Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

Ciężko mi pojąć, że w 2019 firma nie umie się zatowarować raz w roku, aby dostarczyć produkt i to desperatom co chcą wydać kilka tysiecy złotych. Przecież takich osób nie jest nieskończona ilość. Lol.
Od 5:40 odświeżałem stronę. Gorma w uk nie było w ogóle. Sunstalker zszedł w 10 minut, zanim skumałem o co chodzi i dlaczego partiami dodają towar.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Ale to jest bardzo sprytne posunięcie. Chciałeś kupić dodatki, czekałeś kilka miesięcy na BF ale nie załapałeś się... kurde ale chcesz dalej te dodatki. No to co robić. Kupujesz w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Aż tak bym nie snuł teorii spiskowych jak to Poots nie chce pieniędzy od europejczyków ;).
Ja na to patrze w ten sposób. Wielka Brytania była w ostatnim czasie problematycznym przyszłościowo krajem, ponieważ nie wiadomo do końca jak mogłyby się zmienić przesyłki po brexicie. Dlatego byłoby ryzykowne przesyłać tam duża partię towarów. Mimo zarobionych milionów to nie jest wielka firma w której przepływ towrów jest płynny. Ja tam podejrzewam, że ja jest uruchamiana produkcja, to jest później po prostu dzielona na partie: 3/4 USA bo to wielki rynek i reszta na Australię, Kanadę, Europę.
Przed tym BF nie dosyłano towarów do Europy wcale. Po prostu zeszło to co mieli w magazynie. Te duże dodatki Sunstalker, Smok, Gorm - to nie było ich po minucie jak sprawdzałem. Albo ich nie było wcale, albo były jak podejrzewam pojedyncze sztuki, i Ci fanatycy którzy naciskali w przeglądarkach F5 i wbijali od razu po ten towar załapali się na zakup. Były kostki, ale zniknęły no nie wiem... w 10 minut. Manhunter utrzymał się do 7 rano jakoś tak, a Gigalion skończył się koło 9. Mogło też być tak, że z jakichś nieznanych nam powodów nie dopłynął statek z towarami? To wiedzą firma się nie podzieli. Ja bym tam obstawiał inne zdarzenia niż niechęć amerykanów do europejskiej waluty ;). Im na pewno pieniądz nie śmierdzi z żadnej części świata. Po prosty musimy się pogodzić z tym, że Europa jest mniejsza, leży dalej a przesyłanie towarów do nas jest bardziej skomplikowane dla firmy z USA.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Myślę że może rzeczywiście tak być. Że niepewność związana z brexitem trochę przeszkodziła w wyprzedaży, bundle już się skończył kilka tygodni temu w uk i nie został dowieziony, Dragon King jeśli był to w takiej ilości że po minucie koniec, z lepszych dodatków był sunstalker. Ja licząc że jednak bundle się pojawi i nie zabraknie zacząłem zamawiać figurkowe rzeczy i skończyło się tak że dodatki będą z US.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

No cóż pozostaje mi sobie pluć w brodę, że rok temu nie kupiłem smoka ;). No ale byłem pewny, że w tym roku będzie jak w ubiegłym i z palcem w nosie będę mógł mieć Gorma i smoka. No cóż... więc do przyszłego roku co najmniej pewnie nie zagram w kampanię Gwiezdnych ludzi. A za Gorma będzie musiał przez rok jakiś proxacz po planszy poganiać. Gigalew ma taką samą podstawkę więc może nim będę tratował Ocalałych ;).
Widzę, że trochę nowych osób zaczęło grać w tę grę po BF. I tak sobie pomyślałem, że przydałaby się każdemu garść porad na początek tyczących się mechaniki i różnych niuansów. Bo jakkolwiek początek jest niezawiły i każdemu się wydaje, że to prosta gra, tak z każdym kolejnym rokiem pułapek jest coraz więcej i mówiąc szczerze powątpiewam by ktoś zagrał dobrze swoją pierwszą kampanię. Ja popełniłem mnóóóóóstwo błędów grając w coś a'la KDM ;). I na pewno nadal niejeden popełniam, ale coś tam pamiętam na czym rozkładałem się na początku, więc i inni mogę w tę pułapkę wpaść. Może by tak zebrać do kupy te informacje porozrzucane po Facebooku, tutaj i wrzucić do wątku zasad na forum? W zasadzie nie ma wątku o KDM bo jakby wszyscy wszystko wiedzą ;). Tylko nie wiem czy tam można założyć wątek bez pytania, tylko od razu z odpowiedziami? Chyba by za to moderator go nie usunął no nie?
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

krecilapka pisze: 30 lis 2019, 11:41. Może by tak zebrać do kupy te informacje porozrzucane po Facebooku, tutaj i wrzucić do wątku zasad na forum? W zasadzie nie ma wątku o KDM bo jakby wszyscy wszystko wiedzą ;). Tylko nie wiem czy tam można założyć wątek bez pytania, tylko od razu z odpowiedziami? Chyba by za to moderator go nie usunął no nie?
Byłoby super, bo twoje wpisy sporo wyjaśniają.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

