Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Bardzo podobnie można napisać o Mage Knight, choć w tym przypadku gra nie próbuje udawać przygodówki. Ja nie staram się dzielić gier wg schematu euro lub ameri. Po prostu oceniam grę na tyle, ile zabawy mi dostarczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
patseb
Posty: 25
Rejestracja: 11 lis 2013, 21:10
Has thanked: 40 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: patseb »

Czy da się gdzieś w Polsce kupić naklejki do Gloomhaven? Przeszukałem wszystkie wyniki google, ale wszędzie jest brak towaru. Może wasz ulubiony sklep ma, a ja go przegapiłem.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: skiba »

patseb pisze: 12 gru 2019, 16:47 Czy da się gdzieś w Polsce kupić naklejki do Gloomhaven? Przeszukałem wszystkie wyniki google, ale wszędzie jest brak towaru. Może wasz ulubiony sklep ma, a ja go przegapiłem.
Gamelord chyba ma - sklep.gamelord.pl :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: rattkin »

RUNner pisze: 12 gru 2019, 16:02 Bardzo podobnie można napisać o Mage Knight, choć w tym przypadku gra nie próbuje udawać przygodówki.
Mage Knight cieszy od pierwszej gry, a GH mówi: "Ziomuś, jeszcze tylko 10 gier, trochę się podlevelujesz i zacznie być git. Ale głowa do góry, przynajmniej wbijesz sobie reguły line of sight przez ten czas.".
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

Czy koszulki Rebelowe Premium mieszczą się do insertu Warboxowego?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Sroczka pisze: 12 gru 2019, 23:22 Czy koszulki Rebelowe Premium mieszczą się do insertu Warboxowego?
Z tego co kiedys czytalem to jest z tym problem.

Ja swoj Gloomhaven dzis odebralem :D !
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lukwych »

Wszystkim niezdecydowanym powiem tylko, że pomimo tej eurowatości i zarządzalności cała walka opiera się na modyfikowalnej kości d20 mającej pamięć (czyli decku kart ;) ) gdzie jedna ze ścianek to pudło, które zawsze wypada w złym momencie. Do tego są potwory, które mogą co turę losować tę samą kartę akcji, która najpierw mówi "jest źle", potem "jest fatalnie", a za trzecim razem "expcie i zbierajcie kasę a potem od nowa". Jeżeli jesteście to w stanie zaakceptować, to więcej "złej" losowości tu nie ma. Na minus dodam jeszcze "nierówne" cele życiowe (niektóre są w pełni sterowalne i zależą od graczy, a inne mogą się wlec vide przypadek Gambita). Dla mnie to najlepszy DC zarówno w kwestii mechaniki walki jak i rozwoju postaci. Tym bardziej, że chcąc zagrać kimś innym nie zaczynamy kampanii od nowa jak np. w Descencie tylko bierzemy coś właśnie odblokowanego.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Wczoraj rozpakowałem paczkę i nie miałem na szczęście żadnych zniszczeń. Na wszelki wypadek nagrywałem unboxing ;) Szkoda że księga scenariuszy nie jest normalnie klejona, bo liczyłem na to, że w polskiej wersji to zostanie zrobione normalnie. To jednak drobiazg. Nie sprawdzałem figurek ale żetony i plansza są chyba identyczne jak w angielskim wydaniu. Dzisiaj spróbuję to wszystko ogarnąć, powkładać do insertu (który też muszę jeszcze złożyć), więc zajmie mi to zapewne kilka godzin. Z bonusów dostałem plakat, mapę i naklejki. Nic tylko grać i samemu sprawdzić, dlaczego ta gra jest na 1. miejscu BGG.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Azel »

Przymierzam się do kupna parę(dziesiąt) koszulek i instruuję się tą stroną:
https://boardgamegeek.com/thread/168679 ... ving-guide
- niestety nie podał standard w mm - ile to dokładnie wychodzi dla 2.5" x 3.5"?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jeśli chodzi o karty wymiaru CCG, to będzie to coś w granicach 63,5x88mm, ale ciężko mi podać dokładny wymiar. Ja tutaj mam do dyspozycji FFG i Rebel premium (tylko premium jeśli już!). Te pierwsze są dłuższe, natomiast Rebel ma dwa rodzaje: standard (88) i longsleeve (89).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: autopaga »

Z rebela polecam longi, zwykłe premium są bardzo na styk. Minusem rebeli jest bardzo duża różnica w poszczególnych paczkach na długość, straszna zmora. Uciekam od rebeli z tego powodu i przechodzę na sloyce, której koszulki zwykłe są dla mnie wystarczającej grubości, dodatkowym plusem jest że talia nie puchnie aż tak bardzo jak w premium.
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gogovsky »

