Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Arius »

Mr_Fisq pisze: 02 gru 2019, 10:14 Tym co kupili:
Udanej gry. Wyprzedała się już nawet podstawka.

Ja ostatecznie zrezygnowałem, wolę doinwestować zakupy Etherfields i Aeon Trespass (a może jakaś inna ciekawa produkcja jeszcze się przewinie....).
A dziękujemy. Jak za parę lat znajdę chwilę to w końcu zacznę grać w regał wstydu.
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Ja tam widzę że nadal jest dostępna. Trzeba pamiętać że podstawkę zamawia się osobno.
Już się nie mogę doczekać aż zaczną wysyłać. Mam nadzieję że rzeczy z UK dotrą w przyszłym tygodniu. A z US do końca roku, pytanie jak szybko urząd celny ją wypuści.
Z tego co czytałem to oni wysyłają poleconym wezwanie do przesłania im potwierdzenia zamówienia, a później już kurierem za pobraniem płaci się cło i VAT. Będzie ciężko, więc pewnie realny termin to styczeń.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Zamówienia z USA idą do Polski zazwyczaj jakieś 1,5 miesiąca - ok 2 tygodnie oczekiwania na samą wysyłkę, kolejne 4 na transport, z czego zdecydowaną większość czasu paczka spędza w Polsce na rozładunku, sortowni i urzędzie celnym. Jeśli chodzi o vat to kiedyś wszystkie paczki z KDM przechodziły mi bez problemu - zmieniło się to w tym roku i teraz co bym nie zamówił wszystko zostaje obciążone dodatkowymi opłatami (ok. 25% wartości zamówienia) :/ Technicznie u mnie wygląda to tak, że paczka normalnie dociera na pocztę, dostaję awizo, w placówce opłacam vat i od razu wydają mi paczkę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

Będąc w sklepie (https://shop.kingdomdeath.com/) i mając podgląd listy produktów po najechaniu na Core pojawia się napis Sold Out.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

Czyli w Polsce będzie jeszcze koło 100$ dopłaty przy zakupie podstawki? (cło, VAT, opłaty celne?)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

pan_satyros
Podstawkę wysyłają z najbliższego magazynu, czyli z Wielkiej Brytanii (Nie wiem jak tam finalnie anglikom wyszedł brexit, ale chyba nie ma jeszcze żadnych dodatkowych opłat, cła, vatu itp. z tego tytułu). Kiedyś wysyłali też z Niemiec, ale chyba już ten magazyn zlikwidowali?

Mr_Fisq
Jest dostępna - Zamówienie na core musi iść osobno, jeżeli masz już coś w koszyku to zazwyczaj z automatu pokaże Ci przedmioty z innych regionów jako niedostępne.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

mmag pisze: 02 gru 2019, 12:15 pan_satyros
Podstawkę wysyłają z najbliższego magazynu, czyli z Wielkiej Brytanii (Nie wiem jak tam finalnie anglikom wyszedł brexit, ale chyba nie ma jeszcze żadnych dodatkowych opłat, cła, vatu itp. z tego tytułu). Kiedyś wysyłali też z Niemiec, ale chyba już ten magazyn zlikwidowali?

Mr_Fisq
Jest dostępna - Zamówienie na core musi iść osobno, jeżeli masz już coś w koszyku to zazwyczaj z automatu pokaże Ci przedmioty z innych regionów jako niedostępne.
Jeśli podstawka w UK była (jako ten najbliższy)... Brałem rano zaraz przy starcie promocji, ale jeśli dowalą mi takie opłaty, to obawiam się czy mnie na taki luksus stać hyh
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

mmag pisze: 02 gru 2019, 12:15 Mr_Fisq
Jest dostępna - Zamówienie na core musi iść osobno, jeżeli masz już coś w koszyku to zazwyczaj z automatu pokaże Ci przedmioty z innych regionów jako niedostępne.
Rzeczywiście zawieruszyło się coś w koszyku. Byłem przekonany że jest pusty. Mea culpa.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

