Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Inna sprawa, że wersję bez figurek dało by sie pewnie wydać za ~400-500zł. Ale odpowiedź na pytanie czy był by na to popyt jest bardzo trudna :( No i Poots pewnie by sie na to nie zgodził...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Informacje od Poots'a wyjaśniające zamieszanie związane z ostatnimi zamówieniami oraz planami na ten rok. W skrócie skupia się w nim na dokończeniu 3&4 fali, sprawy logistyczne schodzą na drugi plan. Nie wiadomo czy będzie nowy hub w EU (po tym jak UK wypada przez brexit), ale nie jest to priorytetem, gdyż w ostateczności wystarczy mu jeden hub na cały świat nawet jeśli miało by to spowodować gigantyczny wzrost kosztów wysyłki/podatków dla niektórych odbiorców.
https://www.reddit.com/r/KingdomDeath/c ... en_letter/
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

No nie napisał dokładnie tego.
napisał że jest hub w UK i stamtąd będą wysyłane rzeczy. Ale że faktycznie NIKT nie jest w stanie przewidzieć co spowoduje ruch Brytanii. Jakie to mogą być problemy. Nikt tego nie wie.
Napisał też że szukają nowego magazynu, ale chyba nie wkładają w to dużo pary. I ostatecznie jeśli nic z tego nie wyjdzie to z rzuci ten cały bajzel na głowy Europejczyków...

Tak to przynajmniej zrozumiałem.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Wychodzi na to samo. Ew. zmiany w dystrybucji nastąpią prawdopodobnie po wysłaniu 3 & 4 fali a przynajmniej wtedy się za nie wezmą na poważnie (i prawdopodobnie nie będzie do tego czasu nowych dystrybutorów o czym pisał na początku). Generalnie po raz n-ty Poots przypomniał, że nie są dystrybutorem a wydawcą gry na czym nadal zamierza się skupiać i nie będzie otwierał punktu w każdym zakątku świata a za podatki odpowiada kupujący (o ile chce otrzymać to co zamawiał).

Dodatkowo jeśli wysyłkę pozostałości z nowego KS zrobią swoimi kanałami (po coś je w końcu budowali od czasów poprzedniego KS) to będzie to pewnie niemiła wiadomość dla wspierających z EU. Chyba, że uwiną się z tym jakimś cudem w tym roku na przepisach przejściowych z UK. W kampanii nie ma nic o EU-friendly shipping a wręcz przeciwnie. W związku ze zmiana statusu UK nikt nie mógłby mu z tego powodu czynić zarzutów. W tej odpowiedzi nie złożył żadnych obietnic w tym względzie i chyba nawet zignorował konkretne pytanie o KS.

Żeby nie było pesymistycznie to wysyłka z Australii ominęła VAT (u nas dostarcza Poczta Polska). Celnicy pewnie nie wiedzieli co z nią zrobić ;) przykleili na paczkę nalepkę iż zawartość nie podpada pod jakieś paragrafy EU i puścili dalej.
Granie na Bemowie
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

awawa pisze: 17 sty 2020, 15:50
Żeby nie było pesymistycznie to wysyłka z Australii ominęła VAT (u nas dostarcza Poczta Polska). Celnicy pewnie nie wiedzieli co z nią zrobić ;) przykleili na paczkę nalepkę iż zawartość nie podpada pod jakieś paragrafy EU i puścili dalej.
No przy paczce z US, bardzo łatwo oclić, bo faktura jest na samej paczce, ładnie i łatwo ją zeskanowali i doliczyli vat.
Myślę że okres przejściowy przy brexit może być dość długi i jeśli będą wysyłać wave 3 z uk nic złego się nie stanie.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2020, 17:18 przez manicminer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Z AU też była faktura .. ale powiem, że zrobiłem duże oczy jak ją zobaczyłem ;) Okres przejściowy z UK max. do końca tego roku chyba że znowu coś im się odwidzi.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Szczęściem 3 fala to tylko gambler chest. Ciekawe jak okresla cenę GC jeśli mam go przez KS? wg aktualnej czy faktycznej (dla mnie) ceny?

