Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

Zedytowałem poprzedniego posta.

Magician Powers - to mam gdzieś :)
Dark Alley - bez tego nie gram :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: adikom5777 »

Ale Dark Alleys ma tekst tylko na specjalnych kartach rozmieszczenia. I leżą one odkryte, więc możesz 4 karty żonie przetłumaczyć. :)
A reszta dodatku, czyli zdolności magików oraz żetony nie mają tekstu :)
Uważam, że da się zagrać w Trickeriona z osobą nie znającą języka
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

Absolutnie się zgadzam - da się :)

Tylko wiesz... Ja ostatnio grałem z kolegami. 1 umiał EN, ja kaleczę, pozostała 2-ka też kaleczyła. Dlatego tłumaczył 1 ludek. Niestety karty trzeba było tłumaczyć po kilka razy bo się zapominało. Niestety do ogarnięcia w Tricerionie jest trochę i sam się łapałem na tym że proszę o tłumaczenie czegoś co już było powiedziane kilka razy... Pod koniec partii nie chciałbyś widzieć miny kolegi. I tak, dokładnie tego chcę uniknąć w partiach domowych :)
Zresztą żona mi marudziła że Fields of Arle jest EN a tam textu już praktycznie nie ma z wyjątkiem nazw lokacji. Niemniej Ją to bolało ale się przekonała bo to fajna gra jest.
Mam wrażenie że przy Tricerionie się podda na "dzień dobry" i tyle z tego będzie, niestety. Nawet rozgrywka Ją nie przekona.

Także spokojnie sobie poczekam. A nuż komuś się zachce tłumaczyć :)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Helga »

Ja nie chcę nic obiecywać, ale mam zamiar zrobić ściągę A4 właśnie do Dark Alley. Będę grała w piątek po raz pierwszy we 4 osoby i u dwóch język troszkę kuleje. Jeśli w ogóle mi się uda (bo z czasem krucho) to oczywiście udostępnię.
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: von Klamke »

O ile pamiętam (choć pamięć już nie ta co kiedyś) to Mindclash nawet wspomniało kiedyś, że udostępniłoby grafiki z kart, bez warstwy tekstowej jeśli ktoś chciałby wykonać sobie tłumaczenie. Jeśli jakiś oficjalny backer by mnie wspomógł (ja nie mogę, bo po pierwsze dorzucałem się do zbiorowego zamówienia, a po drugie jestem klientem bez krawata :) ) to bardzo bym prosił, aby zwrócić się do Mindclash z prośbą o wstępny wkład (instrukcja bez tekstu albo edytowalna + karty bez tekstu lub edytowalne). Chcę, żeby było "pro", ale gumkowanie w PSie kart z Cosmic Encounter wydrenowało mnie z samozaparcia.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

Wszystko fajnie ale kiedy będzie ta polska instrukcja? Bo ciągle słyszę już za moment, a minęły już 2-3 miesiące. Ktoś ma stały kontakt z wydawcami w tej sprawie?
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rafaelus »

Na moje pytanie odpisali mi w zeszłym tygodniu:

A Polish rulebook will go online on Boardgamegeek very soon.

;)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
sendrill
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: sendrill »

Gra jest na tyle prosto wytłumaczona, że polskie wersja nie wydaje się konieczna dla kogoś kto zna trochę angielski.
-
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rafaelus »

Ja korzystam z angielskiej, ale zapytałem przy okazji pytania o sugerowana cenę gry w sprzedaży detalicznej :-)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Rocy7 »

Po pierwszej grze mogę powiedziec, ze gra jest mechanicznie ciekawa, ale mnie jakoś nie porywa. Ogolnie mam wrazenia jak w przypadku Pana Lodowego Ogrodu ciekawy potencjal na klimat, ktory niszczy ciezar rozgrywki. Jest sporo mozliwosci i kombinowania (przydzielanie pionkow, wydawanie energii, ulepszenia akcji, dobierane zdolnosci postaci, specjalne zasady z przepowiedni, układanie przedstawień) jednak za dużo liczenia i przeliczania IHMO trochę odbiera fun z gry. Nie jest to raczej gra na wieczór przy piwie ze znajomymi.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2016, 19:26 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: adikom5777 »

Nikt nie twierdził, że to gra do piwa. To ciężkie, rasowe euro.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Trolliszcze »

Ja mam taki problem z Trickerionem, że - w odróżnieniu od innych ciężkich gier euro, jak Terra Mystica, Agricola itp. - nie potrafię wskazać błędu, który zdecydował o mojej porażce. I jakoś mnie to, kurczę, uwiera... Bardzo mało przejrzysty jest ten tytuł - to na pewno nie jest niemiecka szkoła robienia gier. Widać nacisk położony na temat, żeby ten temat z mechaniki wypływał - i kiedy gram w takie gry, czasem dochodzę do wniosku, że Niemcy mają jednak rację: euro to ma być abstrakcyjny suchar. Zbyt usilne próby pobratania tematu z mechaniką skutkują właśnie tym, brakiem przejrzystości.
MadMan
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2016, 17:48

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: MadMan »

Witam wszystkich.
Szybka wiadomość:

Właśnie wrzuciłem zasady gry po polsku na strone Trickerionu na Board Game Geek.
Powinna być dostępna za parę dni.

Miłego grania

J
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Helga »

Ja za to jestem już w połowie tłumaczenia kart do Dark Alley. Także liczę, że niedługo przy współpracy z grabash4u oddamy wam ładny produkt :wink:.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

No i to jest świetna wiadomość x2 :mrgreen:
Czekam z niecierpliwością zarówno na instrukcję jak i na karty :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

No i zasady na BGG po polsku już są. Jak ktoś znajdzie jakiś błąd niech da znać.

