Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ted »

alpha pisze: 15 sty 2020, 11:20 Mam tę grę razem z dodatkiem, ale jeszcze nie grałem. Kolejka gier jest spora :)
Najczęściej gramy w składzie 3-osobowym.
Po której stronie polecacie dać 2 osoby przy pierwszej rozgrywce?
Czy to w ogóle ma znaczenie? Czy jedna strona mając 2 osoby będzie miała przewagę względem 1 osoby?

Czy może lepszym wyjściem będzie to, żeby pierwsze rozgrywki wykonać w składzie 1 vs 1, a 3 osoba przygląda się i uczy?
Chociaż jak znam życie, to ta 3 osoba w końcu by dołączyła do niecnych planów :lol:
nie wiem. Tak bardzo nie wiem, że aż postanowiłem napisać, że nie wiem. Próbuję sobie wyobrazić trzecią osobę i po obu stronach będzie epicko (chociaż o ile pamiętam to gra poleca grę na 2 po stronie imperium).

jeżeli trzecia osoba jest kumata - w sensie chce grać, a nie robi za wazon - to chyba grałbym po 2 stronie rebelii vs 1 imperium - ale bez tego durnego podziału z instrukcji tylko po prostu jako 2 podejmujących wspólne decyzje.

aha - i jeszcze co do tego, że to gra na kilka partii w roku. Moim zdaniem warto mieć nawet dla jednej partii w roku.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: alpha »

Akurat jeżeli chodzi o mnie, to nie mam problemu z tym, że gra będzie grana np. 1 raz w ciągu roku. Jeżeli zabawa będzie świetna, to gra zostanie. Nie mam czegoś takiego, że jeżeli gra stoi na półce nieruszana przez 1 rok, to ją sprzedam. Już w przeszłości wiele razy tak zrobiłem z innymi rzeczami, i teraz żałuję, bo nie ma jak tego dostać. Chyba, że totalnie nie podejdzie, to wtedy sprzedam. Jednak nie włączam żadnego odliczania.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ted »

Ostatni raz grałem kilka miesięcy temu - nie skończyliśmy z braku czasu :( - a do dziś myślę o gambicie, który właśnie miałem zamiar przeprowadzić. Imperium by się nie podniosło po tym co dla niego zaplanowałem :twisted: :twisted: :twisted:

Bierz tą grę śmiało. A na descenta zawsze będziesz miał czas.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

Mam nadzieję, że wybaczycie mi pytanie, które pewnie nie raz już padało, ale przebicie się przez 56 stron jest obecnie ponad moje siły...

Polska wersja Rebelii nie ma żadnych poważnych wad?
Chodzi mi tu o dwa aspekty:
- czy sama gra (i dodatek) były wydane bez większych błędów?
- czy Galakta nie porzuciła/straciła tej linii gier (edit: dodatek niby figuruje w planach wydawniczych na ten rok)?

Imperium Atakuje padło (tu akurat zarówno wersja polska jak i angielska).
Armada padła (na szczęście tylko wersja PL, ale było to raczej do przewidzenia).

Nad Rebelią nie widać na razie czarnych chmur?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xtomashx »

Rebelia już raczej nie będzie rozwijana przez FFG ponieważ autor już odszedł z zespołu. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że galakta nie porzuci projektu.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Tony23 »

Nawet gdyby padła to ta gra nie potrzebuje już żadnego dodatku by być genialną grą.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: EVOCATVS »

Mr_Fisq pisze: 26 sty 2020, 12:27 - czy sama gra (i dodatek) były wydane bez większych błędów?
Jak to tak wydać coś w Polsce bez błędów? Przecież to jest wbrew wszystkim procedurom :wink:
http://galakta.pl/download/SW%20REBELIA ... errata.pdf

Co do następnych dodatków, to może dobrze, że, prawdopodobnie, skończy się na tym co jest. Jakoś mam przeczucie, że ewentualne dodatki mogłyby dać nam wydarzenia z najnowszej trylogii, która jest baaardzo wątpliwej jakości.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

xtomashx pisze: 26 sty 2020, 12:48 Rebelia już raczej nie będzie rozwijana przez FFG ponieważ autor już odszedł z zespołu. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że galakta nie porzuci projektu.
Rozwijanie - rozwijaniem, ważne żeby Galakta zdążyła zrobić dodruk dodatku zanim FFG całkiem porzuci grę...
EVOCATVS pisze: 26 sty 2020, 14:00 Co do następnych dodatków, to może dobrze, że, prawdopodobnie, skończy się na tym co jest. Jakoś mam przeczucie, że ewentualne dodatki mogłyby dać nam wydarzenia z najnowszej trylogii, która jest baaardzo wątpliwej jakości.
Tak, nowa trylogia jest.... Kontrowersyjna :P
Co zaś się tyczy kolejnych dodatków, to nie wydają się już chyba konieczne? Walki zostały poprawione (może nie naprawione, ale zawsze). Coś jeszcze kuleje?

