Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: yoyocmg »

Pan_K pisze: 08 lis 2018, 23:11
yoyocmg pisze: 08 lis 2018, 23:08
choczkins pisze: 08 lis 2018, 20:04

Jak Galakta to chyba marne szanse :/
Dziękuję za info 😉
Marne szanse na co?
Na Sword & Sorcery.
Przecież łatwo zrozumieć.
Przecież Ares oficjalnie potwierdził na swojej stronie, że będzie polskie wydanie Sword & Sorcery, więc gdzie tu marne szanse?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: hamish »

choczkins pisze: 08 lis 2018, 16:45
hamish pisze: 05 lis 2018, 19:21 Nie. Wydana ma być poprzednia edycja S&S. To jest kompletnie nowy produkt, ale kompatybilny z poprzednim.
Hamish możesz podać więcej szczegółów?
W sensie kiedy i przez kogo ma być wydana wersja pl?
Ares na swojej stronie zamieścił informację o nowym druku i nowych wersjach językowych, w tym także i w polskiej. Jako, że Galakta to wieloletni partner Areas i wydają na wzajem swoje gry, spekulujemy, że to o nich właśnie chodzi. Gdy pisałem maila do Galakty w tej sprawie, odpisali, że na obecną chwilę nie mogą powiedzieć, ani tak, ani nie.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Pan_K »

yoyocmg pisze: 08 lis 2018, 23:13
Pan_K pisze: 08 lis 2018, 23:11
yoyocmg pisze: 08 lis 2018, 23:08

Marne szanse na co?
Na Sword & Sorcery.
Przecież łatwo zrozumieć.
Przecież Ares oficjalnie potwierdził na swojej stronie, że będzie polskie wydanie Sword & Sorcery, więc gdzie tu marne szanse?
A to inna sprawa. Ja tylko tłumaczyłem sens wypowiedzi choczkinsa.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 336
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 99 times
Been thanked: 39 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: choczkins »

Możecie polecić jakiś sklep gdzie można kupić tą grę w rozsądnej cenie?
Polskie sklepy przejrzałem i niestety nie ma, allegro jakaś oferta za 300zł...
Z góry dzięki.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: yoyocmg »

choczkins pisze: 10 lis 2018, 10:44 Możecie polecić jakiś sklep gdzie można kupić tą grę w rozsądnej cenie?
Polskie sklepy przejrzałem i niestety nie ma, allegro jakaś oferta za 300zł...
Z góry dzięki.
Napisz do GameLorda albo mepel.pl - powinni Tobie sprowadzić jeżeli jest dostępny w hurtowniach
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 336
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 99 times
Been thanked: 39 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: choczkins »

yoyocmg pisze: 10 lis 2018, 10:48
choczkins pisze: 10 lis 2018, 10:44 Możecie polecić jakiś sklep gdzie można kupić tą grę w rozsądnej cenie?
Polskie sklepy przejrzałem i niestety nie ma, allegro jakaś oferta za 300zł...
Z góry dzięki.
Napisz do GameLorda albo mepel.pl - powinni Tobie sprowadzić jeżeli jest dostępny w hurtowniach
Ok dobry pomysł. Dzięki 😉
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 580 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: sasquach »

W sekcji dotyczącej ruchu przeciwników (15.8, strona 50) jest zdanie:
"Enemies may always move away from an area containing heroes, if required to do so by their A.I., heroes do not perform reaction attacks against a moving enemy."
w sekcji o unikach (6.1.2, page 21) jest też:
[q]"An enemy moving through an area containing heroes does not trigger evade or reaction attacks."[/q]

ale w sekcji dotyczącej ogłuszonych przeciwników (15.11.6, strona 52) jest napisane:
"If an enemy becomes stunned in the middle of its movement (due to a reaction attack of a hero, for example), this enemy completes its movement and then skips the rest of its current enemy turn."
Kiedy bohaterowie mogą wykonać reaction attack, jeśli nie mogę podczasu ruchu przeciwnika?
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: michal2014 »

