This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Z wielką przyjemnością ogłaszam, że platforma ZnadPlanszy.pl objęła patronatem medialnym wydanie gry This War of Mine The Boardgame".
Wspólnie z autorami szykujemy kilka ciekawych akcji związanych z wydaniem gry. Wersja polska...

Link: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/10/t ... t-medialny
Spoiler:

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Tycjan pisze:Z wielką przyjemnością ogłaszam, że platforma ZnadPlanszy.pl objęła patronatem medialnym wydanie gry This War of Mine The Boardgame".
Wspólnie z autorami szykujemy kilka ciekawych akcji związanych z wydaniem gry. Wersja polska...
Czyli chcąc wersję PL mamy czekać i póki co nie wspierać?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

No to pieknie! Planujecie akcje na Wspieram.to czy możliwość zakupu polskiej wersji bedzie możliwa tylko przez kickstarter?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 10:11 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

Trochę (mocno) się zawiodłem czytając powyższy artykuł. Polska wersja była dla mnie czymś totalnie oczywistym a tu taki klops. Na koncie czeka sobie 50 funa specjalnie na dzisiejszą noc... trudno, przynajmniej się załapię na EB w TimeStories i Odynie. Nie wątpię w to, że TWoM zostanie wydany w wersji polskiej, ale mam nadzieję, że nagle za dwa czy trzy tygodnie nie okaże się, że jednak wersja PL będzie na KS i mamy 7 dni na zainwestowanie w akcję, która zaraz dobiegnie końca... Z drugiej strony chyba nawet takie wyjście będzie lepsze niż czekanie na polską akcję szybernaście miesięcy i staranie się podgonić osiągnięte progi z KS kiedy już x procent poskich graczy wspomogło wydanie angielskojęzycznego tytułu... :?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Michał Oracz
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Michał Oracz »

Problem w tym, że nie za bardzo możemy w tej chwili potwierdzać oficjalnie TYLKO polską wersję dostępną na KS, jeśli w tym samym momencie byłaby to JEDYNA wersja językowa poza ENG (byłoby: wersja ENG - tak, PL - tak, ESP - nie, DE - nie,itd). Najpierw musimy potwierdzić przynajmniej niemiecką i hiszpańską na etapie KS, wtedy dopiero będziemy mogli rozprzestrzeniać info o ewentualnej wersji PL. Mam nadzieję, że ten drugi warunek wyklarują już pierwsze dni kampanii, ale lepiej nie zgadywać. Dzięki za duchowe wsparcie dla gry i zainteresowanie, które mocno przerosło nasze wstępne założenia sprzed miesięcy. Zrobimy wszystko (znaczy w tym przypadku WSZYSTKO), żeby polska wersja była od razu na KS.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 10:14 przez Michał Oracz, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: wirusman »

Prawie jak z dziewicą, niby chce ale nie wiem:D
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

Czyli nie będzie możliwosci zakupu gry na polskich odpowiednikach kickstartera? Akcja na kickstarterze i koniec?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Wincenty Jan pisze:Czyli nie będzie możliwosci zakupu gry na polskich odpowiednikach kickstartera? Akcja na kickstarterze i koniec?
I dodatkowe pytanie. Czy gra będzie dostępna po akcji na KS? Po wydaniu, w zwykłych sklepach?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1942 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warlock »

Wybaczcie, ale to wygląda jak "DOMEK po zagładzie nuklearnej" :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

Tycjan pisze:Z wielką przyjemnością ogłaszam, że platforma ZnadPlanszy.pl objęła patronatem medialnym wydanie gry This War of Mine The Boardgame".
Wspólnie z autorami szykujemy kilka ciekawych akcji związanych z wydaniem gry. Wersja polska...

