Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Ja też nie wiem po jaką chorobę Rebel skracał te koszulki CCG. Na większość gier nie pasują, karty wystają z koszulek. A było tak dobrze. Wracam do Arcane, i nie bardzo wiem, co zrobić z dwoma rebelowymi setkami Premium. Ech..
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Z tego co zrozumiałem tłumaczenie Rebela to zmienili fabrykę po poprzednia nie trzymała wymiarów. I ten nowy wymiar nie jest spowodowany decyzją "skracamy" tylko nowy producent produkuje właśnie w takim wymiarze.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

seki pisze: 20 gru 2018, 10:19 Z tego co zrozumiałem tłumaczenie Rebela to zmienili fabrykę po poprzednia nie trzymała wymiarów. I ten nowy wymiar nie jest spowodowany decyzją "skracamy" tylko nowy producent produkuje właśnie w takim wymiarze.
Wiem, czytałem te wyjaśnienia. Tyle, że koszulki nie przystają do wymiaru kart. Niech nie ściemniają, że te koszulki pasują na CCG, bo na większość niestety nie pasują.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Lothrain pisze: 20 gru 2018, 11:25 Tyle, że koszulki nie przystają do wymiaru kart. Niech nie ściemniają, że te koszulki pasują na CCG, bo na większość niestety nie pasują.
Tak z ciekawości na jakie gry CCG te koszulki nie pasują ?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jareks1985 »

Witam
Przetestowałem wszystkie koszulki na karty 62x89 karty LCG od FFG oraz 63,5x88 standard
testowałem
mayday premium 63,5x88 oraz 66x91
ultra pro matte 66x91
FFG szare ccg 63,5x88
rebel premium ccg 63,5x88
sloyca premium 63,5x88
dragonshield crean 63x88
NSKN games paladin 63,5x89

62x89 testowane na Android Netrunner LCG, Gra o tron LCG
63,5x88 - Terraformacja Marsa, K2, Pandemia, Osadnicy Narodziny Imperium, Hero Realms

werdykt
koszulki idealnie pasujące musiałby my mieć 65,5x93mm aby idealnie pasowały, i żadne nie pasują idealnie na karty LCG 62x89
z lepszych znalazłem
1. miejsce Sloyca premium, które cenowo i jakościowo są na 1 miejscu, bo 100 sztuk, 110 mikronów za cene 12zł?, łał cena jest super do jakości. Wymiary zewnetrzne to 65,5x91mm - 1,75 mm po lewej i prawej stronie oraz 0,5-1mm mm z góry oraz 0,5-1mm od dołu na kartach 62x89. Na kartach standardu 63,5x88 pasują idealnie, 1 mm wokół karty co sprawia, ze koszulki sa jedne z lepszych, z minusów mogę wymienić tylko to, ze przy częstym tasowaniu narożniki mogą się dosłownie łamać, taki już urok grubych koszulek.
2. miejsce ultra pro matte, jakość bije w oczy jak tylko odpakujemy paczkę, równe zgrzewy, matowy tył, połyskujący front, cena 12zł za 50 sztuk - 100 mikronów, karta jest nieco luźniejsza w tej koszulce, bo wymiar zewnętrzny to 66x91x, karta 62x89mm wysuwa się nieco, przez co margines z góry jest zbyt mały jak na mój gust. Nie mniej pasuje idealnie na karty 63,5x88, z minusów wkurza mnie hologram na rewersie, może zakrywać jakieś informacje jeśli mamy dwustronną kartę.
3. miejsce to paladin cenowo i jakościowo 6,5zł za paczkę 55 sztuk 90 mikronów wymiary zewnętrzne to 65,5x91 wydają się najlepsze, może nawet lepsze niż Sloyca premium, bo narożniki nie będą się łamać przez wgląd na to, że jest nieco bardziej elastyczna koszulka, a karta, leży równie dobrze. Niestety dostępność jest mocno ograniczona, najczęściej można je nabyć w kampaniach KS, dlatego 3 miejsce.

resztę odrzuciłem ze względu na duży koszt i nie wiele lepsze czy gorsze wyniki
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: warlock »