Ciekawa sytuacja,bo generalnie w instrukcji napisane jest, że bohaterowie nie atakują podczas przemieszczania się wrogów.
Ponieważ ten zapis ( if an enemy becomes stunned in the middle of its movement (due to a reaction attack of a hero, for example), this enemy completes its movement and then skips the rest of its current enemy turn.") znalazł sie w Erracie, zakładam, że chodzi o jakąś zdolność któregoś Bohatera(npPowerCArd), która umożliwia taki atak poza swoja turą, w trakcie wykonywania ruchu wroga.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 580 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: sasquach »

Na to wygląda. "Eye for an eye" Skelda pozwala na taki atak, ale w czasie walki. Może postacie z obecnego KS będę miał taką możliwość.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Ygethmor »

Hej i co myślicie o Kickstarterze, który zamyka się za dwie doby?
Ja mam mieszane uczucia :?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Gatherey »

Jak napisalem na FB - troche slabo. Start byl obiecujacy, ale pozniej niepotrzebnie weszli w genderowe rzeczy, ktore wyhamowaly kampanie. Zamiast tego wolalbym zobaczyc jakies dodatku typu smoki z pierwszej kampanii albo dodatkowych NORMALNYCH bohaterow. Ale nie ma tego zlego - zaplace mniej :)
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: michal2014 »

Nie wiem jak inni, ale moje odczucia są takie same jak przed kampanią ( myslałem że to się zmieni ) , Mając podstawkę, Darkness Falls i 10 postaci, chyba mi wystarczy Sword And Sorcery po skończeniu 12(14) questów.
TE zmiany nie są jakieś radykalne, żeby w jakiś sposób odświeżały grę. Nowe questy, postacie, potworki. Mechanicznie raczej to samo pewnie z jakimiś drobnymi nowymi
twistami.
Cały czas się jeszcze zastanawiam, ale ja chyba raczej odpuszczę.
Przejście 2 razy Atu I i II to kilkadziesiąt godzin zabawy, więcej niż niejedno Euro zanim poszło pod młotek.
Jest tyle innych świetnych tytułów, a co kolejny rok przyniesie ?
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Ygethmor »

Nom... rozmienili się na drobne.
Najbardziej boli brak dodatków, takich jak Arcane Portal i Vastaryous’ Lair - Arena nie porywa zawartością.
Zamiast tego mamy stertę plastiku z alternatywną płcią do ichniejszych bohaterów.
Podobnie Nemezis - żeby to chociaż były zupełnie nowe postacie, a nie kolejne klony bohaterów z kampanii.
Karty romansów w dungeon crawlerze też od czapy. To powinien być social goal, albo opcjonalny zakup.

W złym kierunku Ares poszedł.
Pewnie dodatki kupię wybiórczo.
Tristan i nowych bohaterów w jednym wydaniu. Zastanawiam się na chowańcami...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Gatherey »

A wiadomo ile czasu i hajsu oszczędzamy biorąc to z KS, a nie ze sklepów? I w ogóle cyz mi cos umknęło czy nie ma jakichś mega bonusów za KS?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: hamish »

Oj to była moja perełka. Miałem tai ból d...y, że nie wsparłem pierwszej kampanii, że na tą rzuciłem się jak stado os na łyżkę miodu. I o ile z początku jeszcze entuzjazm i euforia triumfowały nad rozumem, o tyle teraz mam podobne odczucia co kolega Michał. Każdy dzień kampanii powoduje, że odechciewa mi się ją wspierać. Zbyt to rozwodnione, żadnych konkretnych zmian. Raczej lifting plus niuanse. Fakt, tona plastiku, fajny klimat i wrogowie. Ale to chyba za mało. Wsparłem Machina Arcana, trzymam się The Everrain, nie wiem czy jest sens brać się jeszcze za S&S, skoro mam wszystko z jedynki, co było w detalu. A na horyzoncie znów ciekawostki się ukazują. Ech...
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Ygethmor »

"Rozwodnione" - to trafne określenie. Przez dodawanie pierdółek, kampania mocno się rozciągnęła, a jeszcze nie ma pełnego, drugiego aktu.
Ja to wspieram mimo wszystko, bo uwielbiam tą grę i niezaprzeczalnie ten KS oferuje ogromną ilość kontentu.
Wątpię jednak, aby chowańce, najemnicy czy alternatywna płeć bohaterów drastycznie wpłynęła na rozgrywkę.