W sumie jedyny wniosek jaki mam po tym wszystkim, to to że jeśli ta cała sytuacja się sensownie nie rozplącze to Chińczycy będą mieli jeszcze większy popyt na podróbki... I gdzie tu sens....
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: niepooczach »

Hej, noszę się z zamiarem kupna tej gry i potrzebuję porady, gdzie najlepiej zamówić? Czy nadal istnieje jakieś ryzyko doliczenia vatu przy zamawianiu z USA? A może warto poczekać na jakąś promocję/ kolejną edycję, czy coś w ten deseń?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Najbliższa "promocja" (na którą i tak szybko się nie zanosi wg informacji z supportu sklepu umieszczonych na grupie FB) związana z brakiem VAT to uzupełnienie zapasów w uk - kwestia kilku miesięcy/pol roku, raczej dłużej niż krócej. Jak możesz poczytać wyżej to VAT z US pewny niemal na 100%, z Australii nigdy mnie to nie spotkało ale wysyłka jest droższa więc opłaca się przy dużych zamówieniach. Ja raczej bym zaczekał na BF w wersji 1.6 lub polował na rynku wtórnym, gdyż są oferty na używki. Powoli klnę na tę grę ;) gdyż od 2 miesięcy ani razu nie zagrałem tylko zajmuję się sklejaniem, malowaniem, magnesowaniem feniksa i odlewami. W wolnej chwili wrzucę kilka pomysłów ale w innym wątku.

Nie wiem czy widzieliście najnowszy insert od warboxa? Zastanawiam się tylko czy zmieści zakoszulkowane karty ze wszystkich dodatków... Na zdjęciach są karty w cienkich koszulkach i mało wolnego miejsca a moje sloyki premium są chyba dwukrotnie grubsze (pasują idealnie i bardzo przyjemne są w dotyku, niemal jak ultra pro tylko bez loga choć rozrzut w jakości jest tragiczny).
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

niepooczach pisze: 04 lut 2020, 18:16 Hej, noszę się z zamiarem kupna tej gry i potrzebuję porady, gdzie najlepiej zamówić? Czy nadal istnieje jakieś ryzyko doliczenia vatu przy zamawianiu z USA? A może warto poczekać na jakąś promocję/ kolejną edycję, czy coś w ten deseń?
Vat z USA raczej pewny.
Tak jak kol.powyzej napisał poczekałbym na BF i zamówił z Anglii.
Jeszcze do końca roku będzie bez cła i cena jednak o 75 papiera niższa.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: playerator »

awawa pisze: 04 lut 2020, 20:10 (...) magnesowaniem feniksa (...)
Co to jest magnesowanie feniksa?
awawa pisze: 04 lut 2020, 20:10 (...) i odlewami (...)
Chodzi o obróbkę figurek przed malowaniem?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Problemem jest to że nawet podstawkę wysyłają już US, podobno nie ma planów na uzupełnianie magazynu w UK. Więc czekanie z zakupem i na uzupełnienie zapasów nie ma zbytnio sensu, bo na to są mizerne szanse przez brexit.
Najlepiej poszukać używki.
Przy przesyłce ze Stanów naliczą 23% vatu od gry i przesyłki.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

playerator pisze: 04 lut 2020, 22:24 Co to jest magnesowanie feniksa?
miałem plan aby trzymać go razem z innymi figurkami w pudełku od podstawki. Tylko że rozmiar po sklejeniu jest zdecydowanie za duży. Wobec tego zamiast sklejać powkładałem magnesy na skrzydła tułów kuper itp ;) Trzyma się świetnie, jest niewidoczne i szybko składa się w całość.
playerator pisze: 04 lut 2020, 22:24 Chodzi o obróbkę figurek przed malowaniem?
Nie, tylko o te 10 podstawek z twarzami które przychodzą razem z grą na figurki 30mm. Jest ich zdecydowanie za mało aby umieścić wszystkich ocalałych i potem mamy juz tylko "gołe" podstawki. Pozostaje więc odlew aby je powielić: ja wybrałem silikon i żywicę. Potem powtórzyłem to już z marketową podstawką 50mm ze wstawionymi elementami z KDM (doklejone na podłoże wycięte twarze z tych odlewów tych małych podstawek).
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: playerator »

awawa pisze: 04 lut 2020, 23:31 miałem plan aby trzymać go razem z innymi figurkami w pudełku od podstawki. Tylko że rozmiar po sklejeniu jest zdecydowanie za duży. Wobec tego zamiast sklejać powkładałem magnesy na skrzydła tułów kuper itp ;) Trzyma się świetnie, jest niewidoczne i szybko składa się w całość (...)
Chapeau bas! Super patent. Figurki wchodzą na poziom 2.0 :)
Mam takiego jednego nieskładalnego postumenta w LoH, spróbuję tego sposobu.


