Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kermit223
Posty: 29
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: kermit223 »

Wygląda bardzo interesująco. Jeżeli cena wydruku była by rozsądna to byłbym zainteresowany. Jak będę miał trochę wolnej kasy to będę musiał przyjrzeć się tematowi bliżej. Swoją drogą pisanie o rozsądnej cenie w wątku o KDM wydaje się nie na miejscu.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Wyszło mi coś koło 150zł jeśli dobrze pamiętam. 56 stron instrukcji w trzech podręcznikach i około 140 kart, więc wydaje mi się, że całkiem spoko cenowo. A jak na KDM to już pół darmo :D

Ps. Przed zamówieniem u nich warto dać im znać żeby się skontaktowali ze mną żebym przygotował i wysłał małą erratę do kilku kart (małe błędy wychwycone przeze mnie już po wydruku mojego egzemplarza)
Ps2. Jakby co to plik z erratą podesłałem już do Małego Drukarza...
kermit223
Posty: 29
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: kermit223 »

Ok. Wielkie dzięki pewnie za jakiś czas się do nich odezwę, tylko najpierw muszę się trochę odkuć finansowo.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Mała zajawka ze zbliżającego się baaardzo powoli (?) Gambler's Chesta i wykorzystanego do jego produkcji twardego plastiku nowej generacji. Żeby nie było wątpliwości: To nie jest render. To jest zdjęcie figurki. Wykonanej z plastiku. Skala 35mm. Jeśli chodzi o i ilość i jakość detali to...wooow.

Obrazek
Obrazek
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Jest update KDM 1.5,
https://www.kickstarter.com/projects/po ... ts/2338088

Generalnie, Poots nabiera rozpędu :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Biorąc pod uwagę, że wszystko zostało odłożone na czas nieokreślony, z tym rozpędem bym nie przesadzał :P

Swoją drogą, jeżeli ktoś jest zainteresowany wejściem w świat KDM, to właśnie nadarza się świetna okazja - w sklepie trwa obecnie "doroczna" przecena na podstawkę i dodatki, do tego do poniedziałku otwarty został dla wszystkich pledge manager, w którym można dodać przyszłe rozszerzenia.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

mmag pisze: 23 lis 2018, 09:33 Biorąc pod uwagę, że wszystko zostało odłożone na czas nieokreślony, z tym rozpędem bym nie przesadzał :P

Swoją drogą, jeżeli ktoś jest zainteresowany wejściem w świat KDM, to właśnie nadarza się świetna okazja - w sklepie trwa obecnie "doroczna" przecena na podstawkę i dodatki, do tego do poniedziałku otwarty został dla wszystkich pledge manager, w którym można dodać przyszłe rozszerzenia.
Nom! Właśnie kupiłem Dragon King za połowę ceny i jestem zadowolony jak nigdy. :) :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: jnowaczy »

mmag pisze: 23 lis 2018, 09:33 Biorąc pod uwagę, że wszystko zostało odłożone na czas nieokreślony, z tym rozpędem bym nie przesadzał :P

Swoją drogą, jeżeli ktoś jest zainteresowany wejściem w świat KDM, to właśnie nadarza się świetna okazja - w sklepie trwa obecnie "doroczna" przecena na podstawkę i dodatki, do tego do poniedziałku otwarty został dla wszystkich pledge manager, w którym można dodać przyszłe rozszerzenia.
W jakim sklepie ?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 09:56 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: QuBek »

Damn... 75$ przeceny za podstawkę...
Może najwyższy czas się skusić na tę grę...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pavel »