Trochę offtop;
Zauważyłem, że spora część społeczności KS jest nastawiona na "więcej i więcej" - nieważne czy to potrzebne, czy wnosi coś naprawdę nowego i fajnego.
Plastik się sprzedaje ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: olsszak »

Również mam mieszane uczucia co do alternatywnych płci. Grałam w wiele DC i nigdy nie miałem problemu z tym, że dana postać jest mężczyzną a inna kobietą. WOlałbym więcej potworów i questów - zdecydowanie.

W sumie miałem wspierać legendary hero plus złoty bundle, ale jeszcze się waham na ile potrzebuję dodatkowych postaci - o ile jeszcze mnich/mniszka albo thor/lady thor podobają mi się figurki to już dodatek alternatywnych postaci i ich duchów mnie odrzucił. Jak się wkurzę to pewnie wezmę tylko chowańce i Arenę.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Sir_Yaro »

olsszak pisze: 20 lis 2018, 12:58 W sumie miałem wspierać legendary hero plus złoty bundle, ale jeszcze się waham na ile potrzebuję dodatkowych postaci - o ile jeszcze mnich/mniszka albo thor/lady thor podobają mi się figurki to już dodatek alternatywnych postaci i ich duchów mnie odrzucił. Jak się wkurzę to pewnie wezmę tylko chowańce i Arenę.
Dla mnie za dużo w tej złotej paczce powietrza. :) Myślę, że jeszcze tristan może być warty kupna, a po za tym dokładnie jak ty wezmę chowańce i arenę. I tak wyjdzie fura chajsu za to wszystko.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: olsszak »

Sir_Yaro pisze: 20 lis 2018, 13:25
olsszak pisze: 20 lis 2018, 12:58 W sumie miałem wspierać legendary hero plus złoty bundle, ale jeszcze się waham na ile potrzebuję dodatkowych postaci - o ile jeszcze mnich/mniszka albo thor/lady thor podobają mi się figurki to już dodatek alternatywnych postaci i ich duchów mnie odrzucił. Jak się wkurzę to pewnie wezmę tylko chowańce i Arenę.
Dla mnie za dużo w tej złotej paczce powietrza. :) Myślę, że jeszcze tristan może być warty kupna, a po za tym dokładnie jak ty wezmę chowańce i arenę. I tak wyjdzie fura chajsu za to wszystko.
Ja mam all-in z pierwszej edycji. Co ciekawe Tristana też mam, ale z ułamanym sztandarem i dopiero teraz (prawie 1,5 roku po zgłoszeniu) idzie do mnie ;)

CO do powietrza to szczerze mówiąc miałem nadzieję, że będzie bundle bez alternatywnych herosów. a tak można powiedzieć, że dostaję ich i duchy praktycznie w takiej cenie jak i tak zapłaciłbym za to co biorę :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: olsszak »

Swoją drogą ktoś z Warszawy wspiera? Próbuję ogarnąć u nich grupowe dla 6 osób. Jak ktoś zdecydowany to PW.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Sir_Yaro »

olsszak pisze: 20 lis 2018, 14:49 Swoją drogą ktoś z Warszawy wspiera? Próbuję ogarnąć u nich grupowe dla 6 osób. Jak ktoś zdecydowany to PW.
jakbys oganął to mnie możesz wliczyć - bywam w wawie az za czesto
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: Ygethmor »

Ja wspieram z wawy, ale nie wiem czy grupowa wysyłka jest w ogóle możliwa
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: RaYell »

Już było to poruszane w innym wątku: zamówienie grupowe nie ma sensu bo i tak płaci się pełne koszta przesylki od każdej sztuki a zniżek na kilka kopii nie ma.
dzi3lak
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2017, 19:29

Re: Sword & Sorcery (Ares Games)

Post autor: dzi3lak »

hejka, klasycznie przespałem KS, czy jest opcja żeby podłączyć się pod podstawową opcję? 120 USD plus SG? warszawa
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Tygrys69 »

W GameLord jest dostępny Darkness Falls za 199 zł :).
Focus!
ODPOWIEDZ