Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

pavel pisze: 01 gru 2018, 14:26 Biję się w pierś. Więc szukam dalej. Na bgg jest masa rzeczy w pdf, w zakładce files, ale nie znalazłem tam rule book'a.
A nieeee... Na bgg nie znajdziesz. Trzeba trochę pogooglać.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Sir_Yaro pisze: 01 gru 2018, 13:33
Sa zasady pdf do 1.0 dostępne, pdf ze skanami (obrazki) w środku do 1.5, a także są już zasady przetłumaczone na polski i niedługo powinny być dostępne.
Jest też rosyjskie i hiszpańskie tłumaczenie dostępne w pdf.
Znalazłem. Pozostaje mi już tylko czekać nagrę i polską wersję :)
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: kompan »

Wszystko fajnie ale lepiej sie modlcie, zeby wasze egzemplarze nie byly uszkodzone i doszly na 100% bo 'customer service' to niestety najgorszy przyklad zlewania klienta (ocierajacego sie o zwykle chamstwo) jaki widzialem. Kiedykolwiek i gdziekolwiek.
...co przy takich kwotach daje troche do myslenia jak to jest mozliwe, ze Poots wciaz nie dostal za to po lapach. Ale slepe fanbojstwo w KDM to kolejna historia, o ktorej mozna dlugo pisac (niestety z duza wiekszoscia KDM fandomu nie ma nawet po co nawet dyskutowac).
O ile gra jest fajna (i wciaz za droga na to co sie dostaje) to cala reszta mocno kuleje. Niestety.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

kompan pisze: 03 gru 2018, 18:32 Wszystko fajnie ale lepiej sie modlcie, zeby wasze egzemplarze nie byly uszkodzone i doszly na 100% bo 'customer service' to niestety najgorszy przyklad zlewania klienta (ocierajacego sie o zwykle chamstwo) jaki widzialem. Kiedykolwiek i gdziekolwiek.
...co przy takich kwotach daje troche do myslenia jak to jest mozliwe, ze Poots wciaz nie dostal za to po lapach. Ale slepe fanbojstwo w KDM to kolejna historia, o ktorej mozna dlugo pisac (niestety z duza wiekszoscia KDM fandomu nie ma nawet po co nawet dyskutowac).
O ile gra jest fajna (i wciaz za droga na to co sie dostaje) to cala reszta mocno kuleje. Niestety.
Napisz jakie masz negatywne doświadczenie jeśli chodzi o shop.kingdomdeath czy KS. Co kwoty mają do tego jak obsługiwana jest wysyłka, czy serwis dla klientów ? Trochę tak sobie narzekasz, ma się rozumieć.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Iesthir »

kompan pisze: 03 gru 2018, 18:32 Wszystko fajnie ale lepiej sie modlcie, zeby wasze egzemplarze nie byly uszkodzone i doszly na 100% bo 'customer service' to niestety najgorszy przyklad zlewania klienta (ocierajacego sie o zwykle chamstwo) jaki widzialem. Kiedykolwiek i gdziekolwiek.
Mam 100% inne doświadczenia. Co prawda miałem z nimi do czynienia tylko dwa razy ale:
1. Napisałem, że pocztówki które mi przysłali z pin-upami są pogięte - bez problemu wysłali mi nowe
2. Napisałem, że pudełko od Pinups of death 1 przyszło brudne, a że jestem kolekcjonerem, to chciałbym czyste, nawet na mój koszt - wysłali mi drugie pudełko od Pinups of death 1 ze wszystkimi Pinupami w środku (!!!)
Więc niestety nie mogę się z tobą w ogóle zgodzić, wręcz przeciwnie. Customer service zawsze obsłużył mnie szybko, sprawnie i na moją korzyść.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: vcrproszek »

kompan, przestań siać fetor. Obsługa klienta jest na bardzo dobrym poziomie. 3 razy zgłaszałem się do nich z problemem i 3 razy został rozwiązany bez problemu. Kontakt zawsze był najpóźniej w ciągu 2/3 dni.
Naoglądałeś się jakiś obrazków w internecie, że paczki są uszkodzone ? Tak bywa, że spedytorzy je niszczą. KDM wymienia je bez problemu. A to, że gra tyle kosztuje to nagle ma oznaczać, że grę będą Ci dostarczać małe elfy w święta osobiście ?
Jesteś przykładem człowieka, który puszcza jad w internet tylko dla samego puszczania.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

