Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Fantastyczna wiadomość. Bo grono miłośników się poszerzy. Długo debatowali, długo. No i wiadomość jak grom z jasnego nieba. Ciekawe czy drugi KS nie będzie miał już wersji PL gdzieś z tyłu głowy...
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: gregos »

Rewelacyjne wieści.
Teraz trzeba zrobić miejsce na pudła. Liczę na to, że dodatki też będą spolonizowane.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czyli chyba nie ma co się zastanawiać ;) GALAKTA!

Powiedzcie jeszcze, że wydadzą to jako Magia i Miecz :P
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: gregos »

hamish pisze: 02 paź 2018, 19:27 Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czyli chyba nie ma co się zastanawiać ;) GALAKTA!

Powiedzcie jeszcze, że wydadzą to jako Magia i Miecz :P
Może lepiej niech nie kombinują ze zmianą nazwy (oryginalna będzie najlepsza).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Sir_Yaro »

hamish pisze: 02 paź 2018, 19:27 Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czyli chyba nie ma co się zastanawiać ;) GALAKTA!

Powiedzcie jeszcze, że wydadzą to jako Magia i Miecz :P
sorcery to "czary" albo "czarnoksięstwo" a nie "magia" wiec jest spora szansa ze nie trafiłeś :D
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Sir_Yaro pisze: 03 paź 2018, 09:56
hamish pisze: 02 paź 2018, 19:27 Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czyli chyba nie ma co się zastanawiać ;) GALAKTA!

Powiedzcie jeszcze, że wydadzą to jako Magia i Miecz :P
sorcery to "czary" albo "czarnoksięstwo" a nie "magia" wiec jest spora szansa ze nie trafiłeś :D
Oooh... So busted. Wtopa na moim własnym poletku 😉 Na usprawiedliwienie dodam, że użyłem błyskawicznego skrótu myślowego, rodem z życia Antoniego M. Dobrze, że jesteś na posterunku.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: janusznosacz »

hamish pisze: 03 paź 2018, 11:07
Sir_Yaro pisze: 03 paź 2018, 09:56
hamish pisze: 02 paź 2018, 19:27 Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czyli chyba nie ma co się zastanawiać ;) GALAKTA!

Powiedzcie jeszcze, że wydadzą to jako Magia i Miecz :P
sorcery to "czary" albo "czarnoksięstwo" a nie "magia" wiec jest spora szansa ze nie trafiłeś :D
Oooh... So busted. Wtopa na moim własnym poletku 😉 Na usprawiedliwienie dodam, że użyłem błyskawicznego skrótu myślowego, rodem z życia Antoniego M. Dobrze, że jesteś na posterunku.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: anonim »

Tylko ze często czary i magia są synonimami i to jakiego wyrazu użyjesz zależy od całego zdania do którego mogą pasować obydwa słowa a tu masz tylko tytuł złożony z dwóch wyrazów. Galakta chyba nie nazwała by gry Magia i Miecz ale Miecz i magia lub Miecze i magia kto wie.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
Brzmi też tak samo jak Magia i miecz.
Gary i patelnie to wspaniały tytuł do gry o kucharzach.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 11:47 przez anonim, łącznie zmieniany 1 raz.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

anonim pisze: 03 paź 2018, 11:39 Tylko ze często czary i magia są synonimami i to jakiego wyrazu użyjesz zależy od całego zdania do którego mogą pasować obydwa słowa a tu masz tylko tytuł złożony z dwóch wyrazów.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
Brzmi też tak samo jak Magia i miecz.
Wiecie co? Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, że mamy błąd w tytule wątku. Powinno być 'sword' a nie 'swords' .
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: janusznosacz »

anonim pisze: 03 paź 2018, 11:39 Tylko ze często czary i magia są synonimami i to jakiego wyrazu użyjesz zależy od całego zdania do którego mogą pasować obydwa słowa a tu masz tylko tytuł złożony z dwóch wyrazów. Galakta chyba nie nazwała by gry Magia i Miecz ale Miecz i magia lub Miecze i magia kto wie.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
Brzmi też tak samo jak Magia i miecz.
Gary i patelnie to wspaniały tytuł do gry o kucharzach.
Bądź też Lochy&Knury...znaczy Smoki
W tym wypadku chyba najlepiej jak tytuł zostaje oryginalny.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: ArnhemHorror »

janusznosacz pisze: 03 paź 2018, 11:32
hamish pisze: 03 paź 2018, 11:07
Sir_Yaro pisze: 03 paź 2018, 09:56

