The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

lotheg pisze: 04 gru 2020, 09:08
Ardel12 pisze: 03 gru 2020, 23:41 Granie w dwie osoby się sprawdza, ale nie widze tutaj miejsca dla 3 i 4 osoby.
Ile czasu mniej więcej procentowo chodziliście razem, a ile oddzielnie? Nie ma tutaj efektu samca alfa?
W obu klątwach 90%. Moim zdaniem rozdzielanie w tej grze jest mało opłacalne. Na każdym terenie jest zawsze coś do zrobienia i spokojnie można się zadaniami dzielić. Rozdzielanie się utrudnia również testy. Wiele testów, które gra nam rzuca pod nogi jest losowa. Idąc na polowanie nie wiemy czy dostaniemy zwierzę, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w walce, czy może na ukrywanie. Tak samo odkrywanie nowych terenów. Z kolei większość testów na kaflach terenów jest jawna i wtedy można dopasować zawodnika pod daną czynność. Chodzenie i wykonywanie testów w 2os ma też benefit mechaniczny, umożliwiający pomniejszenie liczby ciągniętych kart na rzecz liczby osiąganych sukcesów.

Muszę zaznaczyć, że chodząc grupą będzie się przydarzyć od czasu do czasu seria akcji wykonywanych przez jednego gracza. Nie mamy tutaj twardego podziału na rundy i akcje graczy. Jeden może wykonać 1 jak i 10 akcji zanim następny cokolwiek zrobi - oczywiście za obobólną zgodą :) IMHO czasem dana postać będzie lepiej przystosowana do wykonania danego ciągu zdarzeń.

Moim zdaniem samiec alfa może spokojnie zawładnąć grą. Nie ma tu ukrytych informacji. Wszystko jest jawne.

Dla mnie ogólnie pytanie do coop czy problem samca alfa istnieje jest problemem grupy graczy a nie gry. Czy grając w mafio podobne tytuły, czy też Area Control nie możemy mieć również alfy? W jednych jak i drugich taki gracz może przekonać innych do podąrzania za nim i wykonywania akcji, które nie są właściwe dla innych graczy.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 397
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: gnysek »

Tutaj trzeba by iść chyba bardziej w stronę - wszyscy gracze grają wspólnie wszystkimi postaciami, żeby tego samca osobnika alfa nie było.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2020, 12:50 przez gnysek, łącznie zmieniany 2 razy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: wirusman »

Jako że mam już wszystkie dodatki, a średnio pamiętam jak wygląda przygotowanie gry z mini dodatkami. To czy muszę zrobić coś ekstra(dodać jakieś karty) oprócz standardowych zasad z instrukcji. Żeby cieszyć się wszystkimi mechanikami/dodatkami?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

wirusman: Jeżeli wszystko masz wymieszane to jedyny minidodatek, który wymaga wzięcia czegoś przed startem to Path of Repentance, karta Pocket Watch (E1251).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

Podstawka ukończona! Dwie kolejne klątwy usunięte:

The Dark Chest of the Damned - tutaj początek jest dośc oczywisty. Budzimy się i mamy w plecaku nieciekawie wyglądającą skrzynię, którą mamy otworzyć. Nie jest to prosty test, gdyż różnica w liczbie kart vs gwiazdek jest spora i bez odpowiedniego przygotowania szanse są bardzo małe. Po otwarciu...
Spoiler:
Klątwa przypadła mi do gustu. Potrzebna jest dobra wiedza o kontynencie z poprzednich klątw do uzbierania ekwipunku jak i nie padnięcia w międzyczasie z głodu. Bawiłem się lepiej niż w Ofierze dla Strażników. Przejście klątwy zajęło ok 7h, ale trochę dodatkowych obszarów na kontynencie jeszcze sprawdzałem przy okazji. Moim zdaniem dobra klątwa, ale dopiero po ukończonych 2-3 innych.

