Krwawa Oberża / The Bloody Inn (Nicolas Robert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
markus74
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2015, 17:44

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: markus74 »

Interesuje mnie głównie jak chodzi na dwóch graczy ? Czy warto w takim wariancie wymienić cytadelę na ten tytuł ?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Maxxx76 »

Chodzi dobrze, jak już było pisane :-) A po co wymieniać? Warto dodać :-D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

markus74 pisze:Interesuje mnie głównie jak chodzi na dwóch graczy ? Czy warto w takim wariancie wymienić cytadelę na ten tytuł ?
Całkowicie dwa różne tytuły. Nic nie wymieniać. Kupować, dodawać, mnożyć i potęgować kolekcję :wink:

Cytadela chodzi dobrze na 2 osoby ale Krwawa Oberża nawet lepiej. Polecam wtedy tylko długi wariant rozgrywki.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: tassman »

ChlastBatem pisze:
markus74 pisze:Interesuje mnie głównie jak chodzi na dwóch graczy ? Czy warto w takim wariancie wymienić cytadelę na ten tytuł ?
Całkowicie dwa różne tytuły. Nic nie wymieniać. Kupować, dodawać, mnożyć i potęgować kolekcję :wink:

Cytadela chodzi dobrze na 2 osoby ale Krwawa Oberża nawet lepiej. Polecam wtedy tylko długi wariant rozgrywki.
Tak chodzi dobrze, ale proszę wziąć po uwagę, że na 2 osoby element dzielenia się pięniędzmi przy zakopywaniu ciał pod cudzym aneksem sporo traci. Na 3 i 4 osoby jest zdecydowanie inaczej. W większości pomaga się najsłabszemu, co prowadzi do wyrównywania szans.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Macok »

Mi w dwie osoby gralo sie srednio. Mozna zagrac ale szalu nie ma. Dziwie sie az tak pochlebnym opiniom tego trybu.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Maxxx76 »

A ja się dziwię tak niepochlebnym :) I tak oto podziwiliśmy się odrobinkę razem :)
Właśnie zostałem oberżystą oprawcą, ale przez mój amok wykańczania gości o mało sam nie położyłem gardła. Ostatniej nocy zdążyłem wyprać kasę z wyprawiania gości na tamten świat i zakopać ostatnie ciało w ostatnim aneksie. Ufff, klęska była blisko :) Napisałbym, że to miła i fajna gra, lecz lepiej będzie chyba napisać, że klimatyczna i wciągająca :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: maciejo »

A warto kupić dla trybu solo ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

Tylko dla solo? Solo jest w porządku, ale chyba bardziej jako swoisty tutorial
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

maciejo pisze:A warto kupić dla trybu solo ?
Jeśli tylko dla solo to stanowczo odradzam. Granie solo to tylko trening i próbowanie nowych strategii. Niby mamy 4 poziomy do zdobycia ( w zależności od zebranych punktów na koniec gry ) ale gdy pograłem parę razy w grupie i potem spróbowałem solo, to za pierwszym razem stuknąłem 180 pkt. czyli najwyższy poziom.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Marx »

Kapitalny tytuł. Tematyka boska i oryginalna. Ilustracje na kartach - paluszki lizać - wczesne rokokoko. Mechanika, to z jednej strony planowanie optymalnych ruchów, a trochę budowanie silniczka. Kolejny plus to cena. Jak się dobrze zakręcić, to można kupić poniżej 70 zł.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: DarkSide »

Kilka przemyśleń po 2 partiach dwuosobowych i 2 solo:

- Kaplica od księdza to mocna rzecz
- Opłaca się uśmiercać stróżów prawa w pierwszym półroczu (bo będzie ich mniej w drugim)
- Nie można lekceważyć rozstawiania kart gości po pokojach, zwłaszcza gdy już wejdą do gry karty Konsjerż i Mnicha
- Boli strata drugiej akcji na przewekslowywanie kasy. Bo nie opłaca się tego robić za szybko, a z drugiej można zostać z trupem niezakopanym przez kilka kolejek bo szkoda zakopywać trupa z 26 frankami gdy juz przedtem ma się coś koło 30.
- W instrukcji zauważyłem taki drobiazgi: w grze solo brak klasyfikacji dla zdobywcy 170 franków :mrgreen: :twisted:

I jedno pytanko: rewersy wieśniaków sugerują że można ich uśmiercać (choć to niepraktyczne), czyli mozna to robić gdy są oni w Bufecie?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

DarkSide pisze:
I jedno pytanko: rewersy wieśniaków sugerują że można ich uśmiercać (choć to niepraktyczne), czyli mozna to robić gdy są oni w Bufecie?
Tak, można zabić wieśniaka w bufecie. W czasie gry to jest raczej mało optymalny ruch ale pod koniec rozgrywki gdy mało czasu i kart to każda ilość franków na wagę złota.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: myszor »

