Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

A to nie jest tak, że pełna kampania to podstawka, darkness i lair a tylko portal jest side questami???
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Iro
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Iro »

Halloween pisze: 07 maja 2019, 17:58
Bardzo mnie ciekawi jak S&S bedzie sie sprzedawal w Polsce. Zwlaszcza po tym jak ludzie dowiedza sie, ze ma to strukture Gry o Tron i akt I kampanii to 3 pudełka a postaci sa osobno...
[/quote]

Moglbys rozwinac temat? Jestem nakrecony na ta gre. Bo chcialbym zawansowana gre z trybem solo.
Te 3 pudelka to kompletna gra? Czy jest tak ze aby w pelni cieszyc sie kampania bede zmuszony np dokupywac dodatki. I czy postacie, bossy sa osobno do dokupienia?
I moze orientacyjnie wiecie ile moze ta gra kosztowac w Polsce?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Iro pisze: 07 maja 2019, 18:31

Moglbys rozwinac temat? Jestem nakrecony na ta gre. Bo chcialbym zawansowana gre z trybem solo.
Te 3 pudelka to kompletna gra?
Ja w S&S nie grałem tylko czytałem o tej grze.EDIT: po tym co pisze Gambit wynika, że nie trzeba kupowac 3 pudeł tylko dwa najważniejsze:Immortal Souls + Darkness Falls.

A z KS będzie akt 0/prolog - https://www.kickstarter.com/projects/ar ... chronicles

Po prostu jak na gre za 220zł ( strzelałbym, ze około tyle będzie kosztować podstawka w Polsce) gra nie sprawia wrażenia kompletnej. To telenowela coś jak LCG. Ale bardzo udana telenowela, osoby, które się wkręciły bardzo sobie chwalą. Więc podsumuj sobie 2 pudła i to traktuj jako kompletną gre (no chyba, ze chcesz zbierać wszystkie postaci to dodatków jest więcej). Kolejnym aktem z KS się nie nalezy przejmowac bo to dopiero w 2020 będzie w sklepach.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 18:55 przez Halloween, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gambit »

Paskuder pisze: 07 maja 2019, 18:07 A to nie jest tak, że pełna kampania to podstawka, darkness i lair a tylko portal jest side questami???
Podstawka to pierwszy akt. Darkness to drugi akt. Razem tworzą pełną kampanię. Portal i Lair są uzupełnieniami do pierwszego i drugiego aktu (takie małe dodatki do Descenta).
Iro pisze: 07 maja 2019, 18:31 Moglbys rozwinac temat? Jestem nakrecony na ta gre. Bo chcialbym zawansowana gre z trybem solo.
Te 3 pudelka to kompletna gra? Czy jest tak ze aby w pelni cieszyc sie kampania bede zmuszony np dokupywac dodatki. I czy postacie, bossy sa osobno do dokupienia?
Są postacie do dokupienia, ale moim zdaniem to co w tych czterech pudełkach (Immortal Souls, Arcane Portal, Darkness Falls i Vasacośtam Lair) spokojnie wystarczy do czerpania pełnej frajdy z gry. Postacie można dokupić jak poziom zajarania grą osiągnie "over 9000", bo system podmiany postaci działa bardzo ciekawie i moim zdaniem bezboleśnie.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Gambit pisze: 07 maja 2019, 18:47

Są postacie do dokupienia, ale moim zdaniem to co w tych czterech pudełkach (Immortal Souls, Arcane Portal, Darkness Falls i Vasacośtam Lair) spokojnie wystarczy do czerpania pełnej frajdy z gry.
Ale bez robienia sidequestów tez mozna przejsc bez wiekszych trudnosci oba akty ? Czyli 2 pudła de facto dla całej głównej historii? Czy jednak pod koniec darkness falls moga pojawic sie trudnosci jak ktos nie przypakował poza głównymi scenariuszami ?

Edit: a jak bys okreslil setup? Jezeli Gloomhaven to 100 punktow zmudnosci na skali to S§S ile?
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Tak, było pisane wcześniej.
Podstawka + Darkness Falls to dwa akty pełnej kampanii.
Arcane Portal i Vastaryous’ Lair to side questy.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Ygethmor pisze: 08 maja 2019, 10:56 Tak, było pisane wcześniej.
Podstawka + Darkness Falls to dwa akty pełnej kampanii.
Arcane Portal i Vastaryous’ Lair to side questy.
Wczytałem sie i Vastaryous's Lair jednak trochę podpada pod kampanie. To jest swojego rodzaju epilog, klamra dla postaci bo one od poczatku są zaprojektowane do osiągnięcia VII rangi co nie jest możliwe tylko z Immortal Souls i Darkness Falls.
Także Vastaryous's Lair > Arcane Portal.