Nie wiem jak robiono tę instrukcję ale grafiki są fatalnie spikselowane, kompletnie nieczytelne i szkaradne.

Co do błędów wyłapałem na razie to:

str. 4 "TKarty Poleceń"
str. 8 "Następnie proszę utworzyć Talię Spektakli z trzech Kart Teatru Nadrzecze i dwóch Kart Grand Magorian." - dosyć poważny błąd, powinno być z dwóch
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

str. 11 "Następnie Plakat zostaje umieszczony nad drewnianym cylindrem gracza obwieszczającego, a  gracz ten otrzymuje 3 Punkty Sławy." - 2!
str. 13 " (Piękna Asystentka, Inżynier, Impresario)."
str. 14 "Planszetka Impresaria zawiera 2 pola, na których można składować Materiały różnych typów, jeden na drugim, wliczając w to Materiał preniowy." - wprowadza w poważny błąd
str. 17 "Jeżeli gracz nie posiada postaci Magika w teatrze, a jego Triki będą zaprezentowane, gracz nie mający Magika w teatrze wciąż otrzymuje takie same premie, jakie otrzymuje Magik wystawiający Spektakl." - sprawa wygląda inaczej jeśli nie mamy żadnego pionka w teatrze, a inaczej jeśli mamy tylko kogoś za kulisami. Pominięty sens i ucięte jedno zdanie.
str. 18 " szystkie Karty Spektakli zostają" - wszystkie
...
str. 21 chyba macie grafika-sabotażystę o.O

dalej już nie miałem sił czytać
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: TTR_1983 »

o co chodzi z tą polską instrukcją? Będzie polska edycja tej gry?
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rafaelus »

TTR_1983 pisze:o co chodzi z tą polską instrukcją? Będzie polska edycja tej gry?
Chyba nie, po prostu ktoś ją przetłumaczył dla ludzi preferujących język polski.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

Upewniłem się w innym wątku.

str. 13 "Gracz może przerzucić kości w Posiadłości Dahlgaarda, Karczmie lub Banku." - KOŚĆ jedna

Reasumując proponuje poprawić polską instrukcję aby nie wprowadzać innych graczy w błąd oraz zrobić coś z jakością grafik jak i tymi błędami graficznymi. Szkoda, że ktoś tak podszedł do tematu tłumaczenia jej.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ryu »

ChlastBAtem wielkie dzięki za wypisanie tego. Zaraz sobie poprawie w wydruku długopisem i czytam zasady (a nuż graliśmy coś nie tak) :)
Pikseloza jest straszna ale jeśli robił to ktoś z potrzeby serca to nic nie powiem tylko docenić mogę że w ogóle tłumaczenie powstało :)
Jak ktoś wziął za to jednak kasę to faktycznie to faktycznie mogło być trochę lepiej...
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rafaelus »

Strona 5:
"The Manager’s extension has two Multi Component slots. Component piles on these slots count as if they consisted of one more of that Component."
polska wersja:
"Impresario posiada dwie przegródki na Materiały. W przegródkach tych można przechowywać wiele różnych materiałów, jeden na drugim"
Strona 14:
IMPORTANT : The Manager’s Board Extension contains two Multi Component slots. Component piles on these slots count as if they consisted of one more of that Component. This bonus Component also counts towards the limit of 3.
polska wersja:
ISTOTNA NOTA: "Planszetka Impresaria zawiera 2 pola, na których można składować Materiały różnych typów, jeden na drugim, wliczając w to Materiał preniowy."
Nie chodzi czasem o to, że to rozszerzenie planszy gracza pozwala na przechowywanie dwóch komponentów tego samego rodzaju (dwa miejsca na stosy), a ich liczba jest na potrzeby wykonywania tricków o jeden większa niż liczba leżących tam komponentów (jeden komponent wirtualny)? Ja to tak zrozumiałem, czytając angielską instrukcję. Teraz już się pogubiłem ;)

Edit: Chyba miałem rację, nie zauważyłem tego w poście powyżej:
ChlastBatem pisze: str. 14 "Planszetka Impresaria zawiera 2 pola, na których można składować Materiały różnych typów, jeden na drugim, wliczając w to Materiał preniowy." - wprowadza w poważny błąd
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ink »

rafaelus pisze:Nie chodzi czasem o to, że to rozszerzenie planszy gracza pozwala na przechowywanie dwóch komponentów tego samego rodzaju (dwa miejsca na stosy), a ich liczba jest na potrzeby wykonywania tricków o jeden większa niż liczba leżących tam komponentów (jeden komponent wirtualny)? Ja to tak zrozumiałem, czytając angielską instrukcję. Teraz już się pogubiłem ;)
Dobrze zrozumiałeś, tłumaczenie nie jest poprawne.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 855
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: for2players »

W Trickeriona graliśmy we dwoje. Recenzje możecie przeczytać tutaj:

http://www.for2players.pl/2016/03/trick ... enzja.html

Generalnie gra jest spoko i ma ciekawe mechanizmy. Pewne obawy mamy co do regrywalności w dwie osoby, bo każdy iluzjonista wydaje się mieć pewną, "słuszną" ścieżkę, z której nie chce się schodzić. Tak nam się wydaje. Jeszcze nie graliśmy na dodatek Dahlgaard's Gifts.
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: magneticzero »

Czy ktos kto zna zasady zagrałby ze mna przez tabletopie ? Mam konto premium i moge zakładać stoły więc wszystko za darmo ;) prosze o pw w razie chęci
ODPOWIEDZ