Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Trolliszcze »

Ja mówię o wszystkim, zarówno Dark Alley, jak i Magician Powers.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Tolis »

Trolliszcze pisze:(...) Karty poleceń z Dark Alleys - po co aż tyle? Reguły, regułki, regułeczki, wyjątki, indywidualne moce... Jak na rasowe euro (zakładam, że tym jest ta gra), trochę zbyt niesymetryczna, w takim raczej negatywnym dla mnie sensie. Te karty z Dark Alleys to w ogóle kosmos. Za dwie akcje mogę przejrzeć talię i coś sobie wybrać? (...)
Wydaje mi się, że na DA można było zakupić tylko kartę z wierzchu. Przynajmniej ja tak tłumaczyłem innym.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

Tolis pisze:
Trolliszcze pisze:(...) Karty poleceń z Dark Alleys - po co aż tyle? Reguły, regułki, regułeczki, wyjątki, indywidualne moce... Jak na rasowe euro (zakładam, że tym jest ta gra), trochę zbyt niesymetryczna, w takim raczej negatywnym dla mnie sensie. Te karty z Dark Alleys to w ogóle kosmos. Za dwie akcje mogę przejrzeć talię i coś sobie wybrać? (...)
Wydaje mi się, że na DA można było zakupić tylko kartę z wierzchu. Przynajmniej ja tak tłumaczyłem innym.
Za dwie akcje można wziąć dowolną.

Trolliszcze --> Jeśli dobrze zrozumiałem, to na pierwszą grę wzięliście sobie pełne zasady ze wszystkimi świecidełkami. Nie uważasz, że to mógł być nie najlepszy ruch i warto jednak było zacząć od "basic game", a dopiero potem dołożyć Dark Alley i moce? No chyba, że źle zrozumiałem Twój wpis.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: AkitaInu »

Gambit,

My graliśmy najpierw podstawową i nabraliśmy sporą ochote na całą , ze wszystkimi świecidełkami.

Niestety partia pełna przyniosła podobne jak u Troliszcze wrażenia :/
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ink »

Gambit pisze:
Tolis pisze:
Trolliszcze pisze:(...) Karty poleceń z Dark Alleys - po co aż tyle? Reguły, regułki, regułeczki, wyjątki, indywidualne moce... Jak na rasowe euro (zakładam, że tym jest ta gra), trochę zbyt niesymetryczna, w takim raczej negatywnym dla mnie sensie. Te karty z Dark Alleys to w ogóle kosmos. Za dwie akcje mogę przejrzeć talię i coś sobie wybrać? (...)
Wydaje mi się, że na DA można było zakupić tylko kartę z wierzchu. Przynajmniej ja tak tłumaczyłem innym.
Za dwie akcje można wziąć dowolną.
Ale jak? Daj proszę fragment instrukcji, który tak twierdzi. :)

Bo ja widzę tak: jedną kartę możesz wziąć za 1 pkt, kolejne możesz brać za 2 pkt każda. Ale nigdzie nie widzę niczego o przeglądaniu stosu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

Gambit pisze:Za dwie akcje można wziąć dowolną.
My graliśmy że bierzesz 1 kartę za 1 akcje, każda kolejna karta to 2 akcje, przy czym można brać karty które się odsłoniły. Nie można przeszukiwać decku. W przypadku przeszukiwania wyjdzie jakaś straszna bzdura, tak myślę.
Przy czym ja nie czytałem instrukcji więc się nie wypowiem która wersja jest prawidłowa, jednakże wersja że się bierze odkryte tylko karty wydaje się być IMO sensowniejsza. Wtedy wszystko pasuje i mam wrażenie że tak będę grał cały czas :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ink »

Ryu pisze:
Gambit pisze:Za dwie akcje można wziąć dowolną.
My graliśmy że bierzesz 1 kartę za 1 akcje, każda kolejna karta to 2 akcje, przy czym można brać karty które się odsłoniły. Nie można przeszukiwać decku. W przypadku przeszukiwania wyjdzie jakaś straszna bzdura, tak myślę.
Przy czym ja nie czytałem instrukcji więc się nie wypowiem która wersja jest prawidłowa, jednakże wersja że się bierze odkryte tylko karty wydaje się być IMO sensowniejsza. Wtedy wszystko pasuje i mam wrażenie że tak będę grał cały czas :)
Zdecydowanie popieram taką interpretację. Jakby było przeszukiwanie, to potem byłoby jakieś "następnie przetasuj stos i wyłóż nową kartę na wierzch" albo coś takiego.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Trolliszcze »

