This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

Banan2 pisze:Szczerze? A co nas to obchodzi? Nie trzeba było jeździć po konwentach i nakręcać hypu. Wydajemy grę jedynie na rynek EN i już. Zarobimy dużo kasy i potem przy jakimś dodruku wypuścimy wersję PL. Proste? Bardzo proste. Nie trzeba było obiecywać. Każdy średnio zaawansowany forumowicz zdaje sobie sprawę z nakładów polskich wersji, zwłaszcza ciężkich gier. Czyli tylko absolutny dyletant mógł wymyślić limity 500/1000 na polski rynek.
Jak ktoś słusznie powyżej zauważył, jedyne co trzyma przy tym projekcie to nazwisko autora. Nic więcej.
Pozdrawiam
Szczerze? A co ich to obchodzi? Jeździli, promowali i bardzo dobrze tak się to robi. I nie to nie jest takie proste jak o tym piszesz. Poza tym oni celują w target nie tylko planszówkowy, ale także RPGowy i komputerowy więc te 500 sztuk w KS nie jest tak nierealne jak może się wydawać.
I naprawdę nazwisko autora tylko trzyma przy projekcie? Mnie jednak skłoniły dużo bardziej opinię o przełomowym sposobie opowiadania fabuły (i to nie tylko autorów).
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kosternik »

@Yosz... może w tym jest diabeł pogrzebany. Tycjan zawsze marudzi, że gry są u nas za drogie. A są drogie bo wychodzą w niskich nakładach. A wychodzą w niskich nakładach bo nikt ich nie kupuje bo są za drogie :D i tak w koło Macieju.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

Czy gra jest mocno zależna językowo?
Bardzo. To właśnie powoduje wszelkie trudności odnośnie wersji językowych.
Czyli w wersji polskiej mamy zerowy poziom trudności językowych. Odpowiedz-strzał w stopę, bo kontekst wypowiedzi miał pokazać dlaczego taki kłopot z wydaniem PL.
"[...] Wbrew pozorom gra nie ma zbyt dużego “oddechu”, choć jest kalkulowana bezpiecznie, [...]to jednak stretch goals w wersji KS mocno pożerają budżet."
To może nie wrzucać więcej SG, tylko niech się zrobi większy "oddech" finansowy, który pozwoliłby obniżyć limity innych wersji językowych.
Gdyby jakimś cudem udało się sfinansować podstawkę po polsku na KS, to czy jest szansa na wrzucenie dodatków po polsku na np. Wspieram.to?
Z Kamilem ze Wspieram.to jesteśmy cały czas w kontakcie, ale wygląda na to, że na Wspieram będziemy robić inne projekty, a TWoM damy radę zrobić w całości na KS oraz później, po KS, już tradycyjnie.
Innymi słowy jeśli na KS nie wyjdzie polska edycja to nie wyjdzie wcale, bo nie będzie innych akcji zbiórkowych.

Czytając całe FAQ utwierdziłem się w przekonaniu, że osoby które wzięły się za wydawanie tej gry (nie mylić z projektantami) nie planowały wydania polskiego. Dla nich oznacza to niższe zyski, mały rynek zbytu, duży kłopot. Planszówka miała być chyba tylko dodatkiem promującym grę komputerową w krajach anglosaskich.

Zastanawia mnie przy okazji jedno: Polscy wydawcy potrafią wydać grę za ok 150-200zł w podobnym standardzie i zawartości pudła, to czy nie daliby rady wydac tej gry po polsku gdyby wiedzieli, że mogą zgarnąć w cenie 300zł/szt? Ale jak widać są tacy którzy przygotowali tak kampanię by było to bardzo trudne.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

yosz pisze: @Banan: możesz być oburzony, ja akurat nie kojarzę żadnych obietnic że będzie wersja PL, tylko tyle że myślą, że będą pracować itd - może to kwestia własnie nahypowania się na grę i obiecywania sobie za dużo po tym co było mówione przed akcją? Całe szczęście masz możliwość zagłosowania swoim portfelem i nie wspieranie projektu. Proste.
I tu masz rację. Obiecywali, że będą robić wszystko, żeby wersja PL była, m.in. jeździli po konwentach, udzielali się w necie. Hype chcąc nie chcąc się zrobił. Chociażby ze względu na nazwisko autora.
I masz rację, że głosujemy portfelem. A ja bardzo chciałbym zagłosować portfelem. Tylko, że nie za bardzo mam za czym :roll: a przynajmniej nie za tym co bym chciał mieć na półce.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Hmm też nie pamiętam obietnicy że będzie polska wersna na 100%

To że pytali o pomoc z nazewnictwem nic nie znaczy, szczególnie w rynku planszówkowym :)

Ale wydaje mi się że niektórzy przereagowują niestety.

