The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

kislawa pisze: 02 cze 2019, 20:43
Współczuję, ale źle trafiłeś, bo moje są takie same. Te chyba gorsze od tych z pierwszego druku. Ja podstawkę grałem na tych kartach o różnych odcieniach, przykrywając decki. Ponownie napisz do SP. Noc zarwałem przy nowej klątwię. Co to dużo pisać, bez spojlerów się nie da. Gra wciąga jak diabli. Wiem jedno, że mam kolejne "puzzle" do ułożenia i pewnie dużo czasu poświęcę na 7thC w najbliższym czasie.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

Mają mi wysłać nowe niebieskie karty :).

A co do gry to tak, jest bardzo ciekawa, wczoraj zaczęliśmy, czasem się jeszcze gubimy w zasadach, ale poszło zaskakująco płynnie. Generalnie jestem zadowolony i poluje na dodatki ;)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

kislawa pisze: 03 cze 2019, 10:43 Mają mi wysłać nowe niebieskie karty :).
Określili jakoś bliżej terminy? Mi przez pomyłkę wysłali francuską wersję core boxa, support odpowiedział błyskawicznie, że wymienią, ale od tego czasu cisza i zastanawiam się jak długo jeszcze czekać do przypomnienia się im.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

sin pisze: 03 cze 2019, 13:44
kislawa pisze: 03 cze 2019, 10:43 Mają mi wysłać nowe niebieskie karty :).
Określili jakoś bliżej terminy? Mi przez pomyłkę wysłali francuską wersję core boxa, support odpowiedział błyskawicznie, że wymienią, ale od tego czasu cisza i zastanawiam się jak długo jeszcze czekać do przypomnienia się im.
Żadnych terminów nie podali niestety.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: costi »

Przepraszam, że zadam być może głupie pytanie, ale: dostałem właśnie swoją przesyłkę i w ramach niej pudełko z "replacement cards". Rozumiem, że mam tych kart użyć zamiast kart z czarnego pudełka, a te, które są fabrycznie w czarnym pudełku, mogę spakować bez otwierania i w ogóle ich nie używać?

I pytanie nr 2 - czy zawartość obu pudełek da się zmieścić do jednego (pomijam dziennik)? Brałem tylko rookie pledge, bez addonów.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

Tak i tak.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

kislawa pisze: 03 cze 2019, 14:09
sin pisze: 03 cze 2019, 13:44 ...
Żadnych terminów nie podali niestety.
Skontaktowałem się z nimi ponownie, clou odpowiedzi:
​I spoke with them yesterday, and they are a bit late on issue (like yours) processing, but don't worry everything is on track and you'll be in touch with them soon.
Można więc mieć nadzieję, że nie będziemy obsłużeni dopiero po zakończeniu drugiej fali, a jednak ciut wcześniej, w zależności co rozumieją przez "soon". ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

costi pisze: 04 cze 2019, 22:46 Przepraszam, że zadam być może głupie pytanie, ale: dostałem właśnie swoją przesyłkę i w ramach niej pudełko z "replacement cards". Rozumiem, że mam tych kart użyć zamiast kart z czarnego pudełka, a te, które są fabrycznie w czarnym pudełku, mogę spakować bez otwierania i w ogóle ich nie używać?

I pytanie nr 2 - czy zawartość obu pudełek da się zmieścić do jednego (pomijam dziennik)? Brałem tylko rookie pledge, bez addonów.
Ad1 Nie. Z czarnego pudełka potrzebujesz karty postaci, karty "clue" i karty save'u. Reszta jest zdublowana.
Ad2 Zmieści się.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

pavel pisze: 06 cze 2019, 12:30
costi pisze: 04 cze 2019, 22:46 Przepraszam, że zadam być może głupie pytanie, ale: dostałem właśnie swoją przesyłkę i w ramach niej pudełko z "replacement cards". Rozumiem, że mam tych kart użyć zamiast kart z czarnego pudełka, a te, które są fabrycznie w czarnym pudełku, mogę spakować bez otwierania i w ogóle ich nie używać?

