Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Valarus »

@vojtas

Mam wrażenie, że mówimy trochę o tym samym, ale patrzymy z innej strony. Bo absolutnie się zgadzam, że należy rozpatrzeć wszelkie za i przeciw, zanim się kupi. I też chciałbym, że polski rynek się rozwijał. Tak, założenie z góry "nie kupię polskiej wesji" jest absurdalne. Niestety, moim zdaniem równie absurdalne jest założenie, że na pewno kupię tłumaczenie, bo chcę wspierać rynek i wydawców. Ci ostatni powinni sobie na klienta zasłużyć, a nie mieć z góry zapewnione wsparcie. Bo klient najzwyczajniej nie może być karany za kupowanie polskiego wydania, a często dochodzi do takich własnie sytuacji. Wspomniany już wcześniej Imperial Assault PL jest wciąż w wielu sklepach droższy od wersji angielskiej. Wiem, że to dosyć ekstremalny przykład, bo dolar dużo tutaj namieszał, ale jednak. Nie mogę się też oprzeć wrażeniu, że często to raczej sklepy walczą o klienta, nie wydawnictwa, ale to już zupełnie inny temat i mogę się tutaj całkowicie mylić.

Tak czy inaczej - to, że wydawnictwo sprowadza na nasz rynek jakiś tytuł, nie powinno stawiać go na uprzywilejowanej pozycji. Musi tak to zrobić, żeby klientowi opłacało się kupić wersję pl bardziej niż wersję ang - i przypominam, że rozważam tylko przypadki osób, którym wersja językowa nie robi żadnej różnicy, bo inni z oczywistych względów poczekaja na polonizację. Ciekawym przykładem walki o klienta była Martwa Zima, gdzie wydawnictwo zorganizowało promocję, i można było zamówić grę przed premierą za 140 zł w porównaniu do ponad 200 za wersję angielską. Ba, jeszcze promki dorzucili. Mnie w ten sposób wygrali, bo chociaż miałem obawy co do tłumaczenia i jakości elementów, cena swoje zrobiła. Odłożyłem poszukiwania wersji ang, czekając na wydanie rodzime.

Gdyby teraz galakta wyskoczyła z hasłem, że będą to wydawać, i będzie właśnie jakaś promocja, czy jakiś dołożony "super ekstra mikrododatek" to jestem pewien, że trochę osób by z zakupem poczekało. Jakoś się jednak czegoś takiego z ich strony nie spodziewam.

Podsumowanie? Wydaje mi się, że obaj apelujemy o myślenie przy zakupie i rozpatrzanie za i przeciw. Tylko twoimi za jest wsparcie wydawnictwa i rynku, bo może dzięki temu będziemy kiedyś mieli lepsze warunki, ja zaś opowiadam się za natychmiastową korzyścią dla klienta, który powinien stawiać swój zysk ponad wydawnictwem - tym samym próbując wymusić zmiany poprzez sygnalizwanie, że aktualna polityka wydawnictw jest nieadekwatna i nie spełnia oczekiwań. Nie mam zielonego pojęcia, która metoda ma więcej sensu, ale zawsze fajnie sobie pogadać na sieci :mrgreen:
vojtas pisze:czywiście dochodzi jeszcze do tego fakt, że w przypadku edycji obcej moi współgracze mogą mieć problemy ze zrozumieniem języka. Ciebie ten ostatni problem, zdaje się, nie dotyczy, ale wielu rodaków owszem. Nawet jeśli sami problemów z angielskim nie mają, to ich kamraci mieć mogą.
To też miałem na myśli mówiąc o problemach z językiem - nie tylko osoby kupującej, ale też współgraczy. Nie wyraziłem się dosyć jasne jednak.
vojtas pisze:Oczywiście jest prznaczony na rynek masowy, to jednak nie oznacza, że będzie to uproszczona gierka - w końcu ma trwać od 2 do 4 godzin, żaden casual tego nie zniesie.
O, jakoś nie zarejestrowałem informacji o czasie gry. 2-4 godziny brzmią bardzo dobrze, jestem jak najbardziej za:D
sirwei pisze:Ja wspominam czasy kiedy 90-100% gier komputerowych było po angielsku i zazwyczaj bez szans na polonizację.
To już jest w ogóle mega offtop, ale akurat polonizacje gier uratowały polski rynek, bo wtedy producenci zgadzali się na wydawanie ich w dużo niższej cenie niż oryginalne (nie miały żadnej wartości na rynku międzynarodowym). Fajnie by było, gdyby dało się to przenieść na planszówki, ale niestety koszta produkcji raczej to uniemożliwiają - taki plastik ma swoją wartość nawet jeśli karty są w innym języku.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sirwei »

