The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

xan pisze: 21 kwie 2018, 22:05 Co daje rozpalenie ognia na kaflu? Dziś rozpocząłem pierwsza rozgrywkę i już na starcie rany i zmęczenie. Będzie ciężko
Ale generalnie na kaflu ma być ikona tej akcji, żeby można było to zrobić? W sensie rozpalenia ognia? Albo trzeba mieć przedmiot do rozpalenia ognia?

Ja też dziś startowałem, 4x injured i ogólnie hardkor. Po godzinie save i żona skomentowała,że nuda bo przez godzinę tylko wpierdol i leczenie 😁😁
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Coin22 pisze: 22 kwie 2018, 00:02
xan pisze: 21 kwie 2018, 22:05 Co daje rozpalenie ognia na kaflu? Dziś rozpocząłem pierwsza rozgrywkę i już na starcie rany i zmęczenie. Będzie ciężko
Ale generalnie na kaflu ma być ikona tej akcji, żeby można było to zrobić? W sensie rozpalenia ognia? Albo trzeba mieć przedmiot do rozpalenia ognia?

Ja też dziś startowałem, 4x injured i ogólnie hardkor. Po godzinie save i żona skomentowała,że nuda bo przez godzinę tylko wpierdol i leczenie 😁😁
Nie. Nie musi być ikony ognia, żeby rozpalić ognisko. Tak jak wytworzenie krzemienia nie potrzebuję terenu z kamieniem, żeby go stworzyć. Spożywając posiłek, też masz ikonę widelec i nóż, wątpię, żebyś znalazł tą ikonę w całej grze na kaflu, raczej restauracji tu nie będzię :) Białe ikony służą określeniu akcji, brązowe to bonusy do akcji, na kartach przedmiotów, czy umiejętności.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

No ale gdzieś musisz mieć te akcję wypisana czy to w skillach czy przedmiotach czy nie?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Coin22 pisze: 22 kwie 2018, 07:33 No ale gdzieś musisz mieć te akcję wypisana czy to w skillach czy przedmiotach czy nie?
Tak, musisz mieć ikonę "make fire". Czy to na przedmiocie, czy w umiejętności.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Pavel a wiesz co oznacza na karcie bonusowej relaxed ikona zamiany karty szarej na zieloną i numer 149 pod nią? Pewnie jest więcej kart tego typu ale mi trafiła akurat ta. Nie mogę nigdzie tego znaleźć w instrukcji.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: The 7th Continent

Post autor: KQuest »

xan pisze: 22 kwie 2018, 08:12 Pavel a wiesz co oznacza na karcie bonusowej relaxed ikona zamiany karty szarej na zieloną i numer 149 pod nią? Pewnie jest więcej kart tego typu ale mi trafiła akurat ta. Nie mogę nigdzie tego znaleźć w instrukcji.
A0149 to ID tej karty i to nie ma tutaj znaczenia. Kartę bonusową bierzesz na rękę (do wykorzystania w przyszłości), a w miejsce, w którym ją odkryłeś kładziesz zieloną kartę o numerze odpowiadającym numerowi na strzałce karty terenu, wskazującej na to miejsce. Przykładowo weźmy kartę pokazaną na str. 4 instrukcji. Pokazuje ona w lewo numer 009,a wcześniej kładzie się tam kartę eksploracji (z mgłą). Eksplorujesz tę kartę i jest to karta relaxed. Bierzesz ją na rękę (bo jest to karta bonusowa), a w tym miejscu kładziesz zielone 009, bo tak pokazuje strzałka, która wskazuje to miejsce
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Dzięki, tak też zrobiłem i zignorowałem ten numer bo nie miałem na niego pomysłu. Kiedy zatem ma on znaczenie?

Wczoraj zostałem zjedzony po 2h grania. Dziś zaczynam od nowa. :D
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: The 7th Continent

Post autor: KQuest »

xan pisze: 22 kwie 2018, 09:10 Dzięki, tak też zrobiłem i zignorowałem ten numer bo nie miałem na niego pomysłu. Kiedy zatem ma on znaczenie?

