The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Azaghal
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:30

Re: The 7th Continent

Post autor: Azaghal »

Warszawa - DPD dostawa jutro.
bartdziad
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:40

Re: The 7th Continent

Post autor: bartdziad »

U mnie dostawa tez jutro - Zabrze. Jest radosc!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1020 times
Been thanked: 1929 times

Re: The 7th Continent

Post autor: warlock »

Słuchajcie, nie chcę zabijać entuzjazmu, ale czy naprawdę każdy musi tu pisać że "O! Nadali przesyłkę! O, mam potwierdzenie! Hurra, dzwonił kurier! Taaaak, już widzę polar kurieria jak wchodzi do klatki"? To tylko zaśmieca wątek o grze... Wystarczy jeden wpis, że gra jest już rozsyłana, przecież wiadomo, że do wszystkich wspierających...
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

By ostudzić nieco entuzjazm muszę potwierdzić, że niestety niektóre karty z Action Deck są ciemniejsze, w tym karty Klątw. U mnie dodatkowo jedna karta jest uszkodzona. Zastanawiam się, czy jest sens zgłaszać ten inny odcień kart, bo jest to widoczne dopiero w momencie, gdy różne karty leżą obok siebie, co podczas gry nigdy nie ma miejsca.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Abidarius pisze: 16 kwie 2018, 14:33 By ostudzić nieco entuzjazm muszę potwierdzić, że niestety niektóre karty z Action Deck są ciemniejsze, w tym karty Klątw. U mnie dodatkowo jedna karta jest uszkodzona. Zastanawiam się, czy jest sens zgłaszać ten inny odcień kart, bo jest to widoczne dopiero w momencie, gdy różne karty leżą obok siebie, co podczas gry nigdy nie ma miejsca.
Kartę uszkodzoną powinieneś zgłosić od razu. Problem różniących się odcieni kart, będą rozpatrywać po dostarczeniu wszystkich egzemplarzy po pierwszej fali. Chcą mieć rozeznanie na ile problem jest poważny. Co ciekawe nie we wszystkich pudełkach jest tak samo. Niektóre karty różnią się, ale bardzo, bardzo nie wiele. A w niektórych jest ewidentna różnica w kolorze.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

Tak, uszkodzenie będę zgłaszał. Odcienie, różnią się dość znacząco ale ma to znaczenie ale i tak karty trafią w koszulki i będą zwykle leżały na sobie.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: rafaelus »

Jest jakiś formularz do zgłaszania braków/innych odcieni? Wyrzuciłem już maile z updatami. Będę wdzięczny za link :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Abidarius pisze: 16 kwie 2018, 15:30 Tak, uszkodzenie będę zgłaszał. Odcienie, różnią się dość znacząco ale ma to znaczenie ale i tak karty trafią w koszulki i będą zwykle leżały na sobie.
Ja będę ciągnął ze stosu od dołu :-) jak zajdzie potrzeba, a podejrzewam, że na 99% rzut na PL będzie taki sam, więc wszyscy będą mieć podobnie. Bo różnice zobaczę od razu a to na pewno zdecyduje o tym, że np. przy próbie akcji, ciemniejsza na górze oznacza brak gwiazdki, 7 i z automatu będę skłonny wziąć o jedną kartę akcji więcej.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

rafaelus pisze: 16 kwie 2018, 15:36 Jest jakiś formularz do zgłaszania braków/innych odcieni? Wyrzuciłem już maile z updatami. Będę wdzięczny za link :)
https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... ter_sales/
Ale jak wspomniałem o odcieniach, będą rozpatrywać to po rozesłaniu wszystkich kopii do wspierających w 1 fali. Osobiście to wątpię żeby zrobili coś z tym w miarę szybko. A ja czekać z grą nie będę
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

Jedną z opcji jest po prostu umieszczenie kart pod kuwetką na użyte karty Akcji. Drobna niedogodność ale to rozwiązuje problem. :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elayeth »

Ja chyba zostawię tę sprawę z odcieniami... chyba, że wydawca podejdzie do tego systemowo. W sumie stwierdziłem, że będę po prostu ciągnął karty z dołu talii, a nie z góry... ;)

Zanim ta dyskusja się pojawiła to nawet te różnice nie zwróciły mojej uwagi przy rozpakowywaniu kart z talii...
Jednak przy głębszym przyjrzeniu się widać...
Wrzucam zdjęcia jak to wygląda.

