This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

uyco pisze:moze porównanie kolegi zbyt dosadne. załóżmy zatem, ze przytrafia Ci sie taka historia:
organizujesz urodziny, idziesz do znanego cukiernika, oglądasz wzory tortów, zamawiasz piękny, dwupoziomowy tort czekoladowy z dostawą na dzien Twoich urodzin, płacisz zaliczkę. po czym dostajesz miesiąc po terminie ciasto z zaklcem, które ledwo przypomina cos co zamawiałeś... :wink:
przyznasz, ze trochę burzy to radość z urodzin.
Zdecydowanie burzy ale to jest KS a tam jest wszystko dozwolone i mogą robić z nami co chcą.
Albo to akceptujemy albo nie wspieramy tylko kupujemy wersję sklepową gdzie już wszystko wiadomo co jak.
Niestety takie są realia i nic na to nie poradzimy :( smutne ale prawdziwe.

" Nie mam pańskiego płaszcza no i co mi pan zrobisz" - nadal aktualne,nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

maciejo pisze: Albo to akceptujemy albo nie wspieramy...
W punkt. Ja już swoją decyzję dzięki temu podjąłem :) Choć patrząc po wielomilionowym sukcesie kolejnej kampanii to jestem w mniejszości ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Pastorkris pisze:
maciejo pisze: Albo to akceptujemy albo nie wspieramy...
W punkt. Ja już swoją decyzję dzięki temu podjąłem :) Choć patrząc po wielomilionowym sukcesie kolejnej kampanii to jestem w mniejszości ;)
Niestety sam w ten projekt sporo zainwestowałem.
Mam wielkie obawy ale cóż,człowiek miętki jest :|
Dodam, że z pewnością za jakość komponentów nie odpowiada wykonawca tylko nienażarty zleceniodawca 8)
Poza tym jeśli dostaniemy produkt rażąco odbiegający jakością od zamawianego oryginału przysługuje nam rękojmia.Zawsze można to spakować i odesłać na koszt producenta.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

maciejo pisze: Zdecydowanie burzy ale to jest KS a tam jest wszystko dozwolone i mogą robić z nami co chcą.
Albo to akceptujemy albo nie wspieramy tylko kupujemy wersję sklepową gdzie już wszystko wiadomo co jak.
Niestety takie są realia i nic na to nie poradzimy :( smutne ale prawdziwe.

" Nie mam pańskiego płaszcza no i co mi pan zrobisz" - nadal aktualne,nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Sad, but true. Mimo wszystko kibicuję AR, "wsparłem" kolejne 2 KS w ich wykonaniu :twisted: Mam nadzieję, że TWoM czegoś ich nauczy i kolejne kampanie będą coraz lepsze. Zakładam, że błędy nie wynikają ze złej woli, lecz po prostu z braku doświadczenia.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

uyco pisze:
maciejo pisze: Zdecydowanie burzy ale to jest KS a tam jest wszystko dozwolone i mogą robić z nami co chcą.
Albo to akceptujemy albo nie wspieramy tylko kupujemy wersję sklepową gdzie już wszystko wiadomo co jak.
Niestety takie są realia i nic na to nie poradzimy :( smutne ale prawdziwe.

" Nie mam pańskiego płaszcza no i co mi pan zrobisz" - nadal aktualne,nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Sad, but true. Mimo wszystko kibicuję AR, "wsparłem" kolejne 2 KS w ich wykonaniu :twisted: Mam nadzieję, że TWoM czegoś ich nauczy i kolejne kampanie będą coraz lepsze. Zakładam, że błędy nie wynikają ze złej woli, lecz po prostu z braku doświadczenia.
Niestety Przyjacielu to nie doświadczenie czy raczej jego brak zaważyło tylko chciwość :twisted:
No i co ,nic - dalej wspieramy.
Zaznaczam piszę o sobie :!: jestem albo skończonym kretynem dającym się nabijać w butelkę albo po prostu fanem Planszówek uzależnionym od tego sportu.
Wydawcy to biznesmeni,którzy wykorzystują tylko nasze słabości praktycznie bez żadnych konsekwencji.
Ale wszystko będzie odpłacone jak nie tu i teraz to w Walhalli 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xxtomek93xx »