To chyba trochę nie tak. Z moich obserwacji (i dwój osobistych doświadczeń) wynika, że olbrzymia większość dostaw i reklamacji kończy się szczęśliwie. Pomimo, że wsparcie generalnie nie jest jakiś najwyższych lotów. Natomiast te nieliczne sytuacje które nie są rozwiązywane (i są potem wokalizowane na forach i grupach FB) zdarza się wsparciu spie**olić tak epicko, że aż ciężko uwierzyć. No i potem taki smród się potrafi dłuuugooo ciągnąć.


Moja uniwersalna rada? Nagrywać otwieranie paczek. Wszystkich, zawsze. Łącznie z wyjmowaniem ich z paczkomatu (jeśli dotyczy). To rozwiązuje niemal natychmiast wszelkie wątpliwości, uspokaja wpienionych, kończy reklamacje itp itd. Ja wiem, że zakładanie z góry iż przyjdzie do Ciebie zniszczona przesyłka z cegłą w środku to trochę paranoja ale to naprawdę potrafi niewiarygodnie pomóc.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 12:04 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: kompan »

Nie bede sie klocil, bo unikam dyskusji z fandomem KDM jak ognia. Pozwole sobie jednak na krotka odpowiedz.

Nie, obsluga klienta wcale nie jest mila. Nie, zdarza sie, ze nie odpisuja po dwoch dniach. Nie, nie chca wszystkiego wymienic, a jak juz sie 'zlituja' to trzeba czesto placic za przesylke wymienianych elementow (sic!). Mnostwo osob mialo takie problemy i wystarczy poczytac inne fora jakim (niestety nie ma na to innego slowa) buractwem czesto i gesto popisuje sie osoba/popisuja sie ludzie chowajacy sie za ksywa Dark Mediator.
Jesli trzeba zasypywac mailami samego Pootsa, wysylac tweety i czekac miesiacami na jego osobista odpowiedz to znaczy, ze nie wszystko jest takie ok. Mozna zaklinac rzeczywistosc ale takie sa fakty, z ktorymi trzeba sie liczyc. Kto chce ten znajdzie posty ludzi, ktorzy nie mieli tak 'cudownych' doswiadczen jak wyzej podpisani.

Jesli chodzi o cene i jej koszta to sprawa akurat jest jasna. Jesli place juz tyle za gre to ma byc przyslana w stanie idelanym. Nie ma innej mozliwosci i nie interesuje mnie kto zawinil po drodze - bo na 100% nie bylem to ja. I tu niestety zaczynaja sie schody.
Zabawna rzecz ale ludzie w wiekszosci wierza, ze jesli cos kosztuje duzo to od razu jest idealne i bez wad. Co jest oczywista mrzonka i kompletna bzdura, ale niektorzy lubia sie najwyrazniej oklamywac (w sumie nie moja sprawa). To, ze sie kupuje za gre tysiace to nie znaczy jednak, ze jest ona od razu mistrzostwem swiata, ktorego nie mozna w zaden sposob skrytykowac. Jest bardzo dobra (i bardzo irytujaca momentami - wiem, bo posiadam ;) ) ale nie mam juz ochoty na jakikolwiek kontakt z KDM customer support, a wiekszosc jej zaslepionych fanow wole od dawna omijac z daleka.

Przy tylu tysiacach wyslanych paczek zawsze cos pojdzie nie tak. Jestem tego absolutnie swiadomy. Ale tak jak napisal Sir Yaro (bardzo poetycko to ujales; szacun) - "epickosc spierdolenia" obslugi klienta w KDM w niektorych przypadkach przekracza jakakolwiek skale. Jak dla mnie to wystarczy. Sa granice chamstwa, ktore toleruje.