Link: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/10/t ... t-medialny
Jak rozumiem warto być dziś o północy na platformie ZnadPlanszy pod tym linkiem, żeby nie przegapić niespodzianki? :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: karawanken »

Matko skąd wsiąść te 50£ :(
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Trolliszcze »

warlock pisze:Wybaczcie, ale to wygląda jak "DOMEK po zagładzie nuklearnej" :D
Spoiler:
Kurczę, gdyby użyli tego samego rozmiaru kart, to kart z DOMKU można by używać do dekorowania.
Awatar użytkownika
Michał Oracz
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Michał Oracz »

Trolliszcze pisze:
warlock pisze:Wybaczcie, ale to wygląda jak "DOMEK po zagładzie nuklearnej" :D
Spoiler:
Kurczę, gdyby użyli tego samego rozmiaru kart, to kart z DOMKU można by używać do dekorowania.
Dobry pomysł :) Tylko nie mamy copyrights na te wszystkie plakaty i brandowe wstawki z Domku ;)
A na poważnie - eeeeeech, aktualna plansza jest naprawdę brzydka, mam tego świadomość. Podobnie jak połowa kart z prototypu (no i bez ilustracji jeszcze). Jakbym kandydował na prezydenta, to bym tu teraz zapewnił, że layout prototypu będzie w kolejnych 2 miesiącach po kampanii zrobiony na nowo od zera przez grafików. No ale. Dziś liczy się co jest dziś, no i takiego potworka graficznego póki co mamy - walczymy nim jak się da, wszędzie jedynie wstawiając gigantyczne napisy "prototyp".
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Trolliszcze »

Dla mnie w pierwszej chwili jest nieintuicyjna i mało czytelna, ale wiadomo, że takie rzeczy mogą się zmienić po pierwszej rozgrywce.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

DarkSide pisze:
Tycjan pisze:Wspólnie z autorami szykujemy kilka ciekawych akcji związanych z wydaniem gry. Wersja polska...
Link: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/10/t ... t-medialny
Jak rozumiem warto być dziś o północy na platformie ZnadPlanszy pod tym linkiem, żeby nie przegapić niespodzianki? :D
Warto być na profilu This War of Mine the Board Game :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

To ja może tak zbiorę pytania w jednym miejscu:
1. Czy gra w wersji polskiej będzie dostępna tylko na Kickstarterze? (żadne wspieram.to , osobna przedsprzedaż etc.)
2. Czy gra będzie dostępna w sklepach? (nie licząc oczywiście tych sklepów które kupią z KS)
3. Polskiej wersji nie ma tylko dla tego, że nie chcecie obrazić / wkurzyć innych krajów nie ENG/PL ?
4. Czy na Kickstarterze będą EB, a jeśli tak to jakiego rodzaju? (czasowe / ilościowe)
5. O której czasu polskiego rozpoczyna się kampania?
6. Jak KS przelicza waluty? (Czy już muszę mieć funty?)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Brazol »

kamron6 pisze:3. Polskiej wersji nie ma tylko dla tego, że nie chcecie obrazić / wkurzyć innych krajów nie ENG/PL ?
Też tak to zrozumiałem i jeśli to rzeczywiście jest ten powód to trochę smutno. To normalne że wydawca wydaje grę w ojczystym języku + angielskim. Najlepszy przykład to The 7th Continent które od początku na KS było wydane w wersji francuskiej i angielskiej.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: yosz »

kamron6 pisze:6. Jak KS przelicza waluty? (Czy już muszę mieć funty?)
Przelicza je bank w którym masz kartę kredytową / kartę którą można płacić w internecie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Chyba coś namieszałem, więc z góry przepraszam i się poprawiam :)

Start kampanii na KS: godz. 16:00 naszego czasu.
Specjalna akcja promocyjna na profilu gry o godz. 24:00, również naszego czasu.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Miałem okazję zagrać w ostatnią sobotę we Wrocławskim Hexie, to się podzielę wrażeniami ;)
Od razu zaznaczam, że w wersję elektroniczną nie grałem :oops:

Gra klimatycznie bardzo mi się podobała. Pomimo tego, że siedzieliśmy jednak w wypełnionej ludźmi knajpce, głośno co nie miara, a na stoliku obok trzaskali zdjęcia z rozgrywki, to klimat i tak wylewał się tonami i poruszał. Kilka razy coś we mnie drgnęło, czy to czytając list odnaleziony w skrytce, czy w momencie odnalezienia niespodziewanego towarzysza, i sądzę, że w domowym zaciszu będzie jeszcze lepiej, tym bardziej, że liczba historii/zdarzeń w prototypie była ograniczona.

