The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Deem »

superfunktor pisze:Planuję zlecić wydruk dema Print & Play, które zostało opublikowane przy okazji pierwszej kampanii The 7th Continent na Kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1389806

Skontaktowałem się już w tej sprawie z Małym Drukarzem - wstępnie jest zainteresowany tym projektem, ale najwcześniej będzie się mógł nim zająć za ok. 2 tygodnie.

W związku z tym chciałbym się wstępnie rozeznać czy ktoś z Was byłby również chętny na zakup takiego wydruku - z tym, że na razie jeszcze żadnych konkretów (warunki wydruku, cena itp.) nie ustalaliśmy. W odpowiednim czasie pojawi się odpowiedni wątek na forum.
Ja bardzo chętnie poznam więcej szczegółów jak się pojawią - jestem wstępnie zainteresowany.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: The 7th Continent

Post autor: yac00b »

Deem pisze:
superfunktor pisze:Planuję zlecić wydruk dema Print & Play, które zostało opublikowane przy okazji pierwszej kampanii The 7th Continent na Kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1389806

Skontaktowałem się już w tej sprawie z Małym Drukarzem - wstępnie jest zainteresowany tym projektem, ale najwcześniej będzie się mógł nim zająć za ok. 2 tygodnie.

W związku z tym chciałbym się wstępnie rozeznać czy ktoś z Was byłby również chętny na zakup takiego wydruku - z tym, że na razie jeszcze żadnych konkretów (warunki wydruku, cena itp.) nie ustalaliśmy. W odpowiednim czasie pojawi się odpowiedni wątek na forum.
Ja bardzo chętnie poznam więcej szczegółów jak się pojawią - jestem wstępnie zainteresowany.
Również byłbym zainteresowany, chętnie przetestuję sobie demo tego tytułu ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

yac00b pisze:
Deem pisze:
superfunktor pisze:Planuję zlecić wydruk dema Print & Play, które zostało opublikowane przy okazji pierwszej kampanii The 7th Continent na Kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1389806

Skontaktowałem się już w tej sprawie z Małym Drukarzem - wstępnie jest zainteresowany tym projektem, ale najwcześniej będzie się mógł nim zająć za ok. 2 tygodnie.

W związku z tym chciałbym się wstępnie rozeznać czy ktoś z Was byłby również chętny na zakup takiego wydruku - z tym, że na razie jeszcze żadnych konkretów (warunki wydruku, cena itp.) nie ustalaliśmy. W odpowiednim czasie pojawi się odpowiedni wątek na forum.
Ja bardzo chętnie poznam więcej szczegółów jak się pojawią - jestem wstępnie zainteresowany.
Również byłbym zainteresowany, chętnie przetestuję sobie demo tego tytułu ;)
Bez przesady płacić za demo. Tam jest raptem kilka stron kafli. Dwa razy zagracie i wywalicie to do kosza.
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jacus666 »

Taka właśnie jest idea dema. Krótkie, daje jedynie przedsmak finalnego produktu, ale pozwala go przetestować przed wydaniem pieniędzy w ciemno!
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: superfunktor »

Krytykowanie możliwości zakupu profesjonalnego wydruku materiału PnP to już chyba czepialstwo :)

Na takiej samej zasadzie ludzie kupują chociażby scenariusze PnP do TIME Stories czy (notabene scenariusze demo) do Unlock.

Oczywiście wiadomo, że regrywalność w przypadku takiego małego dema (i przy tego typu mechanice) jest mocno ograniczona, ale w dobie "jednorazowych" tytułów i wszelkiej maści gier typu legacy, argument o "zagraniu dwa razy i wyrzuceniu do śmieci" wydaje się być czepianiem na siłę.

Ponadto pewnym optymizmem napawa mnie opinia użytkownika "wojo" opublikowana w tym wątku na forum:

"Zdradzę że demo ma kilka zakończeń! Niektóre są bardzo trudne do odkrycia. Inne dużo bardziej oczywiste. Jednak fakt jest faktem że pewne decyzje mogą sprawić że jedna decyzja może sprawić że duża część gry stanie przed nami otworem a druga połowa pozostanie poza zasięgiem. Wystarczy przy następnej rozgrywce wybrać inną ścieżkę i znowu będzie ciekawie. Dodatkowo jeżeli ktoś będzie chciał rozgryźć naprawdę wszystko ... o to czeka go niezła ilość rozgrywek. Bo nawet demo ma w sobie pewną bardzo ukrytą tajemnicę."

Ja akurat lubię mieć komponenty dobrej jakości, więc zamiast drukować i wycinać na własną rękę wolę zlecić druk profesjonaliście. Tak czy inaczej nikogo nie zmuszam do podłączenia się do zamówienia wydruku i płacenia za udostępnione za darmo demo.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Wiadomo, co za dodatki mają być w przyszłej kampanii?
Bo zastanawiam się czy brać całość czy wziąć tylko wszystko z pierwszej kampanii.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Ma być to samo co w poprzedniej edycji KS plus nowy dodatek.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

elbruus pisze:Ma być to samo co w poprzedniej edycji KS plus nowy dodatek.
Masz gdzies zrodlo tej informacji?
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Toudi »

Tylko jeden? Wydaję mi się że będzie więcej :) a przynajmniej na to liczę :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Poszukalem info na fb i znalazłem stronę z nową kampanią, i jak nic widać, że powinny być dwa nowe dodatki.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

wirusman pisze:Poszukalem info na fb i znalazłem stronę z nową kampanią, i jak nic widać, że powinny być dwa nowe dodatki.
dasz link?

