Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Lolas »

Podstawka w dużych ilościach dostępna jest w księgarniach internetowych i to w dużych ilościach. W tej, w której często kupuję stan magazynowy wynosi ponad 100szt. Wątpię, żeby ktoś zdecydował się na wydanie podstawki na tak płytki i nasycony rynek.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: krisow »

Lolas, a skąd taka informacja? Ceneo, Skąpiec, i-szop nie widzą podstawki nigdzie.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Lolas »

sorry, mój błąd
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Blue »

Udało mi się zdobyć na forum kopię. A dziś udało się zagrać z żonką 1v1 :).

Z jednej strony fajne, z drugiej no nie wiem, czegoś mi tu brakuje, takie 7-8/10 po pierwszej partii, nie mam WoW. Ale emocje były, na końcu... różnica 1 punktu. Kosmos że tak równo... i w sumie patrząc z perspektywy gdybym nie miał znośnych rzutów, to bym wtopił - co prawda ja miałem od początku sporo zbroi, więc było mi łatwiej, ale nadal, świetny rzut żonki, albo jeden mój słabszy od przeciętnej i bym przegrał.

Mam wrażenie, że jak na to co robiliśmy to ta partia za długo zajęła.

Tak czy owak ma swoje plusy. Jest nad czym główkować przy optymalizacji, zasady tłumaczy się szybko, choć miałem trochę wątpliwości co do działania kart, był też spory downtime, nie idzie to bardzo płynnie(poznanie kart na pewno pomoże). Szczerze, przy Terra Mystica jak ostatnio grałem w klubie, to mieliśmy mniejszy ;), setup krótki. Na ten moment zostanie ze mną, zobaczymy może będą się wyprzedawać z dodatków, a z nimi podejdzie jeszcze bardziej? Przynajmniej na tą halę bohaterów się czaję, bo ma dobre opinie i ponoć nawet skraca czas rozgrywki.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: bowie »

Ja bym nie czekał na wyprzedaż dodatków. Będzie jak z Chaosem, Talismanem czy Zakazanymi Gwiazdami. Niby wiadomo, że dodruku nie będzie, a szukanie i płacz przez wysokie ceny miał miejsce z dnia na dzień, jak zaczęły znikać ostatnie sztuki, i na i-szopie hulał wiatr
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Blue »

Różnica jest jednak spora między takim Talismanem, a Najeźdzcami. Podstawek Talismana przez lata zeszło od groma, tam jest rynek na dodatki.

Spójrz na zbiórki:
https://wspieram.to/najezdzcydodatki
https://wspieram.to/najezdzcy

Porównywalna liczba wpłat, sporo zamówień to sklepy, kasa za dodatki sporo większa od podstawki(komplet dodatków kosztował drożej, ok, nadal proporcja jest raczej kiepska, nie wydaje mi się żeby nawet 30% kupowało dodatek). Na oko 3/4 podstawek musiałoby być ododatkowanych i to kompletem. Była przeciągająca się realizacja zamówień na dodatki, mało podstawek na rynku(był chociaż jeden dodruk?), a jeszcze anulowane wpłaty, nie każdy się ponownie zdecydował. GF raczej zamówienia nie zmniejszyło, obstawiam, że planowali dodruk podstawki i dobrze żeby były wtedy już dodatki w zapasie. Wiadomo że nie każdy będzie chciał grę doposażać, pewnie u części się kisi na półce i nawet o niej nie pamiętają, a już na pewno nie myślą o dokupowaniu dodatków. Może moje kalkulacje faktycznie są z tylnego otworu ;), tak czy owak sądzę, że raczej nie ma takiego zapotrzebowania jak jest na stanach wszystkich sklepów, inna sprawa, że pewnie większość ma tylko po kilka sztuk, więc będą liczyć na to że kogoś złapią.

Przeglądając ceneo są spore zapasy w sklepach. Jeżeli nikt nie zdecyduje się na ogarnięcie dodruku, to te sklepy będą w kiepskiej sytuacji. A "Janusze" którzy wykupowali Talisman, czy Chaos nie mają podstaw, żeby to robić tutaj, bo kupią, a potem nie będzie tego miał kto odkupić.