To tak dla przeciwwagi dla tych wszystkich postow, ktore slepo zachecaja do kupna. Ot zeby wiedzec, ze istnieje tez druga strona medalu. Moze mniejsza, moze nie tak czesta, ale potrafiaca zepsuc prawie cala przyjemnosc jaka powinno sprawiac granie :).
Over & out. Milego dnia ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: elayeth »

Może wsadzę trochę kij w szprychy... ale tak się zastanawiam ... czysto teoretycznie... ile "wartości" z tej gry zeszłoby gdyby zamienić większość figurek na kartoniki (niczym w Gloomhaven)?
Pytanie jest trochę dwojakie - ile z tej bardzo wysokiej ceny potencjalny klient płaci za plastik? A druga część pytania dotyczy samej mechaniki - zastanawiam się o ile radość z rozgrywek by spadła (i być może jakby to przełożyło się na oceny gry), gdyby wywalić z niej te wszystkie (fakt - wypasione) figsy?

PS: Chyba nie ukrywam dobrze faktu, że w grach szukam głównie dobrej mechaniki, a figurki są dla mnie miłym dodatkiem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Curiosity »

@Sir_Yaro
@kompan
A ja bym prosił o wygwiazdkowanie "sami wiecie którego fragmentu", albo posty pójdą do moderacji za łamanie regulaminu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

elayeth pisze: 04 gru 2018, 11:52 Może wsadzę trochę kij w szprychy... ale tak się zastanawiam ... czysto teoretycznie... ile "wartości" z tej gry zeszłoby gdyby zamienić większość figurek na kartoniki (niczym w Gloomhaven)?
Pytanie jest trochę dwojakie - ile z tej bardzo wysokiej ceny potencjalny klient płaci za plastik? A druga część pytania dotyczy samej mechaniki - zastanawiam się o ile radość z rozgrywek by spadła (i być może jakby to przełożyło się na oceny gry), gdyby wywalić z niej te wszystkie (fakt - wypasione) figsy?

PS: Chyba nie ukrywam dobrze faktu, że w grach szukam głównie dobrej mechaniki, a figurki są dla mnie miłym dodatkiem.
Śmieszne ze o tym piszesz. Ja nawet takie cośki zrobiłem dla gościa z Singapuru :D
Obrazek
Tylko, że nie są papierowe :)
Papierowe proxy wiem, że są w ruskiej wersji.

Grałem z nimi zamiast figurek i są super jako wersja mobilna figsów. Gra w taki sposób trochę traci bo to jednak jest ameri i wygląd się liczy. Ale postawisz na stół dowolna inna troszeńkę podobna figurke i już nie ma to specjalnego znaczenia. Przynajmniej wg mnie. Gra dalej trzyma poziom.

Co do ceny to moge tylko teoretyzować ale na podstawie cen plastiku w drugim obrocie oraz nielicznych sytuacji kiedy dało się kupić sam plastik od pootsa to strzelam, że sam papier mógłby kosztować jakieś 60-70% mniej. Wiem nawet, że na jednym konwencie w usa sprzedawał kdm'a bez figurek za 100$. Niestety nie było prawie (albo całkiem) chętnych i gdzieś pisał ze do tego pomysłu nie zamierza wracać.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: shaigan »

@elayeth - Gdyby wrzucić figurki w kartoniki trzeba by je wozić małym busem. Raz że jest ich sporo w tym bardzo nieregularne i duże, po za tym o twardy plastik, do tego klejony, trzeba bardziej dbać.
Duża część ceny to plastik, dla mnie większa dla kogoś mniejsza, co nie zmienia faktu, że pudło jest potężne i swoje musi kosztować (nie będę dyskutował o tym czy mogło by być tańsze, bo skoro jest popyt, to o czym tu gadać).
Granie w tą grę bez figurek to jak granie w bitewniaka czołgiem z pudełka od bigmaca (chociaż są tacy stratedzy którym to nie przeszkadza).
Odnosząc się do Twojej uwagi w PS. chyba nie tej gry szukasz.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

Poniżej moje doświadczenie z customer service KDM.

