Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

Używam tej lipy od Rebela właśnie w tej grze, dokładnie w tym rozmiarze w wersji Premium i jakoś dają radę, ba nawet nie są lipne. :wink:
Ty kupiłeś wersję Premium czy zwykłe? Kupiłem shit od rebela w wersji Premium i to był błąd. Po zakoszulkowaniu 7 kart stos ma wysokość ok 3cm, koszulki są za ciasne i karty wyginają się w łuk.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: seki »

ms-trex pisze: 02 paź 2018, 08:20
Używam tej lipy od Rebela właśnie w tej grze, dokładnie w tym rozmiarze w wersji Premium i jakoś dają radę, ba nawet nie są lipne. :wink:
Ty kupiłeś wersję Premium czy zwykłe? Kupiłem shit od rebela w wersji Premium i to był błąd. Po zakoszulkowaniu 7 kart stos ma wysokość ok 3cm, koszulki są za ciasne i karty wyginają się w łuk.
To nie wina koszulek Rebela tylko raczej ty zły rozmiar koszulek kupiłeś. Mam wszystkie karty zakoszulkowane w premium rebel i pasują bardzo dobrze.
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

Kupiłem Standard USA Premium 57,5x89 takie jak są podane na stronie Rebela: https://www.rebel.pl/product.php/1,1379 ... -roku.html
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: warlock »

ms-trex pisze: 02 paź 2018, 09:28 Kupiłem Standard USA Premium 57,5x89 takie jak są podane na stronie Rebela: https://www.rebel.pl/product.php/1,1379 ... -roku.html
Niestety, Rebel podaje Standard American, a nie Standard USA - w katalogu Rebela to dwa różne formaty koszulek. Już się na tym sparzyłem ;).
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

W katalogu Rebela jest że Standard USA ma 56x89 a na moim opakowaniu jest Standard USA 57,5x89.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: warlock »

Nie chcę rozwadniać wątku dyskusją o koszulkach bo od tego jest odpowiedni dział, dlatego napiszę jeszcze tylko tak:

Według obecnego katalogu rebela na stronie koszulki.rebel.pl:
Rebel "Standard USA Premium" mają 56x87 mm
Rebel "Standard American Premium" mają 57,5x89 mm

Kupiłeś Standard USA, a nie Standard American, więc są za ciasne. ;)
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

Napisałem przecież że mam na opakowaniu Standard USA 57,5x89.
lko
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 00:05
Has thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: lko »

Jeśli masz polskie wydanie Portalu z 2016 roku (lub nowsze, jeśli były nowsze), to tam na te większe karty pasują koszulki Euro Standard, czyli 59x92. Info na stronie Rebela dotyczy pewnie starszych wydań.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: seki »

Dokładnie tak. Polecam sprawdzać na bgg sleeves https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem2916674
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: krisow »

Osobiście "Robinsona... " mam w koszulkach Rebel 57,5x89, ale nie premium, a zwykłych i pasują idealnie. Sprawdziłem premium i faktycznie karty wchodzą na styk i koszulka lekko się wygina.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MadejZO »

Siema,
Czy ktoś może potwierdzić czy te koszulki pasują do Robinsona?
standard american (57,5x89) - 220 szt.
mini european (45x68) - 55 szt.

Wziąłem je z strony Rebela.

Pozdrawiam
MadejZO
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Nie, nie będą pasować do edycji gra roku. https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem2916674 patrz Portal edition
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: kamil018 »

Wiadomo coś o dostępności FFG standard (szare) ? Gracze HwA:LCG wykupili wszelkie zapasy?
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

krisow pisze: 03 paź 2018, 10:48 Osobiście "Robinsona... " mam w koszulkach Rebel 57,5x89, ale nie premium, a zwykłych i pasują idealnie. Sprawdziłem premium i faktycznie karty wchodzą na styk i koszulka lekko się wygina.
Ja daję w Arcane Tinmen Mediun Non-glare. ciut ciasnawe, ale nie wygina się karta i siedzi, zamiast latać :) Mniej się ślizgają też i w dotyku lepsze.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Moonday »

