Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: yoyocmg »

Gambit pisze: 05 wrz 2018, 11:36
yoyocmg pisze: 05 wrz 2018, 11:29 Czy ktoś z Poznania szykuje się na nowego KS?
Kiedy ten nowy KS ma wystartować? Bo się gubię w tych zapowiedziach.
Jak na razie jest tylko info, że Q4. Wczoraj im się pytałem pod postem czy mogą coś więcej zdradzić, to odpisali, że dadzą od razu znać jak data będzie ustalona. Czuję, że ruszą z KSem niedługo.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Ygethmor »

Nowe postacie są już dostępne w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Ygethmor »

Hej, mam pytanie. Na BGG nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Czy postać posiadająca miecz/topór jednoręczny i tarczę, może zaatakować i tym i tym w czasie jednej akcji ataku?
Czy jednak należy wybrać miecz lub tarczę na atak?
Głównie chodzi mi o korzyści wynikające z Bash/K.O.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 12:03 przez Ygethmor, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Gatherey »

Ygethmor pisze: 17 wrz 2018, 11:52 Hej, mam pytanie. Na BGG nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Czy postać posiadająca miecz/topór jednoręczny i tarczę, może zaatakować i tym i tym w czasie jednej akcji ataku?
Czy jednak należy wybrać miecz lub tarczę na atak?
Głównie chodzi mi o korzyści wynikające z Bash/K.O.
Obrazek
Strona 22 na dole instrukcji:

Obrazek

Słówko OR jest kluczowe - bijesz z jednej wybranej broni lub tarczy.
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Ygethmor »

Gatherey pisze: 17 wrz 2018, 12:02
Ygethmor pisze: 17 wrz 2018, 11:52 Hej, mam pytanie. Na BGG nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Czy postać posiadająca miecz/topór jednoręczny i tarczę, może zaatakować i tym i tym w czasie jednej akcji ataku?
Czy jednak należy wybrać miecz lub tarczę na atak?
Głównie chodzi mi o korzyści wynikające z Bash/K.O.
Obrazek
Strona 22 na dole instrukcji:

Obrazek

Słówko OR jest kluczowe - bijesz z jednej wybranej broni lub tarczy.
Dzięki za wyjaśnienie - nie było to dla mnie do końca jasne.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Gatherey »

Bash z tarczy i ogólnie tarcza do ataku jest wykorzystywana przez którąś postać jeśli dobrze kojarzę do dodatkowego ataku w turze. Ale może się zdarzyć, że tarcza jest lepsza od naszej broni wiec bijemy wtedy z samej tarczy :o
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

W 3Trollach pojawiła się przedsprzedaż Darkness Fall. Cena nie powala zwłaszcza że w zagranicznych sklepach jest nawet po 50$...
Focus!
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Człowieku, płać i płacz. Ile oni na nas hajsu nabiją, to jakiś obłęd. Najgorsze jest to, że mimo poczucia, iż jestem traktowany jak dojna krowa, sam w to chcę brnąć i nadstawiam wymiona. Porównując zawartość obu pudeł, to jest zbliżona. Dużo figurek, 14 kafli terenu, 15 nowych wrogów plus dwóch bossów. Do tego dobrze ponad setka kart i tekturowych żetonów. No i wycenili to na ciut mniej niż podstawkę... Madness.

I tak kupię.
Liczę na ludzi z Gamelorda. Oni mają ten tytuł w przyzwoitych cenach.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: KrzysiekL »

Jedna z pierwszych moich kampanii na KS i jedna z najbardziej trafionych. Dodatki z ks faktycznie są mocno grywalne, a nie są tylko dodatkowym kilogramem plastiku, który leży na półce jak przy podobnych grach od CMON. ;)

Czekam na dodatek ze smokiem i drugi sezon. :)
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

hamish pisze: 18 wrz 2018, 21:47 Człowieku, płać i płacz. Ile oni na nas hajsu nabiją, to jakiś obłęd. Najgorsze jest to, że mimo poczucia, iż jestem traktowany jak dojna krowa, sam w to chcę brnąć i nadstawiam wymiona. Porównując zawartość obu pudeł, to jest zbliżona. Dużo figurek, 14 kafli terenu, 15 nowych wrogów plus dwóch bossów. Do tego dobrze ponad setka kart i tekturowych żetonów. No i wycenili to na ciut mniej niż podstawkę... Madness.