Zresztą, płakał jakoś strasznie nie będę :). Przeczytalem instrukcję, wprowadza fajne usprawnienia, więcej wyborów, ale też przedłuża setup, coś za coś. Na BGG sporo opinii, że Halę Bohaterów warto dorzucić, ale 80 zeta nie dam.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2019, 23:48 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: bowie »

Zgoda w jednym, Najeźdźcy to nie ta waga co Chaos czy Talisman, ale prędzej czy później się wyprzedadzą. Żaden sklep nie ma ich w wielkiej ilości na stanie, ot po kilka sztuk, które łatwo wypchnąć w weekendowej promocji :) Na pewno nie warto Januszom wchodzić w businness, bo to jednak nisza
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Blue »

No to liczę, że się załapię, a w każdym razie raczej w jednym momencie nie zniknie z jakichś 20 sklepów, które to mają w zbliżonej bądź co bądź cenie, więc czas na przemyślenie jest, choć fakt niektóre z nich pewnie na stanie nie mają w ogóle, jest tylko w magazynie dystrybutora.

Nadal nie sądzę, żeby to np. w miesiąc-dwa zniknęło jak będą trzymać ceny, a szansa że ktoś z tego zrobi promo w tym czasie jest imho spora.


Wracając. Klimat jest, choć się nie wylewa, a po partii było trochę gadania o grze i przebiegu z emocjami, co odbieram zawsze jako dobry symptom.
DrKilljoy
Posty: 155
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:43

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: DrKilljoy »

No i się wyprzedało... I gdzie to teraz dostać?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: seki »

DrKilljoy pisze: 05 kwie 2019, 21:46 No i się wyprzedało... I gdzie to teraz dostać?
Wyprzedalo się już chyba rok temu. Pozostał Ci tylko rynek wtórny.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Acownik »

Czy ktoś wie, które sklepy mają w ofercie koszulki do Najeźdźców? Karty próbowałem wsadzić do zielonych FFG 57x89, ale te są zdecydowanie za szerokie, karty w środku latają. BGG podaje, że pasują tylko dwa rodzaje:

Paladin (NSKN) sleeve size: American Special - Brown ('Ragnar', 55/pack) - (54 x 86mm)
Swan PanAsia sleeve size: Alchemy-Struggle: Premium (SWN-521, 80/pack)

Ktoś wie, gdzie można je kupić?
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: mrozy16 »

seki pisze: 05 kwie 2019, 22:40
DrKilljoy pisze: 05 kwie 2019, 21:46 No i się wyprzedało... I gdzie to teraz dostać?
Wyprzedalo się już chyba rok temu. Pozostał Ci tylko rynek wtórny.
Nie będzie dodruku?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: EVOCATVS »

Podobno IUVI Games coś działa w sprawie przejęcia licencji na Najeźdźców, więc na razie temat jest otwarty.
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Marokin21 »

EVOCATVS pisze: 13 kwie 2019, 17:56 Podobno IUVI Games coś działa w sprawie przejęcia licencji na Najeźdźców, więc na razie temat jest otwarty.
Oby się dogadal :). Biorąc pod uwagę że nie jest to jakoś szczególnie ciężki tytuł, to myślę że na dodruk znajdą się chętni.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: rand »

Kupiłem ostatnio Pola Chwały, nasuwa mi się małe pytanko, czy jest możliwość leczenia ran swoich wojowników, czy jedynym sposobem jest ich poświęcenie wojownika w walce?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Cin »

Jest kilka kart, które pozwalają leczyć.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Largo »

Miał może ktoś styczność z wariantem solo Najeźdźców, tym oficjalnym? Istnieje możliwość pozyskania go gdzieś w Polsce, ewentualnie, czy istnieje wersja PnP, bo to w sumie bodajże 23 karty?
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Spartacus1312 »

Warto zakupić dodatki do podstawki w cenie circa 60 zł za sztukę?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Gromb »

Spartacus1312 pisze: 13 sie 2019, 11:42 Warto zakupić dodatki do podstawki w cenie circa 60 zł za sztukę?
Oczywiście, brać w ciemno. Dodatki idealnie komponują się z podstawką i nie komplikują rozgrywki, ba nawet ją przyspieszają. Jak macie ograną podstawkę, wprowadzenie dodatków odświeża rozgrywkę i automatycznie traktuje się wszystko jako całość. Polecam wprowadzać dodatki sukcesywnie, nie wszystko od razu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 964
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 347 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Apos »