kaimada pisze:
sirwei pisze:Co do samej gry to przypomina przygodówkę z liniową fabułą gdzie na siłę dodano element strategiczny.
Po czym wnosisz?
Po tym po czym mogę, wstępnym opisie
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dellas »

kaimada pisze:
sirwei pisze:Co do samej gry to przypomina przygodówkę z liniową fabułą gdzie na siłę dodano element strategiczny.
Po czym wnosisz?
Przyłączam się do pytania. Ciekawi mnie skąd taki wniosek?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaszkiet »

sirwei pisze:Koszt gry nie ma tu wiele do znaczenia. Grę zawsze można sprzedać, w przypadku eng zawsze znajdzie się miłośnik dodatków...
Angielski jest teraz nieoficjalnie drugim językiem Polaków. Kto go nie zna dużo traci z życia. A ci co go nie znają sami są sobie winni. Co do dzieci to rodzice pomogą z tłumaczeniem, zawsze pierwszą grę można rozegrać w otwarte karty. Nie wiem jaki jest wiek startowy Pandemii ale raczej nie określiłbym jej mianem gry rodzinnej...
W Battlestar Galactica też przez 3 godziny będziesz grać pierwszy raz w otwarte karty, wiedząc przez całą grę kto jest Cylonem?
W Pandemię grałem z p.o. teściów i podobało się im. Gry rodzinnej, jak dla mnie, nie określa tylko ograniczenie wiekowe, a rodzina to nie tylko dzieci, ale i starsze pokolenie (które znowu może niekoniecznie śmigać po angielsku).
Książki też czytasz tylko w oryginale?
Klimatyczne wstawki w takim np. Eldritch Horror też utracą przynajmniej sporo smaczków po angielsku w większości grup. W dodatku średnio widzę czytanie ich na głos po angielsku w polskiej grupie.
Tak, da się, ale czy jakkolwiek da się utrzymać klimat gry w ten sposób?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sirwei »

Jak ktoś nie zna angielskiego to nie wyciągam dla niego gry bogatej w tekst ani z motywem zdrajcy. Może jestem mało rodzinny ale gry po angielsku to dla mnie nie problem gdyż gram głównie z żoną lub w towarzystwie obeznanych z angielskim. Gry kupuję dla siebie a nie z myślą o rodzicach czy teściach. Jak wpadnie ktoś inny raz na ruski rok konkretnie z zamiarem gry i ma problem z angielskim to proponuję grę po polsku lub z minimalną ilością tekstu. Długo miałem AH po angielsku i nie czułem potrzeby zmiany. Dopiero jak na allegro trafiła się okazja to kupiłem wersję PL.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Gromb »

Spójrz trochę szerzej. Są ludzie, którzy nie znają dobrze lub wcale języka, a chcieliby spróbować zagrać bo lubią gry planszowe i uniwersum SW. Dla nich są właśnie polskie edycje. Tak samo nie wszystkie dzieci uczą się angielskiego. Może wolą rosyjski lub niemiecki albo hiszpański.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rune »

A ja prosiłbym wyodrębnić wszystkie dywagacje na temat rynku i dostępności językowej do innego tematu, bo można tak przy każdej anglojęzycznej grze. Co by było gdyby i dlaczego tak, a nie inaczej. Wchodząc w ten wątek mam ochotę czytać o konkretnej grze, a nie przebijać się przez kolejne wiersze tekstu o odwiecznym problemie ENG, czy PL [emoji14]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sztefyn »

Rune pisze:A ja prosiłbym wyodrębnić wszystkie dywagacje na temat rynku i dostępności językowej do innego tematu, bo można tak przy każdej anglojęzycznej grze. Co by było gdyby i dlaczego tak, a nie inaczej. Wchodząc w ten wątek mam ochotę czytać o konkretnej grze, a nie przebijać się przez kolejne wiersze tekstu o odwiecznym problemie ENG, czy PL [emoji14]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Dobrze mówi! Dać mu rumu! :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Nanking »

Gra jeżeli będzie podobna do SW Rebellion na PC to będzie to wielki hit. Szkoda, że plansza w porównaniu z komputerówką czy Uniwersum to ułamek, ale widocznie wyszło w testach, że tyle wystarczy. :)
Mam nadzieję, że gra wypali i będzie jeden lub dwa dodatki, które rozbudują możliwości gry do poziomu komputerowego wzoru (o ile to ten wzór :) )