- kasa to kasa, ma sie zgadzać. Wydawca nie robi tego charytatywnie i dla niego też coś musi zostać. Te dodrukowanie kilkuset pudełek napewno mu tego nie ułatwia
- mamy mało ludzi którzy na kicku się udzielają niestety, 128 backersów (według community) to naprawde mało jak na tak wyhajpowaną grę. Szczególnie że koszt wysyłki który często hamuje branie udziału w kicku jest tutaj naprawde niewielki.
- wydawcy jak na razie nie opłaca się wydawać wersji polskiej. Rozumiem to całkowicie bo to jest biznes i nie mogę tu złego słowa powiedzieć na ten temat.
- Ja chyba bym wolał wersję angielską, dlatego że nie mam problemu z tym językiem. Dodatkowo, przy tak ciężkim boju o wydanie polskiej wersji wszystkie promo, dodatki i extrasy nie mają raczej szans na pojawienie się w naszym rodzimym języku.
- Chłopaki się starają żeby polska wersja byłą dostępna i chwała im za to :) Ale to że gra oryginalna jest polska, polacy ją tworzą to, według mnie, nie świadczy o tym że mają wydać tą grę w języku polskim również. Możliwe że żadne wydawnictwo nie chciało się tego podjąć to raz a dwa mamy kicka, przy którym dzielenie nakładu jest dość kłopotliwe i kosztowne jednak. Tutaj głosy oburzenia są raczej nie na miejscu.

Cóż, ja biore angielską więc niestety mój głos się nie liczy. Już dawno zrezygnowałem z parcia na polskie wersje. Ale z drugiej strony kibicuję wydawniu polskiej wersji bo gra wygląda niesamowicie i dobrze by było gdyby każdy z nas mógł w nią grać :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: mauserem »

yosz pisze:...

You know nothing forumowicze.

Jeżeli tak bardzo jesteście przerażeni tym co widzicie, to radzę Wam nie próbujcie swoich sił w biznesie wydawniczym - zawał serca gwarantowany.
święte słowa - ale zdajesz sobie sprawę z tego, Yosz, że to na marne, że występujesz wbrew naturze - bo jak się nie ponarzeka to się nie liczy :) zwłaszcza na tym forum - tu jak w soczewce wyłazi ta nasza brzydka przypadłość...

Zamiast po prostu wypłakiwać się jaka to krzywda im się dzieje, bo nie szanuje się ich oczekiwań "made in PL" wystarczy wesprzeć - po prostu zadeklarować chęć współdziałania we wspólnym celu.
Ale nie, będą jęczeć, że im "sześciopaki" nie pasują... że karta, że wypłata, że kurs walut, że boję się...
Chłopaki przedstawili opcje, to jest na prawdę mocny dil w tej cenie z tym całym stuffem - teraz piłka jest po naszej stronie - wspierających. Tak działa KICKSTARTER i działa dobrze - zasady są jasne i fair...

Wystarczy 500 osób - na tym forum jest ponad 18000 użytkowników - wiem to bullshit - ale sprawdziłem po aktywności - najbardziej aktywnych 500 napisało przynajmniej 200 postów, ponad tysiąc osób popełniło 100 wpisów... więc w naszym gronie, hardkorowych - zaangażowanych graczy jest całkiem sporo...

Ale ostatecznie to nie jest łapanka - projekt zaliczył globalny sukces, a czy chcecie być jego częścią - wasza sprawa - wybieracie własnym portfelem
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Zgodnie z jedną odpowiedzią z FAQ - zaraz kickstarteruję 1000 pudełek i dzień przed końcem się wycofuję - i wersja polska będzie zgodnie z FAQ? :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

DarkSide pisze:
Zastanawia mnie przy okazji jedno: Polscy wydawcy potrafią wydać grę za ok 150-200zł w podobnym standardzie i zawartości pudła, to czy nie daliby rady wydac tej gry po polsku gdyby wiedzieli, że mogą zgarnąć w cenie 300zł/szt? Ale jak widać są tacy którzy przygotowali tak kampanię by było to bardzo trudne.
I ci sami Polscy wydawcy produkują grę w chinach żeby obniżyć koszty...
Z resztą ja nie widziałem tak fajnie wyglądającej gry poniżej 250 zł ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

misioooo pisze:Zgodnie z jedną odpowiedzią z FAQ - zaraz kickstarteruję 1000 pudełek i dzień przed końcem się wycofuję - i wersja polska będzie zgodnie z FAQ? :twisted:
Tak, też nie zrozumiałem tego fragmentu. Brzmi conajmniej.... nierozsądnie.