sorcery to "czary" albo "czarnoksięstwo" a nie "magia" wiec jest spora szansa ze nie trafiłeś :D
Oooh... So busted. Wtopa na moim własnym poletku 😉 Na usprawiedliwienie dodam, że użyłem błyskawicznego skrótu myślowego, rodem z życia Antoniego M. Dobrze, że jesteś na posterunku.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
"Oręż i czary" brzmi wg mnie już trochę lepiej. Chociaż z drugiej strony myślę, że fajnie byłoby zachowć logo S&S, więc może "Szable i sztuczki"? :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Sir_Yaro »

anonim pisze: 03 paź 2018, 11:39 Tylko ze często czary i magia są synonimami i to jakiego wyrazu użyjesz zależy od całego zdania do którego mogą pasować obydwa słowa a tu masz tylko tytuł złożony z dwóch wyrazów. Galakta chyba nie nazwała by gry Magia i Miecz ale Miecz i magia lub Miecze i magia kto wie.
Miecze i Czary...Czary i Miecze...nieeee
Brzmi jak Gary i Patelnie
Brzmi też tak samo jak Magia i miecz.
Gary i patelnie to wspaniały tytuł do gry o kucharzach.
Dyskutujac czysto o "definicjach", czary różnią się od magii tym, że czary są raczej złe - słowo pochodzi od "czarnej magii" i są podtypem magii. :)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: ArnhemHorror »

Sir_Yaro pisze: 03 paź 2018, 11:56 Dyskutujac czysto o "definicjach", czary różnią się od magii tym, że czary są raczej złe - słowo pochodzi od "czarnej magii" i są podtypem magii. :)
Chyba nie do końca. Znalezione w internecie:
Spoiler:
Chyba ma to sens. Synonim czaru - zaklęcie - jest wg mnie jednoznacznie negatywnie nacechowany, bo pochodzi od słowa klątwa.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Jacek_PL »

Ja tam jestem za to ciekaw jak to się stało że tytuł "Talisman" został przetłumaczony na "Magia i Miecz" :D Wiem, wiem to były złote czasy "Wirującego seksu" i "Szklanej pułapki", ale i tak mnie to intryguje.

A jak już wypowiadam się w tym temacie, lepsze to jest, znaczy gra, od gier z serii D&D (Ravenloft, Wrath of Ashardalon itd) ?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Sir_Yaro »

Masz rację. Choć mi bardziej chodził o definicje typu D&D itp niż encyklepedyczną. :)
Generalnie chyba coś mi sie pomerdało z czarnoksiężnikiem.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Jacek_PL pisze: 03 paź 2018, 12:35 Ja tam jestem za to ciekaw jak to się stało że tytuł "Talisman" został przetłumaczony na "Magia i Miecz" :D Wiem, wiem to były złote czasy "Wirującego seksu" i "Szklanej pułapki", ale i tak mnie to intryguje.

A jak już wypowiadam się w tym temacie, lepsze to jest, znaczy gra, od gier z serii D&D (Ravenloft, Wrath of Ashardalon itd) ?
Na pewno bardziej złożone. Ja mam D&D Tomb
Of Annihilation I tam też jest tryb kampanii. Bohaterowie mogą awansować na wyższy poziom, ale to tylko druga strona karty, z lepszymi statystykami. Wiele osób bardzo chwali obecną edycję D&D. Z kolei w Sword & Sorcery rozwój jest bogatszy. Dostajesz nowe zdolności, zwiększa ci się zakres akcji, ruchu, dostajesz nowe talenty. Wrogowie mają specjalne scrolle z rozpisanymi zachowaniami w poszczególnych sytuacjach, także nigdy nie będzie tak samo. Fajne są karty spotkań, które determinują, który wróg się rusza, atakuje. Ogólnie poziom skomplikowania wyższy no i fabuła jest. Niektórzy mówią, że sztampowa. W skomplikowanych zasadach upatrują się też wad gry. Zależy co komu leży. Mnie się podoba.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: yoyocmg »

Na oficjalnej grupie fejsbukowej zostały udostępnione wyniki ankiety z BGG czego ludzie oczekują od drugiej części gry. Bardzo mnie zdziwiło to, że potrzeba insertu była wyżej niż jakiś mechanizm ustawiania trudności gry. Z tego co wiem, to nie tylko ja mam problem z tym, że S&S jest za łatwy, ale czy to jest nadal tak niski odsetek przypadków, że ludzie nie potrzebują tego w nowej części czy po prostu są leniwi i wolą prostą grę, ale z szybkim set-upem? Czy Wy też macie ten problem, że scenariusze idą zbyt gładko?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Gatherey »

