Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lucyfungus »

Tutaj wystarcza jedna osoba, która ogarnia wszystkie zasady. Pozostali gracze powinni być znać podstawowe zasady dotyczące grania bohaterami. Grałem scenariusze z osobami, którym tłumaczyłem tylko podstawowe zasady i nie było problemu z rozgrywką.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: maciejo »

Halloween pisze: 27 wrz 2019, 21:48 Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
W dupę jeża to jednak umoczyłem,jestem chudzielcem nie dam rady tego podźwignąć,eh :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

maciejo pisze: 27 wrz 2019, 23:05
Halloween pisze: 27 wrz 2019, 21:48 Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
W dupę jeża to jednak umoczyłem,jestem chudzielcem nie dam rady tego podźwignąć,eh :(
To nie jest wojna o pierscien :-D tam mozna sie pogubic.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

maciejo pisze: 27 wrz 2019, 23:05
Halloween pisze: 27 wrz 2019, 21:48 Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
W dupę jeża to jednak umoczyłem,jestem chudzielcem nie dam rady tego podźwignąć,eh :(
Jaką najbardziej skomplikowaną grę ogarniasz? Zawsze możesz anulować pre-order. Ale warto spróbować :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

woytas pisze: 27 wrz 2019, 22:13
Halloween pisze: 27 wrz 2019, 21:48 Sword§Sorcery jest dla graczy wagi ciezkiej. To jest duza gra. Z doskoku moze byc ciezko, "wyjmujemy z szafy i gramy" raczej odpada, to nie Talisman.
Dzięki ci Panie za te słowa :D Trochę uspokoiłeś moje skołatane serce po zarzutach dotyczących regrywalności.

Cos co chcecie uslyszec/przeczytać:
Scenariuszy jest malo ale tak długich, ze jakby to robilo inne wydawnictwo to by je pewnie pocieli na pol i byłoby 12.
Cos co nie chcecie: ta gra JEST nastawiona na dodatki. Po immortal souls bedziecie wiedziec czy chcecie grac/kupowac dalej.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

To prawda. Chociaż dziwne jest to, że pierwszy wydany dodatek "Arcane Portal" jest najsłabiej oceniany. Zbyt długie misje (męczące w połowie już) i praktycznie brak postępu w rozwoju postaci, bo ich rozwój jest zablokowany na poziomie 4 (tak jak podstawka). 2 Akt i ten dodatek ze smokiem który jest po nim już są dobre (ten po 2 Akcie pozwala jeszcze bardziej rozwinąć postać). Więc AP jest raczej zbędny (kafle z niego nie są używane nigdzie indziej, tak jak większość kart). Chyba, że ktoś robi swoje scenariusze i chce ich użyć (przynajmniej kafli).
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bartoszeg02 »

MrAtrion pisze: 28 wrz 2019, 09:59 To prawda. Chociaż dziwne jest to, że pierwszy wydany dodatek "Arcane Portal" jest najsłabiej oceniany. Zbyt długie misje (męczące w połowie już) i praktycznie brak postępu w rozwoju postaci, bo ich rozwój jest zablokowany na poziomie 4 (tak jak podstawka). 2 Akt i ten dodatek ze smokiem który jest po nim już są dobre (ten po 2 Akcie pozwala jeszcze bardziej rozwinąć postać). Więc AP jest raczej zbędny (kafle z niego nie są używane nigdzie indziej, tak jak większość kart). Chyba, że ktoś robi swoje scenariusze i chce ich użyć (przynajmniej kafli).
Na bgg ma ocenę 8.6... to nie jest zła ocena :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Goldberg »

Gralem w wersje eng S&S
Fakt , gra ma na bgg complexity rating 4.1/5 , na Bgg, co to znaczy?
Ano dla mnie niewiele, bo taki talisman ma 2.45....a o wiele bardziej od niego złożony Folklore 3.47....
S&S ma dużo mini zasad, no takie trafienia, no niby żądają obrażenia, ale tutaj dochodza efekty takie jak bleed, slow, itd, itp
Imho gra nie jest skomplikowana, tylko złożona...gre polecam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Bartoszeg02 pisze: 28 wrz 2019, 11:10
MrAtrion pisze: 28 wrz 2019, 09:59 To prawda. Chociaż dziwne jest to, że pierwszy wydany dodatek "Arcane Portal" jest najsłabiej oceniany. Zbyt długie misje (męczące w połowie już) i praktycznie brak postępu w rozwoju postaci, bo ich rozwój jest zablokowany na poziomie 4 (tak jak podstawka). 2 Akt i ten dodatek ze smokiem który jest po nim już są dobre (ten po 2 Akcie pozwala jeszcze bardziej rozwinąć postać). Więc AP jest raczej zbędny (kafle z niego nie są używane nigdzie indziej, tak jak większość kart). Chyba, że ktoś robi swoje scenariusze i chce ich użyć (przynajmniej kafli).
Na bgg ma ocenę 8.6... to nie jest zła ocena :)
A pozostałe? Zresztą sporo osób nie ocenia gier i ocena średnio miarodajna się wydaje.
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: margrabius »