2. miejsce ultra pro matte, jakość bije w oczy jak tylko odpakujemy paczkę, równe zgrzewy, matowy tył, połyskujący front, cena 12zł za 50 sztuk - 100 mikronów, karta jest nieco luźniejsza w tej koszulce, bo wymiar zewnętrzny to 66x91x, karta 62x89mm wysuwa się nieco, przez co margines z góry jest zbyt mały jak na mój gust. Nie mniej pasuje idealnie na karty 63,5x88, z minusów wkurza mnie hologram na rewersie, może zakrywać jakieś informacje jeśli mamy dwustronną kartę.
Ja tylko dodam że tak technicznie rzecz ujmując to matowy jest front ;). Jak kupisz matowe ultra pro z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem, to matowy jest właśnie front (i tam też jest hologram).
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Jacek_PL pisze: 20 gru 2018, 11:49
Lothrain pisze: 20 gru 2018, 11:25 Tyle, że koszulki nie przystają do wymiaru kart. Niech nie ściemniają, że te koszulki pasują na CCG, bo na większość niestety nie pasują.
Tak z ciekawości na jakie gry CCG te koszulki nie pasują ?
Spróbuj zapakować choćby Terraformację Marsa. Karty wystają.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Lothrain pisze: 20 gru 2018, 15:02 Spróbuj zapakować choćby Terraformację Marsa. Karty wystają.
Przepraszam, pytałem o gry CCG takie jak Magic the Gathering albo Warhammer AoS Champions.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Ja wczoraj włożyłem do Rebeli Premium "Master od Orion", w którym karty po jednym tasowaniu zaczęły się obijać na krawędziach i na tę grę pasuje idealnie. Terraformację trzymam w Rebel Light, które w przeciwieństwie do Premium nie ześlizgują się że stosów i nie pogrubiają ich dwukrotnie. Do tego faktycznie mają lepsze wymiary.

W premium wrzuciłem jeszcze Arkham Horror LCG, ale dopiero dwa duże pudła, więc raczej będę musiał na coś wymienić, póki nie mam zbyt wielu kart. Na początku cieszyło mnie, że koszulki są dopasowane, ale z czasem faktycznie zaczynają się zrównywać z górną krawędzią albo nawet wysuwać. Podobają mi się Light, ale niestety karty trochę trudno się w nich tasuje. Z drugiej strony w AH nie ma do tasowania grubych talii.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Jacek_PL pisze: 20 gru 2018, 15:38
Lothrain pisze: 20 gru 2018, 15:02 Spróbuj zapakować choćby Terraformację Marsa. Karty wystają.
Przepraszam, pytałem o gry CCG takie jak Magic the Gathering albo Warhammer AoS Champions.
To ja przepraszam, że nie czytam ze zrozumieniem. Na to jednak nie odpowiem, bo w gry CCG nie grywam.
murtagh
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2018, 22:17
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: murtagh »

Lothrain pisze: 20 gru 2018, 15:02
Jacek_PL pisze: 20 gru 2018, 11:49
Lothrain pisze: 20 gru 2018, 11:25 Tyle, że koszulki nie przystają do wymiaru kart. Niech nie ściemniają, że te koszulki pasują na CCG, bo na większość niestety nie pasują.
Tak z ciekawości na jakie gry CCG te koszulki nie pasują ?
Spróbuj zapakować choćby Terraformację Marsa. Karty wystają.
Jestem świeżo po koszulkowaniu Terraformacji Marsa koszulkami Rebel CCG Premium, i niestety potwierdzam, że karty na wysokość wchodzą na styk lub lekko wystają. Ale co gorsze wchodzą w te koszulki bardzo ciasno na szerokość... aż momentami bałem się je wciskać, żeby nie uszkodzić kart. Podobnie jest z Obecnością.

