Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms

Post autor: Phate »

Witam,
potrzebuje poradę co do koszulek na karty do Hero Realms.
Wiemy, że z jakością kart jest słabo i zakoszulkować trzeba. Nie chce kupować dedykowanych Koszulek Legion Hero Realms - Standard bo trzy paczki pakowane po 50 sztuk wyniosą mnie więcej niż sama gra ;)

Co polecacie kupić aby dobrze pasowało i wygodnie się w nich tasowało karty ?
Muszek
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hero Realms

Post autor: Muszek »

Ultra Pro Fit moim zdaniem najlepsze 8)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Hero Realms

Post autor: Phate »

ale to chyba nie ten rozmiar.

Ultra Pro Fit ma rozmiar 64x89 a dedykowane do HR 67x92.

Wklej linka do tych które masz na myśli
Muszek
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hero Realms

Post autor: Muszek »

Phate pisze: 02 sie 2018, 23:20 Wklej linka do tych które masz na myśli
Coś takiego: koszulki

Karty wchodzą idealnie na styk.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Phate pisze: 02 sie 2018, 22:10 Witam,
potrzebuje poradę co do koszulek na karty do Hero Realms.
Wiemy, że z jakością kart jest słabo i zakoszulkować trzeba. Nie chce kupować dedykowanych Koszulek Legion Hero Realms - Standard bo trzy paczki pakowane po 50 sztuk wyniosą mnie więcej niż sama gra ;)

Co polecacie kupić aby dobrze pasowało i wygodnie się w nich tasowało karty ?
Obecnie z rozmiaru CCG używam głównie Rebel Premium. Idealny stosunek jakości do ceny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Hero Realms

Post autor: Retro »

mayday 125%, te od rebela premium są spoko ale ciągle za miękkie przy tasowaniu.
https://mepel.pl/mayday-standard-ccg-premium
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hero Realms

Post autor: RUNner »

Retro pisze: 03 sie 2018, 08:02 mayday 125%, te od rebela premium są spoko ale ciągle za miękkie przy tasowaniu.
https://mepel.pl/mayday-standard-ccg-premium
Tyle że mayday są 2x droższe... W podobnej cenie wolałbym już kupić FFG. Do Hero Realms stosowałem FFG i Rebel.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: nikczemnik »

Mierzyłem do HR Maydaye, FFG, Arcane Tinmen i najbardziej idealne są Rebel CCG Premium.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kisun »

Rebel premium do Hero/Star Realmsa pl pasują idealnie
Spoiler:
Spoiler:
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Chyba mój post najbardziej będzie pasować do tematu koszulek : )

Czasem zdarzają się karty o nietypowych rozmiarach, często np. są to karty scenariuszy, do których nie ma pasujących koszulek. Jeżeli ktoś szuka zabezpieczenia to polecam folię samoprzylepną. Ostatnio udało mi się znaleźć odpowiedniej grubości, która się łatwo przykleja i nie zostawia bąbelków powietrza, a próbowałem już różne opcje i do tej pory wszytko to była porażka. Na allegro można to znaleźć pod nazwą "okładka smoprzylepna" lub "folia do książek". Arkusz 40cm x 5m kosztuje 17zł. Jedyna wada to, że trzeba przyciąć margines takiej folii po naklejeniu i jeżeli ktoś nie ma zdolności manualnych to chyba lepiej się zdecydować na zwykłe laminowanie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

c08mk pisze: 05 sie 2018, 20:08 Chyba mój post najbardziej będzie pasować do tematu koszulek : )

Czasem zdarzają się karty o nietypowych rozmiarach, często np. są to karty scenariuszy, do których nie ma pasujących koszulek. Jeżeli ktoś szuka zabezpieczenia to polecam folię samoprzylepną. Ostatnio udało mi się znaleźć odpowiedniej grubości, która się łatwo przykleja i nie zostawia bąbelków powietrza, a próbowałem już różne opcje i do tej pory wszytko to była porażka. Na allegro można to znaleźć pod nazwą "okładka smoprzylepna" lub "folia do książek". Arkusz 40cm x 5m kosztuje 17zł. Jedyna wada to, że trzeba przyciąć margines takiej folii po naklejeniu i jeżeli ktoś nie ma zdolności manualnych to chyba lepiej się zdecydować na zwykłe laminowanie.
Zapytam aby się upewnić. Rozumiem, że taka folia jest przylepna na całej powierzchni? Obawiam się, że w momencie rozwarstwienia krawędzi nie da się jej wymienić bez niszczenia karty.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Klej jest na całej powierzchni. Na oko jest taki jak folii którą kiedyś miałem i ją się dało ostrożnie odkleić. Znajdę w domu jakieś elementy nie od gier, które można zaryzykować i popróbuję nakleić i odkleić. Na gładkiej powierzchni nie powinno być problemów. Od słabej jakości papieru na pewno nie da się odkleić bez zniszczeń. Po południu albo wieczorem zaktualizuję post. Póki co "starą" folią mam oklejone plansze pomocy i czasu z Leaving Earth i nie ma z tym żadnego problemu.
Mogę też dodać, że nie polecam folii do drukarek. Są cienkie, wiotkie i nie da się ich równo, gładko przykleić.

