This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

Skywarden pisze: 08 cze 2018, 13:08 Lekcja jest prosta - omijać AR szerokim łukiem. Mam tylko nadzieję, że ludzie z kolejnych kampanii otrzymają wszystko w odpowiedniej jakości. Mnie to nie dotyczy, gdyż Ci Państwo nie zobaczą ode mnie żadnej złotówki. Szkoda mi tylko wydanych na te wszystkie dodatki pieniędzy.
Lekcja prosta. Wiedzieć kogo omijać, a nie walić na oślep. AR nie wymyśliło tej akcji. O ile widziałem posty Marcina z AR na Twitterze chyba, to Galakta wsadziła ich na minę.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Tak, nie oni wymyślili taki myk z dodatkami, jednak to oni (AR) nie zabezpieczyło się w umowie by zawartość sg czy addonów była rozpowszechniana bez zmian. Albo zastrzec że jeżeli będą zmiany, to wspierający dostaną możliwość zakupu po cenach preferencyjnych lub zestawów konwertujących albo jeszcze jakiś inaczej. Oddali prawa do całości Galakcie i teraz się dziwią że ta chce wycisnąć z tego ile się da.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

Gambit pisze: 09 cze 2018, 00:17 Lekcja prosta. Wiedzieć kogo omijać, a nie walić na oślep. AR nie wymyśliło tej akcji. O ile widziałem posty Marcina z AR na Twitterze chyba, to Galakta wsadziła ich na minę.
AR swoimi akcjami już dawno temu spowodowało, że im nie wierze.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Marcin Świerkot napisał że będzie z ich strony jakieś ogłoszenie. Może coś wymyślą.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Wiecie ze galakta mogla zrobic to co zrobila bez zgody np. 11 bit studio? Bo ip nie jest ich i na 99% musza miec taka zgode.

A stwierdzenie ze nie zawarli tego w umowie jest na wyrost, wiesz to na pewno? :)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Masz rację, nie wiem tego. Trudno sobie wyobrazić że gdyby była taka klauzula, to Galakta by ją zignorowała. Jednak nie wiadomo kto tak naprawdę, jakie prawa ma i do czego. Autorzy, 11bit, AR, Galakta - sporo ich :) Oczywiście wszystko jest możliwe. Zobaczymy co napisze AR.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

Tak czy siak niezależnie od tego kto co napisze wspierający znów będą w czarnej ....... :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pavel »

A mnie to troszkę nie dziwi, takie nadużycie zaufania przez AR, Galaktę (nie mylcie z tym, że mi się to nie podoba), ponieważ usłyszałem na pyrkonie, że fani AR pójdą za każdą grą i projektem na KS w ogień. AR ma bardzo wiernych fanów.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

Zabawne jest tłumaczenie szefa AR, że nie mieli pojęcia jak będzie wyglądał dodatek Galakty. Średnio zainteresowany gracz TWoM po wczesnych zapowiedziach Galakty miał obraz dość niefajnego dodatku w kontekście wspierających tytuł na Kickstarterze, a AR moim zdaniem robi w tym momencie minę niewiniątka do zagranicznych graczy. Dla mnie kolejny objaw absolutnej nieszczerości. Osobiście to wydawnictwo jest dla mnie skreślone. Bo mogę wybaczyć wiele potknięć, ale nie znoszę kłamstwa i mataczenia.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Lets_Grajmy »

Mam tylko podstawkę, żaden tam KS i nie wyobrażam sobie kupna jakiegokolwiek dodatku. Nie mam pieniędzy na zbytki ;) Nawet gdy trafię na jeden ze scenariuszy po kilku grach, to będzie jeszcze 10 innych w tej samej rozgrywce. A ten cały plastik w przypadku tej konkretnej gry jest zupełnie zbędny.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

WTEM!