Swoją drogą, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w komunikacji nie ma konsekwencji. Z jednej strony nie obiecujemy złotych gór, których nie zrealizujemy i nie zapychamy KS contentem, którego nie dostarczymy, a z drugiej dziwny amok 'mini dodatkow", które z daleka widać, że są już ostro od czapy (figurki! figurki! figurki, aż się posikacie) , byle tylko utrzymać dynamikę i wytargać jeszcze więcej. Nie przeszkadza mi, że ktoś zebrał dużo i próbuje jeszcze więcej. Ale w kontekście tych wypowiedzi wcześniej i jeszcze narzekania na koszty druku międzynarodowego, odbieram sprzeczne sygnały.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 13:41 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

DarkSide pisze:
Czytając całe FAQ utwierdziłem się w przekonaniu, że osoby które wzięły się za wydawanie tej gry (nie mylić z projektantami) nie planowały wydania polskiego. Dla nich oznacza to niższe zyski, mały rynek zbytu, duży kłopot. Planszówka miała być chyba tylko dodatkiem promującym grę komputerową w krajach anglosaskich.

Zastanawia mnie przy okazji jedno: Polscy wydawcy potrafią wydać grę za ok 150-200zł w podobnym standardzie i zawartości pudła, to czy nie daliby rady wydac tej gry po polsku gdyby wiedzieli, że mogą zgarnąć w cenie 300zł/szt? Ale jak widać są tacy którzy przygotowali tak kampanię by było to bardzo trudne.
Ale nie na licencji :) Poza tym kickstarter też kosztuje. Plus to jest kampania na rynek międzynarodowy który jest droższy niestety niż Polski, więc też tu cena wzrasta. Poczekaj do końca kampanii, jeżeli będzie ok 500k to tych dodatkowych rzecz będzie napewno na tyle że nie dało by rady wydać gry za 150-200zł :)

Plus - jeżeli dla wydawnictwa coś oznacza że zyski będą mniejsze to co się dziwisz?

Jeżeli firma ma robić coś co się sprzeda w małym nakładzie i będzie drogie w produkcji to wybierze to co się sprzeda lepiej i kosztuje mniej jednostkowo.

Dlaczego ludzi to wciąż dziwi? :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze: - mamy mało ludzi którzy na kicku się udzielają niestety, 128 backersów (według community) to naprawde mało jak na tak wyhajpowaną grę. Szczególnie że koszt wysyłki który często hamuje branie udziału w kicku jest tutaj naprawde niewielki.
Tylko, że sporo osób się wstrzymuje, bo nie wiadomo co będzie z wersją PL. Wstrzymują się, liczba backersów nie rośnie, szanse na wydanie wersji PL maleją, potencjalni wspierający rezygnują/wstrzymują się. I kółko się zamyka. Ten projekt to "gra", której reguły zmieniają się podczas gry :wink: .
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Night wolf »

Ja tam cały mam wiarę że polska wersja będzie :)
Trochę nie do końca rozumiem jak to ma być wydawane (jeśli wogóle będzie polska wersja) bez SG bo z opisu wynika że wersja sklepowa nie zawiera: karty promo, sekretnej koperty, szarika i kart skryptów. Resztę będzie w każdym wydaniu pułkowym dostępnym później w sklepie. Jeśli się teraz uda zebrać te 500 sztuk i wyjdzie polska wersja to rozumiem że tylko te 4 rzeczy nie będą po polsku bo nie wyobrażam sobie, że będzie stałą na pułkach gra w której połowa komponentów jest po polsku a połowa nie. Chyba że coś przekręciłem :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Banan2 pisze:
AkitaInu pisze: - mamy mało ludzi którzy na kicku się udzielają niestety, 128 backersów (według community) to naprawde mało jak na tak wyhajpowaną grę. Szczególnie że koszt wysyłki który często hamuje branie udziału w kicku jest tutaj naprawde niewielki.
Tylko, że sporo osób się wstrzymuje, bo nie wiadomo co będzie z wersją PL. Wstrzymują się, liczba backersów nie rośnie, szanse na wydanie wersji PL maleją, potencjalni wspierający rezygnują/wstrzymują się. I kółko się zamyka. Ten projekt to "gra", której reguły zmieniają się podczas gry :wink: .
Pozdrawiam