Dziwi mnie, że jest tak mało fanowskich scenariuszy. Do innych gier tego typu ludzie robią więcej contentu sami. A to by pozwalało łatwiej przełknąć cash grabowy model dystrybucji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gambit »

Halloween pisze: 07 maja 2019, 18:59 Edit: a jak bys okreslil setup? Jezeli Gloomhaven to 100 punktow zmudnosci na skali to S§S ile?
Przy takim założeniu, daję S&S jakieś 60 (75 przy zupełnie pierwszym rozłożeniu)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

Zainwestuj w dedykowane inserty. Cholernie ułatwiają życie a setup to bajka. Robię tak do wszystkich fajnych gier w których rozłożenie to męka.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: sasquach »

Zamiast insertu polecam tackę na żetony: https://fortgier.pl/p/24/23240/counter- ... soria.html
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Pan_K pisze: 09 maja 2019, 11:29 Gdyby mi załeżało na szybkości, to bym pewie wybierał granie na komputerze.
No właśnie dla mnie jak i milionów ludzi gry video są Bardzo Poważną alternatywą do rozgrywek solo w grach bez prądu. Komputer sam za mnie układa mape i sprząta potem to wszystko do odpowiednich pudełeczek.

A jak ma się współgraczy już dobrze po 30tce to oni też nie mają czasu i siły rozkładać skoro mają 3 godziny czasu wolnego i chcą się dobrze bawić JUŻ. A konsola stoi na półce i kusi, wystarczy włożyć płyte. Nawet odcinek czegoś zdażylibyśmy obejrzeć wspólnie w trakcie rozkładania jakiegoś badziewia gdzie autor zakłada, że ktoś lubuje się w setupie gier.

Ale brniemy na mielizny offtopu.
Tym samym dodam do S&S, że patrząc po bgg wydaje się, że mnóstwo osób odrzucił w retailu model dystrybucji tej gry. Szkoda bo duzo stracili na popularnosci nie dokładając jakichś sidequestów, choćby nawet w PDF do downloadu. Może liczyli, że fani będa robili scenariusze i je sami testowali ale to nie wypaliło. Przynajmniej jak na razie jest bardzo słabo z fanowskim contentem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

playerator pisze: 09 maja 2019, 19:13
Halloween pisze: 09 maja 2019, 12:27 (...) Co by tu o S&S napisac... (...)
Ale po co? :twisted:
Bo zrobił się offtop a pare rzeczy mnie interesuje w S&S.

Np.
1.Czy jest grind? W sensie np. pod koniec Immortal souls mamy dopiero soul rank 2 to można/trzeba(?) sobie przejść pierwsze misje ponownie żeby się wyEXPić aby głupio nie ginąć w finałowej?
2.Czemu jest tak mało fanowskiego contentu skoro ludzie narzekają, że tak mało scenariuszy?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Curiosity »

Ponieważ ostatnich kilka postów zostało zgłoszonych do moderacji jako offtop, przeniosłem ten fragment dyskusji tutaj
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Kitshu »

Halloween pisze: 09 maja 2019, 19:15
playerator pisze: 09 maja 2019, 19:13
Halloween pisze: 09 maja 2019, 12:27 (...) Co by tu o S&S napisac... (...)
Ale po co? :twisted:
Bo zrobił się offtop a pare rzeczy mnie interesuje w S&S.

Np.
1.Czy jest grind? W sensie np. pod koniec Immortal souls mamy dopiero soul rank 2 to można/trzeba(?) sobie przejść pierwsze misje ponownie żeby się wyEXPić aby głupio nie ginąć w finałowej?
2.Czemu jest tak mało fanowskiego contentu skoro ludzie narzekają, że tak mało scenariuszy?
Przecież maksymalny level po pierwszej kampanii to sporo ponad 2lv, samo pudło startowe pozwala na SR4... coś źle gracie
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Gambit »

Kitshu pisze: 09 maja 2019, 20:56 Przecież maksymalny level po pierwszej kampanii to sporo ponad 2lv, samo pudło startowe pozwala na SR4... coś źle gracie
Nie muszą źle grać. Wystarczy za dużo umierać. Levele lecą w dół, wydaje się SP. I ogólnie kończy się mizernie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Jacek_PL »

