Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: sipio »

Zapowiada się dobre euro średniej ciężkości wykorzystujące kości.
Simone Luciani (Tzolkin, Voyages of Marco Polo) połączył tym razem siły z Virginio Gigli (Egizia, Leonardo da Vinci).
Prowadzimy własny hotel, zatrudniamy pracowników (każdy ma swoje zdolności) i dbamy o potrzeby gości.
Jest już dostępna instrukcja.
Ciekawy patent na interakcje pomiędzy graczami. Liczba kości przypisana do danej akcji wskazuje ile razy można daną akcje wykonać.
No i pomysł ostatnio popularny czyli karty celów dobierane do gry z większej puli, czyli zwiększenie regrywalności tytułu.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: bogas »

sipio pisze:Ciekawy patent na interakcje pomiędzy graczami. Liczba kości przypisana do danej akcji wskazuje ile razy można daną akcje wykonać.
Mi to przypomina starego, dobrego Yspahana. A, że przypomina mi dosyć mocno ;), dlatego na razie gra wyskakuje z koszyka i ląduje na liście obserwowanych.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: cezaras »

Yspahana może troszkę tak...
ale w Yspahanie jak wziąłeś akcję z danego numeru kostki, to przeciwnik już nie miał szansy tego zrobić...
a tu nie dość, ze można, to jeszcze druga runda akcji idzie "w przeciwnym kierunku" (jak początkowy wybór pól w Catanie) - czyli zakładam, że nie będzie aż tak losowo z jednej i deterministycznie (bo często w Y - przy danym rozkładzie, to nie ma co myśleć) z drugiej strony

no i last but not least :)
Yspahan ma mnóstwo wad, ale od czasu do czasu ja wciąż wyciągam (a nawet kiedyś na Yucacie kiedyś partyjkę rozegrałem)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: BartP »

Grand Austria Hotel to chyba jednak najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra targów. Ten draft akcji, draft klientów, opcjonalny draft pracowników na początku gry, czy dopłacić za akcję, do którego pokoju wsadzić ziomka. Mniam mniam, ileż tych wyborów!

BTW, jest draft akcji, a nie kładziemy żadnych workerów na planszy (więc nie jest to niby worker placement). Pokazuje to brak mechanizmu "action drafting" w bazie BGG. Imo worker placement to obecnie zbędny mechanizm, bo nic nie mówi w zasadzie. Podobnie było w Village, jest w tegorocznym Nippon i innych grach.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: bogas »

No i przekonaliście mnie :D Gra ląduje w koszyku.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: tomuch »

Ja się jeszcze ciągle waham, ale coraz bardziej przekonuję się do wrzucenia do koszyka.
Ktoś wie, czy na Essen będzie jakaś dodatkowa promka?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: mig »

Polska instrukcja: https://boardgamegeek.com/filepage/1227 ... lish-rules

Dla mnie to jedna z fajniej zapowiadających się gier na tegorocznym Spiel. Proste zasady a widać w tym głębię i możliwość pokombinowania. No i regrywalność też raczej spora. Do tego kojarzy mi się bardzo z filmem Grand Budapest Hotel a to wyjątkowo pozytywne skojarzenia :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: uyco »

No też chyba wezmę :mrgreen: . Zarówno od strony mechaniki, jak i tematu wydaje się być bardzo interesująca.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: cezaras »

patrząc na liczbę przekładów, którą wykonujesz wydaje mi się, że znam etymologię wyrażenia "zrobić coś migiem" :):):)
Dzięki

a gra zamówiona już wcześniej :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: mig »

cezaras pisze:
patrząc na liczbę przekładów, którą wykonujesz wydaje mi się, że znam etymologię wyrażenia "zrobić coś migiem" :):):)
Dzięki

a gra zamówiona już wcześniej :)
Jak pisałem, to niestety niewłaściwe priorytety życiowe. W kazdym razie tak twierdzi moja żona ;)
Nie lubię grać w gry do których mam tylko angielską instrukcję, więc z marszu tłumaczę co tylko mam lub będę miał. A robić to do szuflady, to trochę bez sensu. Może się komuś przyda - ja przez lata nie mogłem się do niektórych gier bez polskich instrukcji zabrać, mimo że leżały na mojej półce. Więc rozumiem, że może to być zniechęcająca bariera. Cieszę się, że się mogą przydać. Kolejne pewnie po weekendzie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

mig pisze:Polska instrukcja: https://boardgamegeek.com/filepage/1227 ... lish-rules

Dla mnie to jedna z fajniej zapowiadających się gier na tegorocznym Spiel. Proste zasady a widać w tym głębię i możliwość pokombinowania. No i regrywalność też raczej spora. Do tego kojarzy mi się bardzo z filmem Grand Budapest Hotel a to wyjątkowo pozytywne skojarzenia :D
czytam Twoją instrukcję (dzięki) i składam oficjalny protest za "krakusów"! Poznań jest gorszy :P Nie będę się rozpisywał by udowodnić tezę bo mi się klawisze na klawiaturze zużyją...


edit: przeczytałem instrukcję. Gra wydaje się fajna ale nie macie wrażenia, że to już gdzieś było?Mam na myśli zamki...
Ostatnio zmieniony 01 paź 2015, 10:06 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: mig »

detrytusek pisze:
mig pisze:Polska instrukcja: https://boardgamegeek.com/filepage/1227 ... lish-rules

