Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Okeeey, teraz widzę ten mechanizm - dzięki za wyjaśnienie.
Brzmi faktycznie całkiem sprytnie, zastanawiam się tylko na ile jest to faktycznie usprawniające. Choć dodatkowo wchodzi aspekt zabezpieczenia kart.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

QuBek pisze: 10 gru 2019, 14:32 Okeeey, teraz widzę ten mechanizm - dzięki za wyjaśnienie.
Brzmi faktycznie całkiem sprytnie, zastanawiam się tylko na ile jest to faktycznie usprawniające. Choć dodatkowo wchodzi aspekt zabezpieczenia kart.
Ja sobie nie wyobrażam inaczej tego trzymać. :) Klaser razem z ulepszonymi kartami lokacji tworzy bardzo wygodne kombo. Łatwiej przeglądać sprzęt, szybko się znajduje karty, a dzięki nowym kartom lokacji budowanie przedmiotów nie wymaga ciągłego skakania miedzy lokacjami, a ekwipunkiem (i ich ciągłego wyjmowania). Szczególnie ta ostatnia część wkurzała mnie niesamowicie.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Tak się chciałem pochwalić: doszło z UK!
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Przy okazji wyjaśniła się kwestia tego czy wysyłają też z Australii: wysyłają. Trzeba tylko doliczyć $85 niezależnie czy zamawiamy dodatek za $40 czy expansion of death.
Razem z cłem i vatem, czy to tylko koszt wysyłki?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Na pewno nie są to rzeczywiste koszty wysyłki tylko ich uznaniowa opłata: "Your Kingdom Death order ## contains items shipping from outside your region. Because of this, you will need to pay an additional amount of 85. ".
Ostatnio zmieniony 25 gru 2019, 19:02 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

A rozumiem. No ja czekam już na wysyłkę z urzędu celnego. Jestem ciekaw ile mi naliczą opłat.
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: nasamspam »

Sir_Yaro pisze: 10 gru 2019, 14:41 Ja sobie nie wyobrażam inaczej tego trzymać. :) Klaser razem z ulepszonymi kartami lokacji tworzy bardzo wygodne kombo. Łatwiej przeglądać sprzęt, szybko się znajduje karty, a dzięki nowym kartom lokacji budowanie przedmiotów nie wymaga ciągłego skakania miedzy lokacjami, a ekwipunkiem (i ich ciągłego wyjmowania). Szczególnie ta ostatnia część wkurzała mnie niesamowicie.
Rozumiem, że klaster w tej koncepcji calkowicie zastępuje koszulki 50x50, zgadza się?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raj »

Obrazek

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Cyel »

pan_satyros pisze: 15 gru 2019, 10:54
Mam wrażenie, że bardziej się tu myśli o wygodzie wyimaginowanych "przyszłych czytelników tematu" niż tych faktycznie aktualnie się w nim udzielających.

Wcale nie wyimaginowanych. Ja co jakiś czas zaglądam na tę część forum, ale powinienem był się już nauczyć, że to bez sensu. Bo niczego o grze - rozgrywce, trikach, strategiach - się tu nie dowiem. Tylko czy zawijać żetony w chusteczki czy papier toaletowy, jak organizować figurki na półce, według wielkości czy frakcjami, i kiedy będzie można znowu kupić wersję po polsku i czy na pewno nie ma w niej tym razem krzywo wydrukowanej karty.

Chętnie bym się udzielił, gdyby była rozmowa faktycznie o grze a nie zakupach. A tak forum, gdzie gadają faktycznie grający a nie tylko kolekcjonujący to "ogólne dyskusje", w tym krytykowane tematy Halloweena. Ba, paradoksalnie dziale "Co kupić" więcej jest o graniu w gry, bo wypowiadający się często załączają mini-recenzje, opowiadając czemu coś polecają lub nie, można się z nimi nie zgodzić etc.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pan_satyros »

Cyel pisze: 15 gru 2019, 11:13
pan_satyros pisze: 15 gru 2019, 10:54
Mam wrażenie, że bardziej się tu myśli o wygodzie wyimaginowanych "przyszłych czytelników tematu" niż tych faktycznie aktualnie się w nim udzielających.

