Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Xfenix »

Hero Realms i Najemnicy Parszywa Drużyna razem zakoszulkowałem przy użyciu protektorów PALADIN Percival Premium CCG (63,5x89) od NSKN :P
Pierwszy raz użyłem tych koszulek i jestem zadowolony.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Arek001 »

Witam, jakie koszulki do Zombicide Czarna Plaga ? Najlepiej z Rebela. Gry jeszcze nie mam, a chciałbym jutro kupić koszulki. Z tego co czytałem, to karty mają jakieś nietypowe wymiary. Czy można je upchać do Rebel "Mini American Premium" ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Breżniew »

Pytanie o koszulki do "Pośród Gwiazd".
Czy Hydry Rebela będą pasowały? Karty są ponoć w rozmiarze 7x7 cm, koszulki mają na opakowaniu rozmiar 70x70 mm... Błagam o pomoc :?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Skid_theDrifter »

Breżniew pisze: 21 maja 2018, 08:51 Pytanie o koszulki do "Pośród Gwiazd".
Czy Hydry Rebela będą pasowały? Karty są ponoć w rozmiarze 7x7 cm, koszulki mają na opakowaniu rozmiar 70x70 mm... Błagam o pomoc :?
Sam takich użyłem i nie stwierdziłem niedopasowania. Karty zdają się siedzieć w sam raz, jakiegoś specjalnego luzu nie mają, ani nie gną się w łuk z braku miejsca. Znaczy, że chyba wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Breżniew »

Skid_theDrifter pisze: Sam takich użyłem i nie stwierdziłem niedopasowania. Karty zdają się siedzieć w sam raz, jakiegoś specjalnego luzu nie mają, ani nie gną się w łuk z braku miejsca. Znaczy, że chyba wszystko dobrze.
Dzięki serdeczne za odpowiedź. W takim razie właśnie takie koszulki sobie zamówię. :)
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maniake »

Witam,
wie może ktoś z posiadajacych juz gre wie jakie koszulki będą pasowały do Lords of Hellas?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Coldar
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:48
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Coldar »

Maniake pisze: 23 maja 2018, 12:14 Witam,
wie może ktoś z posiadajacych juz gre wie jakie koszulki będą pasowały do Lords of Hellas?
Pozdrawiam
Na małe Arcane Tinmen 41x63 Mini idealnie pasują
Na duże Arcane Tinmen - Standard 63x88 mm

Karty potworów mają 100x150mm - czyli Ultra-Pro 4"x6" Soft Sleeves 103x155mm mogły by pasować jakby gdzieś można by je dostać
https://mepel.pl/ultrapro-4x6-solf-sleeves
Morgad.pl 5%, Planszostrefa.pl 10%, Rebel.pl 6%, Mepel.pl 4%, BGG
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maniake »

Na małe Arcane Tinmen 41x63 Mini idealnie pasują
Na duże Arcane Tinmen - Standard 63x88 mm

Karty potworów mają 100x150mm - czyli Ultra-Pro 4"x6" Soft Sleeves 103x155mm mogły by pasować jakby gdzieś można by je dostać
https://mepel.pl/ultrapro-4x6-solf-sleeves
Dzięki, też wcześniej udało mi się znaleźć wymiary. Zamówiłem koszulki rebel premium. Nie polecam małych (41x63) nie wszystkie koszulki pasowały, źle spasowane były. Dobrze ze tych kart jest mało bo ledwo udało się dopasować je.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: walkingdead »

Zgadzam się, te mniejsze nie pasują.Próbowałam z rebelem i mayday i karty trzeba wciskać na siłę. Szkoda kart. Będę probowac z 43x65

Podsumowując do LoH polecam:

(małe karty) 43x65 (Rebel premium)-u mnie siedzą idealnie
(duże karty) 63x88 mm
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bobule »

chciałem zakoszulkować moją talię do Kameleona, jakie koszulki polecacie ;) ? karty mają wymiar 56mm na 86mm
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Zack pisze: 05 cze 2018, 12:41 Ja używam Rebel Card Game Light, które są bardzo cieniutkie ale za to kosztują najtaniej gdzie znalazłem 3,70 zł za 100 szt. Więc Aeon's End można zabezpieczyć za łącznie kwotę jednego piwa na mieście. W sumie przy częstym korzystaniu z kart, powierzchnia koszulek też ulega zarysowaniu więc tym bardziej nie widzę powodu kupować koszulek Premium, które po jakimś czasie będą brzydkie
W jakim sensie brzydkie? Kolega chyba nie miał z nimi do czynienia? Używam ich do wielu gier i żeby uległy zmatowieniu, należałoby przemielić talię chyba z tysiąc razy. Im tańsze koszulki, tym gorsza jakość i szybciej się ścierają, przez co stają się matowe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End

Post autor: Zack »