I tak kupię.
Liczę na ludzi z Gamelorda. Oni mają ten tytuł w przyzwoitych cenach.
Właśnie w porównaniu zawartości leży problem. Arcane Portal zakupiłem za 160 zł. Porównując jego zawartość do Darkness Fall spodziewałem się maksymalnie 200 zł i... faktycznie "za granicą" da się ją kupić za 48$ (https://www.miniaturemarket.com/aregrpr103.html). To nadal dużo, jak ze wszystkimi grami, ale dlaczego mamy płacić więcej skoro zarabiamy mniej niż większość Europy (jesteśmy 3 od końca według Eurostat). Zakładam, że chodzi o małą ilość gier sprowadzanych do Polski, przez co cena od producenta może być wyższa. Ale naprawdę w Polsce przedsprzedaż ma wynieść 260 zł gdzie "sąsiedzi" zapłacą 180 zł (średni kurs dolara 3,67). Zaznaczmy, że 48$ dla takiego obywatela Niemiec jest jak około 100 zł dla nas, a może i lepiej (Co drugi pracownik w Niemczech zarabia miesięcznie od 2100 do 3700 euro brutto (ok. 8500-15 tys. zł).

Dobra, wylałem żale. Sorry za offtop. Tak czy siak czekam na oferty przedsprzedaży w innych sklepach.
Focus!
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Skryty Planszoholik »

cześć,
jako zupełny świeżak w temacie S&S chciałem was zapytać czy wystarczy że kupię sobie podstawkę która jest obecnie w sklepach czy za chwilę się okaże że przez KS wydają lepszą poprawioną wersję bo 1 część miała tam coś nie tak? I czy zakup dodatków jest obowiązkowy do grania raz na jakiś czas - tzn. czy sama podstawka ma wystarczająco regrywalności i jest "kompletna" bez tych dodatków??

tak dopytuje bo np. byłem bliski zakupu Czarnej Plagi ale po recenzjach wnioskuje że to jakaś okrojona wersja tej z KS i najlepiej od razu dokupić dodatek za prawie drugie tyle ://

z góry dzięki za pomoc.
pozdr

ps. i jeszcze proszę o info - jak długo trawają rozgrywki solo/2graczy? czy to zależy od liczby graczy w ogóle?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Gatherey »

Skryty Planszoholik pisze: 19 wrz 2018, 09:34 cześć,
jako zupełny świeżak w temacie S&S chciałem was zapytać czy wystarczy że kupię sobie podstawkę która jest obecnie w sklepach czy za chwilę się okaże że przez KS wydają lepszą poprawioną wersję bo 1 część miała tam coś nie tak? I czy zakup dodatków jest obowiązkowy do grania raz na jakiś czas - tzn. czy sama podstawka ma wystarczająco regrywalności i jest "kompletna" bez tych dodatków??

tak dopytuje bo np. byłem bliski zakupu Czarnej Plagi ale po recenzjach wnioskuje że to jakaś okrojona wersja tej z KS i najlepiej od razu dokupić dodatek za prawie drugie tyle ://

z góry dzięki za pomoc.
pozdr

ps. i jeszcze proszę o info - jak długo trawają rozgrywki solo/2graczy? czy to zależy od liczby graczy w ogóle?
1. Nowy KS będzie tak jakby drugą częścią - nie będzie zmian mechaniki, z tego, co zapowiedzieli mają być jakieś dodatkowe rzeczy. Bohaterowie z s1 będą kompatybilni z s2.
2. Podstawka ma jakieś 6 misji chyba i 5 bohaterów. Niby każdy z nich ma 2 strony, więc troche grania jest, ale prędzej czy później (jeśli gra ci się spoboda) będziesz musiał dokupić Arcane Portal, Darkness Falls i pewnie jakichś bohaterów.
3. Grałem tylko solo - początkowe misje da się zamknąć w 1h (bez setupu); Arcane Portal to nawet 2-3h na misje, podobnie jak Darkness Falls.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Tygrys69 pisze: 19 wrz 2018, 09:06
hamish pisze: 18 wrz 2018, 21:47 Człowieku, płać i płacz. Ile oni na nas hajsu nabiją, to jakiś obłęd. Najgorsze jest to, że mimo poczucia, iż jestem traktowany jak dojna krowa, sam w to chcę brnąć i nadstawiam wymiona. Porównując zawartość obu pudeł, to jest zbliżona. Dużo figurek, 14 kafli terenu, 15 nowych wrogów plus dwóch bossów. Do tego dobrze ponad setka kart i tekturowych żetonów. No i wycenili to na ciut mniej niż podstawkę... Madness.