An official statement regarding the Tales from the Ruined City expansion for This War of Mine: The Board Game

First of all, we would like to thank you all for your patience. Over the last several days we were involved in a discussion between all interested parties: the retail game publisher Galakta, the Kickstarter edition publisher Awaken Realms, and the authors of the game. We have discussed the root of the problem, which is an insufficient communication with the Kickstarter backers regarding the game’s first retail expansion, Tales from the Ruined City. We have also developed a solution that – we sincerely hope – will satisfy everyone interested in this topic.

At this point, we want to once again express our gratitude towards all people who initially supported this project. You have invested a lot of time, money and passion bringing this board game to life. We are also very grateful for your post-launch involvement, and for the feedback many of you still continue to send.

Although the expansions offered during the Kickstarter campaign were 100% complete and finished according to the intention of their authors, Galakta – as a retail publisher and license holder for this board game – drawing from their professional experience, decided to adjust their content to the traditional retail market, to make this product attractive and easy to distribute, and to better compete with other titles present in the market.

Much of the feedback sent by the gamers since the original launch was used for this purpose. Two additional scenarios were created by the authors of the original game, while all remaining changes were made with their knowledge and approval.

As for the quality of the game components and additional materials present in KS edition of the game, we want to emphasize that, both then and now, in terms of production quality Galakta guarantees you the best of what the boardgame market has to offer. The only noticeable technical difference between the components from KS add-ons and the ones from retail expansion is the cardboard Sewer Map tiles that replaced their previous, card-based version.

Solution
To make it possible for you, our Kickstarter backers, to assess the scope of the changes present in the retail expansion yourselves, you are going to receive a free, print & play digital version of the expansion that will include all new or modified game components. Thanks to this, you will be able to assemble your own copy of this expansion - or of any of its modules that you will find most attractive.

We will also create an appropriate amount of special, physical upgrade kits (that will modify both free stretch goals and the paid Incidents add-on from the KS campaign). They will be sold at a price significantly smaller than the retail expansion price, and they will be available exclusively to people who backed the game during its KS campaign. The online sales and distribution of these upgrade kits will be handled by Awaken Realms.

The digital upgrades are going to be made available to backers approximately 2 months before the launch, together with the open & close dates for the physical upgrade kit orders. These orders will be available throughout a 2-3 week window. After these 2-3 weeks, the orders will be closed, so that the manufacturer knows in advance how many upgrade kits and additional components will have to be produced together with the retail expansion.

For now, all of the above applies to the English and Polish language editions, supported by Galakta.

We hope that this solution, developed hand in hand with Galakta, will satisfy everyone. Finally, as Awaken Realms, we want to ensure you that in case of any future add-ons, we’re going to be much more proactive and involved in any communication related to them.

You can expect more information about everything we’ve described above before the launch date of the expansion. The launch is currently planned for October this year, so we now ask you for a moment of patience.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Gothik pisze: 19 cze 2018, 10:29 (...) We will also create an appropriate amount of special, physical upgrade kits (that will modify both free stretch goals and the paid Incidents add-on from the KS campaign). They will be sold at a price significantly smaller than the retail expansion price, and they will be available exclusively to people who backed the game during its KS campaign. The online sales and distribution of these upgrade kits will be handled by Awaken Realms. (...)
Bardzo ładnie :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

No to ciekawe jaka będzie cena, ale i tak fajnie że to będzie dotyczyć nie tylko angielskiej, ale i także polskiej wersji. Dobrze, że tego tak nie zostawili.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

To miłe z ich strony, że jednak tego nie zignorowali. Czekam na więcej szczegółów.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

Wrrr nie dotrwalem do drugiego rozdziału.
Ciężki orzech do zgryzienia. Mam albo pecha, albo jeszcze nie ogarnąłem na co zwrócić uwagę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

wirusman pisze: 22 cze 2018, 16:50 Ciężki orzech do zgryzienia. Mam albo pecha, albo jeszcze nie ogarnąłem na co zwrócić uwagę.
Poczytaj karty wynalazków (czy jak to się nazywa). Ja dopiero przy 4 czy rozgrywce zwróciłem uwagę na krzesło, bo wcześniej je ignorowałem (po co komu krzesło?). Tymczasem okazało się, że pomaga obniżać depresję, a jak masz do tego książki, to już w ogóle bajka :) I takich drobiazgów jest sporo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Malibu »