Jak najbardziej :) Ale w takim razie osoby które się wstrzymują mogą mieć pretensje tylko do siebie :)
Plus jednak nie jesteśmy zbyt ufni i obeznani w tych metodach wspierania produktów, więc to też blokuje takie akcje :/
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Hmm, spójrzcie na Time Stories. Specyficzna gra i w sumie droga (komplet). 1,5h kampanii i 23% wsparcia. Wiem, że najwięcej wpłat jest na początku i na końcu, ale właściwie to jestem spokojny o to, że będzie wydana. Dlaczego gracze tak chętnie wspierają? Bo są jasno określone reguły i cele kampanii. Od razu wiem w co się pakuję, znaczy już się wpakowałem :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Porównywanie lokalnego projektu na wydanie wersji PL ZNANEJ I LUBIANEJ gry z nowym przedsięwzięciem na Kickstarterze jest po prostu nieuczciwe..
A jak chcemy się tak bawić to zobaczymy kto zbierze więcej ?:P
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

Banan2 pisze:Hmm, spójrzcie na Time Stories. Specyficzna gra i w sumie droga (komplet). 1,5h kampanii i 23% wsparcia. Wiem, że najwięcej wpłat jest na początku i na końcu, ale właściwie to jestem spokojny o to, że będzie wydana. Dlaczego gracze tak chętnie wspierają? Bo są jasno określone reguły i cele kampanii. Od razu wiem w co się pakuję, znaczy już się wpakowałem :wink:
Pozdrawiam
Ale reguły na KS były jasne, miała być wersja angielska i będzie. Info o pozostałych wersjach doszło na prośbę wspierających. Zasady jasne.

Natomiast ten limit 1k na tłumaczenie też SG to moim zdaniem próba zabezpieczenia się na przyszłość. Bo o ile aktualne SG są na tyle małe że bez problemu by je wydrukowano nawet dla 500 osób (raptem kilkanaście kart więcej) to już taki dodatek "Memories from the past" to już więcej zabawy. A pewnie mają w zanadrzu jeszcze kilka jakiś SG mocno zależnych językowo.

Mi na prawdę ciężko jest zrozumieć osoby, które nie chcą pokazać poprzez KS że im zależy na wersji PL. Nie otrzymamy satysfakcjonującej informacji o wersji PL przed końcem kampanii to się wycofamy i tyle.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

Laskos pisze:Porównywanie lokalnego projektu na wydanie wersji PL ZNANEJ I LUBIANEJ gry z nowym przedsięwzięciem na Kickstarterze jest po prostu nieuczciwe..
A jak chcemy się tak bawić to zobaczymy kto zbierze więcej ?:P
Pamiętajmy jednak, że duża liczba osób (zaryzykuję nawet słowo większość) wspierających TIME Stories na wspieram w grę nie grała. Gra ma nowatorską i jednorazową mechanikę, także jej zakup jest dla wielu ryzykiem. Mimo wszystko, gdy podana została prosta i przejrzysta forma zakupu, wiele osób postanowiło wesprzeć tytuł. Oby i w przypadku TWoM tak się stało. Wydaje mi się, że Michał Oracz nie da postawić kreski na lokalnej wersji. :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 14:18 przez Bary, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Mam wrażenie, że nie wiem ile pytań by padło i odpowiedzi na nie, to i tak większość z wylewających swoje żale i tak będzie niezadowolona. Będę brutalny, ale my mówimy tutaj o grze planszowej, a nie o lekarstwie na raka. Jeżeli w jakiś sposób gra komuś nie odpowiada, to nie musi jej kupować. Na 100% każdy taki przeżyje ten brak. Argumenty o nakręcanie niepotrzebnego "hajpu", są bez sensu, bo to nie jest wina nakręcającego, który siłą rzeczy chce sprzedać swój produkt jak najlepiej, ale tego który się da wkręci.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem, to staramy się wspólnie z autorami mu pomóc, przekazując na ZP informacje dotyczące gry w miarę ich napływania i naprawdę nic tego nie przyśpieszy. Czy prawie każdy wątek na tym forum musi zawsze sprowadzać się do marudzenia. Rozumiem rozczarowanie (wszystko PL, a gry PL na 100% nie ma), ale pisanie wciąż tego samego tego nie zmieni, a wprowadza tylko niezdrową atmosferę. Jeżeli nie dostrzegacie chęci dialogu między autorami, to pewnie już tak pozostanie, ale zastanawiam się po co właściwie męczycie się na tym wątku, bo tak to wygląda. Po co strzępić język, marnować cenny czas?