I tak kupię.
Liczę na ludzi z Gamelorda. Oni mają ten tytuł w przyzwoitych cenach.
Właśnie w porównaniu zawartości leży problem. Arcane Portal zakupiłem za 160 zł. Porównując jego zawartość do Darkness Fall spodziewałem się maksymalnie 200 zł i... faktycznie "za granicą" da się ją kupić za 48$ (https://www.miniaturemarket.com/aregrpr103.html). To nadal dużo, jak ze wszystkimi grami, ale dlaczego mamy płacić więcej skoro zarabiamy mniej niż większość Europy (jesteśmy 3 od końca według Eurostat). Zakładam, że chodzi o małą ilość gier sprowadzanych do Polski, przez co cena od producenta może być wyższa. Ale naprawdę w Polsce przedsprzedaż ma wynieść 260 zł gdzie "sąsiedzi" zapłacą 180 zł (średni kurs dolara 3,67). Zaznaczmy, że 48$ dla takiego obywatela Niemiec jest jak około 100 zł dla nas, a może i lepiej (Co drugi pracownik w Niemczech zarabia miesięcznie od 2100 do 3700 euro brutto (ok. 8500-15 tys. zł).

Dobra, wylałem żale. Sorry za offtop. Tak czy siak czekam na oferty przedsprzedaży w innych sklepach.
Tutaj nikt nie patrzy na zarobki. Pamiętaj, że w naszych sklepach ceny potrafią być kolosalnie różne. W jednych Arcane Portal był za 149 (a konkretnie w jednym), w innych cena dochodziła do 190. Więc tutaj liczę, że będzie podobnie. Sugeruję Gamelorda. Jak wspomniałem, mają ten tytuł w najkorzystniejszej cenie na naszym rynku, chociaż jest bez zniżek.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: mythil »

Zgodzę się z przedmówcą, w gamelordzie najtaniej póki co wychodzi, nawet na zwykłych hero pakach, można koło 10 zł zaoszczędzić. Także liczę, że Darkness Fall będzie tam w przyzwoitej dla kieszeni cenie. Ogólnie jest to pierwszy dungeon crawler, do którego prawie wszystkie dodatki zamierzam kupić.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

Dodam tylko, że też hero pack-i kupiłem właśnie w gamelordzie i zarówno cena jak i wysyłka była ok;).

Co do samego S&S to polecam zakupić po prostu wszystko. Od lat szukałem idealnego dungeon crawlera i uważam S&S za najlepszy w swoim gatunku. Nigdy nie miałem takiej ochoty grać ponownie po zakończonej partii. Arcane portal jest bardzo dobrym i rozbudowanym dodatkiem jak dla mnie nawet ciekawszym niż podstawka. Z kolej DF to 2 akt i zakończenie historii... Także must have.
Focus!
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Tygrys69 pisze: 19 wrz 2018, 12:41 Dodam tylko, że też hero pack-i kupiłem właśnie w gamelordzie i zarówno cena jak i wysyłka była ok;).

Co do samego S&S to polecam zakupić po prostu wszystko. Od lat szukałem idealnego dungeon crawlera i uważam S&S za najlepszy w swoim gatunku. Nigdy nie miałem takiej ochoty grać ponownie po zakończonej partii. Arcane portal jest bardzo dobrym i rozbudowanym dodatkiem jak dla mnie nawet ciekawszym niż podstawka. Z kolej DF to 2 akt i zakończenie historii... Także must have.
Pytanie z innej beczki ;) Ile razy zginąłeś? Iloma postaciami grasz/gracie?
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Sir_Yaro »

A Darkness Falls da się juz gdzies kupić? Bo pilnuje gamelorda ale nie zauwazyłem aby tam sie pojawił....
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: mythil »

Sir_Yaro pisze: 19 wrz 2018, 15:15 A Darkness Falls da się juz gdzies kupić? Bo pilnuje gamelorda ale nie zauwazyłem aby tam sie pojawił....
Póki co widziałem tylko przedsprzedaż na 3trolle, ale cena nie zachęca. Trzeba czekać.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

hamish pisze: 19 wrz 2018, 14:33
Tygrys69 pisze: 19 wrz 2018, 12:41 Dodam tylko, że też hero pack-i kupiłem właśnie w gamelordzie i zarówno cena jak i wysyłka była ok;).