yoyocmg pisze: 04 paź 2018, 10:49 Na oficjalnej grupie fejsbukowej zostały udostępnione wyniki ankiety z BGG czego ludzie oczekują od drugiej części gry. Bardzo mnie zdziwiło to, że potrzeba insertu była wyżej niż jakiś mechanizm ustawiania trudności gry. Z tego co wiem, to nie tylko ja mam problem z tym, że S&S jest za łatwy, ale czy to jest nadal tak niski odsetek przypadków, że ludzie nie potrzebują tego w nowej części czy po prostu są leniwi i wolą prostą grę, ale z szybkim set-upem? Czy Wy też macie ten problem, że scenariusze idą zbyt gładko?
Przeszedłem wszystko, co wyszło opórcz smoków 2x. W pierwszym przejściu grałem Barbarianem i Rangerem. Barbarian w początkowych misjach dostał broń i artefakt, które uzywałem praktycznie do końca kampanii. Przy drugim przejściu grałem juz z Hollywood Bounty (z KS) i tam naprawdę są takie itemy, że głowa mała. Podobnie z soul weaponami - jak ci siądzie cos pod postać na początku to później praktycznie nie masz na co zmienić i tak naprawdę nie ma żadnego zagrożenia ze strony mobów, bo wszystko 1hitujesz.

Fun fact: Barbarian ze swoją ultimate moca walnął raz w bossa za 25 z tego co kojarze, ale szansa na takiego rolla była jakieś (1/10)^8, więc :d
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: yoyocmg »

Gatherey pisze: 04 paź 2018, 10:56
yoyocmg pisze: 04 paź 2018, 10:49 Na oficjalnej grupie fejsbukowej zostały udostępnione wyniki ankiety z BGG czego ludzie oczekują od drugiej części gry. Bardzo mnie zdziwiło to, że potrzeba insertu była wyżej niż jakiś mechanizm ustawiania trudności gry. Z tego co wiem, to nie tylko ja mam problem z tym, że S&S jest za łatwy, ale czy to jest nadal tak niski odsetek przypadków, że ludzie nie potrzebują tego w nowej części czy po prostu są leniwi i wolą prostą grę, ale z szybkim set-upem? Czy Wy też macie ten problem, że scenariusze idą zbyt gładko?
Przeszedłem wszystko, co wyszło opórcz smoków 2x. W pierwszym przejściu grałem Barbarianem i Rangerem. Barbarian w początkowych misjach dostał broń i artefakt, które uzywałem praktycznie do końca kampanii. Przy drugim przejściu grałem juz z Hollywood Bounty (z KS) i tam naprawdę są takie itemy, że głowa mała. Podobnie z soul weaponami - jak ci siądzie cos pod postać na początku to później praktycznie nie masz na co zmienić i tak naprawdę nie ma żadnego zagrożenia ze strony mobów, bo wszystko 1hitujesz.

Fun fact: Barbarian ze swoją ultimate moca walnął raz w bossa za 25 z tego co kojarze, ale szansa na takiego rolla była jakieś (1/10)^8, więc :d
My mamy dokładnie to samo, chociaż jak na razie przeszedłem tylko podstawkę. Ecarus lata na zmianę z Whirlwind'em i Flaming Swordem i zabija wszystko co się rusza, a Laegonowi i Thorgarowi zostają jakieś niedobitki. Trochę mnie to denerwuje i przez to waham się czy wspierać nowego KSa czy nie.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Ygethmor »

Hmm... czyli w 2019 wychodzi podstawka od Galakty. Raczej pewne, że nie wydadzą wszystkiego na raz,
więc możliwe jest, że w przeciągu 2020-2021 wyjdzie reszta.
Zakładając, że podstawka dobrze się sprzeda.
Na razie kupuję to co pojawia się po angielsku.
Zobaczymy jak będzie.

P. S. Kickstarter tak jak Ares pisał na FB, ze względu na ilość tekstu
będzie wyłącznie eng. Chyba, że coś się zmieniło.
Wersja spolszczona to pieśń przyszłości.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Gambit »

"Kilka" słów o grze ode mnie :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Jacek_PL »

A ja tak myślę, że polskim wydaniem tej gry może być zainteresowany Portal, czy to aby nie Trzewiczek ostatnio wspomniał że wydadzą jakiś dungeon crawler ?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: woytas »

Gambit, tak mnie nakręciłeś na S&S swoją recenzją, że już bym ją kupił, ale blokuje mnie wiadomość o polskiej wersji, szkoda tylko, że trzeba tak długo czekać.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Sir_Yaro »

woytas pisze: 07 paź 2018, 19:36 Gambit, tak mnie nakręciłeś na S&S swoją recenzją, że już bym ją kupił, ale blokuje mnie wiadomość o polskiej wersji, szkoda tylko, że trzeba tak długo czekać.
Ja po prostu sprzedam swoja ang kopie na BGG i kupię polską. Chyba ze do tego czasu mi się gra przeje. :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Marx »

A kto wydaje wersję PL? Oby Rebel?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