The Bloody Hunt - no tutaj zabawa się zaczyna. Zostaliśmy nawiedzeni przez boszka łowów i musimy udowodnić swoją wartość. Poszukiwanie kolejnych potworów do upolowania i pojedynki z nimi są na prawde przyjemne. Grałem z kilkoma dodatkami i z nimi polowanie jest w moim odczuciu prostsze. Kontynent dostarczy wymaganą liczbę potworów, ale dodatki zwiekszają ich liczbę i czasem wpadnięcie na kolejnego będzie dużo prostsze. Z kolei dzięki temu też zawalczymy z bestiami z dodatków. Dla mnie opcja z dodatkami wygrywa, jest po prostu ciekawiej i nie jesteśmy zmuszeni przejść wzdłuż i wszerz kolejny raz kontynentu. Dla mnie idealna klątwa do połączenia z An Offering to the Guardians.

A grane były z następującymi dodatkami:
Flying Roots - uwielbiam te latające balony korzeni. Badanie ich i dochodzenie dalej do nowszych odkryć jest na prawde rajcujące

Path Of Repentance - najnudniejszy dodatek. Ot przy akcji odpoczynku dociągamy każdorazowo jedną kartę, która przeważnie daje jakiś bonusik. Nie odkryłem jeszcze złotej karty, więc może czeka mnie miłe rozczarowanie. Obecnie powiedziałbym, że dodatek dla kolekcjonera.

Fear The Devourers - jak PoR ułatwia grę, tak ten ją odpowiednio utrudnia. Robale wyłażą w najmniej spodziewanym momencie i potrafią nieźle zajść za skórę wraz z ubiciem nam postaci :O Oczywiście nie tylko walką kontynent żyje, więc istnieją sposoby na obejście każdego zagrożenia. Dobry dodatek, który wymusza czasem pójście mniej optymalną ścieżką.

Comfort Creatures - drugi świetny dodatek. Może troszkę niżej niż FR. W pewnym momencie gry możemy znaleźć jajo, z którego coś się może wykluje. Fajna zabawa z kilkoma drogami, które mogą zaskoczyć. Minus za średnie prawdopodobieństwo znalezienia.

Podsumowując klątwy z podstawki:
1. The Voracious Goddess - bo pierwsza i podążanie za mapką jest mega klimatyczne
2. The Bloody Hunt - za oddanie uczucia polowania na prawdziwe bestie wraz z tropieniem
3. The Dark Chest of the Damned - dobra klątwa, ale można się pogubić i wkurzyć :p
4. An Offering to the Guardians - męcząca, tak jak w BH zagram znowu, tak tej klątwy nie tknę. Najlepiej łączyć ją z innymi.

Na szczęście to nie koniec przygody. Czekają na mnie teraz dodatkowe klątwy do podstawki oraz "Górą i Dołem". Muszę jednak dopowiedzieć parę słów do oceny samej podstawki. Gra na prawdę potrafi zaciekawić i wymusić sprawdzanie wielu rzeczy. Ma się chęć zobaczenia co skrywa kolejny pagórek itd. Co jest świetne. Gra posiada od groma tajemnic, które sami musimy odkryć. Można by rzec, że nawet bez klątwy można znaleźć zadania do zrobienia. Niestety klątw w samej podstawce jest mało i po wkręceniu się w grę na pewno chce się więcej. Dodatki po prostu są niezbędne. Po ograniu wszystkich podstawowych klątw, czuję, że jeszcze z 10-15% kart pozostaje dla mnie ukrytych i czekających na znalezienie. Dodatki z kolei jak FtD czy FR dodają tyle nowinek, że nawet przechodzenie 4-5 raz przez te same obszary jest ciekawe. Bez nich nie wiem czy gra momentami nie zamieniałaby się w zwykłe parcie do przodu na hurra, byle tylko w końcu dotrzeć do celu. Tutaj moim zdaniem zdałby się dodatkowy system umożliwiający za cenę ruchu teleportowanie się do obszaru, który był odkryty, ale przez brak miejsca czy save został schowany do pudła. Ot wyobraźcie sobie przebijanie się przez 2h w jakimś kierunku, a potem uzmysłowienie sobie, że a jednak tam coś na początku trzeba było zrobić... Czasem dochodzi do sytuacji, gdy szybciej i prościej będzie zrestartować grę niż brnąc dalej w partię. No ale to są minusy, które wychodzą albo przez nieuważne granie albo nie zapamiętywanie elementów z obszarów z poprzednich klątw. Jak macie duszę artysty to robienie własnoręcznej mapy może dostarczyć jeszcze dodatkowej frajdy.

