Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: mythil »

Jeśli komuś zależy na prostej rozgrywce, polecam Descenta, Sword & Sorcery jest trudniejszym tytułem do ogarnięcia, więcej zasad i możliwości. Na początku ciężko jest pilnować wszystkich zasad, ale po jednej, bądź dwóch partiach z pomocą instrukcji dostrzega się spójność w regułach.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: duulamon »

A jaki jest klimat S&S? Mroczniejszy niż Descent?
keldorn
Posty: 561
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: keldorn »

Kurcze... mam mieszane uczucia co do tego systemu. Mam juz caly descent ze wszystkimi dodatkami, dodatkowo mam SW IA ze wszsytkimi dodatkami. I jak teraz pomyśle nad kolejnym kolosem ze wszystkimi hero pakami oraz duzymi dodatkami które sa jak kolejne gry to troche mnie to przeraża. Dodatkowo mam obawy na tym ze po kupieniu powiedzmy podstawki i jednego dodatku, sprzedaz bedzie tak niska ze trzeba bedzie sie pogodzic z tym ze kolejnych dodatków nie zobaczymy. Wprawdzie pisza o tym ze wystarczy 120 osob do tego aby zrobic wersje jezykową, ale cena bedzie wystarczajaco wysoka.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Goldberg »

duulamon: tak, klimat jest bardziej mroczny niz descent, ale nadal nie jest to dark fantasy
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Szkoda, że Galakta obudziła się z tym tytułem tak późno. Wolałbym mieć wersję PL.
A tak mam wszystko co wyszło do sprzedaży i zamówiony KS Chronicles w eng.
ehh... :?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

Ygethmor pisze: 29 mar 2019, 14:17 Szkoda, że Galakta obudziła się z tym tytułem tak późno. Wolałbym mieć wersję PL.
A tak mam wszystko co wyszło do sprzedaży i zamówiony KS Chronicles w eng.
ehh... :?
Ja też. Ale bez wahania sprzedam ang wersję i zastąpię ja polską.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Moglby mi ktos przedstawić esencje tego o co chodzi z KS?

W sensie na ile to czyni edycje sklepowa przestarzałą/gorszą?
To jakiś skok na kase, że tak szybko nowy KS? Jest to co najmniej podejrzane dla obserwatora z zewnątrz, wydac szybko heropacki i dwa duże dodatki a zaraz potem nowy KS.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: KrzysiekL »

Prawie wszystko z ks trafia do retailu, po prostu na ks większość dodatków masz w gratisie do podstawki.
Drugi ks to drugi sezon, wszystko nowe, ale dające się zintegrować z pierwszym sezonem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Cały drugi sezon powiadasz. No to chyba mamy najdroższego Dungeon Crawlera :D

Kupujecie wszystko jak leci czy jest jakiś system selektywnego kupowania dodatków? Dodatki lepsze i gorsze etc.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: KrzysiekL »

Ja akurat poszedłem w oba ks, ale radziłbym chyba kupować kolejne dodatki z kampaniami w momencie przejścia wcześniej kupionych wątków i w kolejności chronologii zdarzeń (można znaleźć na BGG bodajże).

Ewentualnie dobrałbym na początku hero packi z postaciami, które wydawałyby mi się fajne.

Kampania jest story-driven i nie bardzo jest sens robienia misji poza kolejnością. Drugi akt pierwszego sezonu (największy dodatek) zakłada tez chyba bohaterów na wyższym poziomie, a z drugiej strony zawiera tez głównie elementy aktu drugiego, których nie możesz włączyć do aktu pierwszego.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

No to telenowela pełną gębą
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hola0000 »

Powiedzcie mi czy ta gra jest lepsza od LotR ?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Szewa »

hola0000 pisze: 28 kwie 2019, 19:28 Powiedzcie mi czy ta gra jest lepsza od LotR ?
Jakiego LotR?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: RUNner »

hola0000 pisze: 28 kwie 2019, 19:28 Powiedzcie mi czy ta gra jest lepsza od LotR ?
Pewnie masz na myśli Podróże? Nie mam SaS, ale wydaje mi się, że to znacznie trudniejsza i złożona gra. Chciałbym żeby wyszła po polsku i wtedy łykam od razu. A czy lepsza? Zależy od oczekiwań. Jeśli lubisz lekką rozgrywkę, to PpŚ powinny Ci się spodobać. Jeśli preferujesz złożoność ala Mage Knight, to pewnie SaS Ci lepiej podejdzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: zioombel »