Nie no jak dużo umierają to znaczy że źle grają :D czyli najprawdopodobniej grają bez kapłana. Dla mnie największy ból tej gry brak mini dodatków w postaci nowych kampanii. Mimo całej frajdy jaką daje ta gra, przechodzenie drugi raz tej samej kampanii jest już mniej przygodowe, a bardziej opiera się na optymalizacji. Wydaje mi się że pod tym względem WP Podróże po Śródziemiu będzie lepszy, po pierwsze większa losowość w układzie mapy i "wyskakiwania: potworków, a po drugie zapowiedziane już pierwsze DLC z nową kampanią. No niestety, gra jest świetna i sama podstawka daje naprawdę dużo frajdy, ale da się zagrać z przyjemnością może ze dwa razy.
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: natruszka »

widomo kiedy można spodziewać się polskiego wydania?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Goldberg »

Galakta cos przebakiwala o IV kwartale, obstawiam grudzien
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jediwolf »

No i mam dylemat. Grę chcę kupić. I teraz czy ryzykować i wejść w wersję polską i liczyć się z tym, że w pewnym momencie galakta powie nieopłacalne i elo, dodatki będzie trzeba kupować w języku angielskim i mieszać. Czy sprzedaż będzie bardzo dobra i wydadzą wszystkie dodatki również po polsku.

Pytanie czy rynek nasycił się już wersją angielską czy nie.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

Ja mam wszystko po angielsku i jak sie pojawi polska wersja to kupię wszystko co wyjdzie jednocześnie sprzedając angielskie kopie. A jak część kart zostanie po ang to co? Jakoś to przeżyję... :D
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Jeśli pojawi się wszystko - to chętnie wymienię na PL. Póki co został mi ostatni dodatek i dwóch ostatnich bohaterów i to kupuję.
Niestety, zanim wszystko wyjdzie (zakładając, że wyjdzie), minie niemało czasu.
Na FB Sword & Sorcery zapowiedziano AKT2 po włosku, niemiecku i hiszpańsku - na wiosnę przyszłego roku hehehe :lol:
Do czasu, jak Galakta to ogarnie, zdążę ograć tą grę na wszelkie możliwe sposoby, coś czuję.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jrz8888 »

Witam,
Ktoś mi udzieli małej pomocy, proszę.
Czy gra:
1) Dobrze skaluje się na 2 graczy? Nic nie traci?
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
3) Nie jest tak czasochłonna jak np. Mage Knight i inne podobne tytuły?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: olsszak »

jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 11:17 Witam,
Ktoś mi udzieli małej pomocy, proszę.
Czy gra:
1) Dobrze skaluje się na 2 graczy? Nic nie traci?
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
3) Nie jest tak czasochłonna jak np. Mage Knight i inne podobne tytuły?
ad.1
Jest pod tym względem raczej standardowa tj. z tego co wiem gra się normalnie. Tracisz natomiast jak w każdym przypadku różnorodność ekipy i interakcje między większą liczbą postaci.

Ad.2
Z tego co piszą na bgg tak, ale potem chcesz więcej tj. kolejne akty :)

Ad. 3
Czasochłonne jest na pewno czytanie instrukcji i utrwalenie zasad. Mage Knight nie jest podobnym tytułem. Gdybym miał ocenić porównując do np. Descenta to uważam, że tutaj jest wyżśzy próg wejścia (instrukcja ponad 50 stron), dużo żetonów, symbolika na kostkach.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jrz8888 »

olsszak pisze: 26 cze 2019, 11:23 Ad. 3
Czasochłonne jest na pewno czytanie instrukcji i utrwalenie zasad. Mage Knight nie jest podobnym tytułem. Gdybym miał ocenić porównując do np. Descenta to uważam, że tutaj jest wyżśzy próg wejścia (instrukcja ponad 50 stron), dużo żetonów, symbolika na kostkach.
Pytałem raczej pod kątem czasu samej rozgrywki. Setup i instrukcja jakoś nie są dla mnie większym problemem, bo lubię i jedno, i drugie :wink:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 11:17
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
Najczęściej podnoszony zarzut wobec swordnSorcery to niska regrywalność.

7 scenariuszy w pierwszej książce. Ta gra jest stworzona pod dodatki
ODPOWIEDZ