Jeśli chodzi o obawy związane z tym, że kierujemy poniekąd wszyscy całą grupą - dzięki temu, że każdy gracz po kolei wykonuje raczej krótką akcję, a dyskusje są dozwolone, pozostali się nie nudzą. Najbardziej zaskoczyło mnie, że odczucia były zupełnie inne niż się spodziewałem. Znacie to uczucie, gdy czytacie dobrą, emocjonującą książkę? Ja takie właśnie miałem wrażenie - jakbyśmy, wspólnie z grą (czy może raczej przeciw grze) pisali taką opowieść. To też daje pole do niesamowitych dyskusji ("On i tak już prawie nie żyje." - "Musimy chociaż spróbować, do cholery!")

Tutaj warto wspomnieć, o pewnej rzeczy, której w prototypie nie było, a ma być w wersji finalnej. Grę możemy lekko "customizować". Historie, czy decyzje, które odnajdziemy, będą podzielone wg. kolorów. Dwa z tych kolorów mają szczególne znaczenie: czerwone - czyli te najcięższe w sensie klimatu, mogą się tam pojawiać historie związane z gwałtami, morderstwami, rozstrzelaniami, oraz czarne - "nieuczciwe", gdzie gra naprawdę potrafi dopiec, w sposób zupełnie losowy (przykład: wasz dom znajduje się w strefie, na którą zrzucają bomby, jedna z postaci ginie, ot tak). Jeśli nie chcecie takich historii w waszej grze, wystarczy że wyciągniecie 2 karty z jednej talii, a żadna z nich się nie pojawi. A może chcecie się po prostu pozbyć "czerwonych" opisów? Usunięcie jednej karty załatwi sprawę.

Niestety, moim zdaniem, problemu "gracza alfa" zaproponowane podejście do końca nie rozwiązuje. Pomimo faktu, że tylko jedna osoba (wykonująca akcję) może w danym momencie dotykać komponentów, to gracz o silnym charakterze jest w stanie przekonać innych do swoich racji. Chyba, że ktoś się wkurzy i zrobi swoje :P Ma to też inne konsekwencje - dyskusja może się ciągnąć bardzo długo, szczególnie w przypadku fazy dnia, gdzie mamy taki mały "worker placement".

Wydaje mi się, że wszystko działa całkiem nieźle, w zasadach nie ma jakoś wiele szczegółów, a tzw. "dziennik" (instrukcją) prowadzi nas przez wszystkie etapy gry i pozwala zacząć grać niemal od razu po otwarciu pudełka. Faz doby jest dużo, co sprawia, że jest on nieodzowny i należy go zawsze mieć pod ręką. Mieliśmy jednak wrażenie, że mógłby zostać napisany nieco lepiej, dzięki czemu rozgrywka byłaby płynniejsza.

Ogólnie gra była na prawdę bardzo mi się podobała - opowiadała historię, mechanicznie grała, budziła emocje. Jak tylko padnie informacja o polskiej wersji językowej, na pewno wesprę :)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kwiatech »

Miejmy tylko nadzieje, że kampania nie będzie na tej samej zasadzie co "In the name of odin". Najpierw Ks, potem wspieram to Pl :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

kwiatech pisze:Miejmy tylko nadzieje, że kampania nie będzie na tej samej zasadzie co "In the name of odin". Najpierw Ks, potem wspieram to Pl :)
To jest pytanie na które byłoby miło jakby odpowiedzieli w 100% jasno ;) Na szczęście z KS można się wycofać podobno, więc jak nie będzie PL to tak się stanie ;)

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=qy_oFIIMSN8 Ciekawsza strona kampani ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »


# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Jakby ktoś chciał się przyłączyć to organizuję zbiorowe zamówienie: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=43150 ;)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Helga »

Niesamowite tempo, już ponad 160 :D
ODPOWIEDZ