Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kowalsm »

Mi nie odpisywali, więc zadzwoniłem :) Dostałem informację, że osoba, która zajmuje się reklamacjami, będzie w pracy dopiero jutro (śr).
Dejw87 pisze: 05 lis 2019, 16:30 Widać sporo egzemplarzy jest uszkodzona,u mnie jeden z orków ma ułamany topór. Galakta już komuś odpisała/przysłała uszkodzone figurki?
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kubajakub »

Czy w grze znajdują się żetony Wydarzenie fabularne I,ll,lll? Bo nie widzę, a mam je chyba położyć przygotowując mapę?!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

Kładziesz zwykłe karty wydarzeń z ogólnej puli o odpowiednich numerach. One i tak same z siebie nic nie wnoszą, gdyż służą właśnie jako "znaczniki"
Granie na Bemowie
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kubajakub »

A jak, czym zaznaczyć te żetony liter:A,B,C,D?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

Niczym się ich nie zaznacza, gdyż same nie uczestniczą w interakcji. Po prostu zwykle pewne wydarzenia z księgi skryptów odnoszą się bezpośrednio do tych pół - jak się już wydarzą to będziesz wiedział o co chodzi ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bartoszeg02 »

hahaha ile czasu ja szukałem czegoś do oznaczania tych pól a, b, c i d :p...
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kubajakub »

Kolejne pytanie :D Na stronie 9 Księgi zadań w tabeli zaznaczone są cztery punkty kontrolne, a na mapie zaznaczone są tylko 1 i 2. Gdzie pozostałe?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

To nie błąd: przeczytaj dokładnie setup do scenariusza. BTW jeśli chodzi o zasady gry to jest do tego raczej inny wątek ;)
Granie na Bemowie
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Moze byc jakis problem po drodze z pozyskaniem innego finałowego scenariusza jakby przechodzic drugi raz?
W jakim ukladzie najlepiej by to przejsc na speedrunie? Zeby bylo latwo i szybko. Szybciej by mi bylo bez 3ciego bohatera w teamie ale wtedy kto oprocz healera i czy tylko 2 mi bardziej nie utrudni w czym innym?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Moze byc jakis problem po drodze z pozyskaniem innego finałowego scenariusza jakby przechodzic drugi raz (samo Immortal Souls)?
W jakim ukladzie najlepiej by to przejsc tylko po inne zakonczenie? Zeby bylo latwo i szybko. Szybciej by mi bylo bez 3ciego bohatera w teamie ale wtedy kto oprocz healera i czy tylko 2 mi bardziej nie utrudni w czym innym?
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: bazyliszek10000 »

Mógłby ktoś podsumować sprawę z koszulkami na wszystkie karty w jednym miejscu? Wątek jest poruszany, ale w kilku stronach, przez kilka osób i jestem lekko zdezorientowany, jak jest problem z dopasowaniem to może, ktoś poda rozmiar kart (ja jeszcze czekam na swój egzemplarz, bo mam łączone zamówienie, a chciałbym zamówić koszulki z grą). Z góry dzięki.

P.S może już zamkniemy temat powyginanych i połamanych figurek. Powyginane to poprostować na ciepło. Może się to nie podobać, ale tak już jest i można to szybko poprawić. Połamane to można skleić, lub zareklamować. Problem jest znany, dopóki Galakta będzie uznawała reklamację, nie widzę problemu od strony klienta, fakt trzeba będzie zaczekać, ale grać można i nie ma co bić piany.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Dhel »