Chętnie bym taki post dla świeżaka przeczytał, chociaż trochę się już przygotowałem do startu.
Póki co zamówiłem podstawkę, a kilka dodatków już mam (bez figurek, planuję grać w wersję ekonomiczną "non plastic").
Jak dotrze i pogramy planujemy o kdm zrobić materiał w podcaście i na blogu Pełną parą, by grę trochę szerzej przedstawić w polskiej blogosferze :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: playerator »

krecilapka pisze: 30 lis 2019, 11:41 (...) przydałaby się każdemu garść porad na początek tyczących się mechaniki i różnych niuansów (...) Może by tak zebrać do kupy te informacje porozrzucane po Facebooku, tutaj i wrzucić do wątku zasad na forum? (...)
Świetny pomysł!

krecilapka pisze: 30 lis 2019, 11:41 (...) Tylko nie wiem czy tam można założyć wątek bez pytania, tylko od razu z odpowiedziami? Chyba by za to moderator go nie usunął no nie?
Moderacja nie usunie wątku o zasadach, skoro będzie o zasadach :wink:
Mówiąc całkiem serio, taki poradnik dla początkujących w pierwszym poście wątku dotyczącego zasad to będzie super sprawa.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

dorelas pisze: 30 lis 2019, 16:57
pavel pisze: 30 lis 2019, 15:50
dorelas pisze: 30 lis 2019, 15:44

Co to za herezja? pier... innych ludzi. To wlasnie oni nie wiedza jak sa kruche . Wezma je w lapsko i na twoich oczach zmiazdza figurke za 300 zeta.
Tylko ty jeden, grajac sam mozech ich dotykac!
Zachowaj poziom wypowiedzi. Figurki są bardzo dobrze wykończone i faktycznie niektóre elementy delikatne. Wszystkie są warte około 140$.
wiadomosc jest jak najbardziej na poziomie.
Ta ironia rzeczywiście Ci się udała :D

Obejrzałem końcówkę Berserka. Mam mieszane uczucia odnośnie estetyki.
Co zaś się tyczy poradnika - świetna sprawa, trzeba tylko ospoilerować go by oddzielić porady: jak w to mechanicznie grać, i jak się w tym wszystkim nie pogubić, od rzeczy które z założenia gracz powinien poznać sam.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

Abidarius pisze: 30 lis 2019, 11:46
krecilapka pisze: 30 lis 2019, 11:41. Może by tak zebrać do kupy te informacje porozrzucane po Facebooku, tutaj i wrzucić do wątku zasad na forum? W zasadzie nie ma wątku o KDM bo jakby wszyscy wszystko wiedzą ;). Tylko nie wiem czy tam można założyć wątek bez pytania, tylko od razu z odpowiedziami? Chyba by za to moderator go nie usunął no nie?
Byłoby super, bo twoje wpisy sporo wyjaśniają.
Nie zastanawiaj się proszę długo i załóż koniecznie ten wątek jeśli jest tyle nieścisłości w zasadach.
Zapewne kilka osób ( w tym ja :) ) zaczęło przygodę z KDM i nie koniecznie tylko z powodu obniżki na BF a świetnej polskiej wersji kol. Sir_Yaro !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

maciejo pisze: 30 lis 2019, 17:36 świetnej polskiej wersji kol. Sir_Yaro !
To nie jest moja wersja. Tłumaczyło to 6 osób, a krecilapka z podstawki przetłumaczył więcej niż ja...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

Sir_Yaro pisze: 30 lis 2019, 19:11
maciejo pisze: 30 lis 2019, 17:36 świetnej polskiej wersji kol. Sir_Yaro !
To nie jest moja wersja. Tłumaczyło to 6 osób, a krecilapka z podstawki przetłumaczył więcej niż ja...
Przepraszam nie wiedziałem :oops:
W takim razie przekaż proszę serdeczne podziękowania całej ekipie :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Niestety mam bardzo małe doświadczenie z zamawiania z innych kontynentów, czy możecie mi powiedzieć czy jest jakieś potencjalne zagrożenie, którego nie widzę przy zamawianiu Gorma z Australii (bo tylko tam jest)? Z przesyłką nadal wychodzi 10$ taniej.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