Bez mocnego oświetlenia niełatwo dojrzeć różnicę:
Spoiler:
... w jasnym widać trochę lepiej:
Spoiler:
... no i niestety w zestawieniu obok siebie widać najlepiej (choć to zdjęcie potęguje efekt, w rzeczywistości jest lepiej):
Spoiler:
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

Ludzie, ale zglaszajcie problemy z odcieniami i nie odpuszczajcie. Niezaleznie co myslicie to tak naprawde od skali zgloszen oni uzalezniaja co z tym zrobia, a dodatkowo jednak ja osobiscie nie zgadzam sie na taka kaszane w grze za ponad $200 i wolalbym, zeby nikt sie nie godzil, a Tworca o tym wiedzial.
Niezaleznie juz od tego czy da sie grac czy nie, to niech tworcy gier trzymaja standardy.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

Coin22 pisze: 17 kwie 2018, 09:58 Ludzie, ale zglaszajcie problemy z odcieniami i nie odpuszczajcie. Niezaleznie co myslicie to tak naprawde od skali zgloszen oni uzalezniaja co z tym zrobia, a dodatkowo jednak ja osobiscie nie zgadzam sie na taka kaszane w grze za ponad $200 i wolalbym, zeby nikt sie nie godzil, a Tworca o tym wiedzial.
Niezaleznie juz od tego czy da sie grac czy nie, to niech tworcy gier trzymaja standardy.
dobrze gada
co innego jakby to było drukowane na przestrzeni lat i w innych fabrykach ale to jest ta sama talia tej samej gry drukowanej za jednym zamachem
poza tym oni zebrali na KS grube miliony więc nie przesadzajmy, że ich na to nie stać i że nagle zbiednieją od tego albo że będą musieli z własnej kieszeni dokładać
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: costi »

Też się zgadzam, że nie należy odpuszczać. Nie przymykajmy oka na tandetę.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elayeth »

Macie racje, aczkolwiek dla zdrowia psychicznego człowiek musi ustawiać priorytety w życiu, a spraw ważniejszych mam dużo.
Jednak skoro zależy... to informuję, że już napisałem. :)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Tony23 »

Pytanie do tych co już grali
Ma znaczenie od której klątwy się zaczyna? Słyszałem, że ta pierwsza jest bardzo długa.
Czy występuje w nich poziom trudności?
Ponieważ w timer Stories nie podobał nam się fakt, że najpierw trzeba było wszystko zbadać i dopiero za którymś razem się przechodziło, więc boję się że drugiej połówce też może się to tutaj nie spodobać, aczkolwiek wiadomo że gry się różnią.
Ale który scenariusz z podstawki jest w miarę krótki, z małym prawdopodobieństwem szybkiej/wielokrotnej śmierci? Który byście polecali na start?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

Tony23 pisze: 17 kwie 2018, 13:42 Pytanie do tych co już grali
Ma znaczenie od której klątwy się zaczyna? Słyszałem, że ta pierwsza jest bardzo długa.
Czy występuje w nich poziom trudności?
Ponieważ w timer Stories nie podobał nam się fakt, że najpierw trzeba było wszystko zbadać i dopiero za którymś razem się przechodziło, więc boję się że drugiej połówce też może się to tutaj nie spodobać, aczkolwiek wiadomo że gry się różnią.
Ale który scenariusz z podstawki jest w miarę krótki, z małym prawdopodobieństwem szybkiej/wielokrotnej śmierci? Który byście polecali na start?

a czy to nie było trochę tak, że te klątwy mają właśnie taką kolejność, że powinno się grać na początku tą bardzo długą bo podczas tej gry poznasz pewne rzeczy, które są potrzebne w kolejnych klątwach
i jeśli nie zagrasz i nie skończysz najpierw tej długiej klątwy to będziesz w kolejnych klątwach błądzić bo nie będziesz wiedział gdzie musisz iść i prawdopodobnie zginiesz bo Ci czasu nie starczy
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: The 7th Continent

Post autor: toblakai »

Tak jest. Pierwsza klątwa została tak skonstruowana, aby zapoznać gracza z rozkładem terenu. Można pominąć, ale wtedy kolejne będą też dłuższe w ogrywaniu.
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: The 7th Continent

Post autor: szynan »

W jednym z update'ów kampanii został wrzucony link do wersji print and play początkowej klątwy, która ma podobno za zadanie wprowadzać nowych graczy. Klątwa ma być dostarczana w drugiej fali, ale teraz już można ją sobie wydrukować i zagrać. Nie wiem, ile czasu zajmie rozgrywka, ale skoro jest to klątwa wprowadzająca - to pewnie będzie niedługa, więc sama się zastanawiam nad zaczęciem gry od niej ;) W jednym poście pisali:
One of the stretch Goals from the campaign was an introductory curse called “The Crystal’s Song”.

As you already know, all Stretch Goals are normally included in Wave 2. However, we found it a shame that this one, bearing in mind that it’s meant to initiate new players into the game, wouldn’t be available for those of you that would soon be discovering the full game.

