Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Chaaber »

Karta konsjerż pozwala Ci położyć dodatkowe żetony obok innych pokojów (żeby dostawać tyle franków ile wynosi poziom gościa tam wchodzącego). Dodatkowo jedna karta pozwala zmienić szare pokoje na swoje, nie pamiętam która.
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: pabellos »

Szanowni Oberżyści! Nie wiem czy nie nadaję się do tego fachu czy popełniam jakieś błędy w związku z niewłaściwym rozumieniem instrukcji ale w grze solo moj rekord oscyluje w granicach 100 pkt..Witam gości, wykonuje 2 akcje i niewykorzystani (nie zabici/nie pozyskani przeze mnie jako wspólnicy) goście z pokojów odchodzą na stos wyjścia?? Koledzy chwalą się bezproblemowym osiąganiem wyników przekraczających skalę (170 pkt).
Cóż, krwawy biznes najwyraźniej nie dla mnie...
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Morgon »

Ale pamiętasz, że goście którzy przeżyli pojawiają się w oberży jeszcze raz po tym jak skończy się talia i przetasujesz tych, którzy już wyszli tworząc nową talię przy wejściu? Generalnie mechanika discardu jest mało intuicyjna i trzeba się nauczyć efektywnie zarządzać kartami. Wariant solo jest dobry do ćwiczeń. Nie powiedziałbym, że 170 punktów osiąga się prosto. Ja najczęściej osiągam 150 punktów. Generalnie na początku nie opłaca się zabijać, lepiej budować aneksy pod jakieś kombo. Wtedy więcej gości pojawi się w drugiej rundzie i będziesz szybciej realizował cele przy sprawnie przygotowanej maszynce do mielenia gości ;)
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: karollo2101 »

Szybkie pytanko... Czy można mordować z ręki czy tylko z oberży?

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: RunMan »

Tylko z oberży.
Mamy osobny dział na pytania odnośnie zasad, proszę, korzystaj z niego w przyszłości :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: adikom5777 »

karollo2101 pisze:Szybkie pytanko... Czy można mordować z ręki czy tylko z oberży?

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
tylko z oberży
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: TTR_1983 »

Zagrałem wczoraj pierwszy raz i taka rzecz mi się nasunęła. Graliśmy w dwie osoby i praktycznie nie zauważyliśmy sensu kminienia gdzie położyć danego gościa w fazie powitania. Tak wiem, że jak na końcu zostanie w moim pokoju to dostanę 1 pkt (2 w przypadku jakiejś tam karty), ale to tylko 1 lub 2 pkt.
Może się mylę i ktoś mi zaraz napisze, że gdzie leży dany gość na początku tury ma znaczenie?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: zakwas »

TTR_1983 pisze:Zagrałem wczoraj pierwszy raz i taka rzecz mi się nasunęła. Graliśmy w dwie osoby i praktycznie nie zauważyliśmy sensu kminienia gdzie położyć danego gościa w fazie powitania. Tak wiem, że jak na końcu zostanie w moim pokoju to dostanę 1 pkt (2 w przypadku jakiejś tam karty), ale to tylko 1 lub 2 pkt.
Może się mylę i ktoś mi zaraz napisze, że gdzie leży dany gość na początku tury ma znaczenie?
Jak przegrasz kiedyś o jeden punkt to zrozumiesz. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: kinioo »

Ciekawe, ciekawe...

K.
Sorki za brak polskich znakow....
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: as.nielo »

Nie udało mi się znaleźć angielskiej wersji na Essen za to dzisiaj The Carnies wreszcie wpadli w moje łapki. Mam dziką nadzieję w weekend zagrać kilka razy i przekonać się czy warto było wydać 4 dychy na to malutkie pudełeczko. Po zapoznaniu z kartami śmiem stwierdzić, że dodatek owy wydaje się ciekawym urozmaiceniem tej groteskowo-śmieszno-czarnej karcianki
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Marx »

W tej kwestii - dodatku the Carnies - właśnie odświeżam temat. Widzę, że składa się z trzech modułów, które możemy łączyć w dowolnej kombinacji. Temat przewodni fajny, jak cała gra zresztą. Jak wrażenia? Wiem, ze wydawca Rebel nie wyda tej gry, ale połączę wersje PL i ENG.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: miszcz »

https://boardgamegeek.com/filepage/1689 ... ja-i-karty
Tłumaczenie instrukcji oraz kart. Połączenie wersji polskiej i angielskiej sprawdza się bardzo dobrze. Nie widać,że to inne wydania.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: as.nielo »

Ogrywaliśmy to w sobotę razem z dodatkowymi modułami i zabawa była ś-w-i-e-t-n-a. Miałem kiedyś napisać jak wrażenia, ale gra długo nie chciała dać się zagrać. Nie każdy lubi takie klimaty :roll: Sam po ostatniej sesji jestem przekonany, że to pozycja dla dorosłych. Recenzja też powinna być dla dorosłych, więc jak brakuje Tobie, drogi czytelniku latek, to kliknij w ten link albo idź poczytaj sobie innego posta.

Gra jest solidnie wykonania i w fajny sposób nadaje sens naszym prostym jak konstrukcja młotka akcjom. Cokolwiek robimy - czy to przekupując gości (dokładając kartę do ręki) czy posyłając ich po nagrodę do nieba, to przesuwanie kart po stole fajnie daje się ubrać w wątek fabularny Krwawej Oberży. Histori ponurej, groteskowej i pasującej jak pięść do nosa na "rodzinną partyjkę w coś przyjemnego". O czym już napisałem :) Rahdo krytycznie odniósł się do niej w swojej recenzji "tutaj nikt nie jest niewinny, wszyscy są do szpiku kości zepsuci czemu ma dowodzić możliwość skorumpowania i przekonania do dołączenia do naszego niczkemnego przedsięwzięcia każdej postaci". I nie da się odmówić mu racji. W Krwawej Oberży nawet prości wieśniacy z rękami pobrudzonymi krwią zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie wracają do baru pić lokalną piołunówkę w oczekiwaniu na kolejne zlecenia.