Spartacus1312 pisze: 13 sie 2019, 11:42 Warto zakupić dodatki do podstawki w cenie circa 60 zł za sztukę?
Dodatki urozmaicają rozgrywkę i dają dużo frajdy dla fanów Najeźdźców i nie tylko :). Są skonstruowane w formie modułowej, więc systematycznie można dodawać nowe, z rozgrywki na rozgrywkę. Dla mnie ważnym atutem jest możliwość gry w 6 osób. Uważam, że warto je mieć.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Wothan »

Apos pisze: 13 sie 2019, 12:03 (...) Dla mnie ważnym atutem jest możliwość gry w 6 osób. (...)
Też tak myślałem dopóki nie zagraliśmy w 6 osób... To był ostatni raz w taką ilość graczy. Downtime okazał się masakryczny i po połowie gry każdy ziewał. Ostatecznie gry nie skończyliśmy. Ta gra jest fajna na 3-4 osoby, ale oczywiście dodatki jak najbardziej można dodać :)
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: anion »

Largo pisze: 07 sie 2019, 16:18 Miał może ktoś styczność z wariantem solo Najeźdźców, tym oficjalnym? Istnieje możliwość pozyskania go gdzieś w Polsce, ewentualnie, czy istnieje wersja PnP, bo to w sumie bodajże 23 karty?
Mam styczność od około dwóch miesięcy.
Trzy poziomy trudności. Dobrze przemyślana mechanika działania bota.
Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Blue »

Zagrałem z Halą. Jest fajniej, pojawiło się więcej decyzji, a poleganie na kostkach stało się zupełnie niepotrzebnie, bo wszystko można skontrolować miodem, trochę też przez to spadł sens zbroi. Ocena lekko podskoczyła. Acz nadal mam jeden problem, jak na tak prostą grę to przez teksty na kartach zamiast symboli i mechanizm gdzie praktycznie nonstop zmieniają się dostępne opcje do zagrania dostajemy mega paraliżu analitycznego, a jeszcze mam wrażenie że w porównaniu do innych gier trzeba wielu rzeczy pilnować, bo robisz najazd to musisz mieć dobrego chłopka, musisz odłożyć zasoby, policzyć siłę, dołożyć ew miody, policzyć ile dały modyfikatorów dodatkowych(+ z kart), ew rzucić kostką/kostkami, zrobić pojedynek z walkirią, wybrać wikinga z drużyny do odrzucenia, wziąć nowego wikinga-workera, dodać sobie punkty zwycięstwa na torze walkirii i torze punktów, a jeszcze wcześniej optymalizować gdzie wejść żeby jak najwięcej zyskać i jak najmniej to kosztowało... no sporo tego jest i się można gdzieś walnąć, a że na końcu wyniki znów były na żyletki(poprzednio 1 punkt różnicy, teraz niby wyszło 7, ale w zasadzie to 7 było różnicą jednego ruchu), to pilnowanie czy na pewno wszystko zrobiliśmy też nam zajmuje dodatkowy czas. Graliśmy chyba prawie 2 godziny na 2 osoby... tak czy owak fajne :), ale ciekawi mnie czy Lordsy nie będą miały mniej paraliżu i pilnowania wszystkiego/będą wygodniejsze w obsłudze, szkoda że nikt znajomy nie ma :).
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Blue »

Mam pytanie bo mnie to trapi, jednak zrobiłem błąd i spunktowałem kasę dodatkowo oprócz złota. Finalnie wyszło, że ponownie wygrałem 1 punktem. Wiem, że są tutaj ludzie którzy ten tytuł ograli gęsto. Np. jegomość.
Gizmoo pisze: 28 mar 2017, 21:42 ...
;) . Czy w waszych grach też są tak równe wyniki? Mam wrażenie, że praktycznie co by się nie zrobiło to jest tak skalkulowane że wychodzi na jedno. Mniejsze dary - mniej potrzebnych surowców - mniej pkt zwycięstwa, no minus taki że będzie trzeba 2 razy robić akcję w długim domu. Ale znów większe dary to więcej potrzebnych surowców więc często potrzeba np 2 najazdów żeby je zdobyć i to się wszystko kompensuje. Na Walkiriach dostajesz punkty, ale tracisz ludzi, więc musisz marnować rundy żeby zrekrutować nowych etc. Miał ktoś z Wa jakieś partie gdzie różnica punktów była na poziomie powiedzmy 15-20 między miejscami?
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: dave8 »

Widać na horyzoncie jakiś dodruk wersji pl?
ODPOWIEDZ