Takie szybkie pytanko, bo przeglądałem ten wątek i nasuneło mi się pytanie. Osoby które już mają jednak kilka gier za sobą czy mogły by mi powiedzieć odnośnie wersji podstawowej, czy nie jest ona zbyt okrojona do wersji KS?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

uyco pisze:przyznasz, ze trochę burzy to radość z urodzin.
Owszem, szczególnie jeśli ktoś nie śledził kampanii, gdzie wyraźnie było powiedziane, że "normalne" figurki nie będą miały tyle detali. Filmik, w którym jakiś Amerykanin odpakowuje TWoM, po czym rzednie mu mina na widok figurek, wyzwolił solidne pokłady mojej wesołości. Tak, również wsparłem grę na KS. :lol:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

xxtomek93xx pisze:Takie szybkie pytanko, bo przeglądałem ten wątek i nasuneło mi się pytanie. Osoby które już mają jednak kilka gier za sobą czy mogły by mi powiedzieć odnośnie wersji podstawowej, czy nie jest ona zbyt okrojona do wersji KS?
Nie jest. Podczas rozgrywek ani razu nie miałem uczucia: "kurczę, ale tu wycieli zawartości".
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Kopia sklepowa to kompletny produkt, który stanowi wierne przeniesienie gry komputerowej na planszę. W mojej opinii jest to solidna gra, łącząca wymagającego co-opa z elementami fabularnymi, dzięki księdze skryptów. Jak rozłożyłem grę solo wieczorem, z przygaszonym światłem i muzyką na słuchawkach to w ogóle było bardzo dobrze. Z dodatkami może byłoby bardziej rozmaicie i ciekawie, ale zdecydowanie nie ma uczucia, że coś zostało wycięte na siłę. Innymi słowy - jeśli do wersji retail dostępne będą docelowo dodatki, to moim zdaniem nie warto ich kupować przed rozegraniem kilkunastu(dziesięciu) partii w podstawkę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Ja bym powiedział trochę od drugiej strony, mimo, że rezultat ten sam: podstawowa gra, to faktyczna gra. Dodatki KS to dodany na siłę content, który grze nigdy nie był potrzebny i w niczym jej nie pomaga. Można z całkowitym spokojem olać je wszystkie od A do Z - w każdym razie ja tak robię, mimo, że je mam.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Kanaly sa bardzo fajnym dodatkiem, polecam :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

maciejo pisze: Ale wszystko będzie odpłacone jak nie tu i teraz to w Walhalli 8)
Pijesz do innej, popularnej ostatnio kampanii :wink:
vojtas pisze:Owszem, szczególnie jeśli ktoś nie śledził kampanii, gdzie wyraźnie było powiedziane, że "normalne" figurki nie będą miały tyle detali.
Tak, wiadomo że to nie modele z żywicy z wersji demo, jednak tutaj różnica jest o wiele bardziej "odczuwalna" niż w LoH choćby (piszę to na podstawie dostępnych zdjęć na ten moment i opinii tych, którzy mieli już przyjemność porównać). Ponoć po TWoM zmienili nawet producenta figurek.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2035
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 329 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: walkingdead »

Akurat myślę, że przy ogromnym hype na Nemesis jeśli trafiłaby się wpadka ze słabej jakości figurkami to odbiłoby się to bardzo szerokim echem. I oczywiście mogłoby zaważyć na przyszłych kampaniach AR. To jest projekt, który przyciągnął ogromną uwagę również osób, które nie wspierały. Duzy błąd przy takim zainteresowaniu to strzał w kolano. A nawet dwa.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: janekbossko »

mam TWoM i LoH i różnica jest ogromna na korzyść LoH
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

uyco pisze:
vojtas pisze:Owszem, szczególnie jeśli ktoś nie śledził kampanii, gdzie wyraźnie było powiedziane, że "normalne" figurki nie będą miały tyle detali.
Tak, wiadomo że to nie modele z żywicy z wersji demo, jednak tutaj różnica jest o wiele bardziej "odczuwalna" niż w LoH choćby (piszę to na podstawie dostępnych zdjęć na ten moment i opinii tych, którzy mieli już przyjemność porównać). Ponoć po TWoM zmienili nawet producenta figurek.
Tak, też o tym słyszałem. Generalnie chyba najbardziej zawiedzone mogły się poczuć osoby przyzwyczajone do wysokiego poziomu modeli CMoN. Ja śmiałem się z tego głównie dlatego, że AR zupełnie nieumyślnie utarło nosa ludziom, którzy gry traktowali jako dodatek do figurek.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

A mi jakość figurek kojarzy się z super* figurkami Cry havoc. Zapewne nieprzypadkowo ;) Jednak nie ma co marudzić pamperki jak pamperki ;)

*według wydawcy
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

konstatując, tej gry na pewno nie kupiłem dla figurek, ale mogli sie bardziej postarać, niż dawać chińskie żołnierzyki, czy rzeczone pamperki :wink:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KrzysiekL »

Kisun pisze:A mi jakość figurek kojarzy się z super* figurkami Cry havoc. Zapewne nieprzypadkowo ;) Jednak nie ma co marudzić pamperki jak pamperki ;)

*według wydawcy
Chyba ten sam producent z tego co pamiętam?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

Wyszedl nowy update dla aplikacji poprawiajacy to i owo oraz dodajacy wreszcie opcje Save.
Szkoda ze wciaz tylko nie ma tego w wersji z j.polskim. Uaktualnienie na te chwile jest na Androida.