Halloween pisze: 06 lis 2019, 09:06 Moze byc jakis problem po drodze z pozyskaniem innego finałowego scenariusza jakby przechodzic drugi raz (samo Immortal Souls)?
W jakim ukladzie najlepiej by to przejsc tylko po inne zakonczenie? Zeby bylo latwo i szybko. Szybciej by mi bylo bez 3ciego bohatera w teamie ale wtedy kto oprocz healera i czy tylko 2 mi bardziej nie utrudni w czym innym?
Z tego co pamiętam to przedostatnia misja i wybór tam definiuje który scenariusz będzie rozegrany jako finałowy, wg mnie można śmiało sprawdzić po 1 wyborze co zrobić inaczej by mieć inną misję. Co do ilości bohaterów to najlepiej właśnie w 3, jest najprościej i masz pole do popisu przy drużynie, wtedy bez healera spokojnie powinieneś dać radę (ja grałem tankiem, meele dps/tank, meele dps). Dużo zależy od tego jakie przedmioty znajdziesz, mi przy drugiej misji wypadł taki fajny mieczyk dla Shea, że stała się czołowym zabijaczem w drużynie). Najtrudniejsza jest 1 misja, od drugiej zyskuje się tyle złota po misjach, że można spokojnie flaszeczki do zdrowia wykupić i być spokojnym w kryzysowych sytuacjach, no i postać w kolejnych poziomach zyskuje fajne zdolności - w tej grze super czuć rozwój bohatera, coś czego kompletnie nie czułem np. w Gloomhaven.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Na stronie 7 księgi zasad jest opcja zmiany poziomu trudności (w górę i w dół) :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

bazyliszek10000 pisze: 06 lis 2019, 09:38 P.S może już zamkniemy temat powyginanych i połamanych figurek. Powyginane to poprostować na ciepło. Może się to nie podobać, ale tak już jest i można to szybko poprawić. Połamane to można skleić, lub zareklamować. Problem jest znany, dopóki Galakta będzie uznawała reklamację, nie widzę problemu od strony klienta, fakt trzeba będzie zaczekać, ale grać można i nie ma co bić piany.
Lepiej nie zamykać, ze względu na to, iż kilka osób proponowało go już zamknąć wcześniej argumentując to brakiem wystarczającej liczby raportów.
Poza tym te kwestie: ilość wybrakowanych egzemplarzy (nie ważne, że powyginane figurki da się w większości wyprostować - to nie egzemplarz do samodzielnego składania tylko ready-to-play z założenia) oraz podejście wydawcy do problemu, mają kluczowe znaczenie przy przyjętym przez Galaktę modelu biznesowym na wydawanie dodatków. Wiąże się on z preorderami i kupowaniem kota w worku. Na razie wygląda, że i jego trzeba będzie traktować wrzątkiem albo kleić mu ogon, o ile się on znajdzie ;)
Granie na Bemowie
Muerto
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2018, 23:35
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Muerto »

Swoją kopię zamawiałem w grybezprądu, wszystko porządnie zapakowane. Obawiałem się w jakiej formie to przyjdzie, śledząc wpisy, ale jestem naprawdę zadowolony. Obie figurki Tristana tradycyjnie M.J. style. Reszta ewentualnie wygięte bronie, laski, ale nic się nie ułamało, ani żadnej figurce nie zniknęła ręka. Detal figurek jak dla mnie porównywalny do Descenta, więc wystarczający. Jeśli gra przypadnie do gustu, to będzie co malować :)
5% rabatu w grybezpradu.eu, 3% w 3trolle.pl
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: manicminer »

Wygląda na to że Galakta wyprzedała cały nakład. Zostało to co w sklepach leży.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: alpha »

Przecież w sklepie Galakty dalej jest do kupienia.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kinoji »

Wybaczcie, jeśli było to już poruszane - przejrzałem kilka poprzednich stron i nic na ten temat nie znalazłem. Chodzi o błędy w instrukcji. Jestem na 33 stronie księgi zasad i natknąłem się już na 2 dość istotne błędy:

1. Strona 12, Pole Widzenia:
Pole widzenia (...) jest możliwe do wytyczenia, jeśli linia (...) nie przechodzi przez:
- obszar z wrogimi figurkami (nie licząc obszaru, z którego wytyczana jest linia pola widzenia)
To tłumaczenie ogólnie jest słabe i w angielskiej wersji dużo czytelniejsze, a poza tym błędne, bo sugeruje, że można atakować oddalone o kilka obszarów jednostki, nawet jeśli na naszym obszarze znajduje się wróg. Wiem, że jeden z przykładów na tej samej stronie pokazuje prawidłowe zasady w takiej sytuacji, ale wciąż jest to niejasność.

