A wtedy mogłoby się okazać, że polska wersja byłaby jednak droższa...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

raj pisze: 31 sie 2018, 23:50 W kalkulacji nie uwzględniasz tego, że niemiecki nakład może być sporo większy od polskiego. A wtedy mogłoby się okazać, że polska wersja byłaby jednak droższa...
Doskonale to rozumiem. Nakład niemiecki z pewnością zawsze jest sporo większy od polskiego. Tylko czy niemieckie wersje maja nizsze ceny? Wszystkie gry które sprawdzałem w niemieckich internetach były droższe.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Retrac »

Yavi pisze: Tak, ma być polskie wydanie, ale na razie wydawca nie chce się ujawniać ;).
A czy info o wydaniu wersji PL jest w miarę pewne, czy może na razie jest to na etapie przymierzania się do tego/analizowania rynku?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Yavi »

Retrac pisze: 17 wrz 2018, 14:49
Yavi pisze: Tak, ma być polskie wydanie, ale na razie wydawca nie chce się ujawniać ;).
A czy info o wydaniu wersji PL jest w miarę pewne, czy może na razie jest to na etapie przymierzania się do tego/analizowania rynku?
Wg moich informacji pewne. Podano mi nawet planowaną datę premiery, ale o tej muszę milczeć. No ale głową za wydawcę ręczyć nie będę ;)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Munchhausen »

Losiek pisze: 30 sie 2018, 19:43 A przelicznika nie stosuję bo takie Pory roku mają u mnie kiepski przelicznik :D I to nie jedyna gra z przelicznikiem rzędu kilkudziesięciu złotych za grę.
"Pory Roku" to świetny tytuł, gdzie dwuosobowa partia potrafi się zamknąć w niecałej godzinie - szybko nadrobisz. Polecam :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Losiek »

Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Znam i mam Pory roku od dawna. Jednak mają u mnie niekorzystny przelicznik ceny do liczby partii.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: rattkin »

A co, pudełko wybucha po pięciu?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Losiek »

Nie, ale tylko mnie się podoba. A sam wolę na kompie pograć :)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: jediwolf »

Właśnie jestem na etapie kupna gry i się zastanawiam czy czekać na wersję polską. Ale z braku jakichkolwiek informacji nie wiem czy się w to pchać (dziwie się trochę, bo rynek w Polsce nasyci się wersją angielską, wyjdzie wersja polska, której nikt nie kupi i będzie jak z grami od galakty).
ODPOWIEDZ