Muszę potwierdzić obawy, że S&S ma syndrom MK:) Odstawisz na miesiąc i kolejna rozgrywka z instrukcją w ręku. Mimo wszystko wciąga mocno. Z drugiej strony przy zbyt częstym graniu wychodzi schematyzm.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Nie ma aż tylu zasad co MK. A przypomnieć zasady trzeba w większości dużych gier i tak.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

margrabius pisze: 30 wrz 2019, 08:21 Muszę potwierdzić obawy, że S&S ma syndrom MK:) Odstawisz na miesiąc i kolejna rozgrywka z instrukcją w ręku. Mimo wszystko wciąga mocno. Z drugiej strony przy zbyt częstym graniu wychodzi schematyzm.
No ale to jest gra kampanijna. W domysle grasz kampanie - wiec jak zaczynasz grac w S&S to grasz w to, scenariusz po scenariuszu do konca. Potem przerwa iles miesiecy i grasz ponownie tylko innymi postaciami, a jak nie masz na tyle innych postaci to zmieniasz charakter druzyny.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Wincenty Jan »

Zapewne temat był już poruszany, niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Czy gra sprawdza się do solo rozgrywek?
S&S do grania solo czy MK?

Dzięki za odpowiedzi.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Na youtubach mówią, że do solo jest świetna. Po to ją zamówiłem w sumie :)
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: margrabius »

Potwierdzam solo jest super.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: pieczkins »

W sklepach pojawił się dodatkowy zestaw kości. Czy Waszym zdaniem wart jest on zakupu, czy ilość która jest w pudełku w zupełności wystarczy?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Wg ludzi jak i samych wydawców zagranicznych podstawowy zestaw wystarczy. Dodatkowe są po to tylko, żeby ich nie podawać przy większej ilości graczy.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

Jak jest z kartami? Nie chcę koszulkawać wszystkiego tylko karty które się najczęściej mieli. Ile koszulek i jakiego rozmiaru będzie potrzebne?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Nie wiem jak z tym. W sumie koszulkować i tak nie będę. A grał będę sam najczęściej.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

Ktoś się orientuje czy galakta wprowadzi pakiet figurek bohaterów z podstawki w wersji ducha? Myślałem że tam są same figurki a okazuje się że są też alternatywne karty talentów chyba...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Na razie podstawka i pierwszy dodatek był wspominany. I możliwe, że parę dodatkowych postaci jeśli zamówienie będzie w liczbie 120 chyba.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Dhel »

pieczkins pisze: 06 paź 2019, 10:20 W sklepach pojawił się dodatkowy zestaw kości. Czy Waszym zdaniem wart jest on zakupu, czy ilość która jest w pudełku w zupełności wystarczy?
Wg mnie jest to zupełnie zbędny zakup na ten moment. Możliwe że w ostatnim dodatku bronie będą na tyle potężne, że potrzebna będzie ta większa ilość, ale spokojnie na podstawkę + Arcane Portal - czyli Akt 1 kampanii ilość w pudełku wystarcza.
Vilard
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2011, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Vilard »

Paskuder pisze: 06 paź 2019, 16:07 Jak jest z kartami? Nie chcę koszulkawać wszystkiego tylko karty które się najczęściej mieli. Ile koszulek i jakiego rozmiaru będzie potrzebne?
Dokładnie Ci nie powiem, ale ostrzegę, że sporo. Mieli się prawie każdy deck:
Skarby: mieli się co najmniej raz przed każdym scenariuszem - czasem częściej, bo gdy gracz coś sprzeda to trafia z powrotem do decku (50+ lart)
Specjalne zdolności potworów: mieli się co najmniej raz (kilkadziesiąt kart)
Pułapki: mieli się co najmniej raz (kilkadziesiąt kart)
Aktywacje potworów: mieli się bardzo często, kilka razy na grę (kilkadziesiąt kart)
Karty ukrytych wrogów: kilka na scenariusz, ale ostatecznie wykorzystuje się wszystkie (mieli się raz, czasem dwa)

Karty zdolności postaci: nie tasuje się ich, ale często odwraca i obraca więc są podatne na zniszczenie.

Jeśli chcesz koszulkowac to minimum to: 20-30 miniamerican do decku aktywacji potworów.
Optimum to: około 200 kart na wszystkie dacki
A wszystko to pewnie z 300 kart, może więcej.

UWAGA! piszę orientacyjnie i na podstawie całego zestawu (bo taki mam).

P.S. sam koszulek w tej grze nie używam. Karty są dobrej jakości i nie czuję potrzeby używania koszulek.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: suibeom »

Mam pytanie, w sprzedaży pojawił się dodatek z drzwiami i skrzyniami, więc czy jeden zestaw wystarczy do gry?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Oczywiście. Ja na razie się wstrzymuję z tym ale możliwe, że kupię po ograniu kilka misji :)
ODPOWIEDZ