The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

Coin22 pisze: 25 kwie 2018, 21:32 z update'u wynika wlasnie, ze przedrukuja wszystkie karty...
"Niby" tak, ale no własnie: to jakby produkować grę niemal od nowa. Duże koszty. No, chyba, że się z Pandą jakoś dogadali i przerzucili te koszty na nich.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: The 7th Continent

Post autor: kali »

rattkin pisze: 25 kwie 2018, 23:30
Coin22 pisze: 25 kwie 2018, 21:32 z update'u wynika wlasnie, ze przedrukuja wszystkie karty...
"Niby" tak, ale no własnie: to jakby produkować grę niemal od nowa. Duże koszty. No, chyba, że się z Pandą jakoś dogadali i przerzucili te koszty na nich.
Napisali, że dogadali się z Pandą i dzielą się kosztami.
Myślę, że to przez problem z wielkością kart.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

A orientujecie się, czy żeby zostać obiętym tą wymianą kart, trzeba im już zgłaszać problem, czy dopiero po zakończeniu wysyłki?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Zgłosić problem zawsze możesz, mi to zajęło 5 minut. Ale podejrzewam, że i tak każdy dostanie możliwość wyboru czy chce otrzymać dodruk poprawionych kart.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

Ja mam jeszcze u nich zgłoszoną uszkodzoną kartę. Wprawdzie w przeciągu tygodnia dosłałli mi nową ale nie tą, którą zgłaszałem ;)

W każdym razie, dzięki za odpowiedź.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Ja z kolei dostałem obtluczone pudełko rozwarstwiające się na dole i kilka ma delikatne uszczypnięcia na kartach choć są one do przeżycia. Mam nadzieję, że nie zrobią problemu z wymianą pudełka.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Ja mam ciemniejsze karty przedmiotów, ogólnie z kartami curse 8szt. do wymiany.
bartdziad
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:40

Re: The 7th Continent

Post autor: bartdziad »

Po 15h grania w pierwszy curse poleglem...porazka bardzo boli, szczegolnie po tylu godzinach, musze zrobic sobie chwile przerwy w graniu ale juz teraz wiem ze powroce silniejszy, madrzejszy i na pewno zwyciestwo bedzie teraz smakowalo jeszcze lepiej. Gra jest ciezka ale sprawiedliwa.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kisiel365 »

Ja co prawda nie mam swojego egzemplarza, ale oglądam play through (świadomie spojlując sobie pierwszą klątwę) i baaardzo mi się ta gra podoba.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Deem »

kisiel365 pisze: 30 kwie 2018, 15:45 Ja co prawda nie mam swojego egzemplarza, ale oglądam play through (świadomie spojlując sobie pierwszą klątwę) i baaardzo mi się ta gra podoba.
Wybacz, że odniosę się akurat do Ciebie, ale to idealny przykład zjawiska, które nawiedza od jakiegoś czasu to forum. Patrząc na taką wiadomość, ciśnie się pytanie „No i co z tego?”. Kolejny wątek zaśmiecany wiadomościami o zerowej wartości. Ani co Ci się podoba, ani dlaczego.

Spróbujmy dbać trochę bardziej o to, aby wypowiedzi niosły ze sobą coś wartościowego.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kisiel365 »

Deem pisze: 30 kwie 2018, 16:30 Spróbujmy dbać trochę bardziej o to, aby wypowiedzi niosły ze sobą coś wartościowego.
Co się podoba:
- prawdziwe uczucie przygody, eksploracji i walki o przetrwanie
- gigantyczna mapa
- smaczki dla spostrzegawczych (ukryte numerki)
- losowość, która ma uzasadnienie w grze, nie irytuje i którą na różne sposoby można zniwelować
- pewna regrywalność przez modyfikacje numerów kart zależnych od przygody, jak również prowadzenie gracza w inne rejony mapy
- trudne wybory, ogólnie gra jest dość trudna
- wiele elementów mechaniki dobrze osadzonych w klimacie, np. trudniejsze polowanie za drugim razem w tym samym miejscu
- mechanika upływu czasu przy zapisie gry, ponowna eksploracja odkrytych terenów może prowadzić czasem do innych sytuacji (karty z rzymskimi liczbami i wiele zielonych o tym samej liczbie arabskiej)
- nieintuicyjne szacowanie ilosci kart potrzebnych do x sukcesów (lewe/prawe półgwiazdki)
- świadomość możliwości śmierci bohaterów, kusi cię aby zwiedzić jaskinię? może czeka cię tam skarb a może zguba

Co na minus:
- niektóre kombinacje kart i stanów gry powodują niejasności, na szczęście na forum gry twórcy doprecyzowują skrajne przypadki, a przy takiej złożoności mechaniki i ilości kart jest to raczej nie do uniknięcia
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Jak działa akcja odszyfrowywania? Mam taką akcję do wykonania w nekropolii. Biorę jedną kartę i muszę mieć zero sukcesów. Nie rozumiem natomiast co miałoby mi to dać. Mam niby wziąć jakaś kartę z adventurera decka ale nie mam pojęcia o jaka kartę chodzi. Nie chce pisać za dużo żeby nie spoilować ale może ktoś z was się zetknął z tą kartą
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Rbsn »