Wiadomo kiedy mniej więcej dodruk będzie dostępny w sklepach?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Przy okazji zapowiedzianego dodruku i dodatku - recenzja na naszym blogu:
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2018/06 ... doskonala/
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

Curiosity pisze: 22 cze 2018, 17:43
wirusman pisze: 22 cze 2018, 16:50 Ciężki orzech do zgryzienia. Mam albo pecha, albo jeszcze nie ogarnąłem na co zwrócić uwagę.
Poczytaj karty wynalazków (czy jak to się nazywa). Ja dopiero przy 4 czy rozgrywce zwróciłem uwagę na krzesło, bo wcześniej je ignorowałem (po co komu krzesło?). Tymczasem okazało się, że pomaga obniżać depresję, a jak masz do tego książki, to już w ogóle bajka :) I takich drobiazgów jest sporo.
Moi preferują umierać z głodu:( mam ewidentnie problemy z szykaniem pozywoenia i wody.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tomson »

Malibu pisze: 22 cze 2018, 18:21 Wiadomo kiedy mniej więcej dodruk będzie dostępny w sklepach?
Pisałem w tym tygodniu do wydawnictwa i dostałem odpowiedź, że trzymają się daty podanej na stronie a więc czerwiec 2018. Jeśli coś się zmieni zaktualizują na stronie. Tyle, że tam cały czas jest informacja o tym, że gra jest w produkcji. Jeśli to Chiny to nie wiem jak oni chcą to ogarnąć w terminie.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

wirusman pisze: 23 cze 2018, 09:36 Moi preferują umierać z głodu:( mam ewidentnie problemy z szykaniem pozywoenia i wody.
Odnośnie pożywienia - kuchenka, ewentualnie pułapka to priorytet. O ile nie pojawiło się wydarzenie Ostra zima, to dobrze jest jak najszybciej zbudować któryś z tych przedmiotów i jego ulepszoną wersję.
A co do wody - pamiętaj że możesz przynosić wodę z wypraw, w ramach niewykorzystanych punktów udźwigu.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

RunMan pisze: 23 cze 2018, 10:51
wirusman pisze: 23 cze 2018, 09:36 Moi preferują umierać z głodu:( mam ewidentnie problemy z szykaniem pozywoenia i wody.
Odnośnie pożywienia - kuchenka, ewentualnie pułapka to priorytet. O ile nie pojawiło się wydarzenie Ostra zima, to dobrze jest jak najszybciej zbudować któryś z tych przedmiotów i jego ulepszoną wersję.
A co do wody - pamiętaj że możesz przynosić wodę z wypraw, w ramach niewykorzystanych punktów udźwigu.
Co .... Mogę w taki sposób wodę przynieść. Shit
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

RunMan pisze: 23 cze 2018, 10:51 w ramach niewykorzystanych punktów udźwigu.
To jeszcze tylko napomknę, że można z wyprawy wziąć towary przekraczające udźwig, za dodatkowe zmęczenie. Czasami warto.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Curiosity pisze: 23 cze 2018, 11:56
RunMan pisze: 23 cze 2018, 10:51 w ramach niewykorzystanych punktów udźwigu.
To jeszcze tylko napomknę, że można z wyprawy wziąć towary przekraczające udźwig, za dodatkowe zmęczenie. Czasami warto.
Uuuu, o tym to nawet ja zapomniałem :D Ile? Jeden za jedno zmęczenie? Jakieś inne warunki?
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Malibu »

Galakta podaje na FB, ze TWOM do końca tygodnia będzie ponownie dostępny w sklepach.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 19:37 przez Malibu, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