Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: _leigam_ »

Trochę skomentuje offtop.
Ja początkowo po oglądnięciu recenzji Gambita powiedziałem "Whaaat?" O co w ogóle chodzi w ogóle z tą recenzją, bez sensu, bardzo "emocjonalna", i tyle w to grał i w ogóle...
Niedawno skończyłem Pandemic Legacy sezon 1. To była moja gra, do której zaprosiłem znajomych. Początkowe miesiące były nawet ciekawe, z chęcią siadałem do gry, środkowa część kampanii już mnie średnio interesowała ale nie było tragedii (takie 6/10). Końcowe miesiące to jedno 5 h posiedzenie, miałem totalnie dość tej gry i chciałem ją jak najszybciej skończyć, jednocześnie nie chciałem robić focha w rodzaju, "wiecie, nie chce mi się już w to grać, koniec kampanii". To było najgorsze 5h w mojej planszówkowej historii i na myśl o Pandemicu mam odruch wymiotny. Także zrozumiałem trochę Tomasza (chociaż ja pandemicowi L nie dał bym aż 4ki). Inną za to kwestią jest czy taka opinia jest pomocna; to moje granie opisał bym jako taką "kulę śnieżną" frustracji, która narastała z każdą chwilą spędzoną w grze i nie dało się już jej zatrzymać. Dlatego nazwałem to podejście emocjonalnym. Można byłoby nie grać dalej w grę, nie pogłębiać frustracji, ale czy wtedy gra zasługiwałaby na wyższą ocenę? Może nawet powinna dostać niższą skoro trzeba się zmuszać żeby ją ukończyć.

A bardziej w temacie to obawiam się że taka opinia, jak i to że powstaje wersja pc tej gry, może mocno obniżyć sprzedaż gry, dodatkowo wydania S&S czy MK,UE mocno konkurują w kategorii "kobyła" ;). Albi ma trochę pecha na naszym rynku, Anachrony ( mimo świetnej oceny Gambita ;) ) tak sobie się u nas przyjęło (tak mi się przynajmniej wydaje).

A jeszcze jedna sprawa, ja nie czaje totalnie po co grać w gloomhaven na pc. Nie lepiej sobie pograć w Pillars of eternity czy w Divinity: Original sin.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: rav »

Aadaan pisze: 10 wrz 2019, 07:20 Tak przy okazji. Na stronie Albi.cz Gloomhaven jest już do kupienia w czeskiej wersji językowej. Zdaje się że już od miesiąca ma status „w magazynie” (o ile dobrze rozumiem).Kosztuje 3200 koron co daje ca 500 pln.

https://eshop.albi.cz/gloomhaven/
13 sierpnia czeska wersja była dostępna w sklepie Albi w Pradze
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: maciejo »

"Nejlepší hra na světě podle serveru" :lol:
Z chęcią obejrzał bym jak nazwali potwory :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: litk »

ja nie czaje totalnie po co grać w gloomhaven na pc
A ja kompletnie nie czaję po co w ogóle grać w komputerowe planszówki. Ja osobiście w Gloomhaven nie wejdę, z tego błachego powodu że wydaje mi się ona uboga graficznie, po prostu mnie odpycha.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sarseth »

litk pisze: 10 wrz 2019, 21:04
ja nie czaje totalnie po co grać w gloomhaven na pc
A ja kompletnie nie czaję po co w ogóle grać w komputerowe planszówki.
No a ja nie czaję po co grać w gry w ogóle.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Komputerowe wersje planszówek są dobre do testowania lub poznawania mechaniki (o ile komuś się chce) albo do grania na odległość. W zwarciu z klasycznymi tytułami na np: PC czy Androida nie mają żadnych szans.

To kiedy ten Gloomhaven PL za te 350zł, które tutaj prognozowano? SCD niemieckiej wersji tłumaczono ogólnie wysokimi cenami planszowek na ich rynku. To co niby jest nie tak z rynkiem czeskim?
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

350zl? To jakas herezja. Ten tytul chodzi na rynku w okolicach 500 zl plus. Wersja PL nie bedzie tansza, no moze marketingowo 499. U mnie juz tak czy siak kasa czeka na premiere PL i tak. 8)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

awawa pisze: 10 wrz 2019, 21:36 Komputerowe wersje planszówek są dobre do testowania lub poznawania mechaniki (o ile komuś się chce) albo do grania na odległość. W zwarciu z klasycznymi tytułami na np: PC czy Androida nie mają żadnych szans.