RUNner pisze: 05 cze 2018, 13:44
Zack pisze: 05 cze 2018, 12:41 Ja używam Rebel Card Game Light, które są bardzo cieniutkie ale za to kosztują najtaniej gdzie znalazłem 3,70 zł za 100 szt. Więc Aeon's End można zabezpieczyć za łącznie kwotę jednego piwa na mieście. W sumie przy częstym korzystaniu z kart, powierzchnia koszulek też ulega zarysowaniu więc tym bardziej nie widzę powodu kupować koszulek Premium, które po jakimś czasie będą brzydkie
W jakim sensie brzydkie? Kolega chyba nie miał z nimi do czynienia? Używam ich do wielu gier i żeby uległy zmatowieniu, należałoby przemielić talię chyba z tysiąc razy. Im tańsze koszulki, tym gorsza jakość i szybciej się ścierają, przez co stają się matowe.
Używałem kiedyś koszulek Premium do MTG i pewnie bym z nich korzystał chętniej od Light ale kryterium cenowe jest jednak przeważające. Z mojego doświadczenia powierzchnia koszulek ulega ścieraniu porównywalnie w cienkich i grubych, ale grube są 3x droższe... Może się nie znam. Premium może bym kupił tylko na talię w LCG, ale żeby tak każdą grę to by mi szkoda kasy było
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Koszulki premium (FFG, Rebel) są drogie, ale z moich testów na WP LCG wynika że się ścierają znacznie wolniej niż zwykłe szmateksy. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, to tutaj Rebel u mnie daje radę (oczywiście nie kupuję ich w Rebelu z wiadomych powodów). Paczkę 100 sztuk mam za 9zł. Są nieco gorszej jakości niż FFG, ale nie jest to na tyle potężna różnica żeby płacić dwukrotnie więcej. Sporo zależy od gry i tak jak piszesz, w LCG jest to ważny aspekt. Do deckbuilderów też się nadadzą, ale akurat w Aeon's End tego klasycznego mielenia talii nie ma. Być może w tym przypadku drogie koszulki faktycznie nie będą potrzebne? Niemniej, warto kupić cokolwiek żeby nie niszczyć gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

No właśnie ja patrzyłam tylko na FFG bo mam w nie zakoszulkowanego Robinsona i Catana ale skoro polecacie Rebel to może faktycznie się zaopatrzę w coś tańszego... Co myślicie o Mayday bo też widzę dużo ofert na Allegro?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Mayday odradzam - nie trzymają wymiaru z partii na partię. Ciężko później dosztukować jak się rozerwie, a i nie można liczyć, że skoro gra potrzebuje 66 koszulek, a 20 mi zostało to wystarczy kupić jedną paczkę. To ryzyko podobne do trafienia głównej nagrody w zdrapki lotto. Szmateksy mogą być akceptowalne tylko do zabezpieczenia przed jakimiś nieprzewidzianymi sytuacjami przy stole i tylko w przypadku wyłożenia karty na stół do końca gry. Wszystko co trzeba mielić, draftować polecam premiumy. Wiadomo, że najlepsze są Dragon shieldy i FFG, ale są też gry, gdzie można rozważyć inne "premiumy". Jakiś czas używałem Ultra Pro premium, ale szwy puszczały dość szybko podczas "mushowania". Jak widać kwestia indywidualna.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Aeon's End

Post autor: Fiacik »

vikingowa pisze: 05 cze 2018, 16:59 No właśnie ja patrzyłam tylko na FFG bo mam w nie zakoszulkowanego Robinsona i Catana ale skoro polecacie Rebel to może faktycznie się zaopatrzę w coś tańszego... Co myślicie o Mayday bo też widzę dużo ofert na Allegro?
Nigdy nie miałem z nimi problemu, mam w nich większość gier i uważam ze stosunek cena/jakość jest odpowiedni. Może jedna sztuka mi sie rozerwała...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Ja kiedyś stosowalem Arcan tinmen, a teraz stosuję do wszystkiego rebel premium. Za rebelami przemawia dobry stosunek ceny do jakości ale w moim przypadku również dostępność bo mogę je kupić nawet w lokalnej księgarni.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: inzkulozik »

Orientuje się ktoś gdzie kupię "stare" koszulki Rebela Premium CCG, tj. takie, które na opakowaniu mają podany rozmiar kart na który pasują "64x89" a nie "63,5x88"?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

inzkulozik pisze: 07 cze 2018, 18:41 Orientuje się ktoś gdzie kupię "stare" koszulki Rebela Premium CCG, tj. takie, które na opakowaniu mają podany rozmiar kart na który pasują "64x89" a nie "63,5x88"?
Raczej nigdzie. Długi czas były wyprzedane w sklepach które sprawdzałem, po prostu skończył się im cały nakład. Nowe przyszły już z nowej fabryki.