Odnośnie dyskusji of-topic:
Pytanie czy Galakta to w pełnym tego słowa znaczeniu polskie wydawnictwo gier w odniesieniu do wydawania tytułów FFG. :?
Cały wkład to tłumaczenie. Druk to zdaje się ciągle robota FFG. Stąd zresztą problem z ceną. No bo to jest ciągle spolszczona pełna wersja oryginalna.
I jak ktoś pisał widać, że taki rodzaj wydawani gry nie ma szans na pozyskanie krajowego klienta czy też walkę o jego portfel.
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: uocie »

Chłopaki z Shut Up & Sit Down już grali i dzielą się wrażeniami.

http://www.shutupandsitdown.com/podcast ... odcast-35/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Yanek »

Wygląda na to, że Galakta zapowie STAR WARS: Rebellion w nadchodzący piątek.

http://galakta.pl/niszczycielem-gwiezdn ... galaktyke/
"Jeśli zaś ciągle nie znaleźliście tego, czego szukacie, to już w ten piątek 18 XII zapowiemy grę, która niebawem dołączy do zestawienia. Obiecujemy, że jest na co czekać!"

Plus dzisiejszy news z FB ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: rastula »

no cóż - będzie trzeba kupić - przynajmniej wygląda to na planszówkę a nie pozłacane plastikowe samolociki w nomen omen kosmicznych cenach... ;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

cóż z tego, że zapowiedzą, skoro zapowiedzą pewnie na lato 2016, co w praktyce zmieni się na zima 2016 (czytaj I kwartał 2017)... ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaszkiet »

Szaweł pisze:cóż z tego, że zapowiedzą, skoro zapowiedzą pewnie na lato 2016, co w praktyce zmieni się na zima 2016 (czytaj I kwartał 2017)... ;)
Rzeczywiście jest to spory problem, bo do tego czasu Galakta jednocześnie wydaje zakaz na granie w jakiekolwiek inne gry z kolekcji.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

kaszkiet pisze:
Szaweł pisze:cóż z tego, że zapowiedzą, skoro zapowiedzą pewnie na lato 2016, co w praktyce zmieni się na zima 2016 (czytaj I kwartał 2017)... ;)
Rzeczywiście jest to spory problem, bo do tego czasu Galakta jednocześnie wydaje zakaz na granie w jakiekolwiek inne gry z kolekcji.
Się nie czepiaj, że się czepiam ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: mauserem »

Yanek pisze:....Plus dzisiejszy news z FB ;)
eee... a co to był za news na FB? bo jakoś przeglądam i niczego sensownego poza tym przekierowaniem do cytowanego wpisu nie widzę...

A co do czekania cierpliwie, poczekamy... Ja tak czekam na Forbidden Stars - model zapowiedzi był identyczny. Mija roczek i kiszka... ani widu ani słychu - święta na chudo ;) mimo szumnych zapowiedzi.


Tapnięte z Ciapciaka, albo odwrotnie?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dellas »

A co do czekania cierpliwie, poczekamy... Ja tak czekam na Forbidden Stars - model zapowiedzi był identyczny. Mija roczek i kiszka... ani widu ani słychu - święta na chudo ;) mimo szumnych zapowiedzi.
Z tego co pamiętam, to Galakta nie obiecywała że FS wydadzą przed świętami. Zresztą na jednym z konwentów (chyba Falkonie) rozmawiałem przy stoisku wydawnictwa i wprost powiedziano mi, żebym nie liczył na FS przed Gwiazdką.
Zresztą policzmy FFG wydało FS pod koniec czerwca 2015 doliczając 6 miesięcy było można się spodziewać, że to jest niemożliwe, aby mieć tą grę pod choinkę.
Z FS stawiam na termin do końca stycznia.

Z Rebelion będzie podobnie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

mauserem pisze:
Yanek pisze:....Plus dzisiejszy news z FB ;)
eee... a co to był za news na FB? bo jakoś przeglądam i niczego sensownego poza tym przekierowaniem do cytowanego wpisu nie widzę...
Może chodzi o jeden z komentarzy pod wpisem :)
Janusz Romaniuk Star Wars™: Rebellion Emotikon wink
https://www.fantasyflightgames.com/.../ ... rebellion/
Galakta Polecamy uwadze samą końcówkę naszego poradnika. Być może ma to jakiś związek z Pana komentarzem. Nic więcej nie powiemy i serdecznie pozdrawiamy.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: karawanken »