TL;DR - brakowało mi dwóch kart i lewego skrzydła Phoenixa. Skrzydło przyszło po dwóch tygodniach, karty dopiero po roku i wielokrotnym przypominaniu się. Lekka wtopa, ale mimo wszystko nie jest tak źle ;)
  • 2017-10-30 Otrzymałem paczkę z KDM 1.5
  • 2017-10-31 Sprawdziłem zawartość, przeliczyłem karty etc. Brakuje mi dwóch kart i lewego skrzydła Phoenixa, więc zgłaszam sprawę do customer service.
    Spoiler:
  • 2017-11-02 2 dni później odpowiedź. Mam sprawdzić jeszcze raz i przesłać listę oraz zdjęcia uszkodzonych/brakujących elementów.
    Spoiler:
  • 2017-11-02 Przesyłam drugi raz to samo, tym razem ze zdjęciami
    Spoiler:
  • 2017-11-02 Ticket zostaje zamknięty. Dostaję numer do śledzenia przesyłki.
    Spoiler:
  • 2017-11-16 Dostałem paczkę. Otwieram pudełko, rozwijam ekstra czarny papier i widzę lewe skrzydło Phoenixa, natomiast nie ma żadnych kart. Robię follow-up do poprzedniego ticketa i zgłaszam, że brakuje 2 kart.
    Spoiler:
  • 2017-11-16 Po pół godziny (!) dostaję odpowiedź, że się tym zajmą. Ticket zamknięty i oznaczony jako rozwiązany.
    Spoiler:
  • 2017-11-23 Kolejny follow-up, tym razem proszę o jakiś update.
    Spoiler:
  • 2017-12-04 Po półtorej tygodnia odpowiedź, że są zarobieni po pachy, nie mają zamienników i mam poczekać miesiąc lub dwa. Ok, czekam...
    Spoiler:
  • 2018-04-08 Poczekałem nawet trochę dłużej, no ale ile można? Kolejny follow-up ticket z przypomnieniem.
    Spoiler:
  • 2018-04-09 Dzień później odpowiedź, że Dark Mediator osobiście popchał sprawę dalej i mam oczekiwać numeru do śledzenia paczki. Ticket oznaczony jako rozwiązany i zamknięty.
    Spoiler:
  • 2018-05-17 Dalej cisza, więc kolejny raz się przypominam.
    Spoiler:
  • 2018-05-17 Jeszcze tego samego dnia odpowiedź, że nadal nie mają zamienników (sic!), zajmą się tym jak tylko je będą mieli i że nie muszę już im tego zgłaszać, bo mają zanotowane.
    Spoiler:
  • 2018-10-08 Sytuacja bez zmian, minął już prawie rok od mojego zgłoszenia, więc kolejny follow-up z przypomnieniem.
    Spoiler:
  • 2018-10-08 Odpowiedź jeszcze tego samego dnia. Magicznie karty się znalazły i zostały wysłane! Ticket zamknięty i oznaczony jako rozwiązany (jak wszystkie poprzednie).
    Spoiler:
  • 2018-10-?? Tydzień lub dwa później otrzymałem dwie brakujące karty. Zajęło to prawie rok...
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: elayeth »

@Sir_Yaro
@shaigan
Dzięki za odpowiedzi. Nie wgryzałem się mocno w temat KDM, ale uwielbiam GH i próbuję trochę wysondować o co chodzi z tym KDM i aż tak wypasionymi figurkami. Czy to jest nadal gra planszowa, czy może bitewniak, czy może produkt (bardziej dla hobbystów), w którym płacimy głównie za figurki? ... i ile z tej gry planszowej tam jest?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

raphaell7 pisze: 04 gru 2018, 12:21 Poniżej moje doświadczenie z customer service KDM.

