Bonsai - azjatycka gra karciana

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Banan2 »

Widzę, że nie ma wątku o tej grze więc go zakładam :)

Gra będzie wydana przez Kudu Games z Olsztyna. Za opisem na wspieram.to:
Bonsai to gra dla rodzin i niedzielnych graczy. Jednak jeżeli jesteś planszówkowym weteranem, możesz wykorzystać tę grę do wprowadzenia nowych osób w hobby nie obciążając tym samym nowicjuszy, ale także sam nie znudzisz się przez wiele rozgrywek. „Bonsai” została wydana w poprzednim roku pod nazwą "Kigi".
Bonsai to gra karciana zainspirowana japońską estetyką. W trakcie gry uczestnicy dążą do wygranej poprzez umiejętne łączenie kart, nie tylko do swojego drzewa, ale także do drzew przeciwników.
Dokładanie kart nie jest ograniczone sztywnymi regułami, a zatem w jej trakcie powstają ciekawe układy oraz różnorodne kompozycje.

Dokładniejszy opis na stronie kampanii na wspieram.to
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Nadis »

Dość niemrawa ta kampania na wspieram.to, cel został osiągnięty głównie dlatego, że nikomu nie żal 30 zł :D Wsparłam pierwszego dnia, wygląda dość fajnie, szkoda trochę, że wydawnictwo Kudu Games nie informuje np. ile zostało do zebrania, by pojawiła się karta gościa, nie ma żadnych aktualizacji, mobilizacji, nawet tematu na forum... Mam nadzieję, że się to rozkręci.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Banan2 »

Nadis pisze:Dość niemrawa ta kampania na wspieram.to, cel został osiągnięty głównie dlatego, że nikomu nie żal 30 zł :D Wsparłam pierwszego dnia, wygląda dość fajnie, szkoda trochę, że wydawnictwo Kudu Games nie informuje np. ile zostało do zebrania, by pojawiła się karta gościa.
Celem dodatkowym są specjalne karty gości mecenasa. Za każde dodatkowe 1000zł ponad cel podstawowy projektu każda osoba która posiada nagrodę "wszystkie odblokowane karty gości" otrzyma dodatkową kartę do zestawu.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Gromb »

Ten Projekt crowdfundingowy na platformie Wspieram.to to przykład jak NIE NALEŻY PROWADZIĆ KAMPANII!!
Całkowicie zlekceważono wspierających. Nie informuje się o żadnych postępach, progach, pomysłach.
Zaglądając tam, odnosi się wrażenie że, osoba/osoby odpowiedzialne za projekt robią to za karę. Naprawdę, karłowate to,jak sama nazwa gry. Zerknijcie tam z ciekawości, tak ku przestrodze.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Nadis »

Gromb pisze:Ten Projekt crowdfundingowy na platformie Wspieram.to to przykład jak NIE NALEŻY PROWADZIĆ KAMPANII!!
Całkowicie zlekceważono wspierających. Nie informuje się o żadnych postępach, progach, pomysłach.
Zaglądając tam, odnosi się wrażenie że, osoba/osoby odpowiedzialne za projekt robią to za karę. Naprawdę, karłowate to,jak sama nazwa gry. Zerknijcie tam z ciekawości, tak ku przestrodze.
Też tak uważam. Wsparłam kampanię pierwszego dnia i w sumie? Prawie już o tym nie pamiętam, nie wchodzę na tę stronę, bo nic się tam nie dzieje :P Zostanie wydana tylko dlatego, że jest tania i nikomu 30 zł nie jest żal za potencjalnie sympatyczną grę.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Gromb »

Nadis pisze:
Gromb pisze:Ten Projekt crowdfundingowy na platformie Wspieram.to to przykład jak NIE NALEŻY PROWADZIĆ KAMPANII!!
Całkowicie zlekceważono wspierających. Nie informuje się o żadnych postępach, progach, pomysłach.
Zaglądając tam, odnosi się wrażenie że, osoba/osoby odpowiedzialne za projekt robią to za karę. Naprawdę, karłowate to,jak sama nazwa gry. Zerknijcie tam z ciekawości, tak ku przestrodze.
Też tak uważam. Wsparłam kampanię pierwszego dnia i w sumie? Prawie już o tym nie pamiętam, nie wchodzę na tę stronę, bo nic się tam nie dzieje :P Zostanie wydana tylko dlatego, że jest tania i nikomu 30 zł nie jest żal za potencjalnie sympatyczną grę.
Wiesz co, mnie jest żal :evil: . Wolałbym dodać te 30 zł do np. Kacpra Ryxa bo równolegle jest wspierany i zafundować sobie np sakiewkę i coś tam jeszcze, albo dodać do podstawki, bo widzę pasję u wydawcy i szacunek do wspierających, nie mówiąc, że tytuł sam w sobie jest ciekawy. A umówmy się: gry planszowe, to nie jest tanie hobby, tym bardziej sterylny jest krąg potencjalnych nabywców. A tutaj mamy...właściwie tutaj nic nie mamy... wydawało mi się że coś, ale nie... nie ma nic.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Turnavine

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Turnavine »

Ja niestety też ich wsparłem i bardzo żałuję, po próbie kontaktu z firmą zostałem rónież zablokowany na ich stronie. Z tego co widzę usunęli też wszystkie komentarze. Nawet nie tylko te niepochlebne, ale i te ze zwykłymi pytaniami. Naprawdę przykra sytuacja.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Nadis »

Jest aktualizacja, są i przeprosiny... Zobaczymy, jak się to dalej potoczy. Usuwanie komentarzy z fb jest mega słabe.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Gromb »

Nadis pisze:Usuwanie komentarzy z fb jest mega słabe.
+1

Szkoda tylko, że niesmak pozostał.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Turnavine

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Turnavine »

Tak, ale niestety jednoczesne blokowanie ludzi i usuwanie komentarzy świadczy o tym, że osoba prowadząca po prostu gra na dwa fronty. Z jednej strony ładny post z przeprosinami i kajaniem się, a z drugiej już nic nie napiszą na FB, a o uchybieniach kampanii się zapomni za jakiś czas. W każdym razie oby się poprawili w następnych projektach, ale do tego czasu raczej będę polecał żeby być ostrożnym z taką firmą.
Cóż, na szczęście jest wielu innych wydawców, których warto wesprzeć, a którzy doceniają wspierających - choćby wspomniany projekt związany z Kacprem Ryxem (naprawdę polecam książki kto jeszcze nie czytał). ; )
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: Gromb »

Podbiję wątek, bo zostało jeszcze kilka godzin, a Kudu Games posypało głowę popiołem. I chociaż zagubili się trochę, jak dzieci we mgle po lekkim hejcie ze strony wspierających, tak teraz resztę kampanii poprowadzili po bożemu :twisted:
Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę, niech jeszcze wesprze ten tytuł.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: palladinus »

Jeśli ktoś się jeszcze waha to zapraszam do przeczytania recenzji:

Zagrałem w „Kigi” / „Bonsai”
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Bonsai - azjatycka gra karciana

Post autor: mig »

palladinus pisze:Jeśli ktoś się jeszcze waha to zapraszam do przeczytania recenzji:

Zagrałem w „Kigi” / „Bonsai”
Po tej recenzji już nie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