Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jrz8888 »

Halloween pisze: 26 cze 2019, 11:34
jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 11:17
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
Najczęściej podnoszony zarzut wobec swordnSorcery to niska regrywalność.

7 scenariuszy w pierwszej książce. Ta gra jest stworzona pod dodatki
Coś jak Robinson Crusoe?
Chociaż to zupełnie inna kategoria.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 12:04
Halloween pisze: 26 cze 2019, 11:34
jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 11:17
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
Najczęściej podnoszony zarzut wobec swordnSorcery to niska regrywalność.

7 scenariuszy w pierwszej książce. Ta gra jest stworzona pod dodatki
Coś jak Robinson Crusoe?
Chociaż to zupełnie inna kategoria.
Nie znam tej gry.

Ale na bgg nawet spotkałem się z opinia, że SwordnSorcery nie warto kupowac samej podstawki jeżeli Nie Dopuszczasz zakupu dodatków (nawet jeżeli gra Ci sie spodoba).
Ja jak na razie mam sama podstawkę, ale po prostu chciałem przetestować ten tytuł.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: olsszak »

Halloween pisze: 26 cze 2019, 11:34
jrz8888 pisze: 26 cze 2019, 11:17
2) Jest regrywalna bez dodatków, o ile takie wyszły?
Najczęściej podnoszony zarzut wobec swordnSorcery to niska regrywalność.

7 scenariuszy w pierwszej książce. Ta gra jest stworzona pod dodatki
Tylko jeśli zrobisz regrywalność = fabuła. Pamiętaj, że ta sama ściażka fabularna może inaczej wyglądać przy innych wrogach i innych bohaterach, którzy to bohaterowie też mogą być mroczni albo jaśni co determinuje inny rodzaj rozgrywki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lotheg »

Jestem w trakcie kampanii Sworda Immortal Souls w 2 osoby. Graliśmy dwa razy pierwszy quest (pierwszy raz był do zapoznania i stwierdziliśmy, że jednak zmienimy postacie), zagraliśmy drugi quest i teraz będziemy rozgrywać trzeci. Jak masz ogarnięte zasady to jeden quest zajmie na spokojnie od 3 do 5 godzin, my rozgrywamy raczej na parę podejść, ale na szczęście mamy duży stół, gdzie można zostawić rozgrywkę.
Co do regrywalności to ja widzę dość sporą...bo ok - historię już będziesz znał, ale sama gra przynosi radochę, a to możesz powtórzyć innymi bohaterami, innym zestawem. Ja mam wstępny plan, żeby po przejściu całej kampanii zagrać jeszcze raz, ale każdy będzie kontrolował dwóch bohaterów, bo chcę zobaczyć jak to będzie działać jak się będzie działo więcej na planszy (np. ilość shadows, czyli wrogów jest uzależniona od ilości graczy).
Oczywiście myślę, że pójdziemy w kierunku dodatku, żeby fabularnie zobaczyć co się dzieje dalej, ale ja też kupiłem na razie tylko podstawkę, bo chciałem zobaczyć czy warto dalej w grę inwestować i jestem zadowolony.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

Obrazek
Nowy nabytek :D
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hamish »

Też mam. Zaskoczony jestem rozmiarem smoka. Jest... spory. Zdjęcie absolutnie nie oddaje jego wielkości ;) Miałem przygotowane miejsce na regale na pudło z grą. Przez tego kloca nie zmieściło się. Error.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

Hej, jak oceniacie figurki bohaterów z S&S ? Jak wypadają w porównaniu z figurkami CMON ? Lepsze / gorsze ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

13thSON pisze: 10 lip 2019, 12:05 Hej, jak oceniacie figurki bohaterów z S&S ? Jak wypadają w porównaniu z figurkami CMON ? Lepsze / gorsze ?
Figurki bohaterów (te szare) mają większy detal od CMON. Są bardziej "ostre", że tak powiem.
Reszta jest trochę słabsza, jeśli chodzi o widoczny detal. Widać, że do reszty, w tym duchowych form bohaterów użyto innego, gorszej jakości plastiku.
Generalnie i tak wypadają znacznie lepiej, niż planszówkowy standard od np. FFG
CMON natomiast zatrudnia lepszych rzeźbiarzy. Same Modele (np. Massive Darkness) są bardzo urozmaicone. Więcej się na nich dzieje. Bohaterowie mają masę różnych toreb, sakiewek, pasków, itd.