Edycja

Znalazłem kilka dubletów, które się dało wykorzystać na próbki. Karta z LCGa FFG, karta Legendary z Upperdeck, mała karta z planszówki FFG i karta DVG.
Spoiler:
Po odklejeniu jedynie karta DVG straciła farbę.
Spoiler:
Folia po karcie DVG
Spoiler:
Foila po innych kartach też ma ślad stad wniosek, że karta odrobinę traci na jakości ale poniżej progu tego co można zauważyć gołym okiem.
Spoiler:
Na koniec laminaty Leaving Earth starą folią, która jest odrobinę bardziej przezroczysta. I laminat scenariusza do Warhammer Questa. Nowa folia jest bardziej matowa.
Spoiler:
Spoiler:
Ogólnie jest to alternatywa dla kart, których nie chce się laminować na gorąco, a do których nie ma koszulek. Przy laminowaniu na gorąco już miałem czasem bąbelki powietrza, a raz nawet zagięty zgrzany laminat. Stąd wolę laminowanie na zimno. Póki co jeszcze nic mi się nie odkleiło, a same laminowane plansze nie są aż tak mocno eksploatowane, żeby ryzyko odklejenia było duże.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Świetny test. Dzięki. Może też być tak, że z czasem klej bardziej się zwiąże z kartą. W każdym razie rzeczywiście jest to alternatywa dla laminowania.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Achtung! Warto wiedzieć - klik - o problemie z kurczeniem się niektórych folii po jakimś czasie. Jak dawno oklejałeś pierwsze karty?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Leaving Earth boardgamegeek mi pokazuje, że mam od 2 lat. Tyle też mają pierwsze oklejenia.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

To masz wiarygodne dane :). Jeśli nic się nie dzieje, to chyba ta folia jest ok. Mógłbyś wrzucić namiary albo fotkę etykiety?


edit: @c08mk - dzięki za linka :)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 15:46 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Z tej aukcji zamawiałem.

Ogólnie zawsze jest ryzyko gdy się modyfikuje elementy papierowe ale pozostawienie papieru samemu sobie też mu czasem na dobre nie wychodzi. Dla mnie jest to alternatywa dla koszulek, których nikt nie produkuje. Jeżeli tylko są koszulki odpowiednich rozmiarów to na pewno jest to lepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: 8janek8 »

Cześć, czy ktoś się orientuje jaki jest faktyczny rozmiar koszulek Mayday standard 56x87 (100szt) dystrybuowanych przez Gamico (aktualna partia)?

Chcę zakoszulkować wszystkie karty Summoner Wars PL (tj. ok. 18 paczek). Przymierzałem do koszulek z angielskim opisem i pasowały idealnie. Pytanie, czy te od Gamiko nie okażą się mniejsze.

I przy okazji czy poleci ktoś "ekonomiczne" koszulki do Dominiona PL (Część mam w wersji Barda a cześć GFP?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Ja miałem rozjazd na paczkach z logo gamiko i bez. Reklamowałem i wymieniałem paczki. Polecam poprosić sprzedawcę, aby przebrał paczki i przemierzył, by wszystkie były w takim wymiarze jak potrzebujesz.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: 8janek8 »

Dzięki, a które z nich trzymały większy rozmiar?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

8janek8 pisze: 28 sie 2018, 11:56 Dzięki, a które z nich trzymały większy rozmiar?
Nie pamiętam. Wejdź w kontakt z Gamiko, gdyż oni są dystrybutorem tych koszulek na nasz kraj. Zamawiając koszulki w jakimkolwiek sklepie z reklamacją odeślą do Gamiko.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gatherey »

Czy kupował ktoś w ostatnim czasie Rebele Premium CCG? Dostałem wczoraj Brassa, kupiłem paczkę tych koszulek i szczerze mówiąc na 100 sztuk ledwo znalażłame potrzebne 76, żeby zmieścić koszulki. Reszta to jakiś źle docięty chłam, w który musiałbym wciskać karty na siłę, co na pewno spowodowałoby odkształcenia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Gatherey pisze: 29 sie 2018, 08:56 Czy kupował ktoś w ostatnim czasie Rebele Premium CCG? Dostałem wczoraj Brassa, kupiłem paczkę tych koszulek i szczerze mówiąc na 100 sztuk ledwo znalażłame potrzebne 76, żeby zmieścić koszulki. Reszta to jakiś źle docięty chłam, w który musiałbym wciskać karty na siłę, co na pewno spowodowałoby odkształcenia.
Ja niedawno koszulkowalem w takim samym zestawie i nie było problemu. Karty wchodzą łatwo ale bez nadmiernego luzu. Od góry pozostaje ok 1 mm. Można więc powiedzieć, że koszulka pasuje jak ulał.
Spoiler:
Spoiler:
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gatherey »

Może trafiła mi sie jakaś felerna paczka/partia, ale niesmak pozostał. Nie wiem, czy to nie ostatni raz, kiedy kupowałem rebela :/
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Cóż... wiele osób tu w wątku zgłaszało problemy z wymiarami koszulek Rebela. Ja koszulkuje wszystko, łącznie z kartami których do gry nie używam ale nigdy nie miałem z koszulkami Rebel problemów. Chyba mam szczęście. Na ok 2 tys koszulek tylko jedna koszulka poszła do kosza ze względu na wadę, zagięcie na powierzchni.
ODPOWIEDZ