QuBek pisze: 23 lis 2018, 14:41 Damn... 75$ przeceny za podstawkę...
Może najwyższy czas się skusić na tę grę...
Przesyłka Free. A czas dostawy? Ciekawe do kiedy promo cena. Ale warto jeżeli porównujemy do ceny normalnej. Widziałem w zeszły weekend w uk. rozłożoną z pomalowanymi figurami. Robi duże wrażenie. Mechanizmy w niej użyte już nie tak bardzo, ale to gra również dla fanów modelarstwa.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

pavel pisze: 23 lis 2018, 15:20
QuBek pisze: 23 lis 2018, 14:41 Damn... 75$ przeceny za podstawkę...
Może najwyższy czas się skusić na tę grę...
Przesyłka Free. A czas dostawy? Ciekawe do kiedy promo cena. Ale warto jeżeli porównujemy do ceny normalnej. Widziałem w zeszły weekend w uk. rozłożoną z pomalowanymi figurami. Robi duże wrażenie. Mechanizmy w niej użyte już nie tak bardzo, ale to gra również dla fanów modelarstwa.
Przypuszczam ze do końca niedzieli.
Co do zasad to podstawka jest relatywnie prosta ale dodatki faktycznie grę rozbudowują. A teraz gambler chest ma rozbudowac zasady a potem w 4 fali ma być podrecznik z nowymi zasadami - advanced KDM...
Po za tym to jest Ameristash pełną gębą więc specjalnie wyszukanych mechanik z euro tutaj nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pavel »

@Sir_Yaro
Dzięki za info. Właśnie mechanika, zasady, zakładałem z góry gdzieś w myślach, że będą skomplikowane i użyte mechaniki zawiłe, tak jak wyobrażenie moje o tej potwornej, dużej i pięknie wydanej grze. Natomiast, to, że nie zrobiły na mnie wrażenia nie jest niczym złym, ponieważ jej klimat jest na tyle "ciężki", że dokładanie do tego na starcie nie wiadomo jak skomplikowanych mechanik, spowodowałoby guza mózgu. I tak jak napisałeś, że wraz z dodatkami, ta gra się rozwija, jest idealnym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

A czas dostawy?
Podstawkę wysyłali z Niemiec, pamiętam że była u mnie bardzo szybko (po dwóch dniach?). Ale czasem zdarzają im się dłuższe obsuwy, gdy trzeba poczekać około miesiąca na wysyłkę.
A teraz gambler chest ma rozbudowac zasady a potem w 4 fali ma być podrecznik z nowymi zasadami - advanced KD
Hmmm, może coś mylę, ale czy Advanced KDM nie stanowi integralnej części Gambler's Chesta?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 19:21 przez mmag, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 390 times
Been thanked: 330 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: cactusse »

Jeśli dobrze zrozumiałem dzisiejszy update na KS, to Advanced KDM jest uznawany za integralną część Gambler's Chest, i ma być dostarczony razem z resztą w trzeciej fali (która została opóźniona z niewiadome kiedy na niewiadome kiedy ;-) ).
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: playerator »

Jako osoba całkowicie nie w temacie, chciałbym zapytać (trochę z głupia frant) - czy można gdzieś nabyć tego Gamblera, najlepiej
osobno i za jakieś rozsądne pieniądze?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pavel »

@mmag
2 dni byłoby super. Ale na kilkanaście też się nie pogniewam. Wchodzę w ten świat, tylko muszę wiedzieć ile mój bank weźmie za przewalutowanie.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Abidarius »

Czy kupowanie samej podstawki ma sens? Jak bardzo jest ona grywalna?
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: shaigan »

Ma sens, ta gra jest kompletna, nie potrzebujesz dodatków. Dodatki rozszerzają możliwości, niektóre grę utrudniają (lub lekko ułatwiają), mogą się też wzajemnie wykluczać na zasadzie albo albo.
Radził bym jednak przed zakupem zobaczyć jakiś unboxing, tego plastiku do sklejenia jest masa, na prawdę masa i nie składa się go tak łatwo jak ostatnie produkcje GW.
Tu jest zbiorczy temat, również jak dobrze zacząć:

https://www.reddit.com/r/KingdomDeath/c ... ter_guide/

FAQ dla początkujących:

https://www.reddit.com/r/KingdomDeath/c ... questions/
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Abidarius »