Ale ponieważ 3 nakład trzyma rozmiary pierwszego, to może jest szansa, że 4 nakład będzie kompatybilny z drugim :mrgreen:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Czy można u nas dostać koszulki w rozmiarze 50x100?


edit: @Goldberg - dzięki za info, tak zrobiłem :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 02:17 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Koszulki do Kruków Odyna?
Mepel.pl oni maja koszulki z SWAN a tylko chyba swan robi koszulki pod ta gre. Spytaj, moze sprowadza
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lukas82 »

Powracając do watku jakości i producentów różnych koszulek napiszę moje spostrzeżenia. Generalnie Rebel ostatnio odświeżył flotę i jest nowa seria - podobno bardziej ustandaryzowana.

Co mogę napisać, a najlepiej biorąc pod uwagę gry, an których to testowałem/wymieniałem:
Pandemia, Martwa Zima, Osadnicy Narodziny Imperium, Terraformacja Marsa, Splendor:

Nowa seria Rebel Premium 63.5x88 (Standard CCG) - pasuje najlepiej, ze względu na to, że jest niższa od starej o jakieś 1-1.5mm, a od FFG 4-5mm o. Niestety jest o 0.5mm szersza. Teraz jest o tyle dobrze, że koszulka wystaje max 1mm na górze, co wręcz czyni ten rozmiar idealnym na CCG. Szerokość sie trochę zwiększyła, ale ramki jakoś specjalnie nie widać.
FFG może i są lekko grubsze, ale są od góry za duże, co je kompletnie dyskwalifikuje.

7 cudów świata pojedynek - Panteon - Te duże karty wchodzą idealnie we French Tarot. Kupiłem Rebele z nowej serii 61x112 w wersji standard (nie widze, zeby produkowali premium). Pomimo, że koszulki są cienkie to idelanie pasują w te karty. Po włozeniu karty koszulka się leciutko napina co czyni ją sztywną i nie ma efektu "szmacenia". Jak na razie po kilku grach nie widać efektów zniszczenia.

7 cudów świata Pojedynek (+Panteon) małe karty - Rebel Premium 45x68. Wysokość idealna, szerokość - mogły by byc 0.5mm mniejsze, choć dzięki sztywnosci koszulki to nie przeszkadza jest ok

Cywilizacja Sid Mier - Jako, że posiadam dedykowany BOX to koszulki mają duże znaczenie - Karty kwadratowe (takie militarne) - Mayday 70x70 są za grube (karty nie mieszczą sie w dedykowanych przegródkach - czyli też w kufrze) i lekko za szerokie - Idelane są Swan Parnassia (grube) od Power Grid (70x70) albo nawet te specjalne do cywilizacji - są cieńsze (pewnie 70 mikronów), ale karty wchodzą wszystkie. Małe Karty - jesli ktoś nie ma Kufra to moze kupić nowe Rebele 41x63 - pasują idelanie - stare Rebele są za wysokie. Jeśli ktoś ma Kufer to albo bez koszulek (karty graczy), albo coś cienkiego, bo wchodzi do Decka tylko 3/4 z nich - mowa oczywiście o cywilizacji ze wszystkimi dodatkami.

Cywilizacja - TTA3 - Ogólnie to założyłem Rebel Fenix Premium - nie są ani za duże, ani za szerokie, ale są za grube do wypraski. Aktualnie robię rozeznanie jak by weszły w 70 mikronowe, ale jeszcze nie kupiłem. Fenix Standard - niby rozmiarowo ok, ale jednak czuć tą cienkość. Generalnie Premium mieści się w wyprasce, bo producent przewidział po dwa sub-boxy na każdą erę, ale w górym sub-boxie są też małe sloty i tutaj niestety trzeba dzielić cywilne i militarne na górny i dolny sub-box bo wszystko jest za grube w premium.

Takenoko - na razie mam w FFG - jest porażka, bo od góry koszulka za duża o jakies 7-8mm, szerokosć ok, Rebel jest o 5mm za wysoki. Jak ktoś ma pomysł na jakieś premium do Takenoko, żeby karty pasowały idealnie to jestem wdzięczny za wszelki info.


c.d.n, bo muszę uciekać, po południu opisze jeszcze: GWT, Robinsona, 7 cudów świata, Wysokie napiecie, 5 klanów, Wsiaść do pociagu, Majestat, Ghost Stories,
starvin
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24

Re: Koszulki na karty

Post autor: starvin »

Może ktoś doradzić czy warto kupić koszulki do 7 cudów świata: pojedynek i blood rage. Jeśli tak to które.
Dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

starvin pisze: 17 lip 2018, 19:54 Może ktoś doradzić czy warto kupić koszulki do 7 cudów świata: pojedynek i blood rage. Jeśli tak to które.
Dzięki z góry za pomoc
Zadaj sobie odrobinę trudu i przeczytaj post ponad twoim, a już będziesz miał odpowiedź na połowę posta... Co za lenistwo!
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Xardas123 »

Jakie koszulki polecacie do inisa wydanego przez portal? na rebelu nic mi nie odnajduje po tytule...
ODPOWIEDZ