Quartermaster General (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Quartermaster General (Ian Brody)

Post autor: Odi »

Być może ktoś jeszcze nie zna tej gry, a zainteresować się nią zdecydowanie warto!
To prosta, wieloosobowa strategia drugowojenna, oparta na mechanikach hand management i area control.

Zapraszam do recenzji na Games Fanatic
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: janekbossko »

Gra jest bardzo dobra ALE tylko w pelnym skladzie.
Jest niezbalansowana...gralismy juz kilka dobrychc razy i jesli panstwa osi nie wygraja w poczatkowej fazie gry to pozniej alianci ich przegonia i nie odddzadza zwyciestwa.
Polecam dlatego tez granie z wariantem natychmiastowego zwyciestwa.
Mimo powyzszych "mankamentów" gra podoba sie rowniez eurodziewczynkom ;) oraz wojakom co sie mepli brzydza ;)

Graliscie juz z dodatkiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Odi »

Bez dodatku na razie.

My też mamy za sobą kilka ładnych rozgrywek. Na balans nie narzekaliśmy, ale fakt, że Oś powinna od początku mocno zarabiać punkty. Choć to też nie jest regułą. Okopana na gwiazdkach Japonia, bywa - mimo bombardowania, trudna do wykurzenia. Włosi swoje punkty zarobić mogą w dowolnej fazie gry. Generalnie sporo zależy od przyjętej strategii, umiejętności adaptacji i tego, jak się karty ułożą.

A że w pełnym składzie tylko, to się zupełnie nie zgodzę. Spokojnie można grać w zestawie 4-6 osób. Przy 2-3 faktycznie będzie trzeba ogarniać trzy talie, ale dla osoby znającej już grę jest to do zrobienia bez większych lagów. Balans pozostaje ten sam, bo wszystkie kraje są tak samo na planszy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

janekbossko pisze:Jest niezbalansowana...gralismy juz kilka dobrychc razy i jesli panstwa osi nie wygraja w poczatkowej fazie gry to pozniej alianci ich przegonia i nie odddzadza zwyciestwa.
A to chyba akurat historyczne jest, nieprawdaż? :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: kwiatosz »

Ja dostałem łupnia, więc podobało mi się mniej ;) Klasyczna gra, gdzie trudno o dobry wynik - bo albo Niemcy albo czerwona zaraza ;) Tak czy siak - faktycznie jest odmienne poczucie prowadzenia różnych krajów, po wstępnych rozgrywkach podobuje mnie się :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Gdyby ktoś miał ochotę poznać bliżej tę świetną grę, a nie posługuje się zbyt dobrze językiem angielskim, to informuję, że na BGG są do pobrania przygotowane przeze mnie materiały po polsku do Quartermaster Generala:

:arrow: Instrukcja PL podstawki
:arrow: Instrukcja PL dodatku Air Marshal
:arrow: Wkładki z polskimi tekstami kart, do wsunięcia w koszulki
:arrow: Pomoce z opisem i charakterystyka poszczególnych państw

Wszystko tu: http://boardgamegeek.com/boardgame/1594 ... ort=recent

Mam też przetłumaczoną instrukcję do drugiego dodatku Alternate Histories, który jeszcze nie pojawił się w sklepach. Dlatego na razie nie publikuję, bo nie wszystkiego jestem pewien bez dostępu do kart - poprawię jak kupię, wtedy dorobię też wkładki do kart z AH. Jeśli ktoś jednak byłby zainteresowany, to mogę przesłać plik ze wstępną wersją (proszę o kontakt na privie).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: metyu »

Chciałbym zdementować, że gra jest dobra tylko w pełnym składzie. We dwójkę gra się bardzo dobrze. Mój współgracz tak średnio ogarnia angielski, a do tego zdarza nam się lekko przymulić, mimo to (jeśli pominiemy kilka początkowych rozgrywek) spokojnie wyrabiamy się w około 90 minut i to łącznie z rozkładaniem ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Ja dotąd też grałem tylko w dwie osoby i byliśmy obaj zachwyceni! Wbrew pozorom zarządzanie taliami i "rękami" trzech państw wcale nie jest skomplikowane, trzeba po prostu robić to uważnie.