Dzięki wielkie. Gra niezmiernie kusi, szczególnie figurkami i specyficzną stylistyką.
Po figurkach do Malifaux i żywicy z V&V Miniatures, niewiele jest mnie w stanie zdziwić :)

Bardziej martwię się samą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

playerator pisze: 23 lis 2018, 18:16 Jako osoba całkowicie nie w temacie, chciałbym zapytać (trochę z głupia frant) - czy można gdzieś nabyć tego Gamblera, najlepiej
osobno i za jakieś rozsądne pieniądze?
PM jest jedynym miejscem - to jeszcze nie wyszło. I niestrety to jest najtańsze miejsce. Poźniej będzie tylko drożej.
Wave 3 - Gambler's Chest $275.00
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Abidarius pisze: 23 lis 2018, 20:30 Dzięki wielkie. Gra niezmiernie kusi, szczególnie figurkami i specyficzną stylistyką.
Po figurkach do Malifaux i żywicy z V&V Miniatures, niewiele jest mnie w stanie zdziwić :)

Bardziej martwię się samą rozgrywkę.
Przyjmij to od gościa który nie lubi ameritrashy i euro to 90+% gier w które gram. Tytuł jest fajny, klimatyczny, da się go modyfikować, a to że fajtycznie tam grasz i rozwijasz osadę a nie poszczególnych bohaterów sprawia olbrzymia różnicę w podejściu do rozgrywki. I to chyba mi się najbardziej podoba.
Jest to tez_JEDYNA_ gra która potrafiła wciągnąć mnie w rozgrywkę solo.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: playerator »

Sir_Yaro pisze: 23 lis 2018, 21:01 (...) Gambler's Chest $275.00
Ech, to poza zasięgiem. Szkoda, dawno żadna figurka nie wydała mi się tak interesująca.

Sir_Yaro, dzięki wielkie za info.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Curiosity »

Jestem trochę w szoku, że Polacy rozpatrują zakup gry, której sama podstawka kosztuje 1200zł (a do tego jest cała masa dodatków za, bagatela, 2000zł). Zazdroszczę, i piszę to bez żadnej ironii, że Was na takie gry stać. Ja miałem spore wyrzuty sumienia wspierając na kickstarterze Wild Assent za 199$, który jest ewidentną zrzynką KD:M, tylko nieco mniej skomplikowaną. Dzisiaj widzę, że te 199$ to były raczej drobne :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Arius »

Curiosity pisze: 23 lis 2018, 23:00 Jestem trochę w szoku, że Polacy rozpatrują zakup gry, której sama podstawka kosztuje 1200zł (a do tego jest cała masa dodatków za, bagatela, 2000zł). Zazdroszczę, i piszę to bez żadnej ironii, że Was na takie gry stać. Ja miałem spore wyrzuty sumienia wspierając na kickstarterze Wild Assent za 199$, który jest ewidentną zrzynką KD:M, tylko nieco mniej skomplikowaną. Dzisiaj widzę, że te 199$ to były raczej drobne :)
Dlaczego?
Popatrz na bitewniaki, albo gry typu LCG. Np. AH LCG to niby 100 podstawka, ale trzeba kupić dwie. A potem kupujesz do tego kolejne dodatki.
Każda kampania 400 zeta. Po 3 kampaniach to już masz 1,2k pln. A po planowanej czwartej będzie 1,6k.
Plus dodatkowe pojedyncze scenariusze z 200 jak do tej pory, plus powroty po stówce. I wychodzi już 2k pln. A jak kupujesz jeszcze skrzynkę, matę, koszulki i inne bajerki, to koszt rośnie i rośnie.
A mówimy o grze, w której nie ma figurek. I różnica kolejna jest taka, że w przypadku LCG wydajesz kaskę raz na jakiś czas.
Już o magicach i innych nie ma co mówić.
ODPOWIEDZ