The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 94 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia » 17 wrz 2019, 16:31

pavel pisze:
17 wrz 2019, 14:29
A, czyli polowanie save, polowanie itd. Można i tak, zawsze polujesz na zielonej karcie.
Wiele łowisk ma opcje sleepa które wraca kartę polowania do pudełka więc jeśli jest tam jeszcze jakaś zielona karta to też wraca. Często jak się robi kime to jest "Return all cards from the past". W tą grę poprostu trzeba grać bezpiecznie - pełny Deck plus 1-2 fooda bo inaczej ryzykujesz że wleziesz gdzieś i zginiesz po 8 godz rozgrywki.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post autor: pavel » 17 wrz 2019, 22:08

Dla mnie save to save. Więc z drugiej strony, coś Ci nie idzie i stop. Save. Zaczynasz za chwilę z wszystkim w pudle. Polujesz na zielonej po tym save. Polujesz jeszcze raz na zielonych czy później 3/4 razy na żółtych? Ja w tą grę gram i jak kończę po paru godzinach to robię save. Te opcje z wkładaniem i wykładaniem podczas parti to kombinacje nie dla mnie. Po za tym są ogromne obszary do przejscia i to generuję nie raz 6 kart, żeby przedostać się o 2 kafle. W zasadzie to możesz Twoją opcją wybrać całe jedzenie z łowiska z zielonej karty.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 17 wrz 2019, 23:08

Nie wiem czy mnie nie rozumiesz czy o co chodzi? Ja piszę o sleep a Ty o save i tak każdy o swoim. Wiele łowisk ma opcje kimy która każe wrócić kartę łowiska do pudełka. Może grasz coś niezgodnie z zasadami że nie rozumiesz o czym napisałem.

Ale mam taką zasadę że grę kończę polowaniem, uzupełnieniem ręki i wtedy robię save. Nie lubie zaczynać gry ponownie następnym razem bez komfortowego startu.
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
xeelee
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: xeelee » 10 paź 2019, 14:01

wydaje mi się ze na łowiskach są max 2 zielone karty, które po polowaniu mają banish więc są max 2 łatwe polowania na łowisku, a potem już tylko żółta

często zdecydowanie więcej jedzenia miałem z wybrania i upolowania predatora niż z łatwego jedzenia

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 10 paź 2019, 17:39

xeelee pisze:
10 paź 2019, 14:01
wydaje mi się ze na łowiskach są max 2 zielone karty, które po polowaniu mają banish więc są max 2 łatwe polowania na łowisku, a potem już tylko żółta

często zdecydowanie więcej jedzenia miałem z wybrania i upolowania predatora niż z łatwego jedzenia
Jest tak jak piszesz. Przeciez przez latwe nie mam na mysli latwej zwierzyny a zielone karty bo te wyamgaja mniej gwiazdek niz zlote. Najlepiej celowac w dzika lub niedzwiedzia.

ODPOWIEDZ