Właśnie z myślą o moim nieco "mniej angielskim" przeciwniku przygotowałem te materiały.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: cohlerc1 »

Andy a planujesz może zakup i tlumaczenie Quartermaster General Victory or Death: The Peloponnesian War? Kusiło na ks ale jednak tekst na kartach zniechęcił. Niestety są osoby które nie chcą grać w gry po ang z nawet najprostszym tekstem :/
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Krwawisz »

to ja tylko powiem, ze jestesmy na dobrej drodze do wspolpracy z Griggling Games - a co z tego wyniknie to sie okaze ;-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: misioooo »

Krwawisz pisze:to ja tylko powiem, ze jestesmy na dobrej drodze do wspolpracy z Griggling Games - a co z tego wyniknie to sie okaze ;-)
Zaczynasz w****iać... 8) Jakiś renesans planszówkowy u nas w kraju czy co? Normalnie nie ma ani miesiąca odpoczynku... Ba! Ani tygodnia przerwy nie ma!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

cohlerc1 pisze:Andy a planujesz może zakup i tlumaczenie Quartermaster General Victory or Death: The Peloponnesian War?
Szczerze mówiąc nie. Starożytność zupełnie mnie nie pociąga, a portfel nie jest z gumy: niebawem Alternate Histories, a Ian Brody już pracuje nad pierwszowojenną wersją QG!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Turnavine

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Turnavine »

a Ian Brody już pracuje nad pierwszowojenną wersją QG!
O,o,o! Można prosić o jakiś link jeśli było więcej jakichś informacji - po przeszukaniu BGG i internetów nic nie znalazłem.
Każdy tytuł gdzie Austro-Węgry mogą nie upaść jest wart uwagi. ; P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Turnavine pisze:O,o,o! Można prosić o jakiś link jeśli było więcej jakichś informacji
http://www.boardgamegeek.com/article/22464477#22464477
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Turnavine

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Turnavine »

Dzięki, po pracy sam to znalazłem, ale myślałem, że może są jakieś bardziej konkretne informacje. ; ) Pozostaje przebierać nogami.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Krwawisz pisze:to ja tylko powiem, ze jestesmy na dobrej drodze do wspolpracy z Griggling Games - a co z tego wyniknie to sie okaze ;-)
Czy coś się okazało? Pytam, bo po wczorajszych uzupełnieniach na BGG widać, że wydanie Quartermaster General: 1914 jest coraz bliższe. Czy planujecie wydać grę w polskiej wersji? Chętnie dałbym Wam zarobić zamiast kupować wydanie angielskie.
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... 914/images
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Krwawisz »

hej
niestety na ten moment żadnych szczegółów i postępów :( W tym roku na pewno nie ma szans, choć nie zarzuciliśmy do końca tematu
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Szkoda. Jeśli QG: 1914 ukaże się w tym roku, to raczej nie wytrwam do wydania polskiego. Miałem nadzieję na wspólny druk międzynarodowy.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: rastula »

poznaniaków zapraszam ( wstępnie) do wspólnego wsparcia gry QMG 1914 na KS

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 73#p839073
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: rastula »

Andy pisze:Szkoda. Jeśli QG: 1914 ukaże się w tym roku, to raczej nie wytrwam do wydania polskiego. Miałem nadzieję na wspólny druk międzynarodowy.

ukaże się, i to na Essen ...
Turnavine

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Turnavine »

Bardzo dobry dla mnie KS, w sumie nic zachęcającego. ; D Ale gra wygląda ciekawie i też widać zmiany w stosunku do poprzedniczki, od dawna szukam gry w klimatach I Wojny i to może być to.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Andy »

Andy pisze:Mam też przetłumaczoną instrukcję do drugiego dodatku Alternate Histories, który jeszcze nie pojawił się w sklepach. Dlatego na razie nie publikuję, bo nie wszystkiego jestem pewien bez dostępu do kart - poprawię jak kupię, wtedy dorobię też wkładki do kart z AH.
Zrobione i do pobrania.
Instrukcja do Alternate Histories: https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ah-rules-p
Wkładki do kompletu podstawka + dwa dodatki: https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... inserts-pl
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Piehoo »

Udało się przywieźć z Essen QG 1914. Trochę pograliśmy w różnych wariantach i się nagadałem w materiałach.
Przykładowa rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Luke555 »

Bardzo cicho o tej serii na forum. A wydano w sumie wg mojej wiedzy 3 gry: z tematem II wojny (plus dwa dodatki), z tematem I wojny i wreszcie wojen peloponeskich. Ciekawi mnie która z tych trzech jest najmiodniejsza. Mechaniki mają podobne, ale chodzi mi o regrywalnosc, w miare dobry balans stron. Z dotychczasowych skąpych recenzji wydaje mi sie że dobra byłaby II wojna z dodatkiem alternatywne historie. Ktos grał w te powyższe gry i może w miare rzeczowo wypunktowac plusy i minusy?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Veridiana »

ODPOWIEDZ