Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: SuCHaR »

Czy insert warbox'a pasuje do polskiej wersji gloomhaven?
Pzdr
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Na razie nie wie tego nawet producent, będą tez mieli nową wersję PL insertu.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

SuCHaR pisze: 10 gru 2019, 10:49 Czy insert warbox'a pasuje do polskiej wersji gloomhaven?
Pzdr
Jeżeli Albi nie zmieniło rozmiarów pudełka, to będzie pasować.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Arachion »

Mam pytanie dość istotne i ważne...

Jesteśmy z żoną exelowcami, takie prace, szkoły i pasja do liczenia i analizowana.
Nie licząc wszystkich gier poza tym mamy napewno za sobą 80% pierwszej dwusetki bgg... więc jesteśmy świadomi ale i uzależnieni.
Świadomi że mieliśmy w domu przeróżne pozycję ameri i od wszystkich sie odbilismy, jak eldriche time zombi descent itd

Czy jakieś osoby podobne do nas z profilu grania grały w GH?
Działa to? Jak wrażenia? Warto kupić?

Trwonimy duze pieniądze na gry ale jak się coś nie spodoba to odsprzedajemy, w GH chyba się coś niszczy jak domniemam więc stąd pytanie.
Pewnie inaczej gdyby nie byłby to też koszt pół tysiąca by nie było pytania...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 12:03 przez Arachion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sucharzysta
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: SuCHaR »

Gambit pisze: 10 gru 2019, 10:57
SuCHaR pisze: 10 gru 2019, 10:49 Czy insert warbox'a pasuje do polskiej wersji gloomhaven?
Pzdr
Jeżeli Albi nie zmieniło rozmiarów pudełka, to będzie pasować.
Dostałem potwierdzenie od Albi, że nie zmenili rozmiarów, można zamawiać WarBox'a :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Arachion pisze: 10 gru 2019, 11:17 Trwonimy duze pieniądze na gry ale jak się coś nie spodoba to odsprzedajemy, w GH chyba się coś niszczy jak domniemam więc stąd pytanie.
Pewnie inaczej gdyby nie byłby to też koszt pół tysiąca by nie było pytania...
Mozesz kupic naklejki winylowe ktore nie niszcza gry (google removable Stickers) za 50 zł, po przejsciu usuwasz naklejki i przywracasz gre do startowego poziomu
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: niepooczach »

A wiecie może czy będzie dostępny jakiś zestaw polonizacyjny? Mam już ładnie ułożoną wersję angielską i nie chciałoby mi się jej wymieniać i przekładać wszystkiego z organizera itp.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

japanczyk pisze: 10 gru 2019, 11:27 Mozesz kupic naklejki winylowe ktore nie niszcza gry (google removable Stickers) za 50 zł, po przejsciu usuwasz naklejki i przywracasz gre do startowego poziomu
W premierowej wersji PL chyba dodawali takie naklejki gratis razem z mapą oraz dodatkowym scenariuszem.
awawa pisze: 10 gru 2019, 10:51 Na razie nie wie tego nawet producent, będą tez mieli nową wersję PL insertu.
No i właśnie pojawił się w ofercie warboxa. Dotychczasowa wersja insertu EN o tyle nie współpracuje z wersją Albi, iż wygrawerowane są angielskie klasy na zasobnikach - znacznie ułatwia to organizację rozgrywki jeśli współgra to z wersją językową gry.
niepooczach pisze: 10 gru 2019, 12:55 A wiecie może czy będzie dostępny jakiś zestaw polonizacyjny? Mam już ładnie ułożoną wersję angielską i nie chciałoby mi się jej wymieniać i przekładać wszystkiego z organizera itp.
Moim zdaniem z punktu widzenia wydawcy nie ma na to żadnych szans. Na BGG są częściowo potłumaczone zasoby.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: strid3rr »

Arachion pisze: 10 gru 2019, 11:17 Mam pytanie dość istotne i ważne...

Jesteśmy z żoną exelowcami, takie prace, szkoły i pasja do liczenia i analizowana.