Czy ktoś koszulkował karty do Valhalli? Chodzi mi o koszulki GRIFFIN PREMIUM 65X100 REBEL, lub GRIFFIN 65X100 REBEL. Karty wchodzą w koszulkę na styk, czy pozostaje w koszulce pusta przestrzeń? Wszystko wchodzi do wypraski? Byłbym wdzięczny za zdjęcie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Moonday pisze: 06 paź 2018, 15:58 Czy ktoś koszulkował karty do Valhalli? Chodzi mi o koszulki GRIFFIN PREMIUM 65X100 REBEL, lub GRIFFIN 65X100 REBEL. Karty wchodzą w koszulkę na styk, czy pozostaje w koszulce pusta przestrzeń? Wszystko wchodzi do wypraski? Byłbym wdzięczny za zdjęcie.
Gryfin premium wchodzi do wypraski, jest ok 0,5-1mm luzu z góry. Ok 40 kart nie wciśniesz do miejsc w wypraskach.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Jako że do tej pory nie koszulkowałem swoich gier, chciałem zapytać, które koszulki są lepsze - FFG czy Rebel Premium? Miałem styczność tylko z tymi pierwszymi i uważam że są świetne, ale Rebelowe są tańsze, a może wcale nie gorsze? Ktoś może doradzić?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Acownik pisze: 12 paź 2018, 12:31 Jako że do tej pory nie koszulkowałem swoich gier, chciałem zapytać, które koszulki są lepsze - FFG czy Rebel Premium? Miałem styczność tylko z tymi pierwszymi i uważam że są świetne, ale Rebelowe są tańsze, a może wcale nie gorsze? Ktoś może doradzić?
Różnica w koszulkach mniej więcej taka jak w cenie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Acownik pisze: 12 paź 2018, 12:31 Jako że do tej pory nie koszulkowałem swoich gier, chciałem zapytać, które koszulki są lepsze - FFG czy Rebel Premium? Miałem styczność tylko z tymi pierwszymi i uważam że są świetne, ale Rebelowe są tańsze, a może wcale nie gorsze? Ktoś może doradzić?
Rebel premium są nieco cieńsze ale i tak grube. Ja wole Rebel bo FFG jak dla mnie zbyt dużo pogrubiają talię. Są jednak liczne głosy o nietrzymaniu wymiarów w Rebelu, natomiast o różnicach w wymiarach FFG nie słyszałem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Rebel premium są nieco mniej przejrzyste od FFG i potrafią zmieniać wymiar w zależności od partii produkcyjnej, FFG są wg mnie świetne, ale rzeczywiście pogrubiają talię. Sprawdź jeszcze koszulki Sloyca - są cieńsze od FFG (70 mikronów vs 100 mikronów), jednocześnie bardziej przezierne od Rebeli, w miarę sztywno się trzymają i cena nie odstrasza.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: walkingdead »

Ktoś podpowie jakie koszulki na Potwory w Tokio (plus na karty dwóch dodatkowych potworów, jesli w zestawie sa karty). Nowa edycja.

Dzięki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muad'Dib »

Czy w Arcane Tinmen coś się zmieniło, poza opakowaniem? Bo mam wrażenie, że te w pudełkach są sporo droższe (dawno nie kupowałem więc nie pamiętam).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Są teraz dwie linie koszulek Non-glare droższe, w pudełkach pakowane po 50 szt. i Original stare, dobre koszulki pakowane po 100 szt.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Koszulki w pudełkach mają tę zaletę, że pudełko może służyć do przechowywania kart i bardzo fajnie się to sprawdza. Jest przewidziane aby zmieścić 50 zakoszulkowanych kart.

Niestety matowe koszulki są droższe i mat czasem utrudnia czytanie przy małych napisach na kartach. Najczęściej jest ok, ale w niektórych grach miałem z tym problem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muad'Dib »

Fajnie, dzięki za odpowiedź. W sumie nie doczytałem, że w te po 50szt to są matowe i powaliła mnie cena a muszę kupić kilka paczek do dodatku do Battalii. Próbowałem już Rebelowych ale są zauważalnie cieńsze. Teraz muszę znaleźć sklep gdzie mają je w ofercie, w 3T widzę tylko matowe, zawsze tam kupowałem.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