QuBek pisze: 30 lis 2019, 22:50 Niestety mam bardzo małe doświadczenie z zamawiania z innych kontynentów, czy możecie mi powiedzieć czy jest jakieś potencjalne zagrożenie, którego nie widzę przy zamawianiu Gorma z Australii (bo tylko tam jest)? Z przesyłką nadal wychodzi 10$ taniej.
Z Australii CI nie wyślą. Tylko UK i (chyba) USA
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Wg bgg z Australii czasem wysyłają w świat, z Kanady nigdy. Ale nie ma na to gwarancji. Płacąc przez Paypala ryzykuje się tylko blokadę środków na pewien czas.
Granie na Bemowie
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: dorelas »

Z australii czasem wysyjaja ? Genialne ! ;D oplaca sie sprobowac w takim razie. Myslalem ze sprawa jest beznadziejna bo pisze na czerwono wolami , ze zamowienia w EU i Australi i Kanadzie zostaje w tych regionach i miedzynarodowo da sie tylko z USA. Ale licho wie, tak gdzie sa kangury moze sa bardziej wyluzowani no i zakladam ze w australii nie ma tylu nerdow na metr kwadratowy jak w EU i USA.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Tak przynajmniej pisali ludzie ;) Sam zaryzykowałem, gdyż może Poots będzie chciał przeczyścić magazyny do końca. Opcje są 3: nie wyślą, anulują o ile nie dopłaci im się ileś $ (bardzo dużo) za warehouse poza regionem, po prostu wyślą. Więcej przypadków nie znalazłem, poza takimi iż ludzie z EU dostawali dodatki wysłane z Australii choć wcale jej nie wybierali, ale wtedy to nie było dla nich przyjemne gdyż ryzykowali VAT.
Granie na Bemowie
jarosh
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:53
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: jarosh »

Kupiłem podstawkę w piątek, i cały czas bije się z myślami, czy kupic Gambler Chesta. Wiecie kiedy ma być dostawa i jak obstawiacie cenę w normalnej sprzedaży ?
jarosh
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:53
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: jarosh »

Kupiłem podstawkę w piątek, i cały czas bije się z myślami, czy kupic Gambler Chesta. Wiecie kiedy ma być dostawa i jak obstawiacie cenę w normalnej sprzedaży ?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

jarosh pisze: 01 gru 2019, 15:11 Kupiłem podstawkę w piątek, i cały czas bije się z myślami, czy kupic Gambler Chesta. Wiecie kiedy ma być dostawa i jak obstawiacie cenę w normalnej sprzedaży ?
Grubo. Narazie wiadomo, że prace na GC postępują w tempie jak przystało na autora, czyli więcej, konkretniej, lepiej i cholernie wolno. Konkretnej daty nie ma. Prognozować można ale..., Koniec 2020 to będzie najszybszy termin. Ja osobiście obstawiam, że dopiero 2021. Dlatego nie kupiłem na otwartym Beckerit, tylko poczekam do tego jak będzie w sklepie, pewnie drożej, gdzieś około 400$
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Grubo. Narazie wiadomo, że prace na GC postępują w tempie jak przystało na autora, czyli więcej, konkretniej, lepiej i cholernie wolno. Konkretnej daty nie ma. Prognozować można ale..., Koniec 2020 to będzie najszybszy termin. Ja osobiście obstawiam, że dopiero 2021. Dlatego nie kupiłem na otwartym Beckerit, tylko poczekam do tego jak będzie w sklepie, pewnie drożej, gdzieś około 400$
Ja też czekam aż będzie w sklepie.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

jarosh pisze: 01 gru 2019, 15:11 Kupiłem podstawkę w piątek, i cały czas bije się z myślami, czy kupic Gambler Chesta. Wiecie kiedy ma być dostawa i jak obstawiacie cenę w normalnej sprzedaży ?
Sama kampania gamblera pewnie w sklepie będzie około 400$, ale w aktualnym preorderze są jeszcze dodatkowe figurki, które swoje też kosztują, a są aktualnie dodane jako bonus. Więc pewnie kupując zestaw w sklepie wyszło by 460$.
Myślę że taniej to już było, jeśli chodzi o termin to koniec 2020, moooże przed następnym BF.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Odnośnie Gamblera, to takie małe ostrzeżenie dla was - z czego pamiętam Poots przebąkiwał, że jako taki nie będzie dostępny on później w normalnej sprzedaży - zamiast tego zostanie podzielony na kilka mniejszych dodatków, część zawartości pozostanie zaś wyrzucona. Choć to nic pewnego, tym bardziej, że premiera i tak nie nastąpi pewnie wcześniej niż Q4 2020...
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

No i super. Duża cena a większość figurek nieprzydatna gameplejowo. Z checią poczekam na gambler's chest lite ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

Tym co kupili:
Udanej gry. Wyprzedała się już nawet podstawka.

Ja ostatecznie zrezygnowałem, wolę doinwestować zakupy Etherfields i Aeon Trespass (a może jakaś inna ciekawa produkcja jeszcze się przewinie....).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