DarkSide pisze:- W instrukcji zauważyłem taki drobiazgi: w grze solo brak klasyfikacji dla zdobywcy 170 franków :mrgreen: :twisted:
Faktycznie, tryb solo nie wydaje się szczególnie trudny...
DarkSide pisze:I jedno pytanko: rewersy wieśniaków sugerują że można ich uśmiercać (choć to niepraktyczne), czyli mozna to robić gdy są oni w Bufecie?
Odpowiem cytatem z instrukcji:
instrukcja pisze:–gracz wybiera Gościa, którego chce zabić, spośród Gości wynajmujących pokój w oberży (lub Wieśniaków w Bufecie);
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: evenstar »

Dzięki już ogarnęłam :) Póki co to 5 partii za mną, z czego 3 grane źle ( bo budowaliśmy karty z oberży zamiast z ręki :roll: ) i już widze, że nie da sie grać tą samą strategią w każdej grze, bo to zależy jakie karty wychodzą, co jest bardzo na plus :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

Tutaj nasza recka [emoji4]
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: zakwas »

mikeyoski pisze:Tutaj nasza recka [emoji4]
Nawet nie chce mi się wymieniać, tyle błędów stylistycznych jest w tym tekście. Jak chcecie pisać recenzje, to polecam przeczytać choć jeden raz to co napisaliście przed publikacją.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

Mea culpa. Pierwszy i ostatni raz puściłem reckę bez przeczytania jej przed opublikowaniem. Mam nadzieję, że teraz jest już lepiej :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: DarkSide »

mikeyoski pisze:Mea culpa. Pierwszy i ostatni raz puściłem reckę bez przeczytania jej przed opublikowaniem. Mam nadzieję, że teraz jest już lepiej :-)
Policyjne śledztwo: karty stróżów prawa są szare. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

A ugryź się [emoji12]
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: evenstar »

Bardzo mi się podoba w tej grze, że w każdej partii buduje sie inne aneksy i gra sie inną strategią, w zależności od kart, które wyszły :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: RunMan »

Miałem do dziś ważny kupon z promocji na Allegro, więc namówiony waszymi pochlebnymi opiniami się skusiłem. Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo pozycja na BGG nie powala :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

Będzie dobrze [emoji4]
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: zakwas »

No ja nie jestem zachwycony. Gra jest... ok. Nie jest zła, ale, jak mówią prości ludzie, dupy nie urywa. A już na pewno nie dołączę do grupy chwalącej grę na dwie osoby, bo w trzy czy cztery działa dużo lepiej.

Ogólnie rzecz biorąc gra ma spoko mechanikę - nic odkrywczego w zasadzie, ale działa. Jest... ok. :D Podejrzewam, że gdyby nie "dość unikalny temat" i naprawdę dobra oprawa graficzna, to gra nie zyskałaby takiego rozgłosu i uznania. ;)

Dla mnie przeciętniak 6/10 na BGG. Można zagrać, ale jest masa ciekawszych tytułów wg. mnie.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Adar »

zakwas pisze:No ja nie jestem zachwycony. Gra jest... ok. Nie jest zła, ale, jak mówią prości ludzie, dupy nie urywa. A już na pewno nie dołączę do grupy chwalącej grę na dwie osoby, bo w trzy czy cztery działa dużo lepiej.

Ogólnie rzecz biorąc gra ma spoko mechanikę - nic odkrywczego w zasadzie, ale działa. Jest... ok. :D Podejrzewam, że gdyby nie "dość unikalny temat" i naprawdę dobra oprawa graficzna, to gra nie zyskałaby takiego rozgłosu i uznania. ;)

Dla mnie przeciętniak 6/10 na BGG. Można zagrać, ale jest masa ciekawszych tytułów wg. mnie.
Trochę podzielam to zdanie. Co prawda za dużo nie zagrałem - tryb solo i na 2 osoby, ale odniosłem wrażenie, że działa zdecydowanie lepiej na więcej osób (pewnie najlepiej na 4) oraz przy długich trybach rozgrywki - przy krótkich jest za krótka i nie widać w pełni jej potencjału.
Tak jak mój poprzednik - zachwycony nie jestem, ale mimo wszystko uważam ją za produkt trochę ponad przeciętną. Może zmienię zdanie jak zbiorę ekipę i zagram wariant 4-osobowy.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2016, 21:02 przez Adar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: zakwas »

Adar pisze: Trochę podzielam to zdanie. Co prawda za dużo nie zagrałem - tryb solo i na 2 osoby, ale odniosłem wrażenie, że działa zdecydowanie lepiej na więcej osób (pewnie najlepiej na 4)
Między 3- a 4-osobową rozgrywką nie ma aż takiej różnicy jak między 2- a 3-osobową.
ODPOWIEDZ