Co do samego S&S to polecam zakupić po prostu wszystko. Od lat szukałem idealnego dungeon crawlera i uważam S&S za najlepszy w swoim gatunku. Nigdy nie miałem takiej ochoty grać ponownie po zakończonej partii. Arcane portal jest bardzo dobrym i rozbudowanym dodatkiem jak dla mnie nawet ciekawszym niż podstawka. Z kolej DF to 2 akt i zakończenie historii... Także must have.
Pytanie z innej beczki ;) Ile razy zginąłeś? Iloma postaciami grasz/gracie?
Na początku próbowałem dwoma, ale jakoś to nie było to. Poza tym popełniłem sporo błędów w regułach i taktyce. Kilka razy zginąłem i kolejną grę rozpocząłem już trzema postaciami. Gram solo jak coś;) Trzech bohaterów niesie więcej możliwości taktycznych i jest ciekawiej.;) W tym momencie drużynie mam tanka Ecarusa, który leci na pierwszy ogień i dominuje lokacje, łucznika Laegon z długim łukiem i gradem strzał świetnie pomaga w walce i ogarnia "tyły" przy spawnie, na koniec Victoria która nocami dostaje fajnego boosta.;). Kolejnym razem pewnie pogram Szamanką, Złodziejką i Czarodziejką;).
Focus!
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: michal2014 »

Skryty Planszoholik pisze: 19 wrz 2018, 09:34 cześć,
jako zupełny świeżak w temacie S&S chciałem was zapytać czy wystarczy że kupię sobie podstawkę która jest obecnie w sklepach czy za chwilę się okaże że przez KS wydają lepszą poprawioną wersję bo 1 część miała tam coś nie tak? I czy zakup dodatków jest obowiązkowy do grania raz na jakiś czas - tzn. czy sama podstawka ma wystarczająco regrywalności i jest "kompletna" bez tych dodatków??

tak dopytuje bo np. byłem bliski zakupu Czarnej Plagi ale po recenzjach wnioskuje że to jakaś okrojona wersja tej z KS i najlepiej od razu dokupić dodatek za prawie drugie tyle ://

z góry dzięki za pomoc.
pozdr

ps. i jeszcze proszę o info - jak długo trawają rozgrywki solo/2graczy? czy to zależy od liczby graczy w ogóle?

Ciężko powiedzieć, wiele zależy od tego jak dużo masz czasu, jak bardzo lubisz takie gry itp.
Osobiscie mam podstawkę, 5 dodatkowych postaci, drzwi i skrzynie oraz Ghost Soul Form bohaterów z podstawki. Więc trochę kasy już puściłem. Jak na razie zagrałem 3 questy.
Każdy quest u mnie to około 2-3 godziny zabawy. Każdy z nich wyczerpujący. Dużo trzeba ogarniać jeżeli chodzi o zasady, zależności między kartami, zasady walk, przydzielania obrażeń itp.
IMHO podstawka jest regrywalna. Możesz przeciez te 7 questów zagrać różnym zestawem bohaterów. Mogą być źli lub dobrzy. Wtedy trochę inaczej bedzie wyglądała gra.
Trochę inne wybory z księgi skryptów.
Biorąc pod uwagę, że 7 questów zagrasz 2 razy, to daje jakieś 40 godzin zabawy.
To dużo. Ja po kazdym quescie miałem dość na jakiś czas. Zdecydowanie nie było chęci od razu grania kolejnego.

Wiadomo, jesteśmy geekami. I jeżeli mamy tonę zawartości, ale jest dodatek, który dodaje kolejną tonę, to większość z nas weźmie Arcane Portal i Darkness Fallss.
Ja zdecydowałem się odpuścić AP. Czekam tylko na DF. Nie mam już w planach dokupowania kolejnych dodatków.
Dla mnie 14 questów i 10 bohaterów w zupełności wystarcza, żeby ograć tą grę do bólu.

Ps. Ciekawy jestem ilu posiadaczy S&S z KS przeszło całość chociaż raz, pewnie tylko garstka.