Zakazane Gwiazdy (tytuł zabójczy :D) zapowiedziane zostały wtedy kiedy angielska była już w sprzedaży. Kto wie skoro tak szybko zapowiedza to może zagraniczni partnerzy ffg w końcu wymusili na nich wspólny druk. To w końcu SW obok takiej maszynki do produkcji pieniędzy nie można przejść obojętnie. Im szybciej pojawia się wersje lokalne tym lepiej dla wydawców.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Im szybciej pojawia się wersje lokalne tym lepiej dla wydawców.
Ale niekoniecznie dla FFG, bo wydając najpierw samodzielnie sprzedadzą więcej wersji oryginalnych językowo i zarobią więcej kasy, którą nie będą musieli się dzielić jak w przypadku wersji tłumaczonych.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: karawanken »

Szaweł pisze:
karawanken pisze:Im szybciej pojawia się wersje lokalne tym lepiej dla wydawców.
Ale niekoniecznie dla FFG, bo wydając najpierw samodzielnie sprzedadzą więcej wersji oryginalnych językowo i zarobią więcej kasy, którą nie będą musieli się dzielić jak w przypadku wersji tłumaczonych.
Czekałem na ten argument :D i pozwolę sobie z nim zgodzić częściowo. Liczba graczy którzy nigdy nie kupią angielskiej a kupią lokalną w skali całej Europy jest już na tyle duża aby lokalnym wydawcą wspólnie opłacało się wymusić druk razem z wersją angielską. Wiadomo dla ffg opłacało by się aby każdy kupił angielską. Ale hype na SW jest taki duży, że mogą połasić się na te dodatkowe tysiące $ które zarobią na wersjach lokalnych :D Ja i tak mogę poczekać nawet rok więc mnie ten problem nie dotyczy.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Czekałem na ten argument :D i pozwolę sobie z nim zgodzić częściowo. Liczba graczy którzy nigdy nie kupią angielskiej a kupią lokalną w skali całej Europy jest już na tyle duża aby lokalnym wydawcą wspólnie opłacało się wymusić druk razem z wersją angielską. Wiadomo dla ffg opłacało by się aby każdy kupił angielską. Ale hype na SW jest taki duży, że mogą połasić się na te dodatkowe tysiące $ które zarobią na wersjach lokalnych :D Ja i tak mogę poczekać nawet rok więc mnie ten problem nie dotyczy.
Zgodzę się również częściowo. FFG zarobi za lokalizowane produkty tak czy inaczej, ale najpierw zarobi na 'własnej' wersji.
Czysto teoretycznie:
Gra kosztuje 100PLN, wersja oryginalna to 100% zysku dla FFG, wersja lokalizowana 50%
mamy 2 warianty:
1. FFG wydało grę pierwsze a potem lokalizowane i sprzedało 125 gier w oryginale oraz 75 gier lokalizowanych
Zysk FFG: 16250
2. FFG wydało grę w oryginale i lokalizowane jednocześnie i sprzedało 100 oryginałów oraz 100 lokalizowanych
Zysk FFG: 15000

To oczywiście liczby wyssane z palca i przykład wyciągnięty z... kości ogonowej, ale myślę, że jasno obrazuje to, że w tym przypadku lepiej sprzedać czegoś więcej samemu i potem z kimś dzieląc się zyskami niż od razu wchodzić w spółkę i od początku dzielić się częścią zysków.

A zgranie się wydawców z całego planszówkowego świata przeciw takiej polityce to jeszcze większe sci-fatasy-fi niż moje przykłady :mrgreen:

A żeby nie było samego offtopu, to przyznam, że jaram się tą grą strasznie i może to być best SW planszówka ever i mocno na to liczę. Wojna o Pierścień, bo chyba do tego tytułu można tę grę najbardziej przyrównać nie podoba się każdemu ze względu na klimat fantasy i ciężar. Tu będziemy mieli coś dla odwrotnego bieguna fanów i (wydaje mnie siem) cos delikatnie lżejszego. Jak już wiele razy powtarzałem, wielkim fanem świata SW nie jestem (nawet nie wiem, jak się skończyła pierwsza trylogia :D), ale sam format gry (przynajmniej to co można wywnioskować ze skąpych informacji) mnie zachwyca.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sewhoe »

mauserem pisze: A co do czekania cierpliwie, poczekamy... Ja tak czekam na Forbidden Stars - model zapowiedzi był identyczny. Mija roczek i kiszka... ani widu ani słychu - święta na chudo ;) mimo szumnych zapowiedzi.
Na swoim forum Galakta utyskiwała iż przez szaleństwo Star Warsowe opóźnił się druk międzynarodowy Forbidden Stars. Zamiast ciskać gromy wyłącznie na Galaktę, należałoby puścić także kilka wiązanek w kierunku FFG za ich politykę dotyczącą lokalizacji wersji :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: karawanken »

Żona kazała mi kupić wersję Polską. Nie pozostaje nic innego jak czekać :D
ODPOWIEDZ