A z tymi podstawkami to dziwna sprawa. 2 kg plastiku w pudle i trzeba dorabiać samodzielnie? Niedopatrzenie, czy jak?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: niepooczach »

Dzięki za pomoc. W takiej sytuacji na razie sobie odpuszczam :/
dawid
Posty: 515
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: dawid »

Sir_Yaro pisze: 16 sty 2020, 12:53 Inna sprawa, że wersję bez figurek dało by sie pewnie wydać za ~400-500zł. Ale odpowiedź na pytanie czy był by na to popyt jest bardzo trudna :( No i Poots pewnie by sie na to nie zgodził...
Koszty jednostkowe figurek są śmiesznie małe. Najdroższe w tym wszystkim jest przygotowanie formy. Projektowanie gry od samego początku bez figurek ma sens, nie musisz ponieść kosztów przygotowania form i matryc. Sprzedawanie gier w 2 wersjach z figurkami czy bez jest raczej bez sensu, bo różnica w kosztach produkcji to kilka złotych. Mając już gotowe formy bez sensu robić wydanie bez figurek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

niepooczach pisze: 05 lut 2020, 08:45 Dzięki za pomoc. W takiej sytuacji na razie sobie odpuszczam :/
Zawsze możesz sobie wydrukować wersję pnp PL lub angielską :idea:
Z tego co się dowiadywałem koszt to ok 600-700 PLN już z pocięciem.
Ja kupiłem oryginał ale tylko dlatego że trafiłem akurat na promocję BF.
Plastik sprzedałem i gram na standach.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

niepooczach pisze: 05 lut 2020, 08:45 Dzięki za pomoc. W takiej sytuacji na razie sobie odpuszczam :/
Na FB ludzie sprzedają podstawkę i dodatki. Czasem bez plastiku, czasem bez pudełka, czasem nie rozpakowaną. Wg mnie warto tam kupić. Ja już sprzedawałem i kupowałem kdm na każdym naormalnie zamieszkanym kontynencie tą drogą z wyjątkiem afryki...
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

niepooczach pisze: 05 lut 2020, 08:45 Dzięki za pomoc. W takiej sytuacji na razie sobie odpuszczam :/

Chyba z tydzień temu widziałem ofertę, z posklejanymi kilkoma figurkami za 1350zł - wszystko kompletne, w dobrym stanie.
Moim zdaniem braść.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

awawa pisze: 04 lut 2020, 23:31 ...tylko o te 10 podstawek z twarzami które przychodzą razem z grą na figurki 30mm. Jest ich zdecydowanie za mało aby umieścić wszystkich ocalałych i potem mamy juz tylko "gołe" podstawki. Pozostaje więc odlew aby je powielić: ja wybrałem silikon i żywicę. Potem powtórzyłem to już z marketową podstawką 50mm ze wstawionymi elementami z KDM (doklejone na podłoże wycięte twarze z tych odlewów tych małych podstawek).
Mogłbyś zaprezentować efekty swojej pracy ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: sasquach »

Sir_Yaro pisze: 05 lut 2020, 09:41
niepooczach pisze: 05 lut 2020, 08:45 Dzięki za pomoc. W takiej sytuacji na razie sobie odpuszczam :/
Na FB ludzie sprzedają podstawkę i dodatki. Czasem bez plastiku, czasem bez pudełka, czasem nie rozpakowaną. Wg mnie warto tam kupić. Ja już sprzedawałem i kupowałem kdm na każdym naormalnie zamieszkanym kontynencie tą drogą z wyjątkiem afryki...
Gdzie tego szukać? Bo na polskich grupach raczej nie widuję. Jakieś zagraniczne?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

sasquach pisze: 05 lut 2020, 23:53 Gdzie tego szukać? Bo na polskich grupach raczej nie widuję. Jakieś zagraniczne?
Kingdom Death Night Market
https://www.facebook.com/groups/1287754827958340/
Kingdom Death: Monster
https://www.facebook.com/groups/829438587194668/

Ta pierwsza w szczególności.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

AAa.. i jeszcze jest ebay ale tam zwykle zawyżają ceny choć tez warto patrzeć bo się zdarzają perełki.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

Ja już gram i jest super. Żonie się podoba. Cło z usa doliczyli :)
P.s. ubilem butchera. Do tej pory chodziłem tylko na lwa lvl1 co teraz? Antylopa lvl1, lew lvl2, gorm ??
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

Thanes pisze: 06 lut 2020, 09:33 Ja już gram i jest super. Żonie się podoba. Cło z usa doliczyli :)
P.s. ubilem butchera. Do tej pory chodziłem tylko na lwa lvl1 co teraz? Antylopa lvl1, lew lvl2, gorm ??
Z Rzeźnikiem poszło stanowczo za łatwo,lew i antylopa Lv 1 to już spacerek.
Poszedłem więc na lwa Lv2, nikt nie wrócił :x
Wczoraj urodziło się w Osadzie Specjalne Dziecko.
Trochę się dozbroje i dawaj jeszcze raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