Także dodatków kolejnych nie wyglądam, tylko dodruków :)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2453
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 26 sty 2020, 15:13 Rozwijanie - rozwijaniem, ważne żeby Galakta zdążyła zrobić dodruk dodatku zanim FFG całkiem porzuci grę...
Wydaje mi się, że nie trzeba się o to martwić. Odejście projektanta to nie utrata licencji, nie wpłynie na ewentualne dodruki.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
parsons
Posty: 104
Rejestracja: 16 sie 2011, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: parsons »

EVOCATVS pisze: 26 sty 2020, 14:00 Jak to tak wydać coś w Polsce bez błędów? Przecież to jest wbrew wszystkim procedurom :wink:
http://galakta.pl/download/SW%20REBELIA ... errata.pdf
Są jakieś wygodne metody na aplikację takiej erraty? Wydruk i naklejenie na kartę?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: EVOCATVS »

Ja albo wydrukowaną mam i leży obok, albo na telefonie odpaloną.
Piotruposz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:33

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Piotruposz »

Hej :)
Czy da się jeszcze kupić Imperium u władzy za w miarę normalną cenę?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: bubu »

Nie wiem czy to normalna cena ale ja kupiłem w Basanti (Poznań) za 199 PLN. Jakieś 50 PLN drożej niż w innych sklepach ale w innych sklepach nie ma więc nie wybrzydzałem. No i stwierdziłem, że jestem gotów tyle dać bez żalu.
Jak patrzę na ich stronę to jeszcze mają.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: japanczyk »

Piotruposz pisze: 28 sty 2020, 00:50 Hej :)
Czy da się jeszcze kupić Imperium u władzy za w miarę normalną cenę?
Przeszukaj kilka pierwszych stron w Google, ja 2 tyg temu kupilem za 150 zl w jakims wrocławskim sklepie nieagregowanym przez zadne Ceneo i i-szop
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: oduck »

Jesli porownac z zawartoscia dodatku kampanijnego do Armady Rebellion in the rim, ktory kosztuje okolo 120 zl, to nawet 200 zl za Imperium u wladzy to jest normalna cena :)
Piotruposz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:33

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Piotruposz »

Dzięki za podsumowanie. Dodatek faktycznie wydaje się dosyć sensowny.

Swoją drogą mam za sobą ciekawą rozgrywkę, która zakończyła się bardzo szybko. Może po 20 minutach gry? Pierwszą kartą zagraną przez Imperium była "Sonda dalekiego zasięgu". Wybrałem planetę, spytałem, czy baza się na niej znajduje i trafiłem... Szanse były marne, ale jednak. Zaraz potem jednostki imperialne dotarły na planetę i po walce gra się skończyła. Mieliście podobne przypadki? Żeby gra się tak szybko zakończyła?
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Col. Frost »

Zdarza się. Kiedyś kolega postawił bazę na Alderaanie i gra się skończyła w drugiej rundzie :roll:
Piotruposz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:33

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Piotruposz »

Nieźle. Czyli się zdarza :D

Jeaszcze jedno pytanie dotyczące dodatku. Czy w ostatnim dodruku (z 2019 r.) nadal znajdują się błędy wspomniane w erracie dostępnej na stronie Galakty z datą 27.06.2018? Czy może je skorygowano?
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: myszons »

Sorki powieliło.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 23:30 przez myszons, łącznie zmieniany 1 raz.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: myszons »

Piotruposz pisze: 29 sty 2020, 12:13 Ciach

Jeaszcze jedno pytanie dotyczące dodatku. Czy w ostatnim dodruku (z 2019 r.) nadal znajdują się błędy wspomniane w erracie dostępnej na stronie Galakty z datą 27.06.2018? Czy może je skorygowano?
W dodatku i teks na karcie i akapit w książce zasad są poprawione. Kartę "Sabotaż" z GP mam z poprawnym tekstem, ale żeby było śmiesznie tekst dotyczący ujawniania bazy rebeliantów w KKS jest niepiełny.
A i jeszcze jedno pamiętaj, że dodatek podmienia cztery karty misji. Potwierdzam przedmówców gra jest świetna chciało by się częściej pograć, a czasu brak. :D
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Tony23 »

Piotruposz pisze: 29 sty 2020, 11:08 Dzięki za podsumowanie. Dodatek faktycznie wydaje się dosyć sensowny.