pan_satyros pisze: 02 gru 2019, 12:18 Jeśli podstawka w UK była (jako ten najbliższy)... Brałem rano zaraz przy starcie promocji, ale jeśli dowalą mi takie opłaty, to obawiam się czy mnie na taki luksus stać hyh
Też mam wątpliwości czy w tym roku wyślą z UK :/ Przy podstawce jeśli wpadnie na cło/VAT to można nie odebrać/opłacić i po zwrocie do nadawcy zrobią refund (wg FAQ). Nie wiem jak funkcjonuje to przy innych rzeczach, gdyż nie jestem pewien czy zwrócą wtedy koszt wysyłki - przy podstawce jest on darmowy.
Granie na Bemowie
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

mmag pisze: 02 gru 2019, 11:58 Zamówienia z USA idą do Polski zazwyczaj jakieś 1,5 miesiąca - ok 2 tygodnie oczekiwania na samą wysyłkę, kolejne 4 na transport, z czego zdecydowaną większość czasu paczka spędza w Polsce na rozładunku, sortowni i urzędzie celnym. Jeśli chodzi o vat to kiedyś wszystkie paczki z KDM przechodziły mi bez problemu - zmieniło się to w tym roku i teraz co bym nie zamówił wszystko zostaje obciążone dodatkowymi opłatami (ok. 25% wartości zamówienia) :/ Technicznie u mnie wygląda to tak, że paczka normalnie dociera na pocztę, dostaję awizo, w placówce opłacam vat i od razu wydają mi paczkę.
OK dzięki, na discordzie ktoś pisał że paczkę z US dostał po 4 tygodniach, ale to nie w PL i tym się sugerowałem, no ale wiadomo okres przedświąteczny więc styczeń...
Natomiast z UK jak zamawiam to paczka idzie 4 lub 5 dni od wysłania, więc powinno dojść :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

awawa pisze: 02 gru 2019, 12:27
pan_satyros pisze: 02 gru 2019, 12:18 Jeśli podstawka w UK była (jako ten najbliższy)... Brałem rano zaraz przy starcie promocji, ale jeśli dowalą mi takie opłaty, to obawiam się czy mnie na taki luksus stać hyh
Też mam wątpliwości czy w tym roku wyślą z UK :/ Przy podstawce jeśli wpadnie na cło/VAT to można nie odebrać/opłacić i po zwrocie do nadawcy zrobią refund (wg FAQ). Nie wiem jak funkcjonuje to przy innych rzeczach, gdyż nie jestem pewien czy zwrócą wtedy koszt wysyłki - przy podstawce jest on darmowy.
Pozostaje czekać. Najwyżej moja przygoda z kdm skończy się szybciej niż sądziłem ;/
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Pozostaje czekać. Najwyżej moja przygoda z kdm skończy się szybciej niż sądziłem ;/
Bez obaw. Musiałbyś mieć strasznego pecha żeby dostać jeszcze do zapłacenia VAT.

Ja w zeszłym roku nic nie płaciłem ale czekałem chyba miesiąc na paczkę.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

W stanach ludzie już dostali track numbers z fedex.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Sklep jest zapchany zamówieniami z piątku. Po godzinie 6 miałem wtedy zamówienie 1527##, w sobotę 1584## a dzisiaj już tylko 1587## (nie będę zapeszać czy przejdzie, bo wstrzeliłem się chyba na 1 egzemplarza a żadnych czerwonych ostrzeżeń że nie wolno mi zamawiać nie było ;) ).
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Nadal cisza. U mnie nie potwierdzili ani nie anulowali żadnego. Kanada wściekła bo wysłali im z USA a firmy kurierskie naliczyły im podatek z kosmosu.
Granie na Bemowie
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

U mni też. Mam trzy zamówienia i nic jeszcze. Widziałem że ktoś zamawiając Gigaliona w UK, został uraczony wysyłką z US, mam nadzieję że to nie standard bo już zamówienie z US mam i liczyłem że chociaż to z UK się na vat nie załapie.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

manicminer pisze: 05 gru 2019, 22:01 U mni też. Mam trzy zamówienia i nic jeszcze. Widziałem że ktoś zamawiając Gigaliona w UK, został uraczony wysyłką z US, mam nadzieję że to nie standard bo już zamówienie z US mam i liczyłem że chociaż to z UK się na vat nie załapie.
A ile tych "bonusów" razem będzie? Bo może nie warto brać podczas tego BF i kupić w normalnej cenie ale będąc pewnym skąd zamówienie zostanie wysłane?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Tylko hub UK wygląda na martwy przez Brexit i nie wiadomo kiedy dostosują sieć dystrybucji. Mam nadzieję, że to opóźnienie na całą Europę jest spowodowane restockiem i wysyłką przez "nieoficjalny" warehouse w Niemczech, z którego kiedyś korzystali, gdyż inaczej nie można być nawet pewnym skąd podstawka przyjdzie.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

