The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

CIekawe ile będzie kosztować wysyłka :/ pewnie z 15-20 dolców.

Więc za cały komplet, podstawka i 3 dodatki (jeden KS exclusive) wyjdzie ok 114 - 119$.

Przeszło 430 zł za ponad 1000 kart ... hmm na pierwszy rzut oka wydaje się za drogo ale nie patrzałem aż tak dokładnie na recenzje żeby oceniac.

A tu jeszcze 7 sins...scythe... i niedlugo swords & sorcery ... ech :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Ściana tekstu jest - ale służą klimatowi, choć bez umiejętności angielskiego bym nie kupował. Co do gry solo - kluczem jest możliwość zapisu, co daje możliwość pogrania godzinkę, a potem przerwanie. Na grę wieloosobową bez grupy umiejącej wczuć się w klimat nie szykowałbym się. Mam nadzieję że early bird i zamówienie grupowe obniży cenę.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Widzieliście ile trzeba czekać na grę? ROK !!!!!! plus opóźnienia, zakładam 15 miesięcy, nie wiem czy się to w ogole opłaca ...
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: The 7th Continent

Post autor: esztfke »

Ja nie rozumiem jak to działa, już zdażyli zapowiedzieć 3 dodatki a gra za rok wyjdzie?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

To w sumie bardziej obawiam się o wiarygodność, bo to chyba znaczy, że gra nie jest skończona, wręcz że jest dużo do zrobienia, a wiele może stać się złego po drodze. Zresztą złotówka powinna się umacniać (przynajmniej do euro), inflacja zrobi swoje i kupi się taniej niż na kickstarterze :D Wolę te kilkaset złoty przeznaczyć na coś innego ... Jednak 7th na radarze pozostaje.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

kamron6 pisze:To w sumie bardziej obawiam się o wiarygodność, bo to chyba znaczy, że gra nie jest skończona, wręcz że jest dużo do zrobienia, a wiele może stać się złego po drodze. Zresztą złotówka powinna się umacniać (przynajmniej do euro), inflacja zrobi swoje i kupi się taniej niż na kickstarterze :D Wolę te kilkaset złoty przeznaczyć na coś innego ... Jednak 7th na radarze pozostaje.
W sumie mam podobnie, tym bardziej że pisali o tym że gra jest skończona a to chyba ma być czas poświęcony na dodatki, troche tego nie rozumiem ... zobaczymy co napiszą na stronie kickowej :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Lothrain »

Early Birdsy poszły w niecałe dwie minuty, gra ufundowana w trzy :) To się nazywa niezły start. Nie zdążą nawet z odblokowywaniem strech goali.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: azz »

Ktoś z Warszawy się załapał na EB? ;) KS zakłada max 7 pudełek na pledge'a, także ten... można się organizować.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: lukwych »

Jestem chętny - jak wszedłem na stronę było 84 euro. Od razu kliknąłem pledża i płatność i wyskoczył napis "Sorry...". Niecałe 3 minuty - polskie wydawnictwa mogą tylko pomarzyć o takim tempie fundowania.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

Figurki tylko na KS, więc nadal są jacyś cwaniacy, którzy będą się wstrzymywać i czekać aż pojawi się w sklepach ? :P
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: The 7th Continent

Post autor: magneticzero »

A mi jak zwykle udalo sie wyvhaczyc early birda ;) niestety nie jestem z warszawy.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

magneticzero pisze:A mi jak zwykle udalo sie wyvhaczyc early birda ;) niestety nie jestem z warszawy.
Dobra, dokoptuj tam kolegów, doślesz na resztę kraju :mrgreen:
Będziesz miał niższą wysyłkę ;)
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 45 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Polo15 »

Mnie też się wyjątkowo udało załapać na EB :D Jestem pod wrażeniem szybkości ufundowania projektu.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: The 7th Continent

Post autor: Iesthir »

Palmer pisze:Figurki tylko na KS, więc nadal są jacyś cwaniacy, którzy będą się wstrzymywać i czekać aż pojawi się w sklepach ? :P
Ja na przykład mogę być takim cwaniakiem.