Swoją drogą mam za sobą ciekawą rozgrywkę, która zakończyła się bardzo szybko. Może po 20 minutach gry? Pierwszą kartą zagraną przez Imperium była "Sonda dalekiego zasięgu". Wybrałem planetę, spytałem, czy baza się na niej znajduje i trafiłem... Szanse były marne, ale jednak. Zaraz potem jednostki imperialne dotarły na planetę i po walce gra się skończyła. Mieliście podobne przypadki? Żeby gra się tak szybko zakończyła?
Brawo dla gracza Rebelii który wybrał bazę koło układu w którym znajdowały się liczne jednostki imperium.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Banan2 »

Tony23 pisze: 30 sty 2020, 08:55
Piotruposz pisze: 29 sty 2020, 11:08 Dzięki za podsumowanie. Dodatek faktycznie wydaje się dosyć sensowny.

Swoją drogą mam za sobą ciekawą rozgrywkę, która zakończyła się bardzo szybko. Może po 20 minutach gry? Pierwszą kartą zagraną przez Imperium była "Sonda dalekiego zasięgu". Wybrałem planetę, spytałem, czy baza się na niej znajduje i trafiłem... Szanse były marne, ale jednak. Zaraz potem jednostki imperialne dotarły na planetę i po walce gra się skończyła. Mieliście podobne przypadki? Żeby gra się tak szybko zakończyła?
Brawo dla gracza Rebelii który wybrał bazę koło układu w którym znajdowały się liczne jednostki imperium.
A dlaczego nie? Ja podczas jednej z pierwszych rozgrywek umieściłem bazę na .... Hoth :) Syn, z którym grałem, bardzo długo ją omijał, no bo przecież to byłoby zbyt oczywiste. Równie dobrze gracz Imperium może myśleć, że przecież nikt nie umieści bazy blisko układów z jednostkami Imperium i wybierać układy z drugiego końca galaktyki.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: pioter123 »

Piotruposz pisze: 29 sty 2020, 12:13 Kartę "Sabotaż" z GP mam z poprawnym tekstem, ale żeby było śmiesznie tekst dotyczący ujawniania bazy rebeliantów w KKS jest niepiełny.
Niepelny?
Czyli pozostaje czekac na drugi dodruk z poprawka (?) ktory stoi pod wielkim znakiem zapytania...
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: hadrian »

Tony23 pisze: 30 sty 2020, 08:55 Brawo dla gracza Rebelii który wybrał bazę koło układu w którym znajdowały się liczne jednostki imperium.
I jak widać to nie było takie głupie skoro gracz Imperium wolał zagrać na tak bliską planetę sondę dalekiego zasięgu niż sprawdzać jednostkami. Wybór planety zależy też od tego z kim grasz, czy znasz jakieś schematy tej osoby, czy ewentualnie chcesz złamać swój schemat. Nie ma sensu oceniać wyboru gracza w tego typu grze będąc poza jego własnym kontekstem i ich osobistą "grą w grze".
Large Hadrian Collider
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: myszons »

pioter123 pisze: 30 sty 2020, 12:36 Niepelny?
Czyli pozostaje czekac na drugi dodruk z poprawka (?) ktory stoi pod wielkim znakiem zapytania...
Faktycznie wyraziłem się trochę niedokładnie. Jedynym błędem ujętym w erracie, który znajduje się w moim egzemplarzu KKS jest brak 5 słów w cytuję :
Trzeci punkt sekcji „Ujawnianie bazy Rebelii” w KompletnejKsiędze Zasad powinien brzmieć:
„Gracz Rebelii może opcjonalnie ujawnić swoją bazę na początku jednej ze swoich tur fazy dowodzenia, przed użyciem jednego ze swoich liderów”.
Reszta zmian jest już zamieszczona w Księgach Zasad i na kartach. Czyli nie ma na co czekać, tylko kupuj zamiast czekać na dodruk.

M.
ODPOWIEDZ