Chętnie bym się udzielił, gdyby była rozmowa faktycznie o grze a nie zakupach.
Proste pytanie - Dlaczego się zatem nie udzielasz? Chcesz porozmawiać o czymś konkretnym - zainicjuj tę rozmowę.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Galatolol »

Cyel pisze: 15 gru 2019, 11:13 trikach, strategiach
Z tym też trzeba ostrożnie, bo zaraz jest raban, że się spojluje i że inni wolą sami to sobie odkryć itd. :lol:

EDIT: (raban nie ze strony administracji, a innych "zwykłych" użytkowników)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Dokładnie, ja nie chciałbym mieć zepsutej niespodzianki - może osobny wątek ze spoilerami? Ale pewnie byłby to martwy temat biorąc pod uwagę dotychczasową aktywność potencjalnie zainteresowanych. Można narzekać, że nic ciekawego dla wyjadaczy się tutaj nie pojawia samemu się nie udzielając, ale wystarczy prześledzić grupy FB. Na tych aktywnych co mamy? Relacje, unboxingi pomalowałem figurkę, kupiłem, sprzedam itp itd Bo co tu więcej pisać? Fajnie że krecilapka założył też osobny temat z zasadami: mega przydatne. Może za parę lat przy nowym kickstarterze będzie okazja aby obecny temat odżył.

Żeby nie było że nie ma nic o samej grze: mam chyba nowego pretendenta, który przejmie od Shadow of Brimston tytuł króla szpachli ;) Co warto poskładać oprócz zestawu startowego: wiem, że bezpiecznie dodać jeszcze antylopę i butchera, ale jesli chodzi o survivals na co się decydowaliście ew. w jakich setach i ile? Chciałbym mieć już je gotowe nie czekając na dalszy rozwój wypadków.

PS: kto chciałby drukować karty PL? :)

PS2:@raj Moderację proszę o opanowanie się. Poleciały naprawdę przydatne linki do rzeczy które warto kupić na początek. Może niech zaproponuje ona lepsze rozwiązanie? Oczywiście tak aby nie robić tutaj offtopu. W gloomhaven 30 post o insercie/bonusach/zakupach i nikomu to nie przeszkadza. Bądźmy konsekwentni.
Granie na Bemowie
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Cyel »

awawa pisze: 15 gru 2019, 12:47 . W gloomhaven 30 post o insercie/bonusach/zakupach i nikomu to nie przeszkadza. Bądźmy konsekwentni.
Jak przymierzałem się do Gloomhaven próbowałem przebrnąć przez właśnie ten temat. Prócz 40+ stron pierdół o których wspominasz było tam jeszcze mnóstwo jakże-och-przydatnych postów w stylu "zamówiłem" (aha...) "już do mnie jedzie" (so what?) "odebrałem paczkę!" (#nikogo)...

Właśnie ten "temat" o Gloomhaven podawałem zresztą jako przykład śmietnika we wcześniej już toczonych na forum rozmowach o tym czy w grę się gra i ma w związku z tym o niej jakieś przemyślenia, czy tylko się do niej kupuje inserty i koszulki.

KLIK
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

Mnie też drażni ciągłe czyszczenie tego tematu i usunięcie ważnych lików. :/
Co więcej można pisać o grze, która jest pełna spoilerów?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, 15:13 przez Thanes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Ludzie. Załóżcie temat o akcesoriach do gry we właściwym miejscu i tyle.
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Sir_Yaro pisze: 15 gru 2019, 15:10 Ludzie. Załóżcie temat o akcesoriach do gry we właściwym miejscu i tyle.
Hmm o zasadach tutaj nie można gadać, o malowaniu figurek też nie, o kupnie gry też nie, o koszulkach nie... To o czym można?
Kiedyś przeglądałem ten temat od początku i zaskoczyło mnie jak tutaj jest mało przydatnych rzeczy, teraz już wiem dlaczego...
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