Twój wybór, twoja kasa, twój czas.
Najważniejsze żebyś się dobrze bawił. A gra jest zacna. To trzeba przyznać.
Pozdrawiam.
;-)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 21:18 przez michal2014, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Gatherey »

michal2014 pisze: 19 wrz 2018, 21:14
Skryty Planszoholik pisze: 19 wrz 2018, 09:34 cześć,
jako zupełny świeżak w temacie S&S chciałem was zapytać czy wystarczy że kupię sobie podstawkę która jest obecnie w sklepach czy za chwilę się okaże że przez KS wydają lepszą poprawioną wersję bo 1 część miała tam coś nie tak? I czy zakup dodatków jest obowiązkowy do grania raz na jakiś czas - tzn. czy sama podstawka ma wystarczająco regrywalności i jest "kompletna" bez tych dodatków??

tak dopytuje bo np. byłem bliski zakupu Czarnej Plagi ale po recenzjach wnioskuje że to jakaś okrojona wersja tej z KS i najlepiej od razu dokupić dodatek za prawie drugie tyle ://

z góry dzięki za pomoc.
pozdr

ps. i jeszcze proszę o info - jak długo trawają rozgrywki solo/2graczy? czy to zależy od liczby graczy w ogóle?

Ciężko powiedzieć, wiele zależy od tego jak dużo masz czasu, jak bardzo lubisz takie gry itp.
Osobiscie mam podstawkę, 5 dodatkowych postaci, drzwi i szrzynie i Ghost Soul Form bohaterów z podstawki. Więc trochę kasy już puściłem. Jak na razie zagrałem 3 questy.
Każdy quest u mnie to około 2-3 godziny zabawy. Każdy z nich wyczerpujący. Dużo trzeba ogarniać jeżeli chodzi o zasady, zależności między kartami, zasady walk, przydzielania obrażeń itp.
IMHO podstawka jest regrywalna. Możesz przeciez te 7 questów zagrać różnym zestawem bohaterów. Mogą być źli lub dobrzy. Wtedy trochę inaczej bedzie wyglądała gra.
Trochę inne wybory z księgi skryptów.
Biorąc pod uwagę, że 7 questów zagrasz 2 razy, to daje jakieś 40 godzin zabawy.
To dużo. Ja po kazdym quescie miałem dość na jakiś czas. Zdecydowanie nie było chęci od razu grania kolejnego.

Wiadomo, jesteśmy geekami. I jeżeli mamy tonę zawartości, ale jest dodatek, który dodaje kolejną tonę, to większość z nas weźmie Arcane Portal i Darkness Fallss.
Ja zdecydowałem się odpuścić AP. Czekam tylko na DF. Nie mam już w planach dokupowania kolejnych dodatków.
Dla mnie 14 questów i 10 bohaterów w zupełności wystarcza, żeby ograć tą grę do bólu.

Ps. Ciekawy jestem ilu posiadaczy S&S z KS przeszło całość, pewnie tylko garstka.

Twój wybór, twoja kasa, twój czas.
Najważniejsze żebyś się dobrze bawił. A gra jest zacna. To trzeba przyznać.
Pozdrawiam.
;-)


2x przeszedłem cała kampanię oprócz smoków (bo tego nie było w moim pledgu) - 53 gry na liczniku.
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: michal2014 »

Gatherey pisze: 19 wrz 2018, 21:17
michal2014 pisze: 19 wrz 2018, 21:14
Skryty Planszoholik pisze: 19 wrz 2018, 09:34 cześć,
jako zupełny świeżak w temacie S&S chciałem was zapytać czy wystarczy że kupię sobie podstawkę która jest obecnie w sklepach czy za chwilę się okaże że przez KS wydają lepszą poprawioną wersję bo 1 część miała tam coś nie tak? I czy zakup dodatków jest obowiązkowy do grania raz na jakiś czas - tzn. czy sama podstawka ma wystarczająco regrywalności i jest "kompletna" bez tych dodatków??

tak dopytuje bo np. byłem bliski zakupu Czarnej Plagi ale po recenzjach wnioskuje że to jakaś okrojona wersja tej z KS i najlepiej od razu dokupić dodatek za prawie drugie tyle ://

z góry dzięki za pomoc.
pozdr

ps. i jeszcze proszę o info - jak długo trawają rozgrywki solo/2graczy? czy to zależy od liczby graczy w ogóle?