Kupiłem 5 opakowań tych koszulek i zastanawiam się co robić. Mam zakoszulkowanego Szeryfa z Nottigham w poprzednią wersję Rebel CCG Premium i kilka mniejszych karcianek i pasowały super. Pewnie przekoszulkuję TM w te stare z Szeryfa, a w te nowe będę próbował koszulkować inne gry z kartami o wymiarach CCG, bo czasem karty CCG z różnych gier różnią się szerokością i wysokością o te 1-2mm. Może coś dopasuję :?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gromb »

Nie mogę zrozumieć decyzji Rebela. Sam na szczęście mamy tylko kilka tytułów w koszulkach premium od Rebeliantów. Kupiłem z ciekawości jakiś czas temu. Sam używam ultra-pro i dla mnie to nr 1. Ostatnio podczas gry w clank'a, kolega wziął je do tasowania, a sam używał Rebelowych i stwierdził, że przechodzi na Ultra. Sztywność, jakość, łatwość tasowania talii. Od razu widać, za co się płaci.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jareks1985 »

warlock pisze: 20 gru 2018, 13:03
2. miejsce ultra pro matte, jakość bije w oczy jak tylko odpakujemy paczkę, równe zgrzewy, matowy tył, połyskujący front, cena 12zł za 50 sztuk - 100 mikronów, karta jest nieco luźniejsza w tej koszulce, bo wymiar zewnętrzny to 66x91x, karta 62x89mm wysuwa się nieco, przez co margines z góry jest zbyt mały jak na mój gust. Nie mniej pasuje idealnie na karty 63,5x88, z minusów wkurza mnie hologram na rewersie, może zakrywać jakieś informacje jeśli mamy dwustronną kartę.
Ja tylko dodam że tak technicznie rzecz ujmując to matowy jest front ;). Jak kupisz matowe ultra pro z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem, to matowy jest właśnie front (i tam też jest hologram).
A to mnie zaskoczyłeś... hologram na froncie irytowałby mnie jeszcze bardziej, ale używam ich do niemal wszystkich kart i zawsze hologram ustawiam na rewersie i nie chciałbym mieć go na froncie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gromb »

A ja ustawiam na awersie :mrgreen:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: warlock »

Jareks1985 pisze: 20 gru 2018, 18:41
warlock pisze: 20 gru 2018, 13:03
2. miejsce ultra pro matte, jakość bije w oczy jak tylko odpakujemy paczkę, równe zgrzewy, matowy tył, połyskujący front, cena 12zł za 50 sztuk - 100 mikronów, karta jest nieco luźniejsza w tej koszulce, bo wymiar zewnętrzny to 66x91x, karta 62x89mm wysuwa się nieco, przez co margines z góry jest zbyt mały jak na mój gust. Nie mniej pasuje idealnie na karty 63,5x88, z minusów wkurza mnie hologram na rewersie, może zakrywać jakieś informacje jeśli mamy dwustronną kartę.
Ja tylko dodam że tak technicznie rzecz ujmując to matowy jest front ;). Jak kupisz matowe ultra pro z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem, to matowy jest właśnie front (i tam też jest hologram).
A to mnie zaskoczyłeś... hologram na froncie irytowałby mnie jeszcze bardziej, ale używam ich do niemal wszystkich kart i zawsze hologram ustawiam na rewersie i nie chciałbym mieć go na froncie.
Matowy front z założenia ma redukować refleksy od słońca/światła, ale spłyca głębię kolorów przez swoją "mleczność", dlatego ja też zawsze używałem tych koszulek odwrotnie niż ustawa przewiduje ;). Ale jakościowo i gabarytowo są ZNAKOMITE.

Część kart ultra pro ma taki delikatny, przezroczysty hologram (Mam kilka takich w rozmiarze Standard European), ale kompletnie nie wiem, czy robili taki przez jakiś czas i przestali, czy po prostu pewne konkretne modele kart taki mają ;). Ale ten chamski srebrny jest straszny, w przypadku niektórych gier zasłania fragmenty tekstu albo ikonografii.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Ten srebrny hologeam jest stary. Na koszulkach z nowej serii już jest ten przezroczysty.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: warlock »

