Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: seki »

Ja w Najeźdźców gram rzadko, max 1 raz na miesiąc. Grę mam od 12.2017 a rozegrane tylko 6 partii. Dla mnie gra jest dość mocno powtarzalna a różnorodność łupów jest tylko niewielkim urozmaiceniem. Ale i tak bardzo lubię i mam zamiar zainwestować we wszystkie dodatki, które podobno są bardzo dobre. Osobiście też myślałem, że dróg do zwyciestwa jest kilka ale szybko doszedłem do wniosku wraz z moimi wspolgraczem, że droga do sukcesu jest tylko jedna.

Jeśli ktoś lubi sam testować różne strategie (jak ja) to nie czytać spoilera.
Spoiler:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

No widzisz, a Wookie w swojej wideorecenzji stwierdził że tylko dary dają wygraną :)
Najazdy to podstawa, bo bez nich nie ma odpowiednich zasobów do organizowania kolejnych najazdów. Cała reszta to dodatki sytuacyjne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Andarist »

U nas 1 kumpel prawie zawsze wygrywa darami - odpowiednio najezdza wszystko poza twierdzami zeby zmaksymalizowac swoje mozliwosci i nie tracic zbytnio czasu.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

No właśnie najeżdża i o to właśnie chodzi. Gdyby tego nie robił, to by nie miał zasobów na dary.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Trolliszcze »

Ej, ale to jakby mówić, że w Agricoli nie da się wygrać bez akcji produkcyjnych. No tak, nie da się.
Jasne, że trzeba najeżdżać (=zdobywać zasoby), ale można je użytkować różnie. Można olać zbroje i twierdze i najeżdżać tylko łatwiejsze miejsca, żeby zasoby oddawać jako dary. Można też inwestować wszystkie zasoby w kolejne najazdy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

W każdej grze pola do zdobycia mają zupełnie inny miks łupów więc nie sądzę, żeby była jedna strategia wygrywająca.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: seki »

Z mojego doświadczenia wynika, że bardziej opłaca się wykorzystywać łupy do kolejnych najazdów ale skoro tyle osób docenia gra z naciskiem na dary to muszę kolejny raz spróbować. Nacisk na wysoko punktowane najazdy dawały mi poczucie łatwej wygranej a gra na dary dała mi przegraną z kretesem więc nie wróżę sobie sukcesu idąc ponownie tym torem. Może w zależności od rywali drogi do sukcesu są różne. Przy moich partiach po tym gdy każdy z nas poeksperymentował ze strategią jednogłośnie stwierdziliśmy jedyną słuszną drogę do zwycięstwa i gracze nastawieni są na szybkie budowanie drużyny pod najcenniejsze miejsca najazdów.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: seki »

RUNner pisze: 08 cze 2018, 13:41 W każdej grze pola do zdobycia mają zupełnie inny miks łupów więc nie sądzę, żeby była jedna strategia wygrywająca.
Ale ten miks łupów nie wpływa w żaden sposób na ilość możliwych do zdobycia punktów w którejś z dróg. Po prostu łupy albo wykorzystujesz jako dary (o ile trafisz na pasujący kafel) albo wykorzystujesz je do najazdów tzn bydło przerabiasz na wymagany zapas a żelazo na zbroje. To w jakiej konfiguracji pojawią się na planszy jest tak naprawdę mało istotne wg mnie. Osobiście unikam czarnych znaczników bo stawiając na częste najazdy nie można sobie pozwolić na utratę członków drużyny aczkolwiek z tym też jest różnie. Osobiście czy zyskam bydło czy żelazo czy złoto jest dla mnie mało istotne bo wszystko przydaje się w najazdach. Bardziej zwracam uwagę na możliwą do uzyskania ilość punktów, która wynika ze sztywnych wartości na mapie i ze zmiennych członków drużyny.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

seki pisze: 08 cze 2018, 14:05 Po prostu łupy albo wykorzystujesz jako dary (o ile trafisz na pasujący kafel) albo wykorzystujesz je do najazdów tzn bydło przerabiasz na wymagany zapas a żelazo na zbroje.
Dlatego uważam, że nie można sobie założyć przed grą, że pójdzie się w jedynie słuszną strategię. Trzeba dostosowywać swój plan do tego co się dzieje na planszy i po prostu optymalizować swoje zasoby. To jest eurogra w końcu!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: anoptichtys »

Czy wiadomo coś na temat dodruku. Co prawda pojedyncze egzemplarze są jeszcze dostępne, ale teraz mam pilniejszą kolejkę gier do kupna, więc wolałbym zakup ww. pozycji przełożyć na zaś ;)
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: Wojtek.k »

Podobno stoją na granicy od marca. GF tradycyjnie olewa komunikacje. Choć jest szansa, że zgodnie z ich zapowiedzią dodatki dotrą na święta. Choć nie wiadomo na jakie :lol:
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: anoptichtys »

Tylko mi chodzi o podstawkę, nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy? :)
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: Wojtek.k »

Przepraszam, mój błąd, z przyzwyczajenia założyłem, że mowa o dodatku. O dodruku nic nie słyszałem.
Awatar użytkownika
NapoleonZKatanu
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, 12:32

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: NapoleonZKatanu »