TL;DR - brakowało mi dwóch kart i lewego skrzydła Phoenixa. Skrzydło przyszło po dwóch tygodniach, karty dopiero po roku i wielokrotnym przypominaniu się. Lekka wtopa, ale mimo wszystko nie jest tak źle ;)
  • 2017-10-30 Otrzymałem paczkę z KDM 1.5
  • 2017-10-31 Sprawdziłem zawartość, przeliczyłem karty etc. Brakuje mi dwóch kart i lewego skrzydła Phoenixa, więc zgłaszam sprawę do customer service.
    Spoiler:
  • 2017-11-02 2 dni później odpowiedź. Mam sprawdzić jeszcze raz i przesłać listę oraz zdjęcia uszkodzonych/brakujących elementów.
    Spoiler:
  • 2017-11-02 Przesyłam drugi raz to samo, tym razem ze zdjęciami
    Spoiler:
  • 2017-11-02 Ticket zostaje zamknięty. Dostaję numer do śledzenia przesyłki.
    Spoiler:
  • 2017-11-16 Dostałem paczkę. Otwieram pudełko, rozwijam ekstra czarny papier i widzę lewe skrzydło Phoenixa, natomiast nie ma żadnych kart. Robię follow-up do poprzedniego ticketa i zgłaszam, że brakuje 2 kart.
    Spoiler:
  • 2017-11-16 Po pół godziny (!) dostaję odpowiedź, że się tym zajmą. Ticket zamknięty i oznaczony jako rozwiązany.
    Spoiler:
  • 2017-11-23 Kolejny follow-up, tym razem proszę o jakiś update.
    Spoiler:
  • 2017-12-04 Po półtorej tygodnia odpowiedź, że są zarobieni po pachy, nie mają zamienników i mam poczekać miesiąc lub dwa. Ok, czekam...
    Spoiler:
  • 2018-04-08 Poczekałem nawet trochę dłużej, no ale ile można? Kolejny follow-up ticket z przypomnieniem.
    Spoiler:
  • 2018-04-09 Dzień później odpowiedź, że Dark Mediator osobiście popchał sprawę dalej i mam oczekiwać numeru do śledzenia paczki. Ticket oznaczony jako rozwiązany i zamknięty.
    Spoiler:
  • 2018-05-17 Dalej cisza, więc kolejny raz się przypominam.
    Spoiler:
  • 2018-05-17 Jeszcze tego samego dnia odpowiedź, że nadal nie mają zamienników (sic!), zajmą się tym jak tylko je będą mieli i że nie muszę już im tego zgłaszać, bo mają zanotowane.
    Spoiler:
  • 2018-10-08 Sytuacja bez zmian, minął już prawie rok od mojego zgłoszenia, więc kolejny follow-up z przypomnieniem.
    Spoiler:
  • 2018-10-08 Odpowiedź jeszcze tego samego dnia. Magicznie karty się znalazły i zostały wysłane! Ticket zamknięty i oznaczony jako rozwiązany (jak wszystkie poprzednie).
    Spoiler:
  • 2018-10-?? Tydzień lub dwa później otrzymałem dwie brakujące karty. Zajęło to prawie rok...

Kurcze, ja nie liczyłem jeszcze ani kart ani komponentów... zacząłem się martwić...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Arius »

olsszak pisze: 04 gru 2018, 14:32 Kurcze, ja nie liczyłem jeszcze ani kart ani komponentów... zacząłem się martwić...
To chyba sobie też na dniach przeliczę i z powrotem zapakuję do pudełka :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: shaigan »

Sprawdziłem tylko Spidiculesa, miał dwa zestawy tych samych nóg a powinien być mirror różniący się małym dzyndzelkiem. Przysłali mi nowy komplet (L+R), podobno dosyć częsty błąd w tym rozszerzeniu.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: playerator »

olsszak pisze: 04 gru 2018, 14:32
raphaell7 pisze: 04 gru 2018, 12:21 - ciaaach -
Kurcze, ja nie liczyłem jeszcze ani kart ani komponentów... zacząłem się martwić...
@olsszak - FTFY :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 477
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 390 times
Been thanked: 330 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: cactusse »

elayeth pisze: 04 gru 2018, 11:52 (...) A druga część pytania dotyczy samej mechaniki - zastanawiam się o ile radość z rozgrywek by spadła (i być może jakby to przełożyło się na oceny gry), gdyby wywalić z niej te wszystkie (fakt - wypasione) figsy?