Dla mnie to jedna z fajniej zapowiadających się gier na tegorocznym Spiel. Proste zasady a widać w tym głębię i możliwość pokombinowania. No i regrywalność też raczej spora. Do tego kojarzy mi się bardzo z filmem Grand Budapest Hotel a to wyjątkowo pozytywne skojarzenia :D
czytam Twoją instrukcję (dzięki) i składam oficjalny protest za "krakusów"! Poznań jest gorszy :P Nie będę się rozpisywał by udowodnić tezę bo mi się klawisze na klawiaturze zużyją...
byłem ciekaw, czy ktoś zauważy ;)

mieszkałem i w Poznaniu i w Krakowie i jest dość podobnie :p Ale Poznań jest bliżej Konina, więc wolałem nie ryzykować ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

mig pisze:mieszkałem i w Poznaniu i w Krakowie i jest dość podobnie :p Ale Poznań jest bliżej Konina, więc wolałem nie ryzykować ;)
przejechałbym się teraz do Konina tylko mi szkoda na benzynę :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: mig »

detrytusek pisze:
mig pisze:mieszkałem i w Poznaniu i w Krakowie i jest dość podobnie :p Ale Poznań jest bliżej Konina, więc wolałem nie ryzykować ;)
przejechałbym się teraz do Konina tylko mi szkoda na benzynę :P
:lol: dobre :mrgreen:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: BartP »

detrytusek pisze:edit: przeczytałem instrukcję. Gra wydaje się fajna ale nie macie wrażenia, że to już gdzieś było?Mam na myśli zamki...
Masz na myśli Zamki Burgundii? Nie widzę, prawdę mówiąc, nic wspólnego poza tym, że istnieją kości.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Pan_K »

Jest gdzieś do znalezienia info, jakie koszulki na karty?
mig - moja żona Cię nie lubi (choć Cię nie zna, a nawet: choć nie wie, że to Ciebie nie lubi). Przez Twój przekład ostatecznie decyduję się na kupno...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: ramar »

No to jest dylemat: brać Hotel, czy zaufać MArco Polo... :?:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:
detrytusek pisze:edit: przeczytałem instrukcję. Gra wydaje się fajna ale nie macie wrażenia, że to już gdzieś było?Mam na myśli zamki...
Masz na myśli Zamki Burgundii? Nie widzę, prawdę mówiąc, nic wspólnego poza tym, że istnieją kości.
i też w zależności od rzutów masz do dyspozycji tylko określone pola czyli optymalizuj co wyturlasz - nie ma złych rzutów. Tu płacę koronę by z jednej akcji wyciągnąć więcej, tam wysyłam ludka by rozszerzyć spektrum opcji. Punkty za ukończenie grupy (wioska, pokoje) tu już jest tak samo.
Nie twierdzę, że to plagiat absolutnie nie ale gdzieś tam coś się przebija przynajmniej takie odniosłem wrażenie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: Bea »

detrytusek pisze:
BartP pisze:
detrytusek pisze:edit: przeczytałem instrukcję. Gra wydaje się fajna ale nie macie wrażenia, że to już gdzieś było?Mam na myśli zamki...
Masz na myśli Zamki Burgundii? Nie widzę, prawdę mówiąc, nic wspólnego poza tym, że istnieją kości.
i też w zależności od rzutów masz do dyspozycji tylko określone pola czyli optymalizuj co wyturlasz - nie ma złych rzutów. Tu płacę koronę by z jednej akcji wyciągnąć więcej, tam wysyłam ludka by rozszerzyć spektrum opcji. Punkty za ukończenie grupy (wioska, pokoje) tu już jest tak samo.
Nie twierdzę, że to plagiat absolutnie nie ale gdzieś tam coś się przebija przynajmniej takie odniosłem wrażenie.
Gdyby tak było, to bym się nawet ucieszyła. Zamki maja genialną mechanikę a brzydka szatę graficzną i nudny temat. :) Tu ta mechanika zyskałaby drugie życie. Tylko czy faktycznie jest podobna i tak genialnie zbalansowana jak w Zamkach?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: BartP »

Ale tutaj jest wspólna pula kości, a nie każdy gracz sobie. Dlatego napisałem: "istnieją kości", bo nawet sposób zarządzania nimi jest inny.
Kocham Zamki, a to jest zupełnie inna gra.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:Ale tutaj jest wspólna pula kości, a nie każdy gracz sobie. Dlatego napisałem: "istnieją kości", bo nawet sposób zarządzania nimi jest inny.
Kocham Zamki, a to jest zupełnie inna gra.
Zupełnie to nie ale niech każdy sobie spoglądnie na to swoim okiem :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: KubaP »

ramar pisze:No to jest dylemat: brać Hotel, czy zaufać MArco Polo... :?:
Marco to nie jest dobra gra. Ja bym brał Hotel.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: adikom5777 »

KubaP pisze:
ramar pisze:No to jest dylemat: brać Hotel, czy zaufać MArco Polo... :?:
Marco to nie jest dobra gra. Ja bym brał Hotel.
Kuba, Voyages of Marco Polo to jest dobra gra, tylko Tobie nie podeszła. Jakby była kiepska, to nie otrzymała by tyle pozytywnych recenzji oraz tylu nagród.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: KubaP »

adikom5777 pisze:
KubaP pisze:
ramar pisze:No to jest dylemat: brać Hotel, czy zaufać MArco Polo... :?:
Marco to nie jest dobra gra. Ja bym brał Hotel.
Kuba, Voyages of Marco Polo to jest dobra gra, tylko Tobie nie podeszła. Jakby była kiepska, to nie otrzymała by tyle pozytywnych recenzji oraz tylu nagród.
Oj tam, oj tam. Dobrze, panie ojcze ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Grand Austria Hotel

Post autor: adikom5777 »

No. I żeby mi to było ostatni raz... ;)
ODPOWIEDZ