Działa to? Jak wrażenia? Warto kupić?
To ja powiem odwrotnie - jestem ameritrashowcem, lubię gry z fabułą, kampanią, kooperację i turlanie kostek. Gloomhaven było dla mnie największym zawodem, jaki w życiu miałem, jeżeli chodzi o planszówki.
To jest czyste euro z doklejonymi elementami przygodowymi. W mojej ocenie to będzie gra dla Was, o ile akceptujecie takie połączenie. W grze są elementy rozwoju postaci, przedmioty, wydarzenia i jakaś tam fabuła, ale to wszystko jest tylko dodatkiem do core gry, którym są scenariusze, a tam jest już tylko czysta kalkulacja i optymalizacja.
Mnie Gloomhaven zanudziło po kilkunastu rozgrywkach, bo nie lubię euro, ale dla Was to może być idealna pozycja. Wykonanie, komponenty itd. są bez zarzutu, jedyne do czego można się przyczepić to kafle terenów które są monotonne i mało zróżnicowane.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Jools »

I jak wrażenia z unboxingu polskiej edycji?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

U mnie gra uszkodzona w transporcie, wydawałoby się że to niemożliwe przy tak pancernym oryginalnym kartonie (nieuszkodzony) i pudełku gry a jednak. Prawdopodobnie pójdzie zwrot także uważajcie i lepiej tak jak ja nagrywajcie unboxing. Plakat taki sobie (też uszkodzony), scenariusz jest naklejek brak.
Granie na Bemowie
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: _leigam_ »

Do mnie tez doszlo. Strasznie wielkie podlo. Przerazajaco wielkie. Niestety nie bylo na nim folii wiec drobne rysy, troche kleju, ale latwy do usuniecia. Przy 10kg tak jak sie spodziewalem lekkie odksztalcenia, ale niewielkie. Pudelko troche slabo zronione, niedoklejone brzegi i tak wyciete jakby tepym nozem - z tego co czytalem to w angielskim wydaniu tak samo bylo. Scenariusz dla jednego gracza ktory byl na gorze "wtarl sie" w wieczko, tzn farba z okladki - troche boli. Reszta wyglada w porzadku ale nie wszedzie zagladalem i nie wypychalem kartonu. Karty dalej w foli. Bonusy luzem, bez najmniejszego uszczerbku.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Azel »

Te dodatkowe naklejki miejsc to są te łatwo usuwalne? Czy po prostu dodatkowy zestaw standardowych do naklejenia sobie na tą "plakatową" mapę?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: _leigam_ »

Wygladaly tak samo

Edit: Ta mapa nadatkowa jest troszke inna, nie ma na niej miejsca na osiagniecia i chyba czegos jeszcze. Jako ze to ma byc plakat to chyba ma to sens. Nie wiem jak uzytkowo.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: swiroff »

Czy Wasza kopia również nie zawierała tych dodatkowych naklejek? (dostałem tylko scenariusz + plakat)
I pytanie z innej beczki: jasne, że trzeba się zaopatrzyć w insert. Czy ten od Folded Space (piankowy) daje radę? Czy jednak dużo lepszy ten od Warbox (bo jak np porównuje na zdjęciach to ma chociażby dodatkową tackę na kafle terenu)? Przyznam, że trochę szkoda wydawać mi kolejne 230 zł na insert + przeraża mnie jak to będzie wagowo wyglądać jak dojdzie kolejny kilogram :D
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: _leigam_ »

swiroff pisze: 11 gru 2019, 18:12 Czy Wasza kopia również nie zawierała tych dodatkowych naklejek? (dostałem tylko scenariusz + plakat)
I pytanie z innej beczki: jasne, że trzeba się zaopatrzyć w insert. Czy ten od Folded Space (piankowy) daje radę? Czy jednak dużo lepszy ten od Warbox (bo jak np porównuje na zdjęciach to ma chociażby dodatkową tackę na kafle terenu)? Przyznam, że trochę szkoda wydawać mi kolejne 230 zł na insert + przeraża mnie jak to będzie wagowo wyglądać jak dojdzie kolejny kilogram :D
Moja ma.

Ja proponuje piankę i trochę wolnego czasu. będzie duuuużo taniej jesli chce ci się z tym bawić. Ja właśnie uzupełniłem zapasy materiału :)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: bluebird »

U mnie był plakat i scenariusz (nie było mapy i naklejek). Nie wiem od czego to zależało, ale wygląda na to że były dwa rodzaje bonusów:
1. Scenariusz + plakat
2. Scenariusz + mapa + naklejki
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

swiroff pisze: 11 gru 2019, 18:12 I pytanie z innej beczki: jasne, że trzeba się zaopatrzyć w insert. Czy ten od Folded Space (piankowy) daje radę? Czy jednak dużo lepszy ten od Warbox (bo jak np porównuje na zdjęciach to ma chociażby dodatkową tackę na kafle terenu)? Przyznam, że trochę szkoda wydawać mi kolejne 230 zł na insert + przeraża mnie jak to będzie wagowo wyglądać jak dojdzie kolejny kilogram :D
WarBox jest moim zdaniem najlepszy z trójki WB, FS, GM. Jak coś, to u mnie na kanale są testy wszystkich trzech insertów.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jest jeszcze E-Raptor którego zakupiłem. Jak go uruchomię, to dam znać czy dobrze spełnia swoją rolę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Retro »

tak powinien wyglądać bonus:
Do zakupionych egzemplarzy gier, otrzymacie dodatkowo:

- plakat z mapą format A2 - plus extra naklejki do zaznaczania postępów w grze

- kartę z extra dodatkowym scenariuszem format A4
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

RUNner pisze: 12 gru 2019, 08:18 Jest jeszcze E-Raptor którego zakupiłem. Jak go uruchomię, to dam znać czy dobrze spełnia swoją rolę.
Tego nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: piton »

w Kwestii insertów, może warto poczekać chwilę na "upgrade" do polskiej wersji językowej - chodzi mi o wypalone nazwy potworów na przegródkach.
Tak tylko głośno myślę i się zastanawiam co wybrać. Za dużo tego.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: SuCHaR »

piton pisze: 12 gru 2019, 09:48 w Kwestii insertów, może warto poczekać chwilę na "upgrade" do polskiej wersji językowej - chodzi mi o wypalone nazwy potworów na przegródkach.
Tak tylko głośno myślę i się zastanawiam co wybrać. Za dużo tego.
Warbox już ma, właśnie do mnie jedzie takowy :)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Azel »

Sprawdzaliście już wszystkie elementy? Wydaje mi się, że w moim przypadku liczbowo jest ok, choć nie patrzyłem na ukryte elementy (postacie, koperty), by sobie nie spoilerować.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

strid3rr pisze: 10 gru 2019, 13:37
Arachion pisze: 10 gru 2019, 11:17 Mam pytanie dość istotne i ważne...

Jesteśmy z żoną exelowcami, takie prace, szkoły i pasja do liczenia i analizowana.

Działa to? Jak wrażenia? Warto kupić?
To ja powiem odwrotnie - jestem ameritrashowcem, lubię gry z fabułą, kampanią, kooperację i turlanie kostek. Gloomhaven było dla mnie największym zawodem, jaki w życiu miałem, jeżeli chodzi o planszówki.
To jest czyste euro z doklejonymi elementami przygodowymi. W mojej ocenie to będzie gra dla Was, o ile akceptujecie takie połączenie. W grze są elementy rozwoju postaci, przedmioty, wydarzenia i jakaś tam fabuła, ale to wszystko jest tylko dodatkiem do core gry, którym są scenariusze, a tam jest już tylko czysta kalkulacja i optymalizacja.
Mnie Gloomhaven zanudziło po kilkunastu rozgrywkach, bo nie lubię euro, ale dla Was to może być idealna pozycja. Wykonanie, komponenty itd. są bez zarzutu, jedyne do czego można się przyczepić to kafle terenów które są monotonne i mało zróżnicowane.
Zgodzę się z powyższym.
Ja bardzo lubię optymalizatory i gry euro. Uwielbiam policzalność ryzyka i statystykę. Lubię też koncepcję dungen crowlerów, ale już dawno znudziły mi się wszystkie te robione na "jedno kopyto"... np: od FFG, w których wybór gracza ogranicza się do wyboru jednej z generycznych akcji: ruch, atak, umiejętność z karty itp... Jest duże ryzyko, że euro gracz uzna takie wybory za nudne. Co innego ameritrashowiec... on patrzy na epickowść, emocje z kości, przygodę, fabułę itd... Jeśli chodzi o te elementy to GH jest dość biedny. Przygoda jest rozwleczona i tak rozgałęziona, że bez dużej zawziętości trudno to poskładać w całość. Nie jest też najwyższych lotów, ale jest miłym dodatkiem. Cała zabawa polega jednak na ciekawych wyborach i optymalizacji walki taktycznej. Jest to rodzaj łamigłówki z policzalnym ryzykiem. Zmiennych jest dużo. Potworów jest multum, każdy rodzaj ma swoją talie krat, mamy swoją talię ataków z modyfikatorami, jest inicjatywa, a przede wszystkim budujemy combosy z akcji na naszych kartach i to jest największa przyjemność z gry w GH. Jak już po kilkunastu rozgrywkach postać i te comosy zaczynają się nużyć, to gra oferuje nam nową postać z zupełnie nowymi możliwościami... I teraz... ameritrashowiec powie... przecież te wszystkie wybory są takie same, scenariusze podobne... i pewnie będzie miał racje, gdyż różnice i mnogość wyborów, które zachwycą eurogracza... ameritrashowcowi wydadzą się tym samym...

Ludzie nacinają się na GH licząc na "epicką przygodę", a później stękają na forach, że gra jest nudna i przereklamowana. GH to epicka ilość scenariuszy (jak mówi mój znajomy) z walką dla księgowych... ;-)
ODPOWIEDZ