Ciężko powiedzieć, wiele zależy od tego jak dużo masz czasu, jak bardzo lubisz takie gry itp.
Osobiscie mam podstawkę, 5 dodatkowych postaci, drzwi i szrzynie i Ghost Soul Form bohaterów z podstawki. Więc trochę kasy już puściłem. Jak na razie zagrałem 3 questy.
Każdy quest u mnie to około 2-3 godziny zabawy. Każdy z nich wyczerpujący. Dużo trzeba ogarniać jeżeli chodzi o zasady, zależności między kartami, zasady walk, przydzielania obrażeń itp.
IMHO podstawka jest regrywalna. Możesz przeciez te 7 questów zagrać różnym zestawem bohaterów. Mogą być źli lub dobrzy. Wtedy trochę inaczej bedzie wyglądała gra.
Trochę inne wybory z księgi skryptów.
Biorąc pod uwagę, że 7 questów zagrasz 2 razy, to daje jakieś 40 godzin zabawy.
To dużo. Ja po kazdym quescie miałem dość na jakiś czas. Zdecydowanie nie było chęci od razu grania kolejnego.

Wiadomo, jesteśmy geekami. I jeżeli mamy tonę zawartości, ale jest dodatek, który dodaje kolejną tonę, to większość z nas weźmie Arcane Portal i Darkness Fallss.
Ja zdecydowałem się odpuścić AP. Czekam tylko na DF. Nie mam już w planach dokupowania kolejnych dodatków.
Dla mnie 14 questów i 10 bohaterów w zupełności wystarcza, żeby ograć tą grę do bólu.

Ps. Ciekawy jestem ilu posiadaczy S&S z KS przeszło całość, pewnie tylko garstka.

Twój wybór, twoja kasa, twój czas.
Najważniejsze żebyś się dobrze bawił. A gra jest zacna. To trzeba przyznać.
Pozdrawiam.
;-)


2x przeszedłem cała kampanię oprócz smoków (bo tego nie było w moim pledgu) - 53 gry na liczniku.

Chapeau bas !
;-)
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: michal2014 »

Aha, zapomniałem...
W razie gdyby ktoś miał ochotę na więcej, to mam cichą nadzieję, że pojawią się jakies fanowskie Kampanie/Questy.
Chociaż na razie nie słyszałem, żeby ktoś się za nie zabierał.
A z Podstawki i dodatku możliwości są "nieograniczone". Jest już aplikacja do tworzenia własnych questów.
Wszystko zależy od inwencji twórczej i pomysłu na nowe przygody.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: playerator »

Ygethmor pisze: 17 wrz 2018, 12:13
Spoiler:
Dzięki za wyjaśnienie - nie było to dla mnie do końca jasne.
Gatherey pisze: 19 wrz 2018, 21:17
Spoiler:
2x przeszedłem cała kampanię oprócz smoków (bo tego nie było w moim pledgu) - 53 gry na liczniku.
michal2014 pisze: 19 wrz 2018, 21:25
Spoiler:
Chapeau bas !
;-)
Panowie, może się czepiam, ale wasz sposób cytowania jest powalający.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Ja się odniosę do kilku wątków poruszanych wcześniej.

1. Mnie udało się nie zginąć żadną postacią. Gram od samego początku całą piątką. Nie jest to może najłatwiejsza opcja w przypadku ogarniania całości i czasem bolesna gdy pojawiają się spawny potworów, ale ja chciałem mieć kompletną drużynę. Dla mnie to był 'must have' . Chciałem doświadczyć odczuć podobnych do tych, które towarzyszyły mi kiedy grywałem w gry typu Icewind Dale czy Baldur's Gate. Raz prawie, prawie zginął mi Laegon. Ale drużyna uratowała go, choć wiele poświęciła. Ale było warto, bo śmierć w tej grze jest nieopłacalna z ekonomicznego punktu widzenia. Również popełniłem masę błędów. Ale frajda była niesamowita. Rozegrałem całą kampanię z czego dwa questy po dwa razy, właśnie, powodu dużych błędów. I tutaj zmierzam do kolejnego wątku...

2. W grze podstawowej jest 7 questów, ale
Spoiler:


3. Jako, że grywałem głównie sam lub z kumplem, to przez wzgląd na kierowanie pięcioma bohaterami nasze/moje rozgrywki trwały nieco dłużej. Głównie zamykały się w 4 godzinach. Do tej pory grałem głównie w euro. Zacząłem szukać grywalnego dungeon crawlera przez wzgląd na to, że zmieniła mi się sytuacja w domu i wiedziałem, że towarzysko nie pogram przez jakiś czas. Przeszedłem przez kilka tytułów ale ten mnie porwał bez reszty. Wiem, że to obłęd. Ale kupię wszystko co wyjdzie i będzie wzbogacać rozgrywkę, poszerzać ją. A do tego jeszcze biorę w ciemno drugi sezon. Dla mnie jest to gra warta tych pieniędzy. Bo można grać naprawdę długo.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