Generalnie, jeśli miałbym życzenie, to chciałbym S&S z figurkami od CMON ;)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

Czyli generalnie ten dodatek z paczką bohaterów w duchowej formie jest dużo gorszy jakościowo niż bohaterowie z podstawki ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

13thSON pisze: 10 lip 2019, 13:49 Czyli generalnie ten dodatek z paczką bohaterów w duchowej formie jest dużo gorszy jakościowo niż bohaterowie z podstawki ?
Dużo gorszej raczej nie, ale różnica jest zauważalna.
Wykonano je tak samo, jak potwory.
Weź jakikolwiek dodatek z postaciami i porównaj szarą z niebieską.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: hamish »

Mam pytanie: czy ktoś z zamawiających Ancient Chronicles mógłby dla mnie zamówić (dokleić do swojego zamówienia w Pledge Managerze, o ile to jeszcze możliwe, bo widzę, że Late Pledge jest aktywny) Bronze Bundle? Chciałbym mieć Tristana przede wszystkim, no ale on poza KS nie występuje. Znajdzie się dobra dusza, która poratuje?

Obrazek
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Ygethmor »

https://www.facebook.com/SwordAndSorcer ... =3&theater

Żeby finalny produkt miał taki detal... :? szkoda
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

Ygethmor pisze: 25 lip 2019, 12:05 https://www.facebook.com/SwordAndSorcer ... =3&theater

Żeby finalny produkt miał taki detal... :? szkoda
Takie coś to znajdziesz w Kingdom Death monster :)
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jediwolf »

Mam duży dylemat czy kupować wersję angielską czy czekać na polskie wydanie. W wielu miejscach piszą, że gra super, ale dodatki to must have. A cholera wie czy galakta jakiekolwiek dodatki wyda i kiedy to zrobi.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Pisali, że parę pierwszych Hero box będą mieli jak będzie chyba 120 zamówień. A dodatek też wspomnieli. Ja jestem dobrej myśli.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 299 times
Been thanked: 63 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Aadaan »

jediwolf pisze: 09 sie 2019, 12:58 Mam duży dylemat czy kupować wersję angielską czy czekać na polskie wydanie. W wielu miejscach piszą, że gra super, ale dodatki to must have. A cholera wie czy galakta jakiekolwiek dodatki wyda i kiedy to zrobi.
Jeżeli kupisz polską edycję, zwiększasz szansę, że Galakta wyda dodatki. Jeżeli kupisz angielską - zmniejszasz. ;)

A tak serio, popatrz na portfolio Galakty. Poza Wasteland Knights i Sword&Sorcery nie mają nowego tytułu. Moim zdaniem nie stać ich, żeby olać wydawanie dodatków S&S. Dla nich to być albo nie być na rynku.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jediwolf »

Niby macie racje, ale kupowanie wersji polskich to jedna wielka niewiadoma. Znajomy co ma S&S mów, że gra nabiera prawdziwego pazura i mocy jak się posiada 3 dodatki, które wyszły. Zanim je galakta wyda (jeśli je w ogóle wyda) to miną pewnie lata, a tyle czekać mi się nie chce.
Satanski

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Satanski »

Ja w końcu zdecydowałem się na anglika. Nie chcę mieszać wersji językowych, a ponieważ nie ma dotychczas informacji o cenie wersji polskiej, muszę założyć, że https://ks.aresgames.eu/product/sword-s ... te-pledge/ wyjdzie bardziej opłacalnie, niż kupno wszystkiego osobno w sklepie.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jediwolf »