A nowa seria ma jakieś inne opakowanie? Bo jak ostatnio kupowałem ultra pro to też srebrny był ;).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

warlock pisze: 21 gru 2018, 08:32 A nowa seria ma jakieś inne opakowanie? Bo jak ostatnio kupowałem ultra pro to też srebrny był ;).
Mogłeś kupić jeszcze ze starej partii. Nie wiem o którą konkretnie serię pytasz. Deck Protecktor w nowym opakowaniu wygląda tak:
http://www.mtgmintcard.com/accessories/ ... kage-82669

Co ciekawe UP na swojej stronie nie uaktualnił zdjęć produktów - dużo tego mają, a część mniej popularnych koszulek może nadal być sprzedawana ze starszych partii.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: REBEL.pl »

Witajcie,

pojawiamy się w tym wątku aby wyjaśnić kilka kwestii dotyczących koszulek marki Rebel. Jeżeli po przeczytaniu tego posta nasuną się Wam jakieś dodatkowe pytania to śmiało je zadawajcie - postaramy się na nie odpowiedzieć zgodnie z aktualnie posiadaną wiedzą.
seki pisze: 20 gru 2018, 10:19Z tego co zrozumiałem tłumaczenie Rebela to zmienili fabrykę po poprzednia nie trzymała wymiarów. I ten nowy wymiar nie jest spowodowany decyzją "skracamy" tylko nowy producent produkuje właśnie w takim wymiarze.
Tak, zmieniliśmy fabrykę. To była szybka reakcja gdy w poprzedniej fabryce, z dodruku na dodruk, wymiary koszulek nie trzymały deklarowanej wielkości.
Tolerancja szerokości i wysokości powinna wynosić 0,3 mm, a mieliśmy wzory które miały różnice dziesięciokrotnie większe. Te partie nie zostały dopuszczone do obrotu i spowodowały dziurę w dostępności.
Jacek_PL pisze: 20 gru 2018, 11:49
Lothrain pisze: 20 gru 2018, 11:25Tyle, że koszulki nie przystają do wymiaru kart. Niech nie ściemniają, że te koszulki pasują na CCG, bo na większość niestety nie pasują.
Tak z ciekawości na jakie gry CCG te koszulki nie pasują ?
Z wymiarem CCG jest bardzo ciekawie. Ogólnie przyjęto aby wymiarem "Classic Card Game" nazywać 63mm x 88mm. Taki standard mają na przykład karty do Magic the Gathering.
Zmieniając fabrykę poprosiliśmy aby własnie taki standard przyjęła dla koszulek CCG. Kiedy używa się Rebelowych CCG do tych kart, pasują one idealnie.

Na rynku jest więcej produktów, które wykorzystują karty CCG, które tak naprawdę nie są nimi - mają własny rozmiar. Często jedno i to samo wydawnictwo ma dwie gry, których karty nazywane są kartami CCG, a są one różne od siebie.

Przykład:

X-wing 2.0 posiada karty o wymiarach: 62mm x 88mm
Keyforge posiada karty o wymiarach 62,5mm x 89mm
Magic the Gathering posiada karty o wymiarach 63mm x 88mm
Terraformacja Marsa posiada karty o wymiarach 63,5mm x 89mm


Tym samym nie da się wyprodukować jednego wzoru, który będzie pasował idealnie na wszystkie karty, a naszym celem było idealnie dopasowanie naszych koszulek do kart. Naszym błędem było to, że skupiając się na dopasowaniu formatu straciliśmy z oczu fakt, że niektóre wzory innych firm celowo są większe, aby były uniwersalne, a nie dlatego, że to pomyłka.

Aby rozwiązać ten problem, opracowujemy właśnie nowy wzór, który nazwiemy "CCG Long" (chyba, że ktoś zaproponuje lepsza nazwę, chętnie wysłuchamy). Będzie on pasował do kart wysokich na 89 mm, a także do tych, które mają wysokość wynoszącą 88 mm (wtedy będzie trochę więcej folii na kartą).
Będziemy prowadzić obie linie produktowe - "CCG Long" oraz "CCG".

Do naszego magazynu właśnie dotarły koszulki w tym przedłużonym formacie, ale jest to dostawa CCG z jednokolorowym tyłem. Pasują one zarówno do kart CCG, jak i kart dłuższych na wysokość, na przykład do KeyForge czy Terraformacji Marsa.
Sugerowana cena detaliczna koszulek z kolorowym tyłem wyniesie 19,95 zł, w opakowaniu znajduje się 100 sztuk koszulek. Dostępność planowana jest na koniec grudnia 2018 r.