Witam, czy już ktoś kto wsparł Najeźdźców na wspieram to dostał może już swój egzemplarz? Czytam, że dalej mają problemy, ale ani zwrotu pieniędzy, ani nawet listu z przeprosinami człowiek nie dostał :x
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: gregos »

NapoleonZKatanu pisze: 26 cze 2018, 12:43 Witam, czy już ktoś kto wsparł Najeźdźców na wspieram to dostał może już swój egzemplarz? Czytam, że dalej mają problemy, ale ani zwrotu pieniędzy, ani nawet listu z przeprosinami człowiek nie dostał :x
Jeśli chodzi o dodatki, to nikt jeszcze niczego nie otrzymał.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: Wojtek.k »

Pieniądze zwracają jak zrezygnujesz ze wspierania. Trzeba napisać do nich, mail jest podany w aktualizacjach, albo upomnisz się przez fb. Na list nie licz, ludzie czekali dwa lata na Mage Wars i takiego nie dostali.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: Arcziwald »

A macie gdzieś może zapisane instrukcję po polsku do obu dodatków ? Linki podane na wspieram już wygasły a jestem zainteresowany kupnem jak już pojawią się w sklepach.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Najeźdcy z północy

Post autor: Szaweł »

Arcziwald pisze: 27 cze 2018, 14:32 A macie gdzieś może zapisane instrukcję po polsku do obu dodatków ? Linki podane na wspieram już wygasły a jestem zainteresowany kupnem jeśli pojawią się w sklepach.
Poprawiłem Twojego posta, bo chyba wkradł się błąd ;)

Obie instrukcje są na stronie gf:
https://gamesfactory.pl/portfolio-item/ ... la-chwaly/#
https://gamesfactory.pl/portfolio-item/ ... bohaterow/#
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Namurenai »

No cóż...
Wiele słyszałem o GFP, ale to... To jest nowy wymiar -> Najnowsza aktualizacja w sprawie dodatków do najeźdźców.

Na marginesie naprawdę szkoda, bo gierka jest regrywalnym i przyjemnym gatewayem z ciekawym twistem i miłą dla oka oprawą graficzną (wykonanie ogółem niczego sobie)
Cierpi trochę na strasznie powtarzalne parę początkowych rund - coś, czemu dodatki miały pomóc (a przynajmniej na to liczyłem).

Oh well, crowdfunding done wrong 101.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Luke555 »

hmm, z uwagą śledziłem kiedy te dodatki w wersji PL sie pojawią i takie info.. szok - kłamać przez tyle miesięcy tyle osób. Kompromitacja GFP. Dodatków ang nie kupię, bo tydzień temu nabyłem właśnie wersję polską - przyjdzie mi grać bez nich ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A resztki z nakładu podstawki już chodzą po 160 zł. :(
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

Luke555 pisze: 22 sie 2018, 15:12 hmm, z uwagą śledziłem kiedy te dodatki w wersji PL sie pojawią i takie info.. szok - kłamać przez tyle miesięcy tyle osób. Kompromitacja GFP. Dodatków ang nie kupię, bo tydzień temu nabyłem właśnie wersję polską - przyjdzie mi grać bez nich ;)
Dodatki będą po polsku w sklepach, więc spokojnie dokupisz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: dave8 »

RUNner pisze: 22 sie 2018, 20:13
Luke555 pisze: 22 sie 2018, 15:12 hmm, z uwagą śledziłem kiedy te dodatki w wersji PL sie pojawią i takie info.. szok - kłamać przez tyle miesięcy tyle osób. Kompromitacja GFP. Dodatków ang nie kupię, bo tydzień temu nabyłem właśnie wersję polską - przyjdzie mi grać bez nich ;)
Dodatki będą po polsku w sklepach, więc spokojnie dokupisz.
No tu mi pachnie kolejnym kłamstwem.
Jak będą w sklepach skoro nie mieli kasy żeby za nie zapłacić drukarnii?
Nie chce siać defetyzmu, ale według mnie mało kto dostanie pieniądze z powrotem, a jeśli już to będzie to trwało miesiącami...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: RUNner »

dave8 pisze: 22 sie 2018, 20:43
RUNner pisze: 22 sie 2018, 20:13
Luke555 pisze: 22 sie 2018, 15:12 hmm, z uwagą śledziłem kiedy te dodatki w wersji PL sie pojawią i takie info.. szok - kłamać przez tyle miesięcy tyle osób. Kompromitacja GFP. Dodatków ang nie kupię, bo tydzień temu nabyłem właśnie wersję polską - przyjdzie mi grać bez nich ;)
Dodatki będą po polsku w sklepach, więc spokojnie dokupisz.
No tu mi pachnie kolejnym kłamstwem.
Jak będą w sklepach skoro nie mieli kasy żeby za nie zapłacić drukarnii?
Nie chce siać defetyzmu, ale według mnie mało kto dostanie pieniądze z powrotem, a jeśli już to będzie to trwało miesiącami...
Ja to zrozumiałem tak, że nie byli w stanie ich wydać w takiej cenie jaką gracze zapłacili na wspieraczce. Do sklepów pójdą za cenę znacznie wyższą, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli jestem daleko od prawdy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: playerator »

Od autora gry wiadomo , że dodatki zostały wydrukowane w zeszłym roku.
Jeśli jeszcze ktoś to magazynuje w sensownych warunkach, to po uregulowaniu należności mogą trafić do naszych sklepów.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