Ps. Jest tez juz na iOS. W opcjach pojawil sie wybor jezykow, to dobry news, ale jeszcze nie idzie wybrac naszego.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 08:28 przez YoYo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

Gra jest MEGA.
Jesteśmy po 3 rozgrywkach (na dwie osoby, w takiej konfiguracji sprawdza się bardzo dobrze, jedyne co, to nie do końca trzyma się te zasady przekazywania dziennika, raczej po większej ilości faz, a w następnej rundzie robi to druga osoba).
Lekko nie jest, ale klimacik jest (+soundtrack gdzieś w tle z TWoM) na pewno, do tego ciągłe kombinowanie i stan zagrożenia i wybory w stylu "jak nie urok to sraczka". Faktycznie też, ciągnie się dość długo (nawet do końca pierwszego rozdziału, bo do 2-go jeszcze nikt nie dotrwał :>). Myślę, że jeden z lepszych tytułów wart uwagi i bardzo dobrze sprawdzający się w trybie 1-2 gracze. Co do dwóch, najlepiej wg. mnie się sprawdza (funkcja lidera, mniej ganiania z tym dziennikiem) jak jeden gracz wykonuje działania na: Poranek, Zmierzch, Wieczór, Świt (czyli takie związane z zarządzeniem), drugi gracz: Wyprawa i Intruzi (czyli walka, poszukiwania, eksploracja). W kolejnej rundzie się zamieniamy kolejnością.

Obrazek

Szkoda, że nie ma takiej karty na której jest wszystko w skrócie, takie podsumowanie w formie streszczenia.
Ktoś coś takiego jednak widzę, że zrobił na BGG https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... i-1-kartka .
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Informacja dla czekających na swoje gry z KS: dostałem maila w piątek o nadaniu paczki. Planowana data dostawy to poniedziałek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

YoYo pisze:Gra jest MEGA.
Jesteśmy po 3 rozgrywkach (na dwie osoby, w takiej konfiguracji sprawdza się bardzo dobrze, jedyne co, to nie do końca trzyma się te zasady przekazywania dziennika, raczej po większej ilości faz, a w następnej rundzie robi to druga osoba).
Lekko nie jest, ale klimacik jest (+soundtrack gdzieś w tle z TWoM) na pewno, do tego ciągłe kombinowanie i stan zagrożenia i wybory w stylu "jak nie urok to sraczka". Faktycznie też, ciągnie się dość długo (nawet do końca pierwszego rozdziału, bo do 2-go jeszcze nikt nie dotrwał :>). Myślę, że jeden z lepszych tytułów wart uwagi i bardzo dobrze sprawdzający się w trybie 1-2 gracze. Co do dwóch, najlepiej wg. mnie się sprawdza (funkcja lidera, mniej ganiania z tym dziennikiem) jak jeden gracz wykonuje działania na: Poranek, Zmierzch, Wieczór, Świt (czyli takie związane z zarządzeniem), drugi gracz: Wyprawa i Intruzi (czyli walka, poszukiwania, eksploracja). W kolejnej rundzie się zamieniamy kolejnością.

Obrazek

Szkoda, że nie ma takiej karty na której jest wszystko w skrócie, takie podsumowanie w formie streszczenia.
Ktoś coś takiego jednak widzę, że zrobił na BGG https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... i-1-kartka .
Ja dziś dostałem,jestem zachwycony.Jeszcze takiej gry nie miałem z tego wszystkiego nawet figurki mi się podobają.Jest fajnie :wink:
:arrow: Yoyo
Postaci sam malowałeś?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

maciejo pisze: :arrow: Yoyo
Postaci sam malowałeś?
Tak, stronkę wcześniej jest parę foto więcej (wersja retail, nie z KS gdzie figurki są dokładniejsze).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Czy coś wiadomo na temat polskojęzycznej apki na androida,czy w ogóle jest w planach ?
Ściągnąłem oficjalną wersję, wśród wielu języków do wyboru jest polski.Niestety jak wszystkie inne oprócz angielskiego nie działa :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

maciejo pisze:Czy coś wiadomo na temat polskojęzycznej apki na androida,czy w ogóle jest w planach ?
Ściągnąłem oficjalną wersję, wśród wielu języków do wyboru jest polski.Niestety jak wszystkie inne oprócz angielskiego nie działa :(
Od Galakty poszła lakoniczna informacja, że prace nad nią trwają.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