Ludzie tylko i wyłącznie szmatławe koszulki ultra pro i podobne, bo Wam koperty popekają mówi to osoba co ma wszystkie inne gry w koszulkach premium i przeszła Glooma.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

gogovsky pisze: 13 gru 2019, 12:45 Ludzie tylko i wyłącznie szmatławe koszulki ultra pro i podobne, bo Wam koperty popekają mówi to osoba co ma wszystkie inne gry w koszulkach premium i przeszła Glooma.
Koszulkowaliśmy w Rebele. Żadna koperta nie popękała. No ale talie walki mieliśmy w przegródkach w insercie, a nie w kopertach.
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gogovsky »

Gambit pisze: 13 gru 2019, 12:55
gogovsky pisze: 13 gru 2019, 12:45 Ludzie tylko i wyłącznie szmatławe koszulki ultra pro i podobne, bo Wam koperty popekają mówi to osoba co ma wszystkie inne gry w koszulkach premium i przeszła Glooma.
Koszulkowaliśmy w Rebele. Żadna koperta nie popękała. No ale talie walki mieliśmy w przegródkach w insercie, a nie w kopertach.
Ciężko, żeby pekła jak pół kart z niej wyjąłeś;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

Gambit pisze: 13 gru 2019, 12:55
gogovsky pisze: 13 gru 2019, 12:45 Ludzie tylko i wyłącznie szmatławe koszulki ultra pro i podobne, bo Wam koperty popekają mówi to osoba co ma wszystkie inne gry w koszulkach premium i przeszła Glooma.
Koszulkowaliśmy w Rebele. Żadna koperta nie popękała. No ale talie walki mieliśmy w przegródkach w insercie, a nie w kopertach.
Warbox mi odpisał że koszulki Rebel Premium nie wejdą wszystkie do insertu w wersji PL który jest przewidziany na standardowe albo ultra cienkie karty.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: longmen76 »

Widząc, że pojawiają się pytania o insert, nieśmiało podaję linka poniżej do insertu jaki zrobiłem dla siebie. Na zdjęciach wykonanie w HDFie. Nie zamierzam komercyjnie w ilościach hurtowych wykonywać, ale jeżeli komuś się podoba mój pomysł na organizację to zapraszam na PRIV.
Na obecną chwilę insert jest do wersji EN jeżeli chodzi o nazwy potworów i żetonów. Bez nazw prawdopodobnie pasuje do wersji PL. Tworzę instrukcję złożenia. Myślę, że po 7 stycznia dla chętnych mógłbym coś jednostkowo wykonać. Jak dorwę wersję PL to zrobię wersję z napisami PL.
Link do galerii: viewtopic.php?f=61&t=51771&p=1131929&hi ... t#p1131929
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: olo_marcin »

Dodatki do gry mieliście luzem czy były w środku pudełka z grą ? Pytam bo niestety na moim kartonie ktoś usiadł :( i mam wgniecenia górnego wieka. Stąd zastanawiam się przed zdjeciem folli czy reklamować grę, która kupilem w sklepie cdp z dodatkami, a których nie widzę po rozpakowaniu zewnętrznego kartonu. Ktoś miał podobnie ?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

Dodatki były poza głównym kartonem z grą.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

olo_marcin pisze: 13 gru 2019, 19:28 Dodatki do gry mieliście luzem czy były w środku pudełka z grą ? Pytam bo niestety na moim kartonie ktoś usiadł :( i mam wgniecenia górnego wieka. Stąd zastanawiam się przed zdjeciem folli czy reklamować grę, która kupilem w sklepie cdp z dodatkami, a których nie widzę po rozpakowaniu zewnętrznego kartonu. Ktoś miał podobnie ?
Miałem podobnie i pisałem tutaj o tym radząc, aby nagrywać unboxing. Gra wróciła do sklepu. Z wersją angielską nie miałem takich problemów ale może teraz miałem po prostu pecha: z brakami wśród dodatków, które nie wiadomo wg jakiego klucza dodawali obok gry (ciekawe kto zawalił: albi, dystrybutorzy czy sklepy) oraz uszkodzone pudło gdzie karton był nietknięty. Stawiam, że oryginalne kartony były rozpakowywane na którymś etapie aby dołożyć bonusy i tak przytrafiło się to uszkodzenie pudełka.

