Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: Raiders of the North Sea

Post autor: Skiborg »

się nie mogę doczekać tych dodatków i już bym kupił na KS ale także liczę na wydanie po polsku, żeby nie mieszać. To już pewne, że kupię wszystko co tylko wyjdzie przy okazji tej gry, jeśli chodzi o dodatki.

za mną 4 partie, i nie rozumiem, jak ktoś może mówić o braku klimatu w tej grze.. wszystko się tu idealnie spina mechanicznie i klimatycznie. Organizujesz sobie w wiosce załogę, zbierasz zapasy które załodze musisz przekazać na wyprawę łącznie z kasą. A potem najeżdżasz wybrzeża, wracasz z łupami dla jarla, lub przeznaczasz zdobyte materiały na uzbrojenie, dofaczasz kolejne, silniejsze załogi, które wdzierają się głębiej w ląd po kolejne, bardziej chwalebne łupy (więcej punktowane). Przy tym wszystkim stracisz paru kamratów w boju, którzy jak to u vikingów, trafiają w chwale do valhalli.. To wszystko okraszone możliwościami przeszkadzania wodzom, którzy organizują swoje własne wyprawy (kradzieże łupów, kasy, zapasów, przekupianie załogi itp.)

Co do blokowania pól, bo też się gdzieś wyżej przewinęło - przyblokować można w dalszej części gry, kiedy do gry wchodzą szare/białe meple wikingów (efekt opóźnienia akcji przeciwnika - zrobi jakiś najazd później niż by chciał, albo nie zwerbuje sobie wojownika za 3 monety, bo postawiłeś wcześniej u mincerza szarego/białego wikinga, które dają mniej monet więc jeszcze będzie poczekać z werbunkiem itp..)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea

Post autor: Tycjan »

Czekacie na dodatki? GFP ma niespodziankę. Wprawdzie spodziewaną, ale zawsze to niespodzianka ;)

Link: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2017/0 ... a-dodatki/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Gizmoo »

To jest tak zarąbista informacja, że pomimo połowy dnia - chyba sobie naleję kielicha! :D

Świetny news! Oby było tyle samo SG, co na KS. ;)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: ostoja »

No i super :) Szkoda, że dostawa dopiero w grudniu 2017, ale gra się nam na tyle spodobała, że na pewno weźmiemy dodatki. Szczególnie, że początek kampanii zaledwie kilka dni po wypłacie :D
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: aspo »

Pięknie. A gdyby jeszcze udało się dorzucić jako dodatek duże pudło, było by jeszcze piękniej ;]
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: vincentblack »

Pytanie do osób zorientowanych: czy dostępne obecnie w sklepach egzemplarze Najeźdźców różnią się zawartością i jakością od tych dostępnych na wspieram.to? Część sklepów ma w opisie produktu dopisek "edycja wspieram.to", część nie. Czy są 2 różniące się edycje?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: mat_eyo »

vincentblack pisze:Pytanie do osób zorientowanych: czy dostępne obecnie w sklepach egzemplarze Najeźdźców różnią się zawartością i jakością od tych dostępnych na wspieram.to? Część sklepów ma w opisie produktu dopisek "edycja wspieram.to", część nie. Czy są 2 różniące się edycje?
Patrząc na listę sg z akcji na wspieram.to WYDAJE mi się, że wszędzie powinno być to samo wydanie. Spojrzałem na ofertę sklepów, które nie piszą o edycji z wt, w spisie komponentów mają drewniane zasoby, dodatkowe kafelki itd. Jedynym, co może być na wyłączność z wt jest płócienna torba z nadrukiem. Ja kupiłem w 3trolle (edycja z wt) i torbę dostałem.

Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź może nie być zbyt pomocna przez to "wydaje mi się", więc napiszę jeszcze jedną rzecz. W trakcie kampanii można było dokupić metalowe monety, teraz można je dostać z grą tylko w jednym sklepie. Ja niestety przegapiłem to przy zakupie, ale warto przemyśleć kwestię. Nie są tanie, jednak robią super wrażenie - grałem z nimi, są świetne :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, 09:55 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: GFP »

mat_eyo pisze:
vincentblack pisze:Pytanie do osób zorientowanych: czy dostępne obecnie w sklepach egzemplarze Najeźdźców różnią się zawartością i jakością od tych dostępnych na wspieram.to? Część sklepów ma w opisie produktu dopisek "edycja wspieram.to", część nie. Czy są 2 różniące się edycje?
Patrząc na listę sg z akcji na wspieram.to WYDAJE mi się, że wszędzie powinno być to samo wydanie. Spojrzałem na ofertę sklepów, które nie piszą o edycji z wt, w spisie komponentów mają drewniane zasoby, dodatkowe kafelki itd. Jedyne, co może być na wyłączność z wt jest płócienna torba z nadrukiem. Ja kupiłem w 3trolle (edycja z wt) i torbę dostałem.

Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź może nie być zbyt pomocna przez to "wydaje mi się", więc napiszę jeszcze jedną rzecz. W trakcie kampanii można było dokupić metalowe monety, teraz można je dostać z grą tylko w jednym sklepie. Ja niestety przegapiłem to przy zakupie, ale warto przemyśleć kwestię. Nie są tanie, jednak robią super wrażenie - grałem z nimi, są świetne :)
Potwierdzam. Zawartość pudełka wszędzie jest taka sama- uwarunkowania produkcji. To, co sklepy określają jako edycja wspieram.to, to bawełniana torba, oraz ew. monety- kilka sklepów je u nas dokupiło.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Wothan »

Pytanko do GFP:
Czy w akcji wydania dodatków do Najeźców na wspieram.to będzie możliwość zakupu Big Boxa takiego jak na KS? Czyli podstawki, dodatków i pudła, które to wszystko pomieści... Mam podstawkę z KSa, a chciałbym się przesiąść na polską wersję.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: GFP »

Wothan pisze:Pytanko do GFP:
Czy w akcji wydania dodatków do Najeźców na wspieram.to będzie możliwość zakupu Big Boxa takiego jak na KS? Czyli podstawki, dodatków i pudła, które to wszystko pomieści... Mam podstawkę z KSa, a chciałbym się przesiąść na polską wersję.
Czekamy na odpowiedź od wydawcy. :) Zależy od minimum, ale generalnie- czemu nie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: TomaszB »

Czy, cytując zdanie z ogłoszenia o kampanii dodatków do Najeźdzców, "W związku na wspólną produkcję i relatywnie niewysoką cenę rozszerzeń na wspieram.to dodatki będą do zakupu w „pakiecie” – nie będzie możliwości zakupu dodatku- wyłącznie kompletami", należy rozumieć to, że będzie można kupić dwa dodatki jako jeden "produkt", czy pod tym stwierdzeniem kryje się jeszcze coś innego? Nie ukrywam, że dobrą wiadomością byłoby również wydanie dużego pudła mieszczącego wszystko oraz wspomniane wcześniej monety, bo samo wydanie podstawki podoba mi się bardzo, a na monety nie miałem okazji się załapać ;)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Ink »

Dodatki dodatkami, a tu późna recenzja podstawki na Games Fanatic. Jak wiele można zdziałać jednym wikingiem?

http://www.gamesfanatic.pl/2017/03/16/n ... en-wiking/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Wertigo »

Jeśli chodzi o ceny i nagrody – ujawnimy je na tydzień przed kampanią.
Gdzie jest informacja o cenach, bo jakoś nie umiem znaleźć. A skoro kampania ma ruszyć w piątek to już info powinno być dostępne?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Chaaber »

GFP, będziecie pokazywać Najeźdźców na Gratislavii we Wrocławiu?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: GFP »

Wertigo pisze:
Jeśli chodzi o ceny i nagrody – ujawnimy je na tydzień przed kampanią.
Gdzie jest informacja o cenach, bo jakoś nie umiem znaleźć. A skoro kampania ma ruszyć w piątek to już info powinno być dostępne?
Zrobimy korektę daty- kampania wystartuje w poniedziałek (3.04) o 15:00. Ceny dziś na znadplanszy.pl
Chaaber pisze:GFP, będziecie pokazywać Najeźdźców na Gratislavii we Wrocławiu?
Podstawkę tak.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: Andarist »

Pewnie podstawka przydalaby sie jako addon i zakladam ze tak bedzie, choc nie jest wyszczegolnione to na znadplanszy.pl

Czy drewniane zapasy maja szanse sie pojawic w formie addinu? Tak jak metalowe monety poprzednio?