xan pisze: 03 maja 2018, 13:35 Jak działa akcja odszyfrowywania? Mam taką akcję do wykonania w nekropolii. Biorę jedną kartę i muszę mieć zero sukcesów. Nie rozumiem natomiast co miałoby mi to dać. Mam niby wziąć jakaś kartę z adventurera decka ale nie mam pojęcia o jaka kartę chodzi. Nie chce pisać za dużo żeby nie spoilować ale może ktoś z was się zetknął z tą kartą
Musisz odkryć możliwość odczytania danego szyfru i wtedy pociągnąć odpowiedni numer z decku. Poniżej masz częściowy spoiler jak chcesz.
Spoiler:
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Dzięki, będę się rozglądał
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Przeszedłem pierwszą klątwę nie bez problemów. Zajęło mi to trzy podejścia po około trzy godziny każde i piętanście minut - przy czwartej sesji okazało się, że stoję 2 pola od finalnej lokacji. Po trzeciej sesji poczułem lekki kryzys bo nie mogłem jej odnaleźć :lol: Ogólnie nie sądziłem, że Siódmy Kontynent jest tak duży. Dużo ukrytych lokacji, pomieszczeń. Najgorsze jest to, że po zapisaniu gry człowiek zapomina jakie lokacje były obok tej, na której skończyliśmy co powoduje lekkie poczucie zagubienia po wznowieniu gry. Zastanawiam się, czy samemu nie rysować sobie jakiejś pomocniczej mapki :D
Przejście pierwszej klątwy było dla mnie trochę dziwne bo
Spoiler:
10/10 ta gra na pewno u mnie mieć nie będzie, zobaczę jak po kolejnych klątwach ale póki co to daję jej 8/10.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Sarseth »

elbruus pisze: 31 maja 2018, 11:45Najgorsze jest to, że po zapisaniu gry człowiek zapomina jakie lokacje były obok tej, na której skończyliśmy co powoduje lekkie poczucie zagubienia po wznowieniu gry. Zastanawiam się, czy samemu nie rysować sobie jakiejś pomocniczej mapki :D
Ma to swój urok, ale ja poszedłem w mapkę ;)
https://boardgamegeek.com/filepage/1497 ... d-notebook
screen pustej kartki do rysowania mapy:
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Sarseth pisze: 01 cze 2018, 10:21
elbruus pisze: 31 maja 2018, 11:45Najgorsze jest to, że po zapisaniu gry człowiek zapomina jakie lokacje były obok tej, na której skończyliśmy co powoduje lekkie poczucie zagubienia po wznowieniu gry. Zastanawiam się, czy samemu nie rysować sobie jakiejś pomocniczej mapki :D
Ma to swój urok, ale ja poszedłem w mapkę ;)
https://boardgamegeek.com/filepage/1497 ... d-notebook
screen pustej kartki do rysowania mapy:
Spoiler:
Piękne dzięki!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

Jeśli dobrze widzę, opóźnienie Wave 2 o około pół roku :). Serious Pulp jest chyba też pierwszym wydawnictwem na KS, które wymyśliło ... Wave 1.5.
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Rbsn »

Opóźnienia się zdarzają, ja się cieszę że otworzą pledge menagera bo wcześniej miałem sama podstawke a teraz będę mógł dokupić resztę 😁.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The 7th Continent

Post autor: playerator »

Rbsn pisze: 05 cze 2018, 19:49 (...) otworzą pledge menagera (...)
Czy wiadomo kiedy?

edit: @Pan_K - dzięki :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2018, 21:09 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Pan_K »

playerator pisze: 05 cze 2018, 20:59
Rbsn pisze: 05 cze 2018, 19:49 (...) otworzą pledge menagera (...)
Czy wiadomo kiedy?
Początek lipca i na miesiąc.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
utsyzyf
Posty: 57
Rejestracja: 09 lut 2018, 22:54

Re: The 7th Continent

Post autor: utsyzyf »

Ale z tego co rozumiem, to nie będzie czegoś w stylu póżnego wsparcia, żeby ktoś kto wcześniej nie wsparł tego projektu, mógł to teraz zrobić?
W-wa Ursynów
aleplanszowki.pl - 2% ; grybezpradu.pl - 5%; am76.pl - 7% ; planszostrefa.pl - 5% ;mepel.pl - 3%; 3trolle.pl - 5%
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: The 7th Continent

Post autor: MaxiCas »

utsyzyf pisze: 06 cze 2018, 10:27 Ale z tego co rozumiem, to nie będzie czegoś w stylu póżnego wsparcia, żeby ktoś kto wcześniej nie wsparł tego projektu, mógł to teraz zrobić?
Z komentarzy pod updatem :

"-> will late backers be accepted?
They will be."

Także jest szansa, że jednak będzie można.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: costi »

rattkin pisze: 05 cze 2018, 19:30 Jeśli dobrze widzę, opóźnienie Wave 2 o około pół roku :). Serious Pulp jest chyba też pierwszym wydawnictwem na KS, które wymyśliło ... Wave 1.5.
Oj, nie pierwszym ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: klpt12 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem zainteresowany nabyciem i zagraniem w 7th Continent, ktorą dosłownie nie tak dawno zauważyłem. Mam do was pytanie- że względu na natłok pracy nie jestem w stanie przeczytać całego wątku.
Czy jest planowane polskie wydanie tej gry? Pamiętam jak pytałem o to samo o Gloomhaven i się okazało, że ukaże się w naszym ojczystym języku.
ODPOWIEDZ