awawa pisze: 05 gru 2019, 22:34 Tylko hub UK wygląda na martwy przez Brexit i nie wiadomo kiedy dostosują sieć dystrybucji. Mam nadzieję, że to opóźnienie na całą Europę jest spowodowane restockiem i wysyłką przez "nieoficjalny" warehouse w Niemczech, z którego kiedyś korzystali, gdyż inaczej nie można być nawet pewnym skąd podstawka przyjdzie.
By było nieciekawie gdyby podstawka przyszła z USA :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

maciejo pisze: 06 gru 2019, 06:22
awawa pisze: 05 gru 2019, 22:34 Tylko hub UK wygląda na martwy przez Brexit i nie wiadomo kiedy dostosują sieć dystrybucji. Mam nadzieję, że to opóźnienie na całą Europę jest spowodowane restockiem i wysyłką przez "nieoficjalny" warehouse w Niemczech, z którego kiedyś korzystali, gdyż inaczej nie można być nawet pewnym skąd podstawka przyjdzie.
By było nieciekawie gdyby podstawka przyszła z USA :|
Nie straszcie mnie :(
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Niestety jak na produkt klasy premium to organizacja sprzedaży jest na poziomie ważywniaka spod bloku.
Na reddit już jest topic dotyczący wysyłki z US przy zamówieniu z UK.
Więc wygląda że to nie jest pojedynczy przypadek, przy czym to dotyczy dodatków.
Jeśli chodzi o koszt z US to wyjdzie to jakoś tak... Cena z wysyłką, do tego 6% cła, od wszystkiego 23%. W niektórych krajach jeszcze firmy kurierskie dodają prowizję za rozliczenie z UC.
Coło dolicza się od jakiegoś progu a vat zawsze, bo w USA do ceny vat nie jest wliczony.
Więc licząc na oko może wyjść o 30% drożej. Więc jeśli promocja i cena z wysyłką jest o ok 40% nizsza to się opłaca, inacze bez sensu kupować w US
Niech mnie ktoś poprawi jakby co...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Rok temu zamówiłem z UK podstawkę i doszła przed świętami. Patrząc na to, że wszystko zostało praktycznie wyczyszczone do zera, to spodziewam się dłuższego terminu realizacji i nie dziwi mnie to.
@manicminer, to dalej mała firma, więc będę bronił ich sposobu wysyłania produktów, minimalizujac koszty trzymania towaru w różnych krajach. Nie biorąc pod uwagę BF, to w normalnym czasie na leather armor czekałem 5 dni.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: playerator »

manicminer pisze: 06 gru 2019, 08:59 (...) ważywniaka (...)
manicminer pisze: 06 gru 2019, 08:59 (...) Niech mnie ktoś poprawi jakby co...
warzywniaka
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

pavel pisze: 06 gru 2019, 10:01 Rok temu zamówiłem z UK podstawkę i doszła przed świętami. Patrząc na to, że wszystko zostało praktycznie wyczyszczone do zera, to spodziewam się dłuższego terminu realizacji i nie dziwi mnie to.
@manicminer, to dalej mała firma, więc będę bronił ich sposobu wysyłania produktów, minimalizujac koszty trzymania towaru w różnych krajach. Nie biorąc pod uwagę BF, to w normalnym czasie na leather armor czekałem 5 dni.
Ok ale wydałem grubo ponad 600 $ w 3 zamówieniach, chciałbym chociaż dostać maila z przybliżonym terminem wysyłki.Oni kasę dostali odrazu... A tu tydzień minął i cisza... Równie dobrze mogli zwinąć interes przez ten czas :lol:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Biorąc pod uwagę, że mają jakieś opóźnienia i nie wysłali jeszcze nawet zamówień z poprzedniej sprzedaży z okazji halloween, to spodziewałbym się większych obsuw w wysyłce towaru z black friday.
ODPOWIEDZ