2. Strona 33, Przykład ataku
Laegon atakuje czerwonego Gremlina, strzelając do niego ze swojego Długiego Łuku. (...) Wydaje 2 symbole błyskawicy, aby aktywować efekt "trafienia krytycznego".
A wyżej, na przykładzie skan karty "Krótki Łuk" bez opcji crita. Co ciekawe, w instrukcji online jest w tym miejscu dobra karta.


Przydałaby się chyba jakaś oficjalna errata.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bartoszeg02 »

Rozegrałem własnie 3 scenariusz i jestem ciekaw waszej opinii na temat fabuły w grze. Nie wdając się w szczegóły to nie uważacie że jest ona troszeczkę... miałka :P? ...
Spoiler:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Bartoszeg02 pisze: 09 lis 2019, 19:22 Rozegrałem własnie 3 scenariusz i jestem ciekaw waszej opinii na temat fabuły w grze. Nie wdając się w szczegóły to nie uważacie że jest ona troszeczkę... miałka :P? ...
A w jakiej grze jest niby zauwazalnie lepiej? W Arkham LCG? Chyba tylko tam.

Wspomniany Descent niebardzo.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bartoszeg02 »

Halloween pisze: 09 lis 2019, 19:46 A w jakiej grze jest niby zauwazalnie lepiej? W Arkham LCG? Chyba tylko tam.

Wspomniany Descent niebardzo.
Po S&S grałem w Mansion of Madness i klimat był super (a na pewno nie taki mdły). Oczywiście można powiedzieć że to dzięki apce ale wydaje mi się że gdyby przenieść MoM na książeczkę z paragrafami to ich treść dalej by robiła robotę! Trochę mi przeszkadza tutaj to że z jednej strony niby mamy heroic fantasy a z drugiej ... no to co w spoilerze :P
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Jeśli grasz złymi (natura chaotyczna) to ma to sens. W sumie ta gra stoi nie fabułą, a mechaniką. Ale chyba 2 akt lepiej wypadł.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Bartoszeg02 pisze: 09 lis 2019, 19:59
Halloween pisze: 09 lis 2019, 19:46 A w jakiej grze jest niby zauwazalnie lepiej? W Arkham LCG? Chyba tylko tam.

Wspomniany Descent niebardzo.
Po S&S grałem w Mansion of Madness i klimat był super (a na pewno nie taki mdły). Oczywiście można powiedzieć że to dzięki apce ale wydaje mi się że gdyby przenieść MoM na książeczkę z paragrafami to ich treść dalej by robiła robotę! Trochę mi przeszkadza tutaj to że z jednej strony niby mamy heroic fantasy a z drugiej ... no to co w spoilerze :P
Tez w sumie pomyslalem o Posiadlosci po napisaniu poprzedniego posta. Ale raz, jak piszesz aplikacja duzo daje a dwa Lovecraft. Wiadomo, ze to skierowane jest do bardziej wyrobionej grupy odbiorców jak fantasy.
Lem pisal, ze fantasy to najslabsza fantastyka. Wiec do horroru moze nie trzeba miec az takiej wiedzy jak do Sci-Fi ale warsztat pisarski jednak lepszy jak do fantasy.

Jezeli chodzi o gry fantasy w kategorii gry bez pradu Sword Sorcery nie ma jakichs konkurentow z lepsza fabula. Najslynniejszy Gloomhaven (gra Nr1 na swiecie) dla wielu byl wrecz rozczarowaniem fabularnym. O sword and sorcery raczej nikt nie pisze, ze az jest zawiedziony fabula. (No chyba, ze Ty tak uwazasz)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1644
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

Taki sobie błąd (?) znalazłem. Wie ktoś coś o tej karcie? Może to oficjalna zmiana?

Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Inny poziom
ODPOWIEDZ