Co do kart Dark Alley i wyszukiwania, możliwe, że źle mi wytłumaczono zasady. Ja instrukcji w ręku nie miałem nie czytałem, więc nie byłem w stanie tego sprawdzić, ale poszukam później online. Jeżeli można brać tylko z wierzchu, to niewątpliwie sporo to ułatwia. Choć mimo to downtime będzie spory - myśmy nie przeszukiwali właśnie z powodu obaw o czas gry, a i tak trochę to trwało, bo za każdym razem jak jeden z nas coś wziął z Dark Alley, trzeba było sprawdzać, co się ukazało i kombinować, jak to się wpasowuje w nasze plany.
Gambit pisze:Trolliszcze --> Jeśli dobrze zrozumiałem, to na pierwszą grę wzięliście sobie pełne zasady ze wszystkimi świecidełkami. Nie uważasz, że to mógł być nie najlepszy ruch i warto jednak było zacząć od "basic game", a dopiero potem dołożyć Dark Alley i moce? No chyba, że źle zrozumiałem Twój wpis.
Tak, graliśmy od razu wersję ze wszystkimi świecidełkami, ale granie najpierw podstawowej rozgrywki chyba niewiele by zmieniło, bo żaden z podstawowych elementów nie sprawił mi osobiście trudności. Możliwe, że lepszym rozwiązaniem byłoby zagrać raz podstawową, potem tylko Dark Alley kilka razy i dopiero po jakimś czasie dołączyć zdolności iluzjonistów. Dlatego absolutnie gry nie skreślam, to są wrażenia "na świeżo". Mam ochotę grać dalej i to jest chyba najistotniejsze.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 09:34 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

Nie upieram się. Jestem po pierwszym czytaniu zasad i jakoś tak mi się to zapamiętało :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Trolliszcze »

Sprawdziłem i rzeczywiście graliśmy źle - za 1 jest pierwsza karta, za 2 każda kolejna (a my graliśmy za 1 z wierzchu, za 2 przeszukiwanie). To trochę zmienia, zdecydowanie w dobrą stronę :D
EDIT: Fajnie, że się to wyjaśniło, bo po grze miałem spore wątpliwość, czy 2 pkt za każdą niezużytą kartę z Dark Alley to nie jest jakaś pomyłka i brak balansu - pod koniec wchodziliśmy do Dark Alley tylko po to, żeby wziąć jak najwięcej kart (licząc 1 akcję za każdą). A jednak jest sporo drożej.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: kaszkiet »

Również moim zdaniem lepiej zacząć od przynajmniej jednej rozgrywki bez Dark Alley. Głównie dlatego, że jeszcze przed rozpoczęciem gry jest sporo decyzji do podjęcia, które niekoniecznie będą w pełni świadome po samym wysłuchaniu zasad, a zajmą sporo czasu.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Tolis »

Po rozgrywce w Arkwright w wersje podstawową, nigdy więcej nie planuję zagrać w żadna inna gre w wersje podstawową.
Nawet 5 lat temu jak zacząłem wchodzić w planszówki w TTA od razu grałem w pełną grę (sam tłumaczyłem grę innym a była to moja 1 partia TTA).
Jedyne co mi się wydaje że Magican Powers nie wnoszą aż na tyle, żeby z nimi grac od startu w 1 grze. Tym bardziej że nie do końca wiadomo jak będą wpływać na grę w 1 parti.
A wytłumaczenie 12 kart na gracza zajmuje dodatkowo sporo czasu.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

Coś wiadomo na temat polskiej instrukcji? Wydawca zapewniał, że będzie udostępniona na BGG... tylko kiedy?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: janekbossko »

Coś wiadomo na temat polskiej instrukcji? Wydawca zapewniał, że będzie udostępniona na BGG... tylko kiedy?
Zadałem pytanie mailem autorom i...
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: piton »

jak gra chodzi na dwie osoby? czy grając we dwoje używacie tego dodatku "duel"?

narazie jestem w trakcie lektury instrukcji, potem mamy zamiar testować we dwoje stąd moje pytania. Dzięki :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rafaelus »

Ja się podepnę do pytania, jak gra działa na dwie osoby.