Therefore, we’ll be making these cards available as a Print n’ Play document next week.
W kolejnym wrzucili linka do tej klątwy. Link do update'a, a tutaj bezpośredni do pdfa z klątwą.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

Czy ktoś może sprawdzić u siebie kartę zaawansowanych zdolności o numerze A0120 (Knowledge is power). U mnie ta karta nie ma żadnego tekstu (tylko sukcesy).
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: The 7th Continent

Post autor: KQuest »

Seba2000 pisze: 17 kwie 2018, 20:48 Czy ktoś może sprawdzić u siebie kartę zaawansowanych zdolności o numerze A0120 (Knowledge is power). U mnie ta karta nie ma żadnego tekstu (tylko sukcesy).
U mnie to samo. I pewnie o to w niej chodzi, że daje dużo sukcesów, ale w zamiast nie ma niczego więcej
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: rafaelus »

Seba2000 pisze: 17 kwie 2018, 20:48 Czy ktoś może sprawdzić u siebie kartę zaawansowanych zdolności o numerze A0120 (Knowledge is power). U mnie ta karta nie ma żadnego tekstu (tylko sukcesy).
Tak ma być

SMALL SPOILER w odpowiedzi:
https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... 73/#267673
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elbruus »

Pograłem dziś parę godzin w 7C. Zakoszulkowałem tylko action deck (niebieskie rewersy). Również mam różnice w odcieniach niebieskich rewersów i zgłoszę to jako wadę na stronie producenta ale uważam, że w żaden sposób nie psuje to rozgrywki. Nie pamiętam w trakcie czy jakaś lepsza lub gorsza karta miała taki a nie inny odcień, po prostu nie robi to różnicy bo mimo wszystko jest to cały czas kolor niebieski i skupiam się na innych rzeczach w trakcie gry. Figurki są trochę śmieszne z powodu swojego rozmiaru, na razie gram używając standees bo lepiej je widać na kartach. Może pomalowane bardziej by spełniały swoją rolę.

Obszedłem pierwszą początkową lokację dookoła, przemieliłem około 2/3 action decku, zebrałem parę punktów XP. Instrukcja jest dobra, odpowiedzi na ewentualne pytania przy bardziej specyficznych sytuacjach typu wyjaśnienie mechaniki danej karty są do znalezienia na BGG lub forum 7C. Grafiki są bardzo szczegółowe, spójne i ładne (te drobnostki na kartach terenu przypominają mi oprawę w O:NI :D ). Nie sądziłem, że przyda się to szkło powiększające dodawane do gry a jednak ze dwa razy go użyłem. Gra jest świetnie zaprojektowana, przydaje się granie na wyczucie tj. to co może się wydawać niebezpieczeństwem takie w istocie może być i nie warto wszędzie pchać nosa chociaż ciekawość pożera :) Sam action deck jest bogaty, są możliwości podbierania kart z discardu, sprawdzania co w talii jest przed nami, dokupowania kart za XP. Każda postać ma 5 swoich kart specjalnych, które na pewno będą urozmaicać rozgrywki i podejście do rozwiązywania problemów. Zbiera się wszystko co się po drodze znajdzie, miejsca brak a ma się wrażenie, że trzeba się przygotowywać na gorsze czasy. Hand management pełną parą. Czuć, że ten pierwszy scenariusz ma nas trochę oprowadzić, trochę narobić smaku na więcej a czasami strzelić po łapkach. Trudność na pewno będzie rosła z czasem. Podoba mi się mechanika craftowania przedmiotów i powiązanych lokacji. Mamy survival, jest walka o przetrwanie. Mechanika zapisu gry jest bardzo szybka i prosta. Trochę nie rozumiem potrzeby ponownego używania kart eksploracji przy odtwarzaniu zapisanego stanu gry w lokacji, którą dookoła już wcześniej obeszliśmy. Jeśli miałbym wskazać po tym pierwszym razie jakieś małe minusy to były by to drobne figureczki, mechanika łączenia różnych przedmiotów ale tu już bez spojlerów i ponowne eksplorowanie odkrytych terenów (chociaż gry jeszcze nie wznawiałem po zapisie, może nie jest to minusem). Wstępnie dla mnie 8,5/10 z możliwym atakiem nawet na 10/10.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

rafaelus pisze: 17 kwie 2018, 21:03
Seba2000 pisze: 17 kwie 2018, 20:48 Czy ktoś może sprawdzić u siebie kartę zaawansowanych zdolności o numerze A0120 (Knowledge is power). U mnie ta karta nie ma żadnego tekstu (tylko sukcesy).
Tak ma być

SMALL SPOILER w odpowiedzi:
https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... 73/#267673
Dzięki. To jeszcze pytanie o koszulki. Zamówiłem kilka paczek, i niestety większość z nich jest za wąska. Karta albo nie wchodzi albo wchodzi ale siedzi wygięta w koszulce jak banan. Też macie taki problem?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: The 7th Continent

Post autor: KQuest »

Masz na myśli koszulki z kampanii ma KS? Jeśli o te Ci chodzi to niestety nie pomogę. Mogę tylko powiedzieć, że właśnie koszulkuję Rebelami Wyvern (zwykła grubość) i po ok. 100 koszulkach jak na razie nie miałem żadnego problemu. Czasami karta wchodziła na styk, ale bez żadnego wyginania, tylko po prostu dobrze dopasowana
ODPOWIEDZ