Staram się opisywać klątwy jak i samą grę jak najbardziej ogólnikowo, by uniknąć spoilerów. Dyskusję na temat konkretnych klątw ze spoilerami możemy prowadzić na PW :)
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: feniks_ciapek »

Ardel12 pisze: 16 gru 2020, 20:56 Path Of Repentance - najnudniejszy dodatek. Ot przy akcji odpoczynku dociągamy każdorazowo jedną kartę, która przeważnie daje jakiś bonusik. Nie odkryłem jeszcze złotej karty, więc może czeka mnie miłe rozczarowanie. Obecnie powiedziałbym, że dodatek dla kolekcjonera.
O ile dobrze pamiętam, to najlepiej grać nim z innymi klątwami i czym dłuższa rozgrywka, tym lepiej. Podejrzewam, że jak dojdziesz do złotej karty, to możesz się nieźle zaskoczyć :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Fajny dodatek. Dodaje troche klimatu akcji odpoczynku i zmienia podejscie do przechodzenia jak sie juz zna sklad tego dodatku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

feniks_ciapek pisze: 16 gru 2020, 21:44
Spoiler:
O ile dobrze pamiętam, to najlepiej grać nim z innymi klątwami i czym dłuższa rozgrywka, tym lepiej. Podejrzewam, że jak dojdziesz do złotej karty, to możesz się nieźle zaskoczyć :)
Grając w pojedynczą klątwę nie potrzebujemy wykonywać tylu akcji odpoczynku, to prawda. By przejechać przez wszystkie karty albo trzeba się na tym skupić i wykorzystywać każdą możliwośc albo grać na kilka klątw. No to mnie napaliłeś :D
brazylianwisnia pisze: 16 gru 2020, 23:05 Fajny dodatek. Dodaje troche klimatu akcji odpoczynku i zmienia podejscie do przechodzenia jak sie juz zna sklad tego dodatku.
Tak, dodaje klimatu i podbija chęć do usuwania np karty Zmęczenia jak i ogólnie wykonywania akcji odpoczynku. Jednakże w porównaniu do reszty ogranych dodatków jest po prostu nudny. Nie odkrywa się w nim nieznanych roślin jak w FR czy nie wpływa znacząco na grę jak FtD. Jest miłym uzupełnieniem do akcji odpoczynku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie wiem jak to ujac zeby Ci nie spojlowac skoro nie wiesz jakie sa możliwe zakonczenia tego dodatku ale moim zdaniem dodaje szczypte elementu strategicznego akcjom odpoczynku. Bez niego wiadomo ze sie naduzywa spania blisko zrodla polowania ktore ma wiecej zielonych kart a z tym dodatkiem tak niebardzo można..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: jediwolf »

Są plany wydania tej gry w języku polskim?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: polwac »

jediwolf pisze: 17 gru 2020, 12:50 Są plany wydania tej gry w języku polskim?
nie ma
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: feniks_ciapek »

Hmm... no właśnie, jakby tu nie spoilować, a żebyś się też potem nie wkurzył... w tej klątwie bynajmniej nie chodzi o częste spanie. Klucz do niej tkwi w innych dodanych kartach.

Tylko dla zainteresowanych bardzo drobna podpowiedź:
Spoiler:
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: lotheg »

Czym jest The all seeing eye w apce do gry? I jakie jest hasło? ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: idziol91 »

Musisz sam się dowiedzieć. :wink:
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

