Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Bawel74
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2018, 00:51
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Bawel74 »

Witam. U mnie figurki eleganckie tylko ta dzida cienka u Tristana wygięta, patrząc tak na nią i sprawdzając jej cienkość podejrzewam że każdy będzie ją miał wygięta i to mocno,za cienkie to jest.reszta figurek cacy nic wygięte, plastik solidny.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Bawel74 pisze: 02 lis 2019, 05:26 Witam. U mnie figurki eleganckie tylko ta dzida cienka u Tristana wygięta, patrząc tak na nią i sprawdzając jej cienkość podejrzewam że każdy będzie ją miał wygięta i to mocno,za cienkie to jest.reszta figurek cacy nic wygięte, plastik solidny.
To wyglada na to, ze egzemplarz Kozio89 byl wadliwy.
Cena nie ma co sie tak podniecać bo teraz kazda wieksza gra tyle kosztuje. Tyle tylko, ze tu bedzie duzo dodatkow.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Pisałem, że u mnie to samo. Bronie powyginane a figurka Tristana połamana. Przy czym obiektywnie tylko to złamanie to problem.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sir_Yaro »

3h temu odebrałem paczkę. Oglądałem figurki dosc dokladnie i wg mnie polskie są w wyraźnie lepszym stanie niż te z angielskiej wersji. Na razie widzę że jeden sztandar i jeden kij może wymagać prostowania. To znacznie lepiej niż moja poprzednia kopia.
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: INsejn »

Probe9 pisze: 02 lis 2019, 11:21 Pisałem, że u mnie to samo. Bronie powyginane a figurka Tristana połamana. Przy czym obiektywnie tylko to złamanie to problem.
Tristan jest dokładany dodatkowo, więc obstawiam połamanie lub wygięcie na etapie pakowania lub transportu.
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Niebylec »

Odebrałam paczkę z S&S parę godzin temu. Praktycznie każdą figurkę z jakimś mieczem czy to kosturem musiałem potraktować gorącą wodą. Widać taki plastik. Czy to jest wada? Dla mnie nie ale pewnie znajdzie się kilku malkontentów.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

To chyba zależy od stopnia pogięcia figurek. Ja czekam na swój egzemplarz :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: awawa »

Drogie Misie: sytuacja, w której połowę figurek trzeba traktować wrzątkiem, aby móc w ogóle zagrać w grę (za ponad 300zł), gdyż nie mogą one ustać na planszy, nie jest normalna. Przy angielskiej wersji nic takiego nie musiałem robić. Rozumiem, iż na tym forum niemal wszyscy mają zacięcie do majsterkowania i sobie w większości poradzą, ale nie przerzucajmy tego na klienta. Albo niech wydawca umieści na pudełku odpowiednią adnotację ;) Oczywiście te połamane figurki to bezwzględna reklamacja ale tutaj trzeba być dobrej myśli, że Galakta je wymieni.
Granie na Bemowie
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: longmen76 »

Celem odmiany tematu :), pytanie czy kartami bardzo się miel i trzeba je koszulkować?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Ja nie koszulkuję prawie nic. To nie bibuła. Byle nie było na nich błędów ani źle przyciętych :)
faqus
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 19:57
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: faqus »

Niebylec pisze: 02 lis 2019, 14:53 Odebrałam paczkę z S&S parę godzin temu. Praktycznie każdą figurkę z jakimś mieczem czy to kosturem musiałem potraktować gorącą wodą. Widać taki plastik. Czy to jest wada? Dla mnie nie ale pewnie znajdzie się kilku malkontentów.
Gry Aresa tak mają, figurki z wojny o pierścień są wykonane z takiego samego miękkiego plastiku ale 15s w gorącej wodzie i same się prostowały.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