Wczoraj zostałem zjedzony po 2h grania. Dziś zaczynam od nowa. :D
Pewnie jeśli byś chciał sprawdzić czy masz wszystkie karty albo poukładać je w kolejności przed sprzedażą. Może przy sprawdzaniu czegoś w spisie kart (nie mam tu pewności, ale podejrzewam, że powinny tam być podane ich ID żeby jednoznacznie określić o którą kartę chodzi) albo coś w tym stylu. Czyli dla samej mechaniki gry te numery nie mają znaczenia i niewykluczone, że nigdy nie będą Ci potrzebne ;)
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

Tu ciekawy wątek o często zapomnianych regułach.
https://boardgamegeek.com/thread/1969265/some-gotchas

To, ze można tylko 1 kartę danego stanu totalnie mi wczoraj wypadło z głowy i walczyłem z 3 x injured...
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

KQuest pisze: 22 kwie 2018, 09:20
xan pisze: 22 kwie 2018, 09:10 Dzięki, tak też zrobiłem i zignorowałem ten numer bo nie miałem na niego pomysłu. Kiedy zatem ma on znaczenie?

Wczoraj zostałem zjedzony po 2h grania. Dziś zaczynam od nowa. :D
Pewnie jeśli byś chciał sprawdzić czy masz wszystkie karty albo poukładać je w kolejności przed sprzedażą. Może przy sprawdzaniu czegoś w spisie kart (nie mam tu pewności, ale podejrzewam, że powinny tam być podane ich ID żeby jednoznacznie określić o którą kartę chodzi) albo coś w tym stylu. Czyli dla samej mechaniki gry te numery nie mają znaczenia i niewykluczone, że nigdy nie będą Ci potrzebne ;)
Dzięki wielkie. Teraz wszystko jasne
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Jak podchodzicie do przegranej po np. pięciu godzinach gry lub więcej? Bo mi jakoś ciężko byłoby odrzucić wszystko i od nowa przechodzić daną klątwę i odwiedzać miejsca, w których dopiero co byłem i jeszcze częściowo pamiętam co się kryło pod jednym czy drugim kamieniem. Na bgg proponują rozpoczęcie nowej klątwy po każdej przegranej lub dociągnięcie karty 777:
Spoiler:
Jak już ktoś tu napisał ta gra to bardziej książka podzielona na karty i ilustracje więc ogólnie przechodzenie tej samej klątwy kilkukrotnie będzie różniło się szczegółami, chyba, że dróg do wygranej jest dużo i faktycznie ma to sens :D
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

U mnie sukces. Gra jedną postacią zajęła mi dziś 4 godziny. Mimo, że na początku, było bardzo ciężko, w pewnym momencie deck discard większy od action, rany, zmęczenie. To później tylko lepiej. Mocne przedmioty, najedzony i pełny wiary przygotowany do następnych przygód. Na początku byłem zniechęcony trudnością, co niektórych może podłamać. Mi również ciężko byłoby zaczynać od nowa, na szczęście nie było takiej potrzeby.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

pavel pisze: 22 kwie 2018, 20:10 U mnie sukces. Gra jedną postacią zajęła mi dziś 4 godziny. Mimo, że na początku, było bardzo ciężko, w pewnym momencie deck discard większy od action, rany, zmęczenie. To później tylko lepiej. Mocne przedmioty, najedzony i pełny wiary przygotowany do następnych przygód. Na początku byłem zniechęcony trudnością, co niektórych może podłamać. Mi również ciężko byłoby zaczynać od nowa, na szczęście nie było takiej potrzeby.
Pierwsza klątwa w 4h? Ja dziś gram cały dzień z przerwami. Po mapie że wskazówki wydaje mi się że jestem już bardzo blisko. Mam nadzieję, że dziś też skończę. Gra potrafi dopiec ale w miarę jej poznawania można sporo pokombinować i daje to na prawdę dużo satysfakcji.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

