Klub Utracjuszy / The Prodigals Club (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Klub Utracjuszy / The Prodigals Club (Vladimir Suchy)

Post autor: Ink »

Wątek na temat najnowszego dziecka Vladimira Suchego i Czech Games Edition, czyli The Prodigals Club (zapowiedziane już po polsku przez Rebela jako Klub Utracjuszy).

The Prodigals Club to równocześnie dodatek do Ostatniej Woli jak i zupełnie osobna gra z ciekawym tematem i kilkoma sprytnymi pomysłami.

Recenzja (jako osobnej gry) na Games Fanatic
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 855
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: The Prodigals Club (Klub Utracjuszy)

Post autor: for2players »

My spodziewaliśmy się czegoś bardziej klimatycznego. Niestety mechanizmy bardzo szybko biorą górę nad klimatem. Ta odwrotna punktacja to w zasadzie nic nadzwyczajnego. Oczywiście napisaliśmy też recenzję:

http://www.for2players.pl/2015/12/the-p ... juszy.html
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: The Prodigals Club (Klub Utracjuszy)

Post autor: Marx »

Po przepysznym Last Will i dodatku, niecierpliwie wyczekuję polskiej premiery. Rebel podał datę premiery na styczeń, ale rozumiem, że będzie delikatny poślizg.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: The Prodigals Club (Klub Utracjuszy)

Post autor: palladinus »

Właśnie na naszym bogu pojawiła się recenzja tej gry, ale widzę, że nie ma ona jakiegoś szerokiego rozgłosu.
Na cztery posty, trzy to recenzje. Gracze nie są zainteresowani czy raczej przekonania do pana Suchego?

Ciekawe z czego to wynika, bo gra na pewnie nie jest zła.

Zagrałem w „Klub utracjuszy” („The Prodigals Club”)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: The Prodigals Club (Klub Utracjuszy)

Post autor: Tycjan »

palladinus pisze:Właśnie na naszym bogu pojawiła się recenzja tej gry, ale widzę, że nie ma ona jakiegoś szerokiego rozgłosu...
I to jest właśnie smutne, bo gra na pewno warta jest poznania. A żeby zachęcić to podrzucam linka do mojego tekstu i zdjęć, bo w pudełku ukrywa się masa dobroci :)
Link: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... a-wygrana/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: The Prodigals Club (Klub Utracjuszy)

Post autor: Blue »

Pyknąłem niedawno. Bardzo przyjemny tytuł. Fakt klimat szybko ulatuje, ale kontrolowanie 3 słupków mi sie podobało(na koncu mialem roznice max 2 punktow między słupkami), comba fajnie wchodzą z kart. Dobry tytuł na kilka partii, choć może sie mylę i regrywalności tam jest dużo więcej.
Fojtu
Posty: 3376
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 556 times
Been thanked: 1261 times

Re: The Prodigals Club / Klub Utracjuszy (Vladimir Suchy)

Post autor: Fojtu »

Dzisiaj pierwsza partia, tytułowi się przyglądałem od dłuższego czasu. Bardzo pozytywne wrażenia, chociaż fak faktem, klimatu tu bardzo dużo nie ma.

Trzy minigierki, które fajne ze sobą współpracują dają sporo satysfakcji mimo bardzo prostych zasad. Same minigierki dają spore pole do kombinowania, tworzenia mini comb i sprytnych interakcji. Dla mnie świetna opcja na szybszą rozgrywkę dla nawet bardzo zaawansowanych graczy, bo jest nad czym kminić, ale nie pali okrutnie zwojów jak cięższe euro. Na pewno chętnie jeszcze siądę do rozgrywki i może sam się zastanowię nad kupnem.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: The Prodigals Club / Klub Utracjuszy (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Odkopie po latach. Jak regrywalnosc tego tytułu? Starcza na dłużej, czy szybko się kończą opcje i chęci do grania?
ODPOWIEDZ