Żeby może nieco bardziej doprecyzować - odpowiedzi znajdują się w samej grze, nie szukaj gdzieś po Internetach. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: lotheg »

sin pisze: 21 gru 2020, 10:48 Żeby może nieco bardziej doprecyzować - odpowiedzi znajdują się w samej grze, nie szukaj gdzieś po Internetach. ;-)
Czy odpowiedź będzie w jednej z 4 podstawowych klątw? Voracious Goddess czy któraś inna? :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

lotheg pisze: 21 gru 2020, 11:15
sin pisze: 21 gru 2020, 10:48 Żeby może nieco bardziej doprecyzować - odpowiedzi znajdują się w samej grze, nie szukaj gdzieś po Internetach. ;-)
Czy odpowiedź będzie w jednej z 4 podstawowych klątw? Voracious Goddess czy któraś inna? :)
To nie jest wprost część żadnej klątwy, a sam mechanizm został wprowadzony w dużym dodatku (WGUMCD).
Delikatny spoiler:
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Rafal75 »

ktoś cos wie czy będzie polskie wydanie?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: polwac »

Rafal75 pisze: 28 gru 2020, 09:26 ktoś cos wie czy będzie polskie wydanie?
Czytałeś w ogóle wątek? Dosłownie kilka postów wyżej ktoś pytał o to samo.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Rafal75 »

polwac pisze: 28 gru 2020, 10:30
Rafal75 pisze: 28 gru 2020, 09:26 ktoś cos wie czy będzie polskie wydanie?
Czytałeś w ogóle wątek? Dosłownie kilka postów wyżej ktoś pytał o to samo.
Faktycznie, sorry za spam, czytałem ale najzwyklej w swiecie pewnie to przeoczyłem. Jeszcze raz przepraszam
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: longmen76 »

Mam wersję ALL-IN z KSa. Pytanie ile potrzeba koszulek do kart, które się tasuje / trzyma w rękach. Kart terenu nie chcę tasować. Znalazłem informacje, że 200 koszulek powinno wystarczyć ale nie wiem czy obejmuje to wersję ALL-IN czy tylko podstawkę.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: feniks_ciapek »

longmen76 pisze: 24 sty 2021, 15:25 Mam wersję ALL-IN z KSa. Pytanie ile potrzeba koszulek do kart, które się tasuje / trzyma w rękach. Kart terenu nie chcę tasować. Znalazłem informacje, że 200 koszulek powinno wystarczyć ale nie wiem czy obejmuje to wersję ALL-IN czy tylko podstawkę.
Powinno wystarczyć na action deck i karty klątw. Na eksplorację raczej na pewno zabraknie. Pamiętaj też, że są karty terenu (i nie tylko), które mają kilka kart przypisanych do jednego numeru i teoretycznie też je powinieneś wybierać losowo... A skoro już kilka zielonych zakoszulkujesz, to może warto wszystkie :D

A tak na serio, to ja mam tylko action deck i klątwy zakoszulkowane.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

longmen76 pisze: 24 sty 2021, 15:25 Mam wersję ALL-IN z KSa. Pytanie ile potrzeba koszulek do kart, które się tasuje / trzyma w rękach. Kart terenu nie chcę tasować. Znalazłem informacje, że 200 koszulek powinno wystarczyć ale nie wiem czy obejmuje to wersję ALL-IN czy tylko podstawkę.
Dokładnie nie pamiętam ale ok 500-600 koszulek. Warto zakoszulkowac akcje, random eventy, jedzenie, statusy, postacie, klatwy, polowania, doświadczenie, i grupki kart ktorych losujemy 1zX a wchodza w kazdej klatwie. Te wszystkie karty tasujemy lub czesto przechodza przez nasze rece.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

longmen76 pisze: 24 sty 2021, 15:25 Mam wersję ALL-IN z KSa. Pytanie ile potrzeba koszulek do kart, które się tasuje / trzyma w rękach. Kart terenu nie chcę tasować. Znalazłem informacje, że 200 koszulek powinno wystarczyć ale nie wiem czy obejmuje to wersję ALL-IN czy tylko podstawkę.
Polecam Community FAQ na BGG (link), jest tam wiele cennych informacji, również o koszulkach. Zasadniczo przy all-in 200 to minimum (action deck), rekomendowanych jest 716.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Rafal75 »

A jak to jest z tymi kartami na podmiankę. To tylko do wersji KS wydawca wysyłał? Pojawiło się bardzo dużo ofert sprzedaży ale bez kart na zamiane i dlatego pytam
ODPOWIEDZ