Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

Paskuder pisze: 03 lis 2019, 21:19 Jeszcze nie grałem ale z tego co widziałem to zaczyna się na golasa ale już w pierwszym pomieszczeniu masz skrzynie w której jest odpowiednio wybrany z talii ekwipunek. Musiałeś coś nie doczytać. Co do umiejek i talentów to w instrukcji wyraźnie jest napisane że bohater ma ich tyle na ile wskazuje jego klejnot duszy (zegarek), liczba dla umiejek, gwiazdki dla talentów.
Jeśli w pierwszym pomieszczeniu jest skrzynia to nie zauważyłem jej... Wartości podane na klejnocie wskazują ilość, z którą się startuje czy ograniczenia, których nie można przekroczyć? Na geek factor Kaczmar tłumaczył w ten sposób, że zaczynamy bez broni i bez umiejętności. A na jakimś walktrought #1 gościu dobierał i broń i umiejki (chyba że nie do końca trzymał się zasad).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

lazarro pisze: 02 lis 2019, 18:46 Jestem zaskoczony jednolitym formatem kart do gry. To mi się podoba. Karty AI są o wiele większe. Czy dla nich jest możliwość znalezienia jakiś koszulek?
Cieszę się że mogłem przeczytać większą część instrukcji w PDFie dzięki czemu szybciej rozłożę grę na planszy.
Są swan'y które idealnie na nie pasują. Jeśli dobrze pamiętam to są te:
https://www.smiling-monster.com/Card-Sl ... n::89.html
TomekD
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2019, 19:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: TomekD »

Sir_Yaro pisze: 03 lis 2019, 21:41 Są swan'y które idealnie na nie pasują. Jeśli dobrze pamiętam to są te:
https://www.smiling-monster.com/Card-Sl ... n::89.html
Czyli ogólnie dostępne koszulki typu tarot.
https://www.google.com/search?q=tarot+s ... e&ie=UTF-8

Co do samego wydania to w moim przypadku wszytko (prócz polityki wstrzymania wysyłki Galakty ;) ) na plus. Figurki - standardowo włócznie, miecze w woreczkach się powyginały (ewidentnie wina materiału i grubości elementów), w tym wypadku ratunkiem byłaby tylko osobna wypraska dla figurek jak np. w zombicide. Tristan też w całości dotarł. Czyli potwierdzam, połamane figurki, czy "smooth criminal" w co drugiej figurce słałbym na reklamacje (albo raczej jak komuś się chce to niech śle, bo osobiście z moim podejściem takie rzeczy sam bym starał się naprawiać ;p)

Co do samego pudełka ewidentnie potwierdza się, że wypraska jest na zasadzie żeby ładnie się w pudełku mieściło... po produkcji, a nie po rozpakowaniu, chociaż po zakoszulkowaniu wszystkiego udało się elementy upchać tak że nawet wieczko nie odstaje, ale to nie jest to czego oczekuję, nie mniej ląduje "+" za próbę. Nie ukrywam, że chyba będę myślał nad niefabrycznym insertem, a to co jest ostatecznie pójdzie do kosza...
raskoks
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:17

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: raskoks »

Po poczytaniu waszych opinii otworzyłem swoją kopię. Całe szczęscie nic nie połamane. Ale faktycznie slabe te figurki i pokrzywione :(.
Za to nie widzę nigdzie tristana (mieliscie go w pudelku z gra?).
i pytanie - czy to prawidlowa figurka czy dostalem uszkodzona (brak reki)
Spoiler:
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Niebylec »

Tristan był zapakowany w woreczku strunowym ktory był przyklejony do pudła z grą. Ta figurka jest uszkodzona, powinna mieć w ręce miecz.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sroczka »

lazarro pisze: 03 lis 2019, 21:27
Paskuder pisze: 03 lis 2019, 21:19 Jeszcze nie grałem ale z tego co widziałem to zaczyna się na golasa ale już w pierwszym pomieszczeniu masz skrzynie w której jest odpowiednio wybrany z talii ekwipunek. Musiałeś coś nie doczytać. Co do umiejek i talentów to w instrukcji wyraźnie jest napisane że bohater ma ich tyle na ile wskazuje jego klejnot duszy (zegarek), liczba dla umiejek, gwiazdki dla talentów.
Jeśli w pierwszym pomieszczeniu jest skrzynia to nie zauważyłem jej... Wartości podane na klejnocie wskazują ilość, z którą się startuje czy ograniczenia, których nie można przekroczyć? Na geek factor Kaczmar tłumaczył w ten sposób, że zaczynamy bez broni i bez umiejętności. A na jakimś walktrought #1 gościu dobierał i broń i umiejki (chyba że nie do końca trzymał się zasad).
W pierwszym pomieszczeniu prologu masz waypoint który cię odsyła do Księgi sekretów i tam masz czytać co dalej robić.
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kowalsm »