Dodatek Carnies to 52. nowe karty podzielone na 3 moduły. Tak na marginesie, dodatek zainspirowała chyba postać pomocnika oberżysty z komedii L'auberge rogue. Ten czarnoskóry antybohater miał katarynkę i wszędzie towarzyszyła mu małpka. Tytułowi Carnies to szajka podobnych cudaków. W naszym skąpanym we mgle miasteczku zaroiło się od wozów cyrkowych, które przyciągają dodatkowych gości. Cyrkowcy to prawdziwa ekstrawagancja - są między nimi baba z brodą, którą trzeba pochować u przeciwnika, karzeł, którego zimne zwłoki zmieszczą się w każdym aneksie albo siostry bliźniaczki, które z kolei zajmą dwa miejsca. Wozy cyrkowe pozostają dostępne dla gości, dopóki miejsca w nich nie zajmuje zimny i sztywny trup. Gracze muszą uważać, żeby żaden cyrkowiec nie szwendał się po oberży bez celu gdy nastanie wieczór. To prawie na pewno oznacza kłopoty - albo ciężko zarobione pieniądze znikną albo przyjedzie policja. Na 8 kart wydarzeń 7 oznacza jakąś niepomyślność.

Przyczepić się można do ilości cyrkowców naginających zasady. Tą lukę nadrabiają "triki cioci Ginette", w których to jest 15 unikatowych akcji. Dają ponurą frajdę z podrzucania nieukrytych zwłok przeciwnikom albo denuncjowania ich przed wymiarem sprawiedliwości, pomagają w niecnym procederze czy ratują z opałów, dając możliwość ukrycia sztywnego obciążenia. W pobliskiej studni bądź w śnieżnym bałwanie. Wszystkie karty zdobi stosowny obrazeczek i instrukcja, która nie powinna pozostawiać wątpliwości. Na wszelki wypadek dodatkowe objaśnienia wszystkich kart znalazły się w książeczce dołożonej do pudełka. Na koniec, dzięki zielonym kartom można podmienić Szlachtę z podstawki kartami Ważnych Osób. Te, o ile zwerbowane, poprawią nasze codzienne dochody. Chociaż w kieszeniach nie mają tyle co lepiej urodzeni.

Bloody Inn nie ma aspiracji do bycia rolplejem "live the life" ale świetnie sprawdza się jako filerek który opowiada historię jak żadna inna karcianka. Polecam z całą niczkemnością :twisted:
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: bly73 »

Ktoś robił może z tego nalepki na karty? Wszystko w porządku z edycją?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: vikingowa »

Właśnie zamówiłam angielską wersję tej gry razem z dodatkiem i jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłam, że wydano kiedyś wersję polską :lol: Gra w to ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: kinioo »

vikingowa pisze: 28 maja 2020, 11:19 Właśnie zamówiłam angielską wersję tej gry razem z dodatkiem i jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłam, że wydano kiedyś wersję polską :lol: Gra w to ktoś jeszcze?
Tak, my gramy.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: bly73 »

Sporo ludzi gra, wbrew temu co twierdzi Rebel.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: Deem »

bly73 pisze: 28 maja 2020, 14:35 Sporo ludzi gra, wbrew temu co twierdzi Rebel.
Gra może sporo, ale najwyraźniej niewiele kupiło...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: rattkin »

Był szał na początku, a pierwszy druk był malutki. Potem była dziura, a ludzie pytali, więc zrobili dodruk, ale zdaje się, że potem już sprzedawało się dużo gorzej. I wcale się nie dziwię, bo to kiepściuchna gra, tylko po prostu był taki moment, że temat i ilustracje zażarły.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: HUBertPL »

To świetna gra, nie marudzić! 😁
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: Kostaki »

Fajny gateway z przyjemną tematyką :) Ja swoją polską wersję oddałem koledze na urodziny, a sam kupiłem angielską z dodatkiem, bo oczywiście polskiemu wydawcy się nie opłaca. I spoko - jego prawo - moje też pod kątem decyzji o kupnie wersji językowej.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: Marx »

Świetna gra, ale wymaga myślenia, no i zawsze ruchów za mało :D W dodatek grałem raz, moduły urozmaicają zabawę :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: Zet »

Grałem póki co dwa razy. Obserwowanie jak ktoś się wkręca w spiralę śmierci jest kapitalne. A co tam, nawet jak sam zacząłem w nią wpadać to dreszczyk był świetny!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Post autor: as.nielo »

Nauczony doświadczeniem nie proponuję zabawy w The Bloody Inn na spotkaniach planszowych nieznajomym graczom. Tendencja jest taka, że albo ktoś najwpierw zachęcony pudełkiem i ilustracjami po wprowadzeniu w świat gry blednie i opuszcza spotkanie wystukując w telefonie numer do mamy :D albo polegnie na etapie próby zrozumienia reguł albo wreszcie po skończonej partii powie "gramy znowu". Wtedy dodajemy karty z The Carnies i jedziemy z koksem. Nie żebym miał jakieś zboczenie na punkcie zbrodni ale ta gra ma po prostu fajną mechanikę i wciąga. A jak ktoś lubi zbijać punkty na trupach ale ma trudności z ogarnięciem mechaniki Krwawej Oberży to Guillotine jest znacznie prostszą i nawet jeszcze zabawniejszą karcianką na kwadrans
ODPOWIEDZ