xan pisze: 22 kwie 2018, 20:16
pavel pisze: 22 kwie 2018, 20:10 U mnie sukces. Gra jedną postacią zajęła mi dziś 4 godziny. Mimo, że na początku, było bardzo ciężko, w pewnym momencie deck discard większy od action, rany, zmęczenie. To później tylko lepiej. Mocne przedmioty, najedzony i pełny wiary przygotowany do następnych przygód. Na początku byłem zniechęcony trudnością, co niektórych może podłamać. Mi również ciężko byłoby zaczynać od nowa, na szczęście nie było takiej potrzeby.
Pierwsza klątwa w 4h? Ja dziś gram cały dzień z przerwami. Po mapie że wskazówki wydaje mi się że jestem już bardzo blisko. Mam nadzieję, że dziś też skończę. Gra potrafi dopiec ale w miarę jej poznawania można sporo pokombinować i daje to na prawdę dużo satysfakcji.
Nie klątwa. Ale pozycja startowa do dalszej przygody. Sukcesem nazwałem wyjście z głębokiego kryzysu i to, że nie obniżyłem poziomu. Jestem gdzieś, prawie w połowie pierwszego przekleństwa, ale z 4 odrzuconymi kartami i to mnie cieszy.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Ja chyba skończyłem. Mówię chyba bo nie dostałem jednoznacznej informacji, że to koniec. Byl co prawda tekst, że miejsce to nie jest już takie przerażające jak w snach ale nie chcę spoilerowac. Ktoś z was skończył pierwsza klątwę i mógłby mi potwierdzić na pw na której karcie się kończy przygoda?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

xan pisze: 22 kwie 2018, 21:45 Ja chyba skończyłem. Mówię chyba bo nie dostałem jednoznacznej informacji, że to koniec. Byl co prawda tekst, że miejsce to nie jest już takie przerażające jak w snach ale nie chcę spoilerowac. Ktoś z was skończył pierwsza klątwę i mógłby mi potwierdzić na pw na której karcie się kończy przygoda?
Koniec rozpoznasz jednoznacznie po takiej fioletowej karcie z wielkim napisem THE END. ;)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Kudtacz pisze: 23 kwie 2018, 12:19
xan pisze: 22 kwie 2018, 21:45 Ja chyba skończyłem. Mówię chyba bo nie dostałem jednoznacznej informacji, że to koniec. Byl co prawda tekst, że miejsce to nie jest już takie przerażające jak w snach ale nie chcę spoilerowac. Ktoś z was skończył pierwsza klątwę i mógłby mi potwierdzić na pw na której karcie się kończy przygoda?
Koniec rozpoznasz jednoznacznie po takiej fioletowej karcie z wielkim napisem THE END. ;)
No i super bo byłbym lekko zawiedziony gdyby tak nie było. Mam tylko jeden problem. Zrobiłem save kart akcji, discarda, ręki, itemów i lokacji na której byłem ale nie zrobiłem save kart wyrzuconych i wrzuciłem je ponownie do pudełka. Myślicie że warto mi to kontynuować czy muszę zacząć od nowa?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Odnośnie różnic w kolorach rewersów kart z action decku - będzie możliwość zgłoszenia dołączenia dodatkowej paczki poprawionych kart z całego decku do swojej wysyłki w wave 2 za darmo. To sie nazywa Obsługa klienta przez duże "O".
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: prz22 »

Wow.

Oby nasza Polska mentalność nie próbowała tego wykorzystać w celu odsprzedaży dodatkowej kopii wszystkich kart na boku..

Dla wydawcy szacunek.

Btw: gra jest naprawdę warta swojej ceny. Trudno się oderwać:)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

A po co komu sam action deck? To kropla w morzu. Gra faktycznie super. Szkoda tylko, że coś przeoczyłem i muszę startować od nowa po 9h gry :/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

Z tamtego update nie wynika dokładnie czy chcą przedrukować tylko Action deck, czy wszystkie-wszystkie karty.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Wszystkie karty to praktycznie cała gra więc narazili by się na straszne januszowanie :D
patrykvel
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2017, 19:04
Has thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: patrykvel »

Napisali, że problem z niebieskim kolorem występuje w przypadku action decka, ale różnica w rozmiarze dotyczy wszystkich kart, dlatego chcą zrobić dodruk wszystkich kart.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

z update'u wynika wlasnie, ze przedrukuja wszystkie karty...
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Dziwna sprawa. Bardzo duże koszty sobie szykują
ODPOWIEDZ