Gra wygląda ciekawie, nawet bardzo. Ale jednak nie przekonuje mnie do siebie w 100%. Muszę jeszcze obejrzeć gameplaye i zobaczyć jakie cele dodatkowe wyjdą. Dodatkowo dochodzi inwestycja koło 450zł z perspektywą otrzymania gry za rok + opóźnienie (bo to ich pierwszy kickstarter, więc opóźnienie będzie na pewno). A na koniec dochodzi fakt, że figurki wcale nie powalają. :wink:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Pan_K »

Czy ktoś w Wrocławia inwestuje? A może EB załapał?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 45 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Polo15 »

Pan_K pisze:Czy ktoś w Wrocławia inwestuje? A może EB załapał?
Ja złapałem. Jak coś to można będzie ogarnąć jakieś zamówienie zbiorowe.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Pod koniec zbiórki dam znać z Wrocławia. Jednak ze względu na charakter gry zastanawiałbym się nawet na współdzieleniem tej gry (o ile by się ktoś znalazł chętny, np. na rotacje czy na wypożyczenie odpłatne) :wink:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pinata »

kamron6 pisze:[...] zastanawiałbym się nawet na współdzieleniem tej gry (o ile by się ktoś znalazł chętny, np. na rotacje czy na wypożyczenie odpłatne)
Ależ współposiadacz mógłby nadpisać Ci savegame-a!

Brzmi to dość dziwnie w przypadku planszówki, ale wydaje mi się (chociaż w szczegóły techniczne zapisywania stanu gry się nie wgłębiałem), że tak właśnie będzie :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Zakładam, że po wypożyczeniu na dwa miesiące lub w rotacji co dwa miesiące nie byłoby z save-ami problemu. Nie widzę sensu masowego kupowania, w tą grę gra się intensywnie od czasu do czasu, bardziej przypomina grę komputerową czy grę paragrafową, przejdzie się parę/kilka razy i czeka na dodatek / kolejną część. Regrywalność powróci bo jakimś czasie np. kilku miesiącach, kiedy nie pamięta się co i jak. Naprawdę bym radził pomyśleć o współdzieleniu,bo koszta są ogromne,a z dodatkami będą wzrastać, a w ostateczności jak gra okaże się zbyt dobra by oderwać się od niej choćby na jeden dzień to na pewno pojawi się w sklepach i każdy zakupi swoją wersję ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Hmm w descenta też kampania potrafi trwać 15-20 godzin, system save game jest też w miare nie najgorszy (bo trzeba jednak pamiętać że i w descencie jak i w 7th continent trzeba jednak swoje skile i przedmioty zapisywać) a jakoś nie widzę ofert masowego pożyczania descenta :P
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The 7th Continent

Post autor: Wallenstein »

Będę chętny by do kogoś dołączyć w czasie PM.
Gra nie będzie wielka, więc wysyłka w kraju paczkomatem spokojnie wchodzi w grę.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Patrząc na kickstartera widzę świetne stretch-goale, po pół dnia jest tam 100 kart więcej (choć wynika to prawdopodobnie z obcięcia gry chwile przed kickstarterem :? ).

Co do descenta - tam jednak jest dość dobra regrywalność, a gra ma większy próg wejścia, liczy się ekipa. Tak samo jak nie pożyczam gier, tak pożyczam książki, a 7th jest bardziej jednorazowy to w sumie gra paragrafowa z lepszym systemem eksploracji i testów, ktoś musiałby być bardzo przywiązany do pudełka na półce, aby nie pożyczyć za pieniądze ;).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: The 7th Continent

Post autor: BartP »

Niesamowity jest hype na tę grę. Aż się cieszę, że w ogóle mnie ona nie interesuje, bo to kupa kasy za stosiki kart.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Hype na grę jest, bo nie ma gier podobnych -> fabuła, survival, eksploracja, czyli prawdziwa gra przygodowa. Mage Knight, Robinson Crusoe, Descent, Claustrophobia, Rycerze Pustkowii, Runebound, Talisman i Horrory mienią się klasykami gier przygodowych posiadają mniej lub bardziej sprawną mechanikę czy losowe zdarzenia/wydarzenia, jednak fabuła jest słaba/płytka, nie ma odkrywania, wydarzenia są mniej lub bardziej generyczne, bardziej przypominają gry RPG, gdzie rozwijamy postać i po znanym nam świecie idziemy rozwiązywać misje lub idą w stronę eurosucharów. Tu mamy grę paragrafową na planszy. Niestety kupa kasy to jest tylko dla Polaków, dla innych jest to w miarę w porządku wydatek.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: warran »

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał rynek wtórny. I chyba z tą myślą zaczekam sobie ten rok z okładem ;)
ODPOWIEDZ