A to jest zupełnie inna historia tak? Czy można ją łączyć z S&S Immortal Souls?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Quba40 »

jediwolf pisze: 14 sie 2019, 12:00 Niby macie racje, ale kupowanie wersji polskich to jedna wielka niewiadoma. Znajomy co ma S&S mów, że gra nabiera prawdziwego pazura i mocy jak się posiada 3 dodatki, które wyszły. Zanim je galakta wyda (jeśli je w ogóle wyda) to miną pewnie lata, a tyle czekać mi się nie chce.
Przecież Galakta wydała bardzo dużo dodatków do Descenta, Imperium Atakuje czy Posiadłości Szaleństwa, S&S oryginalnie nie posiada ich tyle.
Zupełnie nie rozumiem skąd rodzą się wasze obawy? Do tej pory Galakta zamykała nierentowne linie (głównie LCG) między innymi przez brak zainteresowania polską wersją i brak aktywności fandomu.
Właśnie na własne życzenie spowodujecie, że sprzedaż będzie słabsza i przez to wstrzymacie rozwój S&S w Polsce.
Dlatego apeluję o szerzenie postawy rozwijającej nasz rynek planszówkowy..
Satanski

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Satanski »

jediwolf pisze: 14 sie 2019, 13:08 A to jest zupełnie inna historia tak? Czy można ją łączyć z S&S Immortal Souls?
Historia jest niezależna. Z tego, co czytałem, można używać nowych postaci w starej kampanii (i na odwrót), podmieniać potwory i są jakieś nowe miasta, podróże czy coś (zapomniałem sorry :), które dodali w tej nowej części i których można używać ze starą kampanią.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Nie chcecie, to nie wspierajcie. Tylko potem nie płaczcie, że nie ma u nas polskich wersji dużych gier (wiele dodatków). Nikt nie robi niczego za darmo, ma się sprzedać. Sam kupiłem i sprzedałem parę gier, które mi nie podeszły, a kupiłem właśnie polskie wersje dla wsparcia danej linii.

S&S mnie interesuje i poczekam na wersję PL. Nie przeszkadza mi to, że edycje z KS mają sporo więcej, a i część z tego nigdy nie trafi do sklepów. Sama ta zawartość sklepowa będzie wystarczająco duża. Troszkę się obawiam o regrywalność fabularną (czy po paru rozgrywkach będzie to tylko tłuczenie w jak najlepszy sposób mobków), ale większość gier ma w pewnym momencie powtarzalną fabułę (nawet z rozgałęzieniami fabularnymi), a i tak często się w nie gra. Najważniejsze to będzie znaleźć miejsce na to wszystko :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Moonday »

Zanim je galakta wyda (jeśli je w ogóle wyda) to miną pewnie lata, a tyle czekać mi się nie chce.
Skąd w ogóle takie założenie? Galakta przez lata wydawała u nas gry FFG, które przecież słynie z produkcji prawdziwych tasiemców. Weźmy całą serię Arkham Horror Files, tego jest cała masa. Na dodatki też nie będziemy musieli długo czekać, jeżeli gra się dobrze przyjmie. Niby czemu mieliby czekać z wydaniem, jeżeli te dodatki już się ukazały, a w kolejce czeka kolejny sezon? Wszystko zależy od wyników sprzedaży. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że powinno być dobrze. Oby tylko nie wtopili z tłumaczeniem.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: longmen76 »

Galakta to doświadczone wydawnictwo i sądzę, że dobrze wiedzą, że trzeba iść za ciosem i nie czekać nie wiadomo ile z wydaniem dodatków. Czekanie z wydaniem dodatku powoduje, że zainteresowanie grą będzie spadać i im dłużej tym gorzej.
Ja się nie obawiam i wcale nie zdziwiłbym się jakby po premierze podstawki od razu było ogłoszenie, że będzie druk dodatku. Takie postawienie sprawy przekonuje niezdecydowanych na zakup (bo nie jak nie będzie dodatków, itp) i powoduje, że podstawka sprzedaje się jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: kamron6 »

Yep, jeśli Galakta to czyta: kupię PL tylko jeśli będą od razu zapowiedziane dodatki.
Tak motywacyjnie ;)

Poza tym: jest gdzieś w jednym miejscu opisane jakie edycje / części / dodatki wyszły, co jest exclusivem dla KS i tak dalej?
Chodzi o jakiś spis wszystkiego w miarę czytelny sposób.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