Pudełko nie było ofoliowane podobnie jak w wersji angielskiej. Były chyba tylko 2 "plomby" na dole.
Granie na Bemowie
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: olo_marcin »

awawa pisze: 13 gru 2019, 19:48
olo_marcin pisze: 13 gru 2019, 19:28 Dodatki do gry mieliście luzem czy były w środku pudełka z grą ? Pytam bo niestety na moim kartonie ktoś usiadł :( i mam wgniecenia górnego wieka. Stąd zastanawiam się przed zdjeciem folli czy reklamować grę, która kupilem w sklepie cdp z dodatkami, a których nie widzę po rozpakowaniu zewnętrznego kartonu. Ktoś miał podobnie ?
Miałem podobnie i pisałem tutaj o tym radząc, aby nagrywać unboxing. Gra wróciła do sklepu. Z wersją angielską nie miałem takich problemów ale może teraz miałem po prostu pecha: z brakami wśród dodatków, które nie wiadomo wg jakiego klucza dodawali obok gry (ciekawe kto zawalił: albi, dystrybutorzy czy sklepy) oraz uszkodzone pudło gdzie karton był nietknięty. Stawiam, że oryginalne kartony były rozpakowywane na którymś etapie aby dołożyć bonusy i tak przytrafiło się to uszkodzenie pudełka.

Pudełko nie było ofoliowane podobnie jak w wersji angielskiej. Były chyba tylko 2 "plomby" na dole.
U mnie pudełko ofoliowane, ale w kartonie którym była gra nie było górnej gąbki ochronnej (stąd wgniecenie). Wyglada to tak jakby jakiś "orzeł" otworzył karton aby dorzucić dodatki, a potem je zamknął uzupełniając wyjęta gabkę zwykłym papierem i zapomniał do środka wrzucić dodatki. Ręce opadają nie ma co piątek 13.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

longmen76 pisze: 13 gru 2019, 17:37 Widząc, że pojawiają się pytania o insert, nieśmiało podaję linka poniżej do insertu jaki zrobiłem dla siebie. Na zdjęciach wykonanie w HDFie. Nie zamierzam komercyjnie w ilościach hurtowych wykonywać, ale jeżeli komuś się podoba mój pomysł na organizację to zapraszam na PRIV.
Na obecną chwilę insert jest do wersji EN jeżeli chodzi o nazwy potworów i żetonów. Bez nazw prawdopodobnie pasuje do wersji PL. Tworzę instrukcję złożenia. Myślę, że po 7 stycznia dla chętnych mógłbym coś jednostkowo wykonać. Jak dorwę wersję PL to zrobię wersję z napisami PL.
Link do galerii: viewtopic.php?f=61&t=51771&p=1131929&hi ... t#p1131929
Całkiem przyjemne ale daj znać jak przetestujesz z wersją PL, niby to samo (a i Albi pisał, że wszystkiego wymiary takie same) ale lepiej mieć pewność na 100-ę :).
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

PS. A jest gdzieś instrukcja w PDF PL od Albi? Puścili ją?

Żeby nie było jak z nowym Brass'em PL :/ ...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: playerator »

YoYo pisze: 14 gru 2019, 00:17 PS. A jest gdzieś instrukcja w PDF PL od Albi? (...)
Jest
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: playerator »

Post pod postem, ale temat zasługuje na osobny wpis.

bluebird pisze: 11 gru 2019, 18:22 U mnie był plakat i scenariusz (nie było mapy i naklejek). Nie wiem od czego to zależało, ale wygląda na to że były dwa rodzaje bonusów:
1. Scenariusz + plakat
2. Scenariusz + mapa + naklejki
Nie do końca.
awawa pisze: 13 gru 2019, 19:48 (...) z brakami wśród dodatków, które nie wiadomo wg jakiego klucza dodawali obok gry (ciekawe kto zawalił: albi, dystrybutorzy czy sklepy) (...)
Plakat z grafikami (bez mapy) nie jest bonusem preorderowym. Albi dorzuciło go sklepom dodatkowo, jako gadżet promocyjny. Pakiet bonusów dla zamawiających w przedsprzedaży zawiera: scenariusz, plakat z mapą i 2 arkusze naklejek. Tak wysyłały np. Trzy Trolle.
Merlin (nieprzeczytane.pl) miał nadmiarowe scenariusze i wykorzystał je wraz z tymi plakatami do stworzenia udawanych pakietów promocyjnych. Oczywiście, pozwoliło to sprzedać więcej kopii gry w preorderze.
Informacje pochodzą od Albi Polska, rozmawiałem z nimi telefonicznie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Dzięki za linka do pdf'a.
ODPOWIEDZ