Wychodzi po polsku. Galakta zapowiedziała.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: RUNner »

zioombel pisze: 28 kwie 2019, 20:48 Wychodzi po polsku. Galakta zapowiedziała.
Jakoś mi ta dobra wiadomość gdzieś umknęła ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hola0000 »

Szewa pisze: 28 kwie 2019, 20:01
hola0000 pisze: 28 kwie 2019, 19:28 Powiedzcie mi czy ta gra jest lepsza od LotR ?
Jakiego LotR?
Miało być Władcy Pierścienia :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 21:49 przez hola0000, łącznie zmieniany 1 raz.
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hola0000 »

RUNner pisze: 28 kwie 2019, 20:50
zioombel pisze: 28 kwie 2019, 20:48 Wychodzi po polsku. Galakta zapowiedziała.
Jakoś mi ta dobra wiadomość gdzieś umknęła ;)
Widziałem recenzje Gambita odnośnie Sword & Sorcery i spodobała mi się. On też powiedział że Galakta ma wydać 8)
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Jakieś dwa lata temu, wpadłem na S&S zupełnie przypadkiem, na jakimś forum
i zupełnie mnie nie zainteresował (może ze względu na słabe grafiki postaci na ich planszetkach i kartach talentów, które do dziś uważam za słabe).
W zeszłym roku stwierdziłem, że przydałby się jakiś co-op/dungeon crawler. Jednak nie jakiś lekki tytuł na krótkie, randomowe posiedzenie, tylko konkretny, rozbudowany i wymagający dungeon.
Jak najbardziej zbliżony do planszowego rpg'a z naciskiem na soczystą młuckę i ciekawą, mroczną przygodę - bez Mistrza Gry.
Poświęciłem wiele godzin na przekopanie recenzji i przykładowych rozgrywek na YT.
Poprzez plasznowe D&D, Descent, Massive Darkness, Super Dungeon Explorer i nawet Zombicide :cry:
Wpadłem znowu na S&S i na niezbyt pochlebną recenzję - "gra jest zbyt złożona".
I to wzbudziło moją ciekawość hue hue :P
Godziny mijały, jak na którymś materiale "how to play Sword & Sorcery" powoli zaczynało do mnie docierać. - To coś, czego szukałem :)

Myślę, że porównywanie Journey into the Middle Earth do S&S jest błędem.
To całkowicie inna mechanika, inny setting, też inny target tego produktu.
Można porównać natomiast fun, jaki daje rozgrywka.
Wiem, że ja bym się nudził z Podróżą, przerzucając te karty i starając się zaliczyć kolejny test.
Przeciwnicy różniący się od siebie właściwie tylko długością paska życia też wywołują u mnie ziewanie.
Ale ale. Dla każdego coś dobrego ;)
Nawet Zombicide :/
https://i.giphy.com/media/UbC8wqxR1rVu0/giphy.webp
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Ygethmor pisze: 06 maja 2019, 17:33

Myślę, że porównywanie Journey into the Middle Earth do S&S jest błędem.
To całkowicie inna mechanika, inny setting, też inny target tego produktu.
A jaki własnie jest target S&S? Bardziej Hardcorowi gracze solo(Mage Knight,Gloomhaven)? Czy bardziej sieroty po RPG(Descent, Imperium Atakuje)?
A może patrząc po modelu wydawniczym kolekcjonerzy/LCG*?

*Mnie rozwalila jedna opinia jak czytałem o tej grze,ze jezeli masz zamiar tylko kupowac podstawke to nie warto. A tu podstawka kosztuje 200zł...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

No bo według mnie też nie warto. To tak jakbyś kupił jedną książkę. Tylko że to pierwsza część trylogii. Nie ukonczysz kampanii, nie poznasz całej historii, nie rozwiniesz bohaterów itd...

Tutaj nie jest jak np w descencie gdzie kupujesz podstawkę i masz pełną kampanię gdzie jak ci się spodoba to możesz zainwestować w dodatki gdzie masz inne kampanie i trochę nowych elementów do wykorzystania starych. Tutaj kupujesz podstawkę i jeżeli ci się spodoba to kupisz dodatki żeby wiedzieć co się wydarzyło dalej i poznać zakończenie historii a nie żeby mieć więcej tego samego.