Z chęcią dowiedziałbym się również, jak wygląda sprawa angielskiej wersji językowej. Dużo jest tekstu, jaki poziom skomplikowania języka? Niestety z tego co tu przeczytałem, szanse na polską edycję są małe. Wiem, że niby jest gdzieś tłumaczenie, ale to nie to samo :) Sam już dawno przekonałem się do gier w angielskiej wersji językowej, powiem więcej, chyba nawet wolę gry w takiej wersji, ale sporo moich znajomych nie lubi gier po angielsku, nie lubi kart, których sporą część stanowi angielski tekst dodający atmosfery etc.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: janekbossko »

Gralem raz we 2 bez dodatków i bylo niezle :) jest troszke szybciej jak w wiekszym składzie i równie emocjonująco.
Sama podstawka jest niezależna językowo, jesli sie chce grac z dodatkami to juz tekstu sporo wiec z nielubianymi angielskiego nie pograsz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: piton »

na 2 osoby jest dobrze, z tym dodatkiem "duel" trochę lepiej, w szczególności, że na przedstawieniu leżą neutralne trick markery.
lepiej gra się w 3 osoby, w 4 nie próbowałem.

W sumie spodziewałem się nowatorskiego mega mózgożera, a to normalne ciężkawe euro ;) Tak naprawdę, to żadnych nowych mechanizmów tutaj nie ma - no chyba, ze te sztuczki i kładzenie swoich trick markerów na przedstawienia. Wcale nie jest tak skomplikowana jak głoszą legendy, wszystko jest logiczne i spójne. po jednej grze łatwo już się da wytłumaczyć kolejnym graczom.
W sumie gra jest fajna: podoba mi się interakcja (negatywna), konieczność długofalowego planowania, jest bardzo dużo kombinowania i spore pole do tego kombinowania. Wcześniej wspomniana "losowość" raczej nie istnieje ;)
Chętnie jeszcze zagram, ale nie kupię za obecną cenę. może ktoś wyda po naszemu za jakieś 150PLN :D

zgadzam się jescze z przekazywaniem znacznika pierwszego gracza "w kółko". Działa ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

rafaelus pisze: Wiem, że niby jest gdzieś tłumaczenie, ale to nie to samo :)
Gdzie? Jeśli ktoś dysponuje linkiem to poproszę.

Wydawnictwo obiecało instrukcję w języku polskim ale nie wiem co z tym tematem... a ja już powoli robię się niecierpliwy :P
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: von Klamke »

Jeśli tłumacz rzucił karty, to ja mogę wziąć na siebie brzemię tłumaczenia, wstępna przymiarki już zresztą zrobiłem.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Helga »

Jestem po pierwszej rozgrywce (na 2 osoby) i jestem zachwycona, chcę więcej. Myślę, że cena choć wysoka, to jest fair za taką liczbę komponentów. Instrukcja bardzo solidnie napisana. Na razie zagraliśmy w tę okrojoną wersję. Myślę, że jeszcze ze 2 razy zagram w tę okrojoną, zanim odwrócimy planszę na rozbudowaną stronę. Dopiero później myślę o dołożeniu dodatku z specjalnymi zdolnościami.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

piton pisze:zgadzam się jescze z przekazywaniem znacznika pierwszego gracza "w kółko". Działa ;)
Potwierdzam :)

BTW: czy ktoś z kupujących na KS wie już cokolwiek o spolszczeniu Trickeriona? Miało być a wyszło jak zawsze...
Zdecydowanie chciałbym PL bo wtedy miałbym dodatkowego regularnego gracza - żonę ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: adikom5777 »

ale przecież kart Ci nie spolszczą tylko instrukcję. Więc to nie przeszkadza wytłumaczyć żonie zasady :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

A widzisz to kicha. Bez przetłumaczonych kart nie podejdę bo wiem jak to się skończy.
Ja mam problemy ze zrozumieniem niektórych a co dopiero moja żona... I żeby nie było mi biega tylko o Dark Alley. Bez dodatkowego rozszerzenia przeżyję :wink:

Pozostaje liczyć na jakąś dobrą duszę... :mrgreen:
von Klamke pisze:Jeśli tłumacz rzucił karty, to ja mogę wziąć na siebie brzemię tłumaczenia, wstępna przymiarki już zresztą zrobiłem.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 10:07 przez Ryu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: adikom5777 »

możesz grać bez kart, czyli bez dodatku Magician Powers. Gra wiele nie straci.
ODPOWIEDZ