awawa pisze: 15 gru 2019, 12:47 Co warto poskładać oprócz zestawu startowego: wiem, że bezpiecznie dodać jeszcze antylopę i butchera, ale jesli chodzi o survivals na co się decydowaliście ew. w jakich setach i ile? Chciałbym mieć już je gotowe nie czekając na dalszy rozwój wypadków.
Startowi Ocalali szybko dosć zaczną się "obudowywać" w ekwipunek. Już po pierwszej walce będziesz miał ekwipunek żeby ich wyposażać. Około 5 - 6 roku wszystkich Ocalałych będziesz miał ubranych i wyposażonych. Może nie każdy będzie miał kompletny set pancerza, ale ze 3 raczej na pewno. Ja się skłaniałbym do tego by kleić pojedyncze charakterystyczne modele. Posiadać kogoś z łukiem, mieczem, toporem, katarami, tarczą, włócznią. Żeby od razu było wiadomo o kogo chodzi. Albo używać kolorowych oznaczeń figurek ;).
Raczej jak kolejny raz zaczniecie kampanię, to będziecie wiedzieć jaki jaki styl broni / pancerza wydaje się być najlepszym i które modele sobie pomontować. To a propos Ocalałych.
Potwory (z podstawki) to radziłbym kleić w takiej kolejności: LEW (bezwzględnie pierwszy jeśli się chce grac sklejonym) -> Antylopa -> butcher. Czy łowy na Antylopę będziecie robić to kwestia wyboru, ale Rzeźnik jest wpisany w listę wydarzeń i w 4 roku przyjdzie. Wiec do 3 rozgrywki wypadałoby go mieć.
Później tak już na spokojnie w miarę możliwości w zbliżonym czasie Feniks / Kings man. Po nich dopiero Hand.
Spieszyć się z Watcherem nie ma po co, a już tym bardziej Golden Smoke Knight. Oczywiście życzę wam bym był w błędzie, ale i tak nie dojdziecie do Golden Smoke Knighta podczas pierwszej swojej kampanii ;).
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Zaczęły się wysyłki dodatków z UK, właśnie dostałem numer przesyłki z DPD UK, co dziwne te dodatki zamówiłem w US (był brak w UK), dobra wiadomość bo vatu nie bedzie, nadal natomiast nic nie wiem o Gigalionie i white boxach figurkowych z UK.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

Czy istnieje jakiś oryginalny soundtrack do KDM ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

maciejo pisze: 29 gru 2019, 19:47 Czy istnieje jakiś oryginalny soundtrack do KDM ?
Raczej nie. Ja często gram przy muzyce z Dark Souls.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Gromb »

Two steps from Hell też idealnie pasuje do większości mrocznych gier. Wspaniałe kompozycje.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MrAtrion »

Czy jakiekolwiek polskie wydawnictwo jest zainteresowane wypuszczeniem tej gry? Bo chyba przegapiłem taką informację...
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Porchpeople »

MrAtrion pisze: 16 sty 2020, 12:27 Czy jakiekolwiek polskie wydawnictwo jest zainteresowane wypuszczeniem tej gry? Bo chyba przegapiłem taką informację...
Nie przegapiłeś, bo nigdy żadnej informacji nie było. To jest mega drogi mega kolos- szanse na wydanie po polsku są bardzo nikłe... ale jest dostępne polskie tłumaczenie gry zrobione przez graczy- więc jak Ci zależy na polskiej wersji, to się da ;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

MrAtrion pisze: 16 sty 2020, 12:27 Czy jakiekolwiek polskie wydawnictwo jest zainteresowane wypuszczeniem tej gry? Bo chyba przegapiłem taką informację...
A jak myslisz jak duzy jest w polsce rynek na grę dla dorosłych za 1600+ zł gdzie do przetłumaczenia jest około 150.000 słów, a wszystkie figurki trzeba skleić? :mrgreen: :mrgreen:
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MrAtrion »

Sir_Yaro pisze: 16 sty 2020, 12:33 A jak myslisz jak duzy jest w polsce rynek na grę dla dorosłych za 1600+ zł gdzie do przetłumaczenia jest około 150.000 słów, a wszystkie figurki trzeba skleić? :mrgreen: :mrgreen:
Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie :D
ODPOWIEDZ