I pytanie nr 2 - czy zawartość obu pudełek da się zmieścić do jednego (pomijam dziennik)? Brałem tylko rookie pledge, bez addonów.
Ad1 Nie. Z czarnego pudełka potrzebujesz karty postaci, karty "clue" i karty save'u. Reszta jest zdublowana.
Ad2 Zmieści się.
Karty postaci, save i clue również są w replacement box. Zresztą na stornie producenta jest dokładnie napisane co należy zrobić.

What to do with replacement cards?

You simply need to remove all the cards from your Second Edition base box and replace them with these new cards.

Note: the cards are organised slightly differently than the original set. Of course this has no effect on gameplay.

Adventure Cards (green and gold backs) first;
“Satchel and Journal”, Character, Save and Clue cards come next
Followed by the Action cards (blue backs)
Finally, the Exploration cards (grey backs).

https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... ent_cards/
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

Ok. Mój błąd. No to muszę zgłosić do S.P., bo ja ich w zestawie nie miałem, dokładnie tych w/w.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 15:21 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: kislawa »

pavel pisze: 06 cze 2019, 14:26 Ok. Mój błąd. No to muszę zgłosić do S.P., bo ha ich w zestawie nie miałem, dokładnie tych w/w.
Kontrola jakości u nich leży...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

kislawa pisze: 06 cze 2019, 14:35
pavel pisze: 06 cze 2019, 14:26 Ok. Mój błąd. No to muszę zgłosić do S.P., bo ha ich w zestawie nie miałem, dokładnie tych w/w.
Kontrola jakości u nich leży...
No takie rzeczy się zdarzają, ale gorsze byłoby chyba jak znowu z innymi odcieniami bym dostał.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Tak. Od Happy shops był @ z linkiem do tracking dhl.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Night wolf »

brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Według tego co napisali kolejna partia będzie wysyłana pod koniec czerwca, sam mam podobnie pozostaje czekać a brałem all-in.

Wave 2 shipping is underway and should continue until the end of June.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 06 cze 2019, 15:31
brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Tak. Od Happy shops był @ z linkiem do tracking dhl.
Ile dni przed dotarciem?I dlaczego happy shops skoro za Europe odpowiada meeple logistics?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:53
pavel pisze: 06 cze 2019, 15:31
brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Tak. Od Happy shops był @ z linkiem do tracking dhl.
Ile dni przed dotarciem?I dlaczego happy shops skoro za Europe odpowiada meeple logistics?
5dni. Meeple odpowiada za Francję przede wszystkim i masz rację, że za Europe. HS to Reszta świata i raczej w tym przypadku Polska. Wave I wspieralem na adres z UK. A w przypomnieniu zmieniłem na polski. Możliwe, że przez to.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 16:02 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Spoiler:
Kurcze, ja to rozumiem że Happy odpowiada za DE i resztę świata poza Europa. I od nich dostałem też pierwszego maila z potwierdzeniem adresu. Mam nadzieję że będzie dobrze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: sin »

brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Ja dostałem 28/05 maila od DPD z trackingiem ichniejszym i w ten sam dzień od Meeple Logistics z trackingiem Chronopost. W/g niego paczka została wysłana 27/05, u mnie była 29/05.
Night wolf pisze: 06 cze 2019, 15:37
brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Według tego co napisali kolejna partia będzie wysyłana pod koniec czerwca, sam mam podobnie pozostaje czekać a brałem all-in.