faqus pisze: 02 lis 2019, 18:22
Niebylec pisze: 02 lis 2019, 14:53 Odebrałam paczkę z S&S parę godzin temu. Praktycznie każdą figurkę z jakimś mieczem czy to kosturem musiałem potraktować gorącą wodą. Widać taki plastik. Czy to jest wada? Dla mnie nie ale pewnie znajdzie się kilku malkontentów.
Gry Aresa tak mają, figurki z wojny o pierścień są wykonane z takiego samego miękkiego plastiku ale 15s w gorącej wodzie i same się prostowały.
Byłem dziś zaskoczony powiadomieniem o możliwości odbioru paczki. Od razu rozpakowałem aby sprawdzić figsy. Były ok. Jedynie Shea (bohaterka na 1 nodze) była nieco pod skosem. Wybrałem figurki i zanurzyłem we wrzątku. Elegencko wyprostowały się.
Jestem zaskoczony jednolitym formatem kart do gry. To mi się podoba. Karty AI są o wiele większe. Czy dla nich jest możliwość znalezienia jakiś koszulek?
Cieszę się że mogłem przeczytać większą część instrukcji w PDFie dzięki czemu szybciej rozłożę grę na planszy.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Same się prostują? Czy trzeba lekko odginać? I jak wyglada jakość kart? Równo docięte? Kurde, nie mogę się doczekać :D
faqus
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 19:57
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: faqus »

MrAtrion pisze: 02 lis 2019, 20:06 Same się prostują? Czy trzeba lekko odginać? I jak wyglada jakość kart? Równo docięte? Kurde, nie mogę się doczekać :D
z S&S jeszcze nie prostowałem, ale z WOPa do prostowania było trochę tych figurek ;) i w 90% przypadków same się prostowały, wystarczy zanurzyć w gorącej wodzie, tym 10% wystarczyła mała pomoc
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

faqus pisze: 02 lis 2019, 20:16
MrAtrion pisze: 02 lis 2019, 20:06 Same się prostują? Czy trzeba lekko odginać? I jak wyglada jakość kart? Równo docięte? Kurde, nie mogę się doczekać :D
z S&S jeszcze nie prostowałem, ale z WOPa do prostowania było trochę tych figurek ;) i w 90% przypadków same się prostowały, wystarczy zanurzyć w gorącej wodzie, tym 10% wystarczyła mała pomoc
Same, czasem pomóc trzeba. Karty spoko. Jedynym rozczarowaniem są planszetki graczy, gdzie gramaturą dorównują tym z blood rage.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sroczka »

lazarro pisze: 02 lis 2019, 20:33
faqus pisze: 02 lis 2019, 20:16
MrAtrion pisze: 02 lis 2019, 20:06 Same się prostują? Czy trzeba lekko odginać? I jak wyglada jakość kart? Równo docięte? Kurde, nie mogę się doczekać :D
z S&S jeszcze nie prostowałem, ale z WOPa do prostowania było trochę tych figurek ;) i w 90% przypadków same się prostowały, wystarczy zanurzyć w gorącej wodzie, tym 10% wystarczyła mała pomoc
Same, czasem pomóc trzeba. Karty spoko. Jedynym rozczarowaniem są planszetki graczy, gdzie gramaturą dorównują tym z blood rage.
Dlatego mam nadzieję że powstaną jakieś planszetki/organizery z pcv albo sklejki na których będzie można fajnie ustawić wszystkie rzeczy dla bohaterów, jak traye w M&M
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Drasquez »

Wszystkie figurki powyginane, ale same prostują się w gorącej wodzie. Nie robiłbym z tego afery - wystarczy poświecić 15 minut z dwiema miseczkami wody (gorąca i zimna). Same figurki są naprawdę niezłej jakości - szczególnie bohaterowie i bossowie.

Wypraska mieści wszystko przy odrobinie finezji, ale w zestawie nie uświadczycie żadnych woreczków strunowych - na szczęście do Scythe dorzucili o wiele za dużo i tak sobie poradziłem.

Poza planowanym dużym dodatkiem, wiadomo na co możemy liczyć ze strony Galakty? Mam na myśli dodatkowych bohaterów, formy duchów, etc.