Koszulki przezroczyste w formacie "CCG Long" dopiero zleciliśmy do produkcji i będą dostępne na przełomie lutego/marca 2019 roku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszamy do ich zadawania i jedyne o co prosimy to o chwilę cierpliwości, gdyż z uwagi na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz remanent może być tak, że nie będziemy w stanie odpowiedzieć na nie wcześniej niż na początku stycznia.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 13:54 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Drogi Rebelu,
to bardzo dobra informacja :) Poczekam więc choćby i do marca, żeby bez sensu nie przekładać kart w inne koszulki. Jeśli do tego czasu karty korporacji będą bez koszulek, to świat się nie zawali. Dziękuję, że myślicie o graczach.
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DEyON »

REBEL.pl pisze: 21 gru 2018, 12:53 Z wymiarem CCG jest bardzo ciekawie. Ogólnie przyjęto aby wymiarem "Classic Card Game" nazywać 63mm x 88mm. Taki standard mają na przykład karty do Magic the Gathering.
Ale Wasze obecne koszulki i tak są za krótkie jak na standard CCG nawet w rozmiarze 63mm x 88mm :/ I nie chodzi tylko o rozmiar CCG, wszystkie wasze koszulki są za krótkie! Patrzcie na Wasze nowe i stare mini american - kpina.

Obrazek

Nowa wersja do śmietnika bo karta jest na równo z końcem koszulki. Przemyślcie te rozmiary albo skonsultujcie z kimś bo tak samo jest z mini european i CCG, więc domyslam się, że z każdym waszym nowym rozmiarem jest problem.
REBEL.pl pisze: 21 gru 2018, 12:53 Koszulki przezroczyste w formacie "CCG Long" dopiero zleciliśmy do produkcji i będą dostępne na przełomie lutego/marca 2019 roku.
W jakie cenie będzie 100 szt. przeźroczystych CCG Long i jaką będą miały grubość? Czy będą w wariancie Premium i Standard jak reszta koszulek w Waszej sprzedaży?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Rebelu bardzo dobre posunięcie. Nie lubie długich koszulek, idealnie dla mnie gdy karta kończy się równo z koszulką lub chowa się w niej na 1 mm. Kart nie zalewam napojami, koszulkuje głównie dla wygody tasowania i zabezpieczenia krawędzi. Nie należę więc do krytyków długości ale dodatkowy rozmiar do zakupu pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie kart. Super.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: warlock »

koszulkuje głównie dla wygody tasowania i zabezpieczenia krawędzi.
W jaki sposób zabezpieczasz górną krawędź, skoro lubisz, gdy koszulka kończy się równo z kartą?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

warlock pisze: 21 gru 2018, 15:24
koszulkuje głównie dla wygody tasowania i zabezpieczenia krawędzi.
W jaki sposób zabezpieczasz górną krawędź, skoro lubisz, gdy koszulka kończy się równo z kartą?
Nie zabezpieczam w żaden dodatkowy sposób bo nie ma takiej potrzeby. Krawędź się nie niszczy nawet gdy karta kończy się na równo z koszulką. Karty się niszczą przede wszystkim przy tasowaniu a ja tasuje metodą wcisku w taki sposób, że jedna część narożnikiem wciskana jest w długą krawędź pozostałej części. Nic się nie haczy ani nie przeciera a brud się nie dostaje bo przekąski stosowane przy moich grach są niebrudzące.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Dla mnie koszulki to raczej przykra konieczność, więc lubię jak przynajmniej są świetnie dopasowane. Problemem Rebel Premium CCG jednak nie jest nawet to, że karty kończą się równo z górną krawędzią (bo to by było ok), ale to, że w trakcie gry wysuwają się delikatnie z koszulki, bo gruba folia z czasem wypycha je ku górze. Bardzo mnie cieszy, że pojawi się odrobinę dłuższa wersja.
ODPOWIEDZ