To kiedy ten Gloomhaven PL za te 350zł, które tutaj prognozowano? SCD niemieckiej wersji tłumaczono ogólnie wysokimi cenami planszowek na ich rynku. To co niby jest nie tak z rynkiem czeskim?
Pragnę zauważyć że Mage Knight Ultimate PL też ma SCD 500zl a w najtańszym sklepie po 330zl. Gloomhaven z pewnością będzie poniżej 400zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

To trzymamy Cię za słowo, przynajmniej ta grupa osób, która liczyła na niższą cenę jakoś racjonalizując odkładanie decyzji o zakupie tego tytułu w czasie. I nie, cały czas była mowa o SCD. A jeśli chodzi o detal w sklepach to tak: te 400zł to mieliśmy już w sklepach, ale za wersję EN. Niewątpliwie niższy wolumen oraz nakłady poniesione przy lokalizacji mogą pewnie "pomóc" w zejściu poniżej tej poprzeczki.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: seki »

YoYo pisze: 10 wrz 2019, 22:26 350zl? To jakas herezja. Ten tytul chodzi na rynku w okolicach 500 zl plus. Wersja PL nie bedzie tansza, no moze marketingowo 499. U mnie juz tak czy siak kasa czeka na premiere PL i tak. 8)
Albi jest wydawcą i jeśli na swojej stronie ma cenę ok 500 PLN to cena 350 zł jest realna w sklepach internetowych. Wydawcy sprzedają zawsze w cenie zbliżonej do sugerowanej ceny detalicznej a sklepy internetowe mocno tę cenę zbijają.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: SirSowa »

Pytanie mam, ogarnia ktoś, czy istnieją inserty do Gloomhaven + Forgotten Circles? :) Znalazłem tylko 1, ale sprowadzanie z USA mi nie pasuje ;)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Maniake »

Na Aleplanszowki.pl ostatnio wrzucili z e-raptora
https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... aptor.html

A jest jakieś nowe info, kiedy wychodzi polska wersja?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Zack »

Odnośnie insertów czy ktoś z Warszawy byłby zainteresowany takim drewnianym insertem na karty + kartoniki potworów? Oddam za darmo z odbiorem osobistym, bo pudełka są klejone wikolem więc nie nadają się za bardzo do wysyłki.

To jest fragment insertu Warbox więc normalnie mieści się do pudełka z grą.

Obrazek
DarkDay
Posty: 89
Rejestracja: 17 maja 2015, 20:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: DarkDay »

Spoiler:
Chętnie odbiorę, zaraz pójdzie PW.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Arek001 »

Czy wiadomo już kiedy zagramy w Polską edycję?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Arek001 pisze: 19 wrz 2019, 01:40 Czy wiadomo już kiedy zagramy w Polską edycję?
Nie :). Sledze Albi codziennie i juz maja dosc moich pytan ;).
Obstawiam moze koncowke roku w wersji optymistycznej, ma byc w tym roku wedle zapowiedzi, ale wg mnie juz maja pewna obsowe.
mk20336
Posty: 1522
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 428 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven #20 Necromancer’s Sanctum

Chciałbym podzielić się dzisiaj z Szanownymi Czytelnikami relacją z jubileuszowej sesji w Gloomhaven naszej grupy. Piętnaste spotkane w świecie Gloomhaven - w towarzystwie dwóch Jakubów - zaowocowało bardzo przełomowymi wydarzeniami w naszej kampanii - zarówno jeżeli chodzi o fabułę, rozwój postaci jak i przyszły styl gry naszej wesołej kompanii. Więcej szczegółów we wpisie poniżej - uwaga, spoilery :)

Gloomhaven #20 Necromancer’s Sanctum

Obrazek

PS. Relacja jest po angielsku.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Krisso
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2013, 21:04
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Krisso »

Dzień dobry - dla zainteresowanych polską edycją - właśnie Albi Polska odpisało na Facebooku, iż premiera planowana jest na koniec listopada :)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Daetorian »

Krisso pisze: 26 wrz 2019, 13:10 Dzień dobry - dla zainteresowanych polską edycją - właśnie Albi Polska odpisało na Facebooku, iż premiera planowana jest na koniec listopada :)
Ciekawe czy w apce na androida pojawi się Polska wersja bo sumie z niej korzystam a nie z książki skryptów.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 29 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Retro »

SCD 580 zł
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Retro pisze: 26 wrz 2019, 17:47SCD 580 zł
Hmmm... Czyli minimalna cene 450 pewnie gdzieś będzie można znaleźć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Ciekaw jestem jak to spolszczenie się udało. Miałem gry nie kupić, ale im bliżej polskiej premiery, tym mój opór słabnie :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

RUNner pisze: 26 wrz 2019, 19:09 Ciekaw jestem jak to spolszczenie się udało. Miałem gry nie kupić, ale im bliżej polskiej premiery, tym mój opór słabnie :)
Rysław je robił, jak dla mnie z udostępnionych kawałków wylewa się klimat jak z Baldura - Kwartyl Druciarz (Tinkerer), Inoks Kark (Brutal). Na prawdę fajne i klimatyczne tłumaczenie.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rigidigi »

Ja też czekam. Jestem bardzo ciekaw tłumaczenia.
Angielskiej wersji na pewno bym nie kupił, a Polska wersja bardzo kusi, żeby się przekonać jak dobra jest ta gra.
Nawet już insert do pudełka mam. Czekam na premierę. Cena wydaje się że będzie do przełkniecia jak za tak duży tytuł.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

A jaki ten insert masz?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