Szykujcie się na spędzenie połowy dnia z instrukcją ;d ja na raz nie jestem w stanie przebrnąć.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Ja widziałem parę filmików na YT plus przeczytałem całą i wszystko jest jasne i klarowne :)

Formy duchów mają być (jakiś news na stronie Galakty był o tym chyba) jak i wszystkie dostępne "detalicznie" małe dodatki.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

Wybijałem żetony z ramek i zastanawiam się gdzie jest żeton aktywacji dla Tristana? W osobnym arkuszu dla tej postaci go nie było.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

lazarro pisze: 03 lis 2019, 14:23 Wybijałem żetony z ramek i zastanawiam się gdzie jest żeton aktywacji dla Tristana? W osobnym arkuszu dla tej postaci go nie było.
Chodzi ci o ten taki mały trapez? Gra chodzi na max 5 bohaterów więc jak grasz Tristanem to używasz jednego z podstawki.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

Paskuder pisze: 03 lis 2019, 14:41
lazarro pisze: 03 lis 2019, 14:23 Wybijałem żetony z ramek i zastanawiam się gdzie jest żeton aktywacji dla Tristana? W osobnym arkuszu dla tej postaci go nie było.
Chodzi ci o ten taki mały trapez? Gra chodzi na max 5 bohaterów więc jak grasz Tristanem to używasz jednego z podstawki.
Sądziłem, że każdy ma swój kolor.
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: manicminer »

Pudło otwarte.
Figurki mają bronie pogięte, ale to nie jest nic co by gorąca woda nie załatwiła, jeśli chodzi o detale postaci to stoją one na wysokim poziomie, z tego powodu figurki musiały zostać wykonane z miększego plastiku i stąd problemy.
Kafle ładne kolorowe, kart jeszcze nie rozpakowałem, ale jeśli trzymają poziom to jest dobrze.
Ale zdaje się że druk jest papierze a nie kartonie, więc będzie trzeba bardziej uważać.
Wydanie na plus.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

Odnośnie figurek. Dla mnie ogólnie takie sobie jeżeli chodzi o jakość i detal ale do gry nic lepszego nie potrzebuję. Plastik jest miękki ale to nie wina Galakty, w wersji en ludzie też na to narzekali. W moim egzemplarzu żadna nie była połamana. W sumie 17 było pogiętych po transporcie. Naprawiłem je za pomocą dwóch misek z wrzątkiem i zimną wodą. Zajęło mi to niespełna 10 min. Po zanurzeniu nie trzeba ich nawet formować, same wracają do oryginalnego kształtu. Więc jeżeli ktoś to zamierza reklamować z takiego powodu to gratuluję rozsądku.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: lazarro »

Kolega chyba nie widział figurek z detalami😊 Rozegrałem (grubo powiedziane) prolog. Miałem drobną rozkminę gdyż nigdzie nie było zaznaczone jaką broń i zbroję startową otrzymują bohaterowie oraz czy zdolność jest wybierana przed rozpoczęciem gry.
Odnośnie broni na str29. opisane jest " przedmioty należące do 1-szej kategorii muszą zostać umieszczone na arkuszu bohatera, zanim będą mogły zostać wykorzystane".
Prolog zaczynamy bez broni/pancerza i bez zdolności? Z gołymi łapskami rzucamy sie na gramliny?😁 Chociaż w zarysie fabularnym zapisane jest, że bohaterowie po ożywieniu otrzymują uzbrojenie od kapłana.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Paskuder »

Jeszcze nie grałem ale z tego co widziałem to zaczyna się na golasa ale już w pierwszym pomieszczeniu masz skrzynie w której jest odpowiednio wybrany z talii ekwipunek. Musiałeś coś nie doczytać. Co do umiejek i talentów to w instrukcji wyraźnie jest napisane że bohater ma ich tyle na ile wskazuje jego klejnot duszy (zegarek), liczba dla umiejek, gwiazdki dla talentów.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