Ja znalazłem tylko jakiś francuski, wiec nic mi to nie powie.

Czy zostało wyjaśnione czy dostanie się dokładnie to samo co w pierwszym KS?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

olsszak pisze:
wirusman pisze:Poszukalem info na fb i znalazłem stronę z nową kampanią, i jak nic widać, że powinny być dwa nowe dodatki.
dasz link?

Ja znalazłem tylko jakiś francuski, wiec nic mi to nie powie.

Czy zostało wyjaśnione czy dostanie się dokładnie to samo co w pierwszym KS?
Wpisz nazwę wydawnictwa, ja z telefonu nie pomogę.

Ponoć ma być nowe pudełko na wszystkie dodatki, trudno wyczuć jak to tłumacz przetłumaczy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

zapytałem na fb wydawcy wprost czy będą stare SG, poza nowym podwójnym dodatkiem. Jak odpisze dam znać.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Czy fakt że będą dwa dodatki wynika z tego że są dwa nowe obrazki ? :) Czy jest pisemnie gdzies to potwierdzone?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:Czy fakt że będą dwa dodatki wynika z tego że są dwa nowe obrazki ? :) Czy jest pisemnie gdzies to potwierdzone?
we francsukich komentarzach na fb pośrednio potwierdzają jeden duży box z dwoma dodatkami bodaj.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: azz »

Zapowiedź jest na poprzedniej akcji KS: https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1966338.
Dodatkami będą swoistego rodzaju "nadziemia" oraz podziemia, jakby to wynikało z grafik i opisu.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

azz pisze:Zapowiedź jest na poprzedniej akcji KS: https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1966338.
Dodatkami będą swoistego rodzaju "nadziemia" oraz podziemia, jakby to wynikało z grafik i opisu.
Mateusz,
pamiętasz jaki był koszt wysyłki w pierwszej kampanii?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: azz »

olsszak pisze: Mateusz,
pamiętasz jaki był koszt wysyłki w pierwszej kampanii?
Płaciliśmy 80€ za 7-pak i potem 0.5€ za sztukę add-ona. Wyszło względnie znośnie.
EDYTA: gry przyszły potwornie porządnie zapakowane przez philibertnet.com. Brakującą grę (całą sztukę!) wysłali od razu.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The 7th Continent

Post autor: playerator »

Ryslaw pisze:Żeby cieszyć się grą, czyli czytać swobodnie i rozumieć wszystkie fabularne opisy, to trzeba angielski znać naprawdę dobrze.

Myślę trochę nad zrobieniem polskiej wersji ...
Już za samo myślenie masz we mnie przyjaciela :D. Trzymam kciuki.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: idziol91 »

Do czego używa się kostek w tej grze? Rozumiem, że test sukcesu przeprowadzamy poprzez dociąg kart i zliczenie ilości gwiazdek, więc tu kości nie są potrzebne,
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

Do oznaczania wytrzymałości przedmiotów. Każde użycie danego przedmiotu powoduje obrócenie kostki na ściankę o 1 niższej wartości. Jak spada do 0 przedmiot się rozpada.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The 7th Continent

Post autor: Wallenstein »

Ryslaw pisze:Żeby cieszyć się grą, czyli czytać swobodnie i rozumieć wszystkie fabularne opisy, to trzeba angielski znać naprawdę dobrze.

Myślę trochę nad zrobieniem polskiej wersji ...
Parafrazując "Misia".
A w miejsce Myślę trochę wstawiamy: DZIAŁAM. :wink:
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Ryslaw »

Wallenstein pisze:
Ryslaw pisze:Żeby cieszyć się grą, czyli czytać swobodnie i rozumieć wszystkie fabularne opisy, to trzeba angielski znać naprawdę dobrze.

Myślę trochę nad zrobieniem polskiej wersji ...
Parafrazując "Misia".
A w miejsce Myślę trochę wstawiamy: DZIAŁAM. :wink:
Będę działać. Jedyny problem widzę w tym, że niektóre karty są dwustronne.
No i będę pewnie tłumaczyć w miarę swoich postępów w przygodzie. Na razie po dwóch sesjach solo dopiero nadgryzłem południowy kraniec kontynentu :)
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Arius »

Ryslaw pisze: Będę działać. Jedyny problem widzę w tym, że niektóre karty są dwustronne.
No i będę pewnie tłumaczyć w miarę swoich postępów w przygodzie. Na razie po dwóch sesjach solo dopiero nadgryzłem południowy kraniec kontynentu :)

Ile czasu trwały te dwie sesje?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Arius pisze:
Ryslaw pisze: Będę działać. Jedyny problem widzę w tym, że niektóre karty są dwustronne.
No i będę pewnie tłumaczyć w miarę swoich postępów w przygodzie. Na razie po dwóch sesjach solo dopiero nadgryzłem południowy kraniec kontynentu :)

Ile czasu trwały te dwie sesje?
podejrzewam że kilka godzin jak nie więcej. Gra jest długa, nie ma co się oszukiwać. Na szczęście system save'a działa znakomicie i trwa max. kilka minut.

My pierwszą klątwę gramy już kilkanaście godzin ale to z własnego wyboru. Po prostu ta gra jest taka zajebiste że sama exploracja daje niesamowitą frajdę :D
ODPOWIEDZ