PS: Chyba nie ukrywam dobrze faktu, że w grach szukam głównie dobrej mechaniki, a figurki są dla mnie miłym dodatkiem.
Byłem sceptycznie nastawiony do mechaniki KDM ("roll-to-hit" i "roll-to-damage" w 2015+ roku ??), ale muszę przyznać, że sprawdza się naprawdę dobrze.
Początek kampanii jest dość losowy i strategia ogranicza się do chowania w trawie i rzucania kamieniami, ale w późniejszych potyczkach gdy ma się już dostęp do dużego zasobu Survivalu, dodatkowych akcji i lepszego sprzętu robi się naprawdę fajnie.
Przeciwników jest niewielu, ale są niesamowicie klimatyczni, ich mechaniki są solidnie zróżnicowane, a walka z ich najpotężniejszymi wcieleniami jest naprawdę legendarna i wymaga solidnego wypuzzlowania odpowiednich bohaterów oraz podejścia.

Btw. Wszystkie rozgrywki odbębniam pięcioma podstawowymi figurkami (bo więcej nie chciało mi się sklejać) i nie czuje się jakoś uboższy w doświadczenie, ba czasami żałuje, iż nie mam do dyspozycji takich żetonów jakie podrzucił Sir_Yaro, by gra była łatwiejsze w obsłudze i transporcie ;-) .
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

cactusse pisze: 05 gru 2018, 16:13 Btw. Wszystkie rozgrywki odbębniam pięcioma podstawowymi figurkami (bo więcej nie chciało mi się sklejać) i nie czuje się jakoś uboższy w doświadczenie, ba czasami żałuje, iż nie mam do dyspozycji takich żetonów jakie podrzucił Sir_Yaro, by gra była łatwiejsze w obsłudze i transporcie ;-) .
Jak Cię 150zł nie przeraża to mogę Ci wygrawerować takie żetony. :P
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Jakie żetony ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Sir Yaro z 5 postów wstecz wrzucił fotkę żetonów do używania zamiast figurek w grze. Figurki elegancko trzymasz na półce a grasz takimi żetonami :lol:
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

olsszak pisze: 06 gru 2018, 00:24 Jakie żetony ?
Obrazek
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

KD:M przez ostatnie 2 tygodnie pochłonął mnie całkowicie. Trochę ubolewam, że kampania nie poszła przez ten czas mocno do przodu, bo każdy chciał przyjść i zagrać, tak prolog chyba z 10 razy ograłem ☺ Święta przegrałem z tym tytułem, a najlepsze było w wigilie, kiedy pierwszy raz doszło (na wczesnym etapie ) do śmierci naszej postaci.
Spoiler:
Na tą chwilę potrzebujemy nowe figurki, bo staramy się grać i zmieniać je wraz z postępem scenariusza. Ja mógłbym grać dalej używając podstawowych figur, ale są objekcje współgraczy czemu nie korzystać z dobrodziejstw KDM w pełni. A jak jest/było u Was z figurkami?
Ogólnie to po zakończeniu Gloomhavena, nie myślałem, że może mnie coś tak pozytywnie zaskoczyć w temacie dużych i długich gier.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Cisza w wątku, a Gen Con już w czwartek. Adam Poots zaskoczy dużą dawką nowości. Update niedługo. Czekam z niecierpliwością.
https://twitter.com/kingdomdeath
ODPOWIEDZ