Wave 2 shipping is underway and should continue until the end of June.
Moim zdaniem to nie znaczy, że wysyłają partiami, a to, że wysyłka trwa nieustannie i wszystkie paczki powinny dotrzeć do ludzi do końca czerwca.
sin pisze: 06 cze 2019, 09:55 Skontaktowałem się z nimi ponownie, clou odpowiedzi:
​I spoke with them yesterday, and they are a bit late on issue (like yours) processing, but don't worry everything is on track and you'll be in touch with them soon.
Można więc mieć nadzieję, że nie będziemy obsłużeni dopiero po zakończeniu drugiej fali, a jednak ciut wcześniej, w zależności co rozumieją przez "soon". ;-)
Chyba się ruszyło dalej, przed chwilą skontaktował się ze mną Meeple Logistics z przeprosinami i informacją, że poprawną przesyłkę wyślą ASAP.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: costi »

Ktoś ma jakieś porady przed pierwszą grą?
Przeczytałem instrukcję, ale nie bardzo wiem jak zacząć i na co zwracać uwagę...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pavel »

costi pisze: 06 cze 2019, 18:23 Ktoś ma jakieś porady przed pierwszą grą?
Przeczytałem instrukcję, ale nie bardzo wiem jak zacząć i na co zwracać uwagę...
Jeżeli zaczynasz z instrukcją, to pierwszą klątwa to "voracious goodies". Masz wskazówkę, która jest pierwszą pomocą. Początek jest trudny, ponieważ nie wiesz jaką kartę odrzucić jaką zostawić, jaki przedmiot stworzyć. Na pewno musisz jeść, więc pomyśl o polowaniu i wcześniej o stworzeniu prymitywnej broni. Spróbuj wytworzyć ogień. Twój deck, to Twoje życie, nie trać kart w głupi sposób.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 06 cze 2019, 15:23 Mieliście jakieś maile z informacją o wysylce/trackingiem czy cos? 15.05 dostałem mail od meeplelogistics aby potwierdzić adres, zrobiłem to i cisza.
Podobnie i u mnie, ale nie ma co się martwić. Wysyłka jak wspomniano ma trwać do końca czerwca, a nie wiemy w jakiej kolejności te wysyłki od nich wychodzą.
Zacznę się martwić w lipcu, jeśli nie dostanę.

Czytam forum i w sumie głosy pojawiają się mieszane co do samej gry, ale niestety wiele ich nie ma, więc zachęcam do dzielenia się opiniami.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Odi »

Do postów pt "Ja dostałem 28/05 maila od DPD z trackingiem" i o tym kto wysłał, a kto nie odebrał, proponuje założyć nowy wątek w dziale 'Finansowanie społecznościowe".

Tutaj natomiast dyskutujmy o grze, rozgrywce etc.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: pan_satyros »

pavel pisze: 06 cze 2019, 19:44
costi pisze: 06 cze 2019, 18:23 Ktoś ma jakieś porady przed pierwszą grą?
Przeczytałem instrukcję, ale nie bardzo wiem jak zacząć i na co zwracać uwagę...
Jeżeli zaczynasz z instrukcją, to pierwszą klątwa to "voracious goodies". Masz wskazówkę, która jest pierwszą pomocą. Początek jest trudny, ponieważ nie wiesz jaką kartę odrzucić jaką zostawić, jaki przedmiot stworzyć. Na pewno musisz jeść, więc pomyśl o polowaniu i wcześniej o stworzeniu prymitywnej broni. Spróbuj wytworzyć ogień. Twój deck, to Twoje życie, nie trać kart w głupi sposób.
Wczoraj sortowałem sobie karty. Mam komplet dodatków i włożyłem karty już w przegródki. Pytanie - co z kartami "mgły" warto od razu mieszać wszystko, czy lepiej początkowo nie używać tych z dodatków?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Ardel12 pisze: 07 cze 2019, 08:35
Podobnie i u mnie, ale nie ma co się martwić. Wysyłka jak wspomniano ma trwać do końca czerwca, a nie wiemy w jakiej kolejności te wysyłki od nich wychodzą.
Zacznę się martwić w lipcu, jeśli nie dostanę.

Czytam forum i w sumie głosy pojawiają się mieszane co do samej gry, ale niestety wiele ich nie ma, więc zachęcam do dzielenia się opiniami.
Opinii jest sporo na BGG i jak to zawsze z push your luck - opinie są skrajne ale dużo pozytywnych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