Ja miałem to samo, tylko z dwoma figsami :/
Spoiler:
raskoks pisze: 04 lis 2019, 00:17 Po poczytaniu waszych opinii otworzyłem swoją kopię. Całe szczęscie nic nie połamane. Ale faktycznie slabe te figurki i pokrzywione :(.
Za to nie widzę nigdzie tristana (mieliscie go w pudelku z gra?).
i pytanie - czy to prawidlowa figurka czy dostalem uszkodzona (brak reki)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bartoszeg02 »

Jak udało się wam zamknąć grę po rozpakowaniu :P? ... możecie podesłać zdjęcia? moje wieczko odstaje na przynajmniej centymetr do góry! Btw. czy waszym zdaniem pudełko również jest badziewnej jakości? Nie wiem jak to się miało w przypadku wersji angielskiej ale w wydaniu PL karton jest bardzo cienki... boję się że wystarczy nim odrobinę mocniej przydzwonić i się rozedrze :/...

Co się tyczy wrażeń z gry to mam bardzo mieszane uczucia: jestem po 2 scenariuszach (2 graczy każdy ma 2 postacie). Jak do tej pory historia jest dosyć miałka (po tak dobrej ocenie na bgg spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego :P), zasad jest od cholery (szczerze mówiąc to nie stosujemy tego przypisywania stworów do graczy, bo nawet nie rozumiem po co to się robi :p... chodzi o to że gracz z przypisanym przeciwnikiem porusza figurką czy jak?). Na spory + oceniam walkę, przeciwnicy zachowują się dużo ciekawiej niż w 'podróżach przez Śródziemie' czy 'Mansion of madness' (gdzie po prostu biegną do najbliższego gracza). Nie uważacie że ta gra fajniej by działała z aplikacją? Wyleciałoby przynajmniej z 10 stron instrukcji :)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2019, 11:05 przez Bartoszeg02, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

Jeśli dobrze ułożysz (najlepiej przy użyciu insertu) to w pudełku zmieści się cały papier z obu dodatków oraz wszystkich małych pudełek z postaciami. Oczywiście bez figurek bo te muszą być gdzieś indziej trzymane.
No i oryginalny insert trzeba natychmiast wyrzucić do kosza bo to nie jest w ogóle przeznaczone do trzymania rozpakowanej gry, a tylko do transportu.
Bajzel
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2019, 21:57

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bajzel »

Witam wszystkich. Właśnie odebrałem grę na pierwszy rzut oka, nic nie jest połamane :). Całość prezentuje się zacnie instrukcja kobyla ale cóż jakoś się przegryzę. Całość pozostawia dobre wrażenie. Naczytalem się tej paniki myślałem że serio bubel zrobili. Co człowiek to i różne wymagania.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: alpha »

Bajzel pisze: 04 lis 2019, 12:20 Właśnie odebrałem grę na pierwszy rzut oka, nic nie jest połamane :)
Fajnie, że nic nie jest połamane.
Pytanie tylko co to znaczy, że odebrałeś grę na pierwszy rzut oka? :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 385 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gribbler »

Bartoszeg02 pisze: 04 lis 2019, 10:27 szczerze mówiąc to nie stosujemy tego przypisywania stworów do graczy, bo nawet nie rozumiem po co to się robi :p... chodzi o to że gracz z przypisanym przeciwnikiem porusza figurką czy jak?
Też się nad tym zastanawiałem. Może chodzi o to, że gdy jakiś gracz skończy swoją turę i dobiera po niej kartę spotkania to jej treść dotyczy tylko potworów przypisanych do jego bohatera. Czyli jeśli Thorgar ma przypisanych 2 niebieskich gremlinów a Ecarus 1 zielonego, to gdy Thorgar dobiera kartę, która każe aktywować zielone gremliny, nie aktywuje gremilna przypisanego do Ecarusa, tylko wykonuje akcję "W innym wypadku" z tej karty spotkania. Tych dwóch niebieskich może nagle zacząć ciskać kamieniami w trzymającą się z tyłu Aurliel. :) Jakkolwiek by nie było przy natłoku zasad w tej grze grałem bez takiej interpretacji i nie przypisywałem wrogów do żadnego z bohaterów...
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Chodzi raczej głównie o to, żeby inni gracze nie siedzieli i czekali pasywnie na swoją kolej, tylko kontrolowali w pewnym stopniu wrogów (np. rzucanie kośćmi) :)

Też odebrałem i oprócz pogiętych broni i jednej figurki odwalającej Matrixa jest ok. Tylko poprostować :)
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Smoku »

Dla statystyki podaję, że u mnie niestety trafiła się jedna figurka z odłamaną podstawką. Oczywiście nie miałem problemu ze sklejeniem i jest o.k.
raskoks
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:17

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: raskoks »