Czy planowane jest wydanie kiedys nawet samych kart do Najezdzcow z dodatku Runesaga?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: GFP »

Andarist pisze:Pewnie podstawka przydalaby sie jako addon i zakladam ze tak bedzie, choc nie jest wyszczegolnione to na znadplanszy.pl
Tak, będzie.
Andarist pisze:Czy drewniane zapasy maja szanse sie pojawic w formie addinu? Tak jak metalowe monety poprzednio?
Czekamy na odpowiedź, więc na ten moment odpowiadam- nie. Ale może się to zmienić.
Andarist pisze:Czy planowane jest wydanie kiedys nawet samych kart do Najezdzcow z dodatku Runesaga?
Zapytam Shema.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: ernin »

A czy już wiecie czy da radę jako addon dodać pudełko zbiorcze z wypraską?
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: ostoja »

Na ZnadPlanszy pojawił się już POST i nie będzie zbiorczego pudełka :(
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: ernin »

Bardzo smutna wiadomość :(
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: kurzyszpon »

Mnie natomiast trochę zaskoczyły ceny. W sumie to nie wiem nawet czemu, bo na ks ceny pojedynczego dodatku też były w okolicach ceny podstawki, więc można się było spodziewać, że będzie podobnie, ale i tak smuteczek.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: TTR_1983 »

kurzyszpon pisze:Mnie natomiast trochę zaskoczyły ceny. W sumie to nie wiem nawet czemu, bo na ks ceny pojedynczego dodatku też były w okolicach ceny podstawki, więc można się było spodziewać, że będzie podobnie, ale i tak smuteczek.
155 zł za 2 dodatki to drogo?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: veljarek »

Z tego co widziałem to nie porazaja zawartością.
Dlatego uważam że drogo.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: kmd7 »

Może się mylę, ale w stosunku do ceny podstawki (i jej zawartości) cena dodatków nie jest rewelacyjna. Może chociaż wnosi dużo więcej do rozgrywki? Dlatego osobiście wolałbym, aby instrukcje w naszym języku ojczystym i może jakaś recenzja pojawiły się w momencie startu kampanii, a może jeszcze przed? Lubię Najeźdźców, ale nie na tyle, żeby wydać w ciemno 155 zł. Zamiast tego wolę kupić jakiś uznany tytuł do kolekcji.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Najeźdźcy z Północy (Raiders of the North Sea)

Post autor: kurzyszpon »

TTR_1983 pisze:
kurzyszpon pisze:Mnie natomiast trochę zaskoczyły ceny. W sumie to nie wiem nawet czemu, bo na ks ceny pojedynczego dodatku też były w okolicach ceny podstawki, więc można się było spodziewać, że będzie podobnie, ale i tak smuteczek.
155 zł za 2 dodatki to drogo?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Wiesz, pewnie po prostu trochę się rozbestwiłem cenami wcześniejszych kampanii na w.to i chciałem się delikatnie pożalić ;) Pewnie niepotrzebnie.

W sumie rozumiem (albo przynajmniej tak mi się wydaję) czemu taka a nie inna cena - gra w końcu ładna, przyjęła się, zbiera dobre recenzje, widać, że proponowane przez dodatki mechanizmy dodadzą rozgrywce głębi. U mnie w domu podstawka jest hiciorem.

Czy drogo? Zależy dla kogo, ja, mimo wszystko powyższe, wolę rozejrzeć się za nowym tytułem w tej cenie.
ODPOWIEDZ