Co do targetu to ciężko stwierdzić bo to złożony tytuł. W dzisiejszych czasach naprawdę mamy spory miks mechanik, stylów itp. Staram się być jak najbardziej świadomym konsumentem. Oglądam sobie unboxingi i sprawdzam jakość komponentów, czytam instrukcje w pdf, przeglądam recenzje i gameplaye i podejmuje decyzję. Żyjemy w czasach gdy nie ma z tym problemu, wszystko jest do znalezienia w sieci. Każdemu polecam to samo. Można zerknąć na materiały takie jak te powyżej i jeżeli gra się podoba to znaczy że jesteś targetem, a jak nie to najprawdopodobniej nie i tyle filozofii.

Oczywiście znajdą się indywidua którym się najzwyczajniej w świecie nie chce i najlepiej żeby ktoś odwalił za nich cała robotę i dał odp na tacy najlepiej jeszcze odpowiednio wczuwając się w nich samych, bo każda opinia jest subiektywna. Takim osobom polecam się położyć i przestać oddychać bo słyszałem, że to męczące :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Paskuder pisze: 07 maja 2019, 14:31
Co do targetu to ciężko stwierdzić bo to złożony tytuł.
Właśnie czytając o nim miałem wrażenie, że ani to nie jest ultimate solo game ani nie jest to namiastka RPG dla osob, ktore maja ekipe tylko do planszowek.

Tylko coś pomiędzy i przez to ma wady obydwu : hardcorowy setup prawie jak Gloomhaven i biegunka dodatków z Imperium Atakuje.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Pan_K »

Hardcorowy setup? No cóż - jeśli tylko taki jest setup w Gloomhaven, to kto wie, może znów zacznę rozważać jego nabycie.

Gra (S&S) do tanich nie należy, ale może się podobać. Ja odpadłem, bo jednak nie jestem fanem ameri (lub może fanem fantazy), o czym ta gra przekonała mnie już definitywnie (i dlatego nie kupię jednak Gloomhaven ;) ). Dlatego też sprzedaję podstawkę i nierozpakowany dodatek S&S. Wydaje mi się jednak, że sposód tych (niewielu, to fakt) ameri/fantazy, które poznałem - ta gra wydaje się najciekawsza. Ma niebanalną mechanikę i rozdzaj księgi skryptów, która dodaje smaczku grze. Jeśli ktoś chce posłuchać kogoś, kto lubi tę grę i zarazem potrafi obiektywnie (podkreślam :P ) wskazać i omówić różne aspekty rozgrywki, wykonania, mehaniki itp., to polecam recenzję Gambita.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Halloween pisze: 07 maja 2019, 10:51
Ygethmor pisze: 06 maja 2019, 17:33

Myślę, że porównywanie Journey into the Middle Earth do S&S jest błędem.
To całkowicie inna mechanika, inny setting, też inny target tego produktu.
A jaki własnie jest target S&S? Bardziej Hardcorowi gracze solo(Mage Knight,Gloomhaven)? Czy bardziej sieroty po RPG(Descent, Imperium Atakuje)?
A może patrząc po modelu wydawniczym kolekcjonerzy/LCG*?

*Mnie rozwalila jedna opinia jak czytałem o tej grze,ze jezeli masz zamiar tylko kupowac podstawke to nie warto. A tu podstawka kosztuje 200zł...
Tu mogę tylko powiedzieć, że ja jestem targetem.
A do przejścia pełnej kampanii wystarczy podstawka + dodatek Darkness Falls.
Należy pamiętać, że to wciąż Kickstarter dostępny w normalnej sprzedaży.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Pan_K pisze: 07 maja 2019, 17:38 Hardcorowy setup? No cóż - jeśli tylko taki jest setup w Gloomhaven, to kto wie, może znów zacznę rozważać jego nabycie.
Dla mnie setup wszedzie jest ciężki, tam gdzie trzeba ulozyc idealnie taka mape jak podano .
A kafelkow terenu sporo i zetonow sporo i trzeba sie przygladac czy aby na pewno wszystko dobrze.

Bardzo mnie ciekawi jak S&S bedzie sie sprzedawal w Polsce. Zwlaszcza po tym jak ludzie dowiedza sie, ze ma to strukture Gry o Tron i akt I kampanii to 3 pudełka a postaci sa osobno...
ODPOWIEDZ