Zwracam honor w sprawie tristana - byl ale tak spakowany ze go prawie wyrzucilem z pudlem :)
Jedyny powazny mankament to brak reki jednej figurki - ale to pewnei zareklamuje w Galakcie.
Poza tym jest ok (nie licze tych krzywych meiczy itp - ale to pikus)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Rozegrałem pierwszą misję (w połowie musiałem zacząć od początku bo pokopałem zasady i zwycięstwo byłoby mało zasłużone ;) ). Gra się fajnie :)

Ale chyba jest błąd w tłumaczeniu - dwa żetony trafień krytycznych (niebieskie X) mają napis "K.O." czyli knocked over. U nas przetłumaczone jako OB (Obalenie). Ale na żetonach nadal angielska wersja jest :D

Drugie dziwne coś znajduje się w księdze sekretów:
Spoiler:
Pozdrawiam :D
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

raskoks pisze: 04 lis 2019, 19:34 Zwracam honor w sprawie tristana - byl ale tak spakowany ze go prawie wyrzucilem z pudlem :)
To ty wyrzucasz pudła po zakupie??? :shock:
To w czym później trzymasz gry??? :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Golfang »

Dzisiaj odebrałem grę - otwarłem i musiałem w sumie 13 figurek moczyć we wrzątku bo jednak były powykrzywiane.
Jedna figurka ma urwaną podstawkę - będę musiał skleić.
Natomiast mam pytanie - dostałem 2 figurki bonusowe Tristana - szarą i błękitną? Są identyczne (chyba) - czemu dwie?
----------------
10% flamberg.com.pl
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Niebylec »

Golfang pisze: 04 lis 2019, 21:47 Natomiast mam pytanie - dostałem 2 figurki bonusowe Tristana - szarą i błękitną? Są identyczne (chyba) - czemu dwie?
Jak bohater zginie i zmienia się w ducha to zastępujesz jego figurke normalną tą niebieską. Jak Galakta będzie wydawać dodatki to jest pudło z samymi figurkami duchów bochaterów z podstawki.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Golfang pisze: 04 lis 2019, 21:47 Dzisiaj odebrałem grę - otwarłem i musiałem w sumie 13 figurek moczyć we wrzątku bo jednak były powykrzywiane.
Jedna figurka ma urwaną podstawkę - będę musiał skleić.
Natomiast mam pytanie - dostałem 2 figurki bonusowe Tristana - szarą i błękitną? Są identyczne (chyba) - czemu dwie?
Po wrzątku dużo odginałeś, czy samo wróciło w większości do oryginalnego stanu?
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sroczka »

ale jakie fajne kształty mieczy lub różdżek możesz robić - bardzo oryginalne. Jeden łotr ma falciona, drugi miecz a trzeci szable ;)
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Golfang »

MrAtrion pisze: 04 lis 2019, 22:17
Golfang pisze: 04 lis 2019, 21:47 Dzisiaj odebrałem grę - otwarłem i musiałem w sumie 13 figurek moczyć we wrzątku bo jednak były powykrzywiane.
Jedna figurka ma urwaną podstawkę - będę musiał skleić.
Natomiast mam pytanie - dostałem 2 figurki bonusowe Tristana - szarą i błękitną? Są identyczne (chyba) - czemu dwie?
Po wrzątku dużo odginałeś, czy samo wróciło w większości do oryginalnego stanu?
Zależy która figurka. Miecze i sztandar Tristana wróciły same do właściwego kształtu - za to topory, laska tego druida? nie wiem kto to albo młot krasnoluda bohatera musiałem odginać. No i miałem jedną figurkę małego stworka prawie całkowicie leżącą - musiałem go mocno odginać żeby stał a nie leżał (co ciekawe tylko 1 z kolorów - pozostałe identyczne figurki były ok).
----------------
10% flamberg.com.pl
opulentus
Posty: 515
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: opulentus »

Otworzyłem dzisiaj pudło.
Wiele figurek powyginanych.
Przy dwóch urwane podstawki.
U jednej figurki urwana ręka i co gorsza nigdzie jej nie ma. Gdyby była to bym przykleił i po temacie.
Poszła reklamacja do Galakty.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Dejw87 »

Widać sporo egzemplarzy jest uszkodzona,u mnie jeden z orków ma ułamany topór. Galakta już komuś odpisała/przysłała uszkodzone figurki?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

U mnie tylko wygięcia, głównie broni i lasek szamańskich, duch Tristana też się mocno kłania. Po opisach myślałem że będzie gorzej. Figurki mają mało detali, te z DOOM są o niebo lepsze. Wyjątek stanowią figurki bohaterów, te wyglądają o dwie klasy lepiej niż potwory. Trochę szkoda. Reszta komponentów wygląda bardzo solidnie, styl graficzny bardzo przyjemny dla oka.
ODPOWIEDZ