Rozumiem, że każdy wie lepiej jak robić kampanie na KS, każdy jest mistrzem PR, każdy tworzy własne mechanizmy w grach, które prześcigają konkurencje, ale dajcie szanse innym, może oni widzą to inaczej, może muszą widzieć to inaczej, ale na pewno chcą dobrze. Więcej pozytywnego wsparcia i zaufania, na pewno bardziej popchnie sprawę do przodu, niż niepotrzebne prztyczki i uwagi na granicy dobrego smaku.

Obiecuję wkrótce więcej informacji o grze :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Tycjan pisze:Mam wrażenie, że nie wiem ile pytań by padło i odpowiedzi na nie, to i tak większość z wylewających swoje żale i tak będzie niezadowolona. Będę brutalny, ale my mówimy tutaj o grze planszowej, a nie o lekarstwie na raka. Jeżeli w jakiś sposób gra komuś nie odpowiada, to nie musi jej kupować. Na 100% każdy taki przeżyje ten brak. Argumenty o nakręcanie niepotrzebnego "hajpu", są bez sensu, bo to nie jest wina nakręcającego, który siłą rzeczy chce sprzedać swój produkt jak najlepiej, ale tego który się da wkręci.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem, to staramy się wspólnie z autorami mu pomóc, przekazując na ZP informacje dotyczące gry w miarę ich napływania i naprawdę nic tego nie przyśpieszy. Czy prawie każdy wątek na tym forum musi zawsze sprowadzać się do marudzenia. Rozumiem rozczarowanie (wszystko PL, a gry PL na 100% nie ma), ale pisanie wciąż tego samego tego nie zmieni, a wprowadza tylko niezdrową atmosferę. Jeżeli nie dostrzegacie chęci dialogu między autorami, to pewnie już tak pozostanie, ale zastanawiam się po co właściwie męczycie się na tym wątku, bo tak to wygląda. Po co strzępić język, marnować cenny czas?

Rozumiem, że każdy wie lepiej jak robić kampanie na KS, każdy jest mistrzem PR, każdy tworzy własne mechanizmy w grach, które prześcigają konkurencje, ale dajcie szanse innym, może oni widzą to inaczej, może muszą widzieć to inaczej, ale na pewno chcą dobrze. Więcej pozytywnego wsparcia i zaufania, na pewno bardziej popchnie sprawę do przodu, niż niepotrzebne prztyczki i uwagi na granicy dobrego smaku.

Obiecuję wkrótce więcej informacji o grze :)

Mądre słowa :)

BTW - na wieści od Games Factory Publishing czekamy już ponad tydzień i ucichło w temacie. Może to jest dobra taktyka ... :D
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

yosz pisze:To było poruszone w jednym z pytań:
Co będzie w sytuacji, gdy będzie 500 wspierających z Polski, ale w ostatnim dniu wycofa się 300 (chociażby na brak polskich stretch goals)?

W przypadku, gdyby do końca KS pozostała aktualna wersja rozwiązania kwestii wydania PL: trzeba będzie dostarczyć wersję PL tym, którzy pozostaną.
Czyli w pierwszym przypadku będzie wersja PL. Myślę że w drugim też bo to wariant optymistyczny w odróżnieniu od pierwszego ;)
Jasne, ale pytanie jest nieco inne: skąd mam wiedzieć (szczególnie w drugiej wersji), że wersja PL będzie. Bo jak wycofam wsparcie, a jednak będzie, to się zdenerwuję :P
Inaczej: nie rozumiem kiedy i na jakiej podstawie panowie ostatecznie ustalą, że będzie jednak taka, czy inna wersja. A to dość istotna jest informacja dla mnie.
yosz pisze:A co do SG to jest tak że żeby były w wersji PL, musi być 1000 chętnych na wersję PL (500 chętnych żeby była podstawka). Ale nie przywiązywałbym się do tych cyfr bo jak sam MOracz powiedział pracują nad tymi cyferkami ;)
Jak najbardziej rozumiem jak to działa z wydaniem SG w wersji PL. Nie rozumiem natomiast dlaczego i nie umiem tego wywnioskować z wypowiedzi MOracza, a co więcej, wypowiedź ta trochę mnie skonfundowała. Ponieważ nie znam się na wydawaniu gier, to pytam bardziej zorientowanych :P

Ostatecznie mocno wierzę w wersję PL, ale mam w kalendarzu zapisane, żeby sprawdzić czy nie powinienem wycofać wsparcia.

@misioooo: jeśli wyznacznikiem byłaby jednak liczba wspierających z Polski (bo dalej nie wiem jak chłopaki to rozwiążą), to następujący motyw też byłby "rozwiązaniem".
EDYTA Jeno czy naprawdę chcemy robić autorom pod górkę i sprawić, że poniosą straty?
1. Zebrali się w 6-paki. Jedna osoba wybiera sześciopak.
2. Gra w sześciopaku kosztuje 49GBP. Gra pojedynczo 58GBP. Różnica: 9GBP
3. Każda osoba z sześciopaka zakłada 9 konto na maile typu "10 minute mail" i na każdym z kont wpłaca po 1GBP
4. Nagle okazuje się, że wystarczy 60 osób do osiągnięcia 500 wspierających z Polski. I nie trzeba nic wycofywać.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 14:28 przez warran, łącznie zmieniany 1 raz.
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: toblakai »

Bary pisze:
Laskos pisze:Porównywanie lokalnego projektu na wydanie wersji PL ZNANEJ I LUBIANEJ gry z nowym przedsięwzięciem na Kickstarterze jest po prostu nieuczciwe..
A jak chcemy się tak bawić to zobaczymy kto zbierze więcej ?:P
Pamiętajmy jednak, że duża liczba osób (zaryzykuję nawet słowo większość) wspierających TIME Stories na wspieram w grę nie grała. Gra ma nowatorską i jednorazową mechanikę, także jej zakup jest dla wielu ryzykiem. Mimo wszystko, gdy podana została prosta i przejrzysta forma zakupu, wiele osób postanowiło wesprzeć tytuł. Oby i w przypadku TWoM tak się stało. Wydaje mi się, że Michał Oracz nie da postawić kreski na lokalnej wersji. :)
Tylko tego typu porównania nie mają tak naprawdę sensu. Nie wiemy co to są za ludzie którzy wspierają, jakie są ich motywacje. Może znaczna część tych ludzi wsparła zarówno Time Stories jak i TWoM - klienci o zasobnym portfelu. Dla kontrastu, zbiórka Wierteł idzie bardzo mozolnie a cena przy innych tytułach niesamowicie atrakcyjna. Patrząc na TS i TWoM można by stwierdzić że kasa na tynku jest i ludzie też chcą wspierać ale jednak nie wpłacają na Wiertła.

To pokazuje, że próba porównywania poszczególnych kampanii bez dokładnych danych mija się z celem. Idąc dalej, ocenianie czy 500 egzemplarzy PL to dużo czy mało jak na cykl produkcyjny TWoM również może być dokonane wyłącznie przez autorów którzy mają wyceny przed nosem. Raczej nie chcą dorobić się kokosów na wyszarpanych od Polaków złotówkach bo prościej jest obsypać Ludzi Zachodu plastikiem - z pewnością by na tym lepiej wyszli ;) Jeżeli kogoś TWoM interesuje to niech wesprze - i tak kasa nie jest pobierana z konta - i czeka na rozwój sytuacji.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

Tycjan pisze:Mam wrażenie, że nie wiem ile pytań by padło i odpowiedzi na nie, to i tak większość z wylewających swoje żale i tak będzie niezadowolona. Będę brutalny, ale my mówimy tutaj o grze planszowej, a nie o lekarstwie na raka. Jeżeli w jakiś sposób gra komuś nie odpowiada, to nie musi jej kupować. Na 100% każdy taki przeżyje ten brak. Argumenty o nakręcanie niepotrzebnego "hajpu", są bez sensu, bo to nie jest wina nakręcającego, który siłą rzeczy chce sprzedać swój produkt jak najlepiej, ale tego który się da wkręci.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem, to staramy się wspólnie z autorami mu pomóc, przekazując na ZP informacje dotyczące gry w miarę ich napływania i naprawdę nic tego nie przyśpieszy. Czy prawie każdy wątek na tym forum musi zawsze sprowadzać się do marudzenia. Rozumiem rozczarowanie (wszystko PL, a gry PL na 100% nie ma), ale pisanie wciąż tego samego tego nie zmieni, a wprowadza tylko niezdrową atmosferę. Jeżeli nie dostrzegacie chęci dialogu między autorami, to pewnie już tak pozostanie, ale zastanawiam się po co właściwie męczycie się na tym wątku, bo tak to wygląda. Po co strzępić język, marnować cenny czas?

Rozumiem, że każdy wie lepiej jak robić kampanie na KS, każdy jest mistrzem PR, każdy tworzy własne mechanizmy w grach, które prześcigają konkurencje, ale dajcie szanse innym, może oni widzą to inaczej, może muszą widzieć to inaczej, ale na pewno chcą dobrze. Więcej pozytywnego wsparcia i zaufania, na pewno bardziej popchnie sprawę do przodu, niż niepotrzebne prztyczki i uwagi na granicy dobrego smaku.

Obiecuję wkrótce więcej informacji o grze :)
A wg mnie też podejście typu wydawca ma racje i wogóle czego chcecie, nikt wam nie kaze kupować, świat od tego sie nie zawali też nie jest dobre. Każdy ma prawo powiedziec co myśli w temacie. Także byciem potulnym raczej niczego się nie wywalczy. Raczej wątpie zeby wydaca był tak miły ze powie 'oo nie jadą po nas to zmniejszmy limit do 300'. Jedynie gdy duzo osób będzie nazekać to może cos będzie z tego. Jakby wszyscy siedzieli cicho i mówili jakos to będzie w TIME Stories mielibysmy dodatki jako streach gole a tak mamy możliwośc kupna odrazu wszystkiego. Prawda jest taka ze to narzekanie moze wam się nie podobać ale moze dzieki temu także wy skorzystacie na tym co narzekający wywalczą.
A co do hypu i wkręcania się. Mówisz Tycjan ze wg ciebie jak sprzedawca nakręca mnie do tego ze bede mógł coś u niego kupić a potem mi mówi ze nie ma to jest moja wina?
Jak zadzwonisz do sklepu z pytaniem czy jakis towar jest na stanie a potem jak przyjedziesz okaze się że jednak nie było to też będzie ok ? W obu przypadkach straciłem czas w obu się napaliłem ze bede cos miec a tutaj lipa.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Ależ Michał Oracz pisał w tym wątku - działają w temacie, mają jakąś nową umowę podpisać... Prosił o cierpliwość do końca tego tygodnia :) Poczekajmy i zobaczmy co tam autorzy zdziałali w kwestii wersji polskiej.

Co do wspierania Time Stories... Jako, że to jest na polskim portalu i po polsku - to nawet przypadkowi "wspieracze" mogą ją łatwo znaleźć i wesprzeć - bo opis fajny i im się spodoba... Jaka część Polaków buszuje po portalu wspieram.to, a jaka po amjerikańskim KS? Zdecydowanie jest popyt ogromny na gry po polsku - podejrzewam, że więcej tego Time Stories się sprzeda na Wspieram.to niż wersji angielskiej przez znacznie dłuższy okres jej dostępności w sklepach...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

@toblakai: Nie miałem na celu porównywania tych tytułów, a jedynie zaznaczenie, że Time Stories też jest ryzykowną akcją ze względu na specyfikę produktu. W tym przypadku na pewno przejrzystość akcji i możliwość wsparcia poprzez polski portal pomaga. Jak już jednak zaznaczyłem, cały czas jestem przekonany, że całe zamieszanie zakończy się pozytywnie i polska wersja się ukaże.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

xelos80 pisze: Jakby wszyscy siedzieli cicho i mówili jakos to będzie w TIME Stories mielibysmy dodatki jako streach gole a tak mamy możliwośc kupna odrazu wszystkiego.
Lol, łaskawy ten Rebel. Nie chciał dać za darmo tylko umożliwił kupno